Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Voucher 400 zł do wykorzystania na Allegro w prezencie do darmowej karty Citi Simplicity

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

12.08.2017

Voucher 400 zł do wykorzystania na Allegro w prezencie do darmowej karty Citi Simplicity

Citibank nie ustaje w promowaniu karty kredytowej i za jej wyrobienie daje nagrodę gwarantowaną.

Voucher 400 zł na zakupy w serwisie Allegro w prezencie do karty od Citibanku
W najnowszej promocji do wzięcia jest voucher o wartości 400 zł, ale nie do wybranego sklepu jak to jest np. w promocjach z voucherem do Morele.net czy Frisco.pl (promocje zostały zakończone), lecz do wykorzystania w serwisie Allegro, gdzie kupić można praktycznie wszystko.

Dla kogo promocja? Udział w promocji wziąć mogą osoby, które nie posiadają oraz co najmniej od 1.01.2015 r. nie posiadały głównej karty kredytowej w Citibanku.

Zasady promocji. By skorzystać z promocji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citibank i zdobądź voucher do allegro.pl – edycja III" i zdobyć tytułową nagrodę o wartości 400 zł należy:
 • najpóźniej do 31.01.2018 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy;
 • gdy zadzwoni konsultant banku złożyć wniosek o kartę;
 • kurierowi, który dostarczy dokumenty do podpisu, przekazać dokument potwierdzający zadeklarowane dochody;
 • do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank do Ciebie odeśle): 
  • co najmniej jeden raz zalogować się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku oraz 
  • wykonać płatności kartą na łączną sumę min. 1 000 zł (można to zrobić jedną lub wieloma transakcjami, w dowolnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie; muszą to być płatności - do wymaganej kwoty nie zaliczą się przelewy z karty, ani wypłaty w bankomacie)

I to już wszystko jeśli chodzi o wymogi banku. Za spełnienie tych dość prostych warunków otrzymasz gwarantowaną nagrodę.

Wykorzystaną kwotę z karty spłacić możesz jeszcze w okresie bezodsetkowym co oznacza, że oddasz dokładnie taką samą kwotę, jaką wydasz za pomocą karty. Choć na stronie promocji znajdziesz informację, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,47% to pamiętaj, że ta informacja pojawia się tam w oparciu o ustawowo narzucone obowiązki informacyjne banki. Wyliczenie opiera się na założeniu wykorzystania całej kwoty od razu i spłacania jej w miesięcznych ratach, co jest jednak oderwane od rzeczywistości. Gdy dokonasz wspomnianej spłaty w okresie bezodsetkowym, bank nie naliczy bowiem odsetek, ani jakichkolwiek opłat - więcej na temat karty piszę nieco niżej.

Voucher otrzymasz za pośrednictwem poczty wewnętrznej w bankowości internetowej Citibanku. Nastąpi to do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Voucher ma być ważny przez 4 miesiące - będzie go można wykorzystać jednorazowo podczas zakupów na Allegro.pl.

Kto może wnioskować o kartę w Citibanku?


Od osoby wnioskującej o kartę kredytową bank wymaga spełnienia poniższych kryteriów:
"wiek - minimum 21 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla osób prowadzących firmę - min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata"

Źródłami dochodu akceptowanymi przez bank są również: umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak wspomniane wyżej kryteria wiekowe oraz minimalnego dochodu.

Karta Citi Simplicity - prześwietlenie oferty


Citibank oferuje różnego rodzaju karty kredytowe, ale najlepszą będzie bez wątpienia karta Citi Simplicity. Bank nie pobiera opłat zarówno za jej wydanie, jak i za użytkowanie (nie ma opłaty rocznej, ani miesięcznej i to bez jakichkolwiek warunków do spełnienia!).

W rozmowie telefonicznej przy okazji składania wniosku o kartę warto jedynie dopilnować kwestii, by nie uruchamiać dodatkowych usług czy produktów, bo one na potrzeby promocji nie są wymagane. Dostęp do bankowości internetowej jest darmowy i można go uzyskać posiadając samą kartę kredytową (bez konieczności otwierania konta osobistego). Przy kartach kredytowych Citibanku zdarzało się również włączanie dostępu do usługi CitiPhone (zbędnej, a kosztującej 6 zł miesięcznie). Z usługi tej można zrezygnować. Wtedy nie mając żadnych opłat za kartę, a spłacając wykorzystane środki z karty w terminie bezodsetkowym (do 56 dni) faktycznie można mówić o zysku "na czysto" z promocji w wysokości równej wartości vouchera, czyli o 400 zł.

Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam między innymi, co ów okres bezodsetkowy oznacza.


⭐⭐⭐⭐⭐ - w ratingu ofert (systemie ocen promocji bankowych, dostępnym na blogu Bankobranie) tej promocji przyznaję najwyższą możliwą notę: 5 gwiazdek. Mamy tu bowiem wszystko co najistotniejsze i najlepsze: darmowy produkt bankowy, proste i klarowne warunki oraz wysoką wartość nagrody gwarantowanej (w dodatku do wykorzystania w serwisie, w którym każdym coś dla siebie znaleźć powinien i z którego korzysta wielu Polaków kupując w sieci). Jedynym czego można by sobie życzyć - z punktu widzenia byłego klienta banku - to skrócenia okresu po upływie którego na nagrodę załapaliby się także ci, którzy kartę kredytową w Citibanku już kiedyś posiadali.


Bądź na bieżąco z promocjami opisywanymi na blogu. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

68 komentarzy:

 1. Skomentuję tak: znów Citibank...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktem jest, że aktywność Citibanku jest niesamowita. No ale z tego powodu można się tylko cieszyć :) Szkoda tylko, że dla byłych klientów karencja ani drgnie.

   Usuń
 2. Mam pytanie. Czy istnieje opcja otwarcia karty w oddziale?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocją objęte są wyłącznie wnioski złożone na dedykowanej stronie (link w opisie) i z procesem zawarcia umowy opisanym we wpisie (czyli przez kuriera).

   Usuń
 3. Ile taką kartę trzeba posiadać, tj. po otrzymaniu bonu można rozstać się z tym bankiem bez dodatkowych kosztów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do momentu wydania nagrody. Później z kartą można zrobić co się chce, a więc również można z niej zrezygnować (choć warto mieć na uwadze, że o bezwarunkowo darmową kartę w innym banku trudno).

   Usuń
 4. czy zaakceptowana będzie emerytura? a jeśli tak to jaki dokument mam pomóc przygotować dziadkowi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, emerytura lub renta mogą być.

   Usuń
  2. W regulaminie (podlinkowanym na końcu mego wpisu), na ostatniej stronie jest załącznik z wykazem akceptowanych przez bank źródeł dochodu i dokumentów ich potwierdzających. Emerytura jest przez bank akceptowana. Jeśli zaś chodzi o dokumenty to może to być jeden z kliku - np. decyzja o przyznaniu lub waloryzacji świadczenia, odcinek emerytury, wyciąg z konta na które wpływają środki albo PIT-40 za ubiegły rok.

   Usuń
  3. Dzięki za odpowiedzi.

   Usuń
  4. Czy może być też emerytura zagraniczna?

   Usuń
  5. W załączniku do regulaminu (w praktyce to ostatnia strona dokumentu podlinkowanego na końcu wpisu) jest informacja o akceptowanych przez bank źródłach dochodu oraz o dokumentach, które może wymagać bank. I jest tam wzmianka następująca: "Wyciąg z rachunku obowiązkowy dla emerytury zagranicznej". Wynika więc z tego, że emerytura zagraniczna również może być :)

   Usuń
 5. Czy robiąc jednego dnia zakupy za 1000 zl a następnego zwrócę towar i odzyskam gotówkę którą wpłacę i zwrócę na kartę spełnię warunki promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zwrot dostaniesz w gotówce lub na inną kartę to nie ma problemu. Aczkolwiek są sklepy które zwracają wyłącznie na tę samą kartę (np. Lidl) i wtedy to nie przejdzie. Musisz dopytać przed zakupem.

   Usuń
  2. Oczywiście, że nie. Taki zwrot zostanie rozpatrzony zero jedynkowo, czyli ze całej tej transakcji nie było.

   Usuń
 6. Dziękuję za odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy mozna tą promocjce połączyc z programem polecen ??

  OdpowiedzUsuń
 8. Ponawiam pytanie poprzednika. Czy promocje można połączyć z poleceniem??:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Program poleceń to zupełnie odrębna promocja. Nie łączy się z tą z voucherem na Allegro

   Usuń
 9. muszę być nowym klientem banku, jesłi posiadam już karte nie zadziałą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz nie mieć karty kredytowej w Citi minimum od 1.1.15 r.

   Usuń
 10. Mam kartę główną , Żonie wyrobiłem kartę dodatkową. Czy ona morze starać się o kartę główną ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli żona nie ma i co najmniej od 1.01.2015 r. nie miała głównej karty kredytowej w Citibanku to może zawnioskować o taką kartę i wziąć udział w promocji. Karta dodatkowa nie jest przeszkodą.

   Usuń
 11. W jakim czasie trzeba wydać te 1000zl?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank do Ciebie odeśle). Przykładowo więc jeśli tą datą będzie data wrześniowa to czas na wydanie wspomnianej kwoty będzie do końca listopada. Oczywiście można to zrobić wcześniej (nawet już we wrześniu gdyby karta dotarła).

   Usuń
  2. Czyli na ten moment bardziej opłaca mi się poczekac jeszcze tydzień i wtedy się zgłosić, wówczas będę mieć cały październik, listopad i grudzień?

   Usuń
  3. Jeśli dopiero teraz zamierzasz wysłać formularz zgłoszeniowy to w praktyce możesz to zrobić we wrześniu. Bo jeszcze musi zadzwonić konsultant bank i przyjechać kurier z umową, który dokumenty odeśle do banku, a więc i data wpisana w umowie będzie dopiero po jego wizycie. To raczej nastąpi dopiero w październiku (mimo wysłanego formularza teraz), bo w praktyce zostały już tylko 2 dni robocze września.

   Usuń
 12. Kilka pytań, których nie zauważyłem:
  1. Jakie zgody są wymagane?
  2. Jeśli są wymagane zgody marketingowe, to jak długo należy ich nie wycofywać?
  3. Skan dowodu jest wysyłany zwykłą pocztą elektroniczną? Czy zamiast skanu możliwe jest zrobienie odpisu istotnych informacji z dowodu? W innych mediach prowadzone są kampanie dotyczące bezpieczeństwa danych polegające m.in. na ograniczeniu udostępniania takich danych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1 i 2: nie są wymagane
   3: musi być skan.

   Usuń
 13. Jeśli na limicie karty kredytowej która w dokumentach ma nazwę karta kredytowa/kredyt odnawialny jest np 1000 zł a w dokumentach papierowych do karty jest kwota np 1300 zł(jako suma całkowitego kosztu kredytu i całkowitej kwoty kredytu) to przy zamknięcia karty trzeba będzie spłacić 1300 zł czy 1000 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie widząc dokumentów domyślam się, że ta wyższa kwota jest tylko symulacją kredytową, którą bank musi podać, bazując na wzorze wynikającym z rekomendacji KNF. Przedstawia on symulację z założeniami, że cały limit wykorzystany jest od razu i spłacany w ratach przez rok (więc tak jak pożyczka). Ale to tylko symulacja. Karta kredytowa działa inaczej. Spłaca się tylko taką kwotę, jaką wykorzystasz. Tylko trzeba to zrobić w okresie bezodsetkowym, a nie czekać do momentu rezygnacji z karty. Jeśli ktoś nie chce karty traktować jako sposobu na kredytowanie i nie chce zapomnieć o spłacie to może zrobić płatności i nawet tego samego dnia dokonać spłaty. Warunki na potrzeby promocji i tak będą spełnione, a tym samym nie poniesie się żadnego kosztu.

   Usuń
 14. Czy można połączyć 2 vouchery na allegro w jednym zamówieniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeden kupon rabatowy podczas zakupów. Tak standardowo wygląda. No chyba że ten rządzi się jakimiś specjalnymi prawami.

   Usuń
 15. witam czy są jakieś wykluczenia płatności (bilety kolejowe, samolotowe itp)?

  OdpowiedzUsuń
 16. A czy ten bon za 400 zl to tylko u jednego sprzedawcy mozna wydac ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz wykorzystać podczas jednych zakupów ale może to być zakup jednego towaru lub koszyka. Sprzedawcy dowolni.

   Usuń
 17. Po jakim czasie ktoś z banku oddzwania?

  OdpowiedzUsuń
 18. Ktoś z Was otrzymał już voucher na Allegro?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dostałem w październiku. Karta wyrobiona zaraz na początku promocji w sierpniu, a we wrześniu spełnione warunki.

   Usuń
 19. Jak i od kiedy po otrzymaniu nagrody mogę wycofać zgody marketingowe?
  Omyłkowo zaznaczyłem wszystkie :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli w regulaminie nie ma wymogu zgód to możesz odwołać nawet teraz. Choć ja mam kartę w Citku już ze 3 lata i w tym czasie to może z max 2 razy do mnie dzwonili więc źle nie jest.

   Usuń
 20. Na jaki numer konta należy spłacać zadłużenie karty? W jakim miejscu go znajdę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po zalogowaniu do bankowości internetowej kliknij w kartę i tam (pod jej numerem) będzie widoczny numer rachunku do spłaty zadłużenia.

   Usuń
  2. Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

   Usuń
 21. Gdy spełniłem warunki w październiku to voucher na pewno dostanę do końca listopada??

  OdpowiedzUsuń
 22. Czy jest szansa że od 1.01. ta data wykluczenia dla byłych klientów będzie przesunięta??

  OdpowiedzUsuń
 23. „Zdobądź elektroniczny voucher do sklepu Biedronka” nowa promocja dla obecnych klientow za rozlozenie na raty limitu z kk ( za kazde 2000 – 100 zl do Biedronki ) Wie ktos cos wiecej? czy to sie oplaci jakby szybko splacilo sie potem ten limit na raty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A na jaki % dają w Handlowym ten limit?

   Usuń
 24. Co oznacza enigmatyczne: Z przykrością informujemy, że przyjęte przez Bank zasady przyznawania Karty Kredytowej Citibank nie pozwalają obecnie na pozytywne rozpatrzenie Pani wniosku. ?
  Spełniam warunki dochodowe. W rozmowie telefonicznej przyznano mi limit na 10 tyś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może masz 'historię' w BIK albo za dużo kredytów?

   Usuń
  2. Niestety ale historii kredytowej w BIK nie jest zbyt łatwo sprawdzić.

   Usuń
  3. Raczej nie to. Nie mam kredytów żadnych. Dzwoniąca konsultantka sprawdzała BIK i po tym sprawdzeniu przyznała mi wstępnie 10 tyś. No cóż szkoda tylko że bank zebrał ode mnie sporo informacji w tym kopię mojej KPiR oraz wyciągi bankowe. Trochę to nie fair.

   Usuń
 25. Czy płatności masterpass by mstercard kartą citi również są brane pod uwagę? Czy tylko po wpisaniu danych z karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka płatność też powinna być zaliczona. Bo to ciągle transakcja bezgotówkowa taką kartą (tylko za pośrednictwem Masterpass).

   Usuń
 26. Super akcja! Postaram się wydać tego tysiąca :)

  Tylko jak to jest z odsetkami, zakładając, że szybko zwrócę hajsy... ???

  Nie orientowałam się dokładnie, ale przy użyciu karty w ciągu miesiąca od zamówienia (*czy jakoś tak) ma być niskie oprocentowanie. A jak szybko musiałabym spłacić żeby nie naliczyło żadnych %?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karta kredytowa ma okres bezodsetkowy. Nie tylko od momentu jej zamówienia, ale cyklicznie się powtarzający (wraz z miesięcznym okresem rozliczeniowym). Spłacając wykorzystaną kwotę w takim okresie, oddasz dokładanie tyle samo (bez jakichkolwiek odsetek i bez prowizji). Data spłaty będzie wskazana w zestawieniu transakcji, które bank będzie udostępniał w bankowości internetowej. Zasady działania karty i okresu bezodsetkowego opisuję tutaj.

   Usuń
 27. czy wiadomo coś o przesunięciu okresu karencji w związku z nowym rokiem ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety w najnowszej promocji (z bonem 300 zł na zakupy w sklepach Biedronka) zachowano okres wykluczenia (od 1.01.2015 r.).

   Usuń
  2. A czy te 2 promocje można ze sobą połączyć?

   Usuń
  3. Każda promocja działa odrębnie i nie da się ich połączyć. O udziale w konkretnej z nich decyduje wysłanie formularza zgłoszeniowego na stronie dedykowanej danej promocji (link do każdej z nich jest we wpisie prześwietlającym konkretną okazję do bankobrania).

   Usuń
 28. Czy jak wykorzystalem juz bon to moge bez konsekwencji zamknac konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin powyższej promocji nie ma zapisu o lojalce, więc możesz z karty zrezygnować.

   Usuń
 29. W jaki sposób rezygnuje się z karty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piszesz wiadomość w bankowości: rezygnuję z karty kredytowej.

   I to wszystko. Jeszcze w ciągu kilkunastu dni zadzwonią by potwierdzić.

   Usuń
 30. Czy płacąc tą kartą na allegro będę ponosił jakieś dodatkowe koszty / opłaty?

  OdpowiedzUsuń
 31. Czy komuś udało się zrealizować kupon.
  Chciałem zrobic dziś zakupy, strona www, aplikacja i nie mam możliwości nigdzie wykorzystania kuponu allegro (brak okienka).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na etapie zakupu (przed przejściem do podsumowania) jest pole "Kupony. Masz kod lub kartę podarunkową?)". I tam należy wprowadzić kod i zatwierdzić.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...