Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: sierpień 2017 + ranking lokat

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

1.08.2017

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: sierpień 2017 + ranking lokat

Tradycyjnie z początkiem nowego miesiąca kalendarzowego przyglądam się ofercie banków i wyszukuję najkorzystniejsze propozycje dla oszczędzających.

Najlepsze lokaty bankowe sierpień 2017 r.
A już miniony miesiąc był drugim z rzędu, gdy pojawiają się lokaty i konta oszczędnościowe z promocyjnymi stawkami oprocentowania. I to nawet z prostymi warunkami do spełnienia albo i zupełnie bez nich. Poniżej znajdziesz wszystko to, co najlepsze na sierpień.

Wpis ten niezmiennie rozpoczynam od przyjrzenia się najlepszym stawkom oprocentowania dostępnym w poszczególnych bankach. Jest to bowiem dobry wskaźnik ukazujący trendy następujące w bankach (jeśli zmienia się oprocentowanie sztandarowych lokat, to za nim zazwyczaj idzie też oprocentowanie na tych pozostałych):
Przegląd najlepszych lokat w poszczególnych bankach - sierpień 2017 r.

Na wykresie od kilku miesięcy śledzić można pewne uspokojenie. Banki rzadziej już tną stawki, a i od czasu do czasu pojawia się coś lepszego. Choć oczywiście chciałoby się więcej. Wszystko co jednak aktualnie najlepsze na bieżący miesiąc znajdziesz w tym wpisie.


Dla ułatwienia przeglądu lokaty na potrzeby niniejszego wpisu pogrupowałem. A znajdziesz tu:
 • Lokaty promocyjne 
  • Lokaty bez konta osobistego 
  • Lokaty z kontem osobistym 
 • Lokaty mobilne 
 • Najkorzystniejsze dla każdego 
  • Lokaty kilkumiesięczne 
  • Lokaty długoterminowe 
 • Najlepsze konta oszczędnościowe

Lokaty promocyjne


Tego typu oferty wyróżniają się na tle pozostałych propozycji depozytów. Niektóre banki w ten właśnie sposób chcą bowiem przyciągnąć uwagę klientów. Niektóre propozycje kierowane są do definitywnie nowych klientów, ale są też przypadki zdecydowanie liberalniejszego podejścia banków i z promocyjnych stawek mogą skorzystać też klienci powracający (pozytywnym przykładem jest tu BGŻ Optima).

Lokaty bez konta osobistego


Niezmiennie prym wśród banków oferujących takie lokaty wiedzie Idea Bank. W jego ofercie można znaleźć lokatę powitalną w kilku wariantach - teraz dodatkowo dostępnych w promocji, w której bez dodatkowych warunków i bez zobowiązań do zdobycia jest też gwarantowana nagroda w postaci bonu o wartości 200 zł do wykorzystania na Fly.pl.

A dostępne opcje wyglądają następująco:
 • Lokata Happy - okres: od 1 do 3 miesięcy; oprocentowanie: 4% na 2 miesiące, 3,5% na 3 miesiące lub 3% na 1 miesiąc (wybrać można tylko jeden okres; w każdym przypadku podana stawka oprocentowania ujęta jest w skali roku); kwota: od 500 do 10 000 zł
 • Lokata Happy Pro - okres: 3 miesiące; oprocentowanie: 3% w skali roku; kwota: od 500 do 25 000 zł;
 • Lokata Happy Plus - okres: 3 miesiące, oprocentowanie: 2,5% w skali roku; kwota: od 10 000,01 do 100 000 zł;

Z powyższych opcji nowy klient wybrać może tylko jedną. A nowy klient oznacza wyłącznie takiego, który dotąd nigdy nie miał żadnej umowy z Idea Bankiem (oraz Lion's Bankiem, będącym jego oddziałem), a także nigdy o żaden produkt tegoż banku nie wnioskował.

W przypadku BGŻ Optima klientami, którzy mogą skorzystać z powitalnej, promocyjnej lokaty są już nie tylko nowi klienci, ale także osoby powracające (które w BGŻ Optima nie posiadają umowy od min. 12 miesięcy). A do wyboru jest jedna z poniższych opcji:
 • Lokata Bezkarna - okres: 3 miesiące; oprocentowanie: 3% w skali roku; kwota: od 1 000 do 20 000 zł
 • Lokata Bezkompromisowa - okres: 3 miesiące; oprocentowanie: 2,5% w skali roku; okres: 3 miesiące; kwota: od 1 000 do 100 000 zł

Stając się klientem BGŻ Optima wybrać można jedną z wymienionych lokat. Choć mają one określony okres umowy (3 miesiące) to ich cechą charakterystyczną (w odróżnieniu od oferty większości innych banków) jest możliwość zerwania w dowolnym momencie bez utraty odsetek (zostaną one wówczas naliczone według promocyjnej stawki z umowy, ale za właściwy czas utrzymywania depozytu). Wraz z lokatą (Bezkarną lub Bezkompromisową) w BGŻ Optima otwierany jest również bezwarunkowo darmowy rachunek oszczędnościowy, który służy obsłudze lokaty, ale i lokowaniu oszczędności (jego oprocentowanie wynosi 2,2% w skali roku dla kwoty do 150 000 zł w okresie do 26.10.2017 r.).

Lokaty z kontem osobistym 


Absolutnym hitem od pewnego czasu jest w tym przypadku propozycja Deutsche Banku. Dostępna jest tu Lokata powitalna dbPremium z oprocentowaniem 3% w skali roku dla kwoty od 20 000 do 100 000 zł i na okres 12 miesięcy. Taka propozycja wyróżnia się więc, gdy większość banków promocyjne stawki daje dla mniejszych kwot i na zdecydowanie krótszy okres. Konto osobiste, które trzeba założyć w Deutsche Banku w ramach pakietu z lokatą, prowadzone jest również na promocyjnych zasadach. Do końca roku pozostanie bez warunków darmowe, a od stycznia 2018 r. by nic nie płacić wystarczy utrzymywanie aktywów o wartości min. 50 000 zł (może to być np. wspomniana Lokata dbPremium).

Pozostałe najlepsze lokaty powitalne, wymagające otwarcia konta (którego jednak posiadanie nie wiąże się ze spełnianiem dodatkowych warunków celem unikania opłat) to:
 • Nest Lokata Witaj (w Nest Banku) - oprocentowanie: 4% w skali roku; okres: 3 miesiące (bez dodatkowych warunków do spełnienia) lub 6 miesięcy (dla osób, które zdecydują się zapewniać wpływ wynagrodzenia - więcej na ten temat pisałem tutaj); kwota: od 1 000 do 10 000 zł; Nest Konto otwierane z lokatą prowadzone jest za 0 zł bez warunków;
 • mLokata na Wejście (w mBanku) - oprocentowanie: 3,5% w skali roku; okres: 3 miesiące; kwota: od 500 do 10 000 zł; za konto w mBanku nic nie zapłacisz (bez warunków) jeśli wybierzesz eKonto w taryfie standard bez wydawanej do niego karty;
 • Lokata na Dobry Start (w Eurobanku) - oprocentowanie: 3% w skali roku; okres: 3 miesiące; kwota: od 10 000,01 do 25 000 zł; możliwość załapania się na lokatę umożliwia wyłącznie spotkanie z doradcą firmy Expander, na którym należy zawnioskować o konto w Eurobanku (te dzięki promocji na szczęście jest darmowe bez warunków przez okres 12 miesięcy). Więcej na temat oferty pisałem tutaj.

Promocyjne lokaty dla osób otwierających konto osobiste w swej ofercie mają także: Credit Agricole i Plus Bank. Tam jednak o bezwarunkowo darmowe konto o wiele trudniej. W pierwszym z wymienionych banków jest co prawda 1 Konto (które w wariancie bez karty jest prowadzone za darmo), ale to opcja wyłącznie dla klientów w wieku 18-27 lat. Przy innych kontach trzeba już spełniać warunki zwalniające z opłat (czy to za konto, czy za wydawaną do niego kartę). Podobnie jest w Plus Banku (bez wydania kartą min. 500 zł, nie da się uniknąć kosztów).

Lokaty mobilne


To niezmiennie propozycje promujące aplikacje mobilne banków, gdyż tylko za ich pośrednictwem możliwe jest uruchomienie takiej lokaty (nie da się tego zrobić w inny sposób: w oddziale czy przez bankowość internetową). Bez wątpienia są to lokaty będące miłym dodatkiem dla obecnych klientów, ale nie są aż tak dobre, by tylko dla nich zakładać konto osobiste w danym banku:
Bank            
Okres
Oprocentowanie:
Min. kwota
Max. kwota
Eurobank*
1 miesiąc
3,50%
200 zł
10 000 zł
Getin Bank
2 miesiące
3%
500 zł
10 000 zł
BZ WBK
4 miesiące
2,5%
1 000 zł
20 000 zł
Bank Millennium
3 miesiące
2,25% (lub 2,5%)**
1 000 zł
10 000 zł
* - lokata dostępna wyłącznie w ciągu 7 dni od aktywacji aplikacji mobilnej
** - wyższa stawka obowiązuje w przypadku założenia lokaty w aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości
Z powyższych ofert skorzystać można tylko jednorazowo. Wyjątkiem jest Bank Millennium, w którym po zakończeniu jednej Lokaty Mobilnej, założyć można kolejną.

Najkorzystniejsze dla każdego


W pierwszym półroczu wśród lokat z oprocentowaniem na poziomie min. 2,3% w skali roku (a tylko takie uwzględniam w rankingu lokat, mając na uwadze to, by stawki oprocentowania tam ujęte dawały sobie radę w konfrontacji z inflacją) panował duży bezruch. Ciężko było o takie, które nie wymagałyby spełniania szeregu dodatkowych warunków. Teraz na szczęście zaczęło się to zmieniać. 

Lokaty krótkoterminowe


Idea Bank zaoferował Lokatę Wielki Procent ze stawką 2,5% w skali roku (na okres 1 lub 5 miesięcy; ulokować można także większe kwoty - nawet do miliona złotych, bez dodatkowych warunków - nie ma potrzeby zakładania, ani posiadania konta. Z kolei w Nest Banku pojawiło się sporo lokat dla osób wpłacających "nowe środki". Wybrać można spośród wielu propozycji, ale z opcji na kilka miesięcy najlepszymi są 3-miesięczna lokata z oprocentowaniem 2,5% oraz 6-miesięczna ze stawką 2,6% w skali roku (to dla tych, którzy w Nest Banku założą lub posiadają konto - a przypomnę: jest ono darmowe bez warunków). Dla tych, którzy konta nie chcą, stawki dla wspomnianych okresów depozytu wynoszą odpowiednio 2,3 i 2,4% w skali roku.

Niezmiennie tego typu lokaty pojawiają się jednak okazjonalnie i dostępne są tylko przez ograniczony okres (aczkolwiek nastąpiła poprawa, bo jeszcze kilka miesięcy temu z promocyjnych lokat skorzystać można było np. przez 1-2 dni, a teraz ten czas się zdecydowanie wydłużył). Jeśli jednak nie chcesz by tego typu okazje Ci umknęły, zapisz się na bezpłatny newsletter (dowiadywać będziesz się wtedy o nowościach wśród promocji bankowych oraz najlepszych lokat czy kont oszczędnościowych):
Adres e-mail
[Aktualizacja w dn. 1.08., g. 14:20: Godną uwagi wśród lokat na krótszy okres jest też 5-miesięczny depozyt w Getin Banku. Od dziś dostępny pozwala ulokować do 200 000 zł z oprocentowaniem 2,4% w skali roku; warunkiem jest wpłacenie nowych środków i posiadanie (lub otwarcie) konta osobistego, które na szczęście prowadzone jest za darmo (w wariancie bez karty). Więcej na ten tematu tutaj.]

Lokaty długoterminowe


W tej części przeglądu najlepszych lokat bankowych na sierpień, pod uwagę biorę lokaty na okres ponad 12 miesięcy. Wybór wśród nich ciągle jest bardzo duży, ale decydując się na którąś z nich warto sobie odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Przede wszystkim na to, czy w perspektywie tak długiego okresu te środki nie będą jednak potrzebne (bo ewentualne wcześniejsze zerwanie umowy wiąże się z utratą odsetek). No i jeszcze trzeba się zastanowić nad perspektywami zmian stóp procentowych. Te po fali obniżek, już od dłuższego czasu utrzymywane są na niezmienianym poziomie. Jeśli miałyby w końcu wzrastać to Ty, posiadając lokatę na dłuższy okres, nie będziesz w stanie z tych zmian skorzystać.

Na chwilę obecną wśród lokat 18-miesięcznych najlepszą opcją jest propozycja Nest Banku (dla "nowych środków"), który oferuje 2,6% w skali roku (w przypadku klientów posiadających konto osobiste) lub 2,4% w skali roku (bez konta).

Najlepsze lokaty na 2 lata znaleźć można w Idea Banku i Nest Banku (po 2,7% w skali roku) oraz Toyota Banku (2,6%). Na najkorzystniejsze oprocentowanie na okres jeszcze dłuższy, a więc na 36 miesięcy, liczyć można w Idea Banku i Toyota Banku (2,6% w skali roku). W każdym z tych wariantów mowa oczywiście o oprocentowaniu w skali roku.

Najlepsze konta oszczędnościowe


Konto oszczędnościowe jest dobrą opcją, gdy chcesz na bieżąco odkładać zaskórniaki i planujesz to robić systematycznie (bo do lokat zazwyczaj dopłacać środków nie można). Sprawdzi się też w sytuacji, gdy pieniądze będziesz potrzebować nagle, bo ich wypłata nie będzie powodować utraty odsetek już naliczonych. Mankamentem tej formy lokowania oszczędności jest jednak często zmieniające się oprocentowanie na kontach oszczędnościowych. Pozytywnym wyjątkiem są tu jednak oferty, które zawierają gwarancję utrzymania warunków przez określony czas, a to oznacza możliwość traktowania takiego konta jak lokaty ze stałym oprocentowaniem (bo zysk będzie przewidywalny). Z drugiej jednak strony cały czas środki można dopłacać. Poniżej omawiam więc propozycje kont oszczędnościowych, na których oprocentowanie na pewno nie zmieni się przez okres od trzech do sześciu miesięcy (bo zazwyczaj tego typu okres banki stosują dla gwarancji utrzymania stawek oprocentowania).

Choć najlepszą stawkę (3,5% w skali roku i przez okres aż sześciu miesięcy) znaleźć można w Orange Finanse to pamiętać należy, że maksymalną kwotą do ulokowania przy tej stawce jest suma do 10 000 zł, a dodatkowo niezbędne jest też wykazywanie się aktywnością w płaceniu kartą (co miesiąc wydać trzeba min. 300 zł).

Zdecydowanie lepiej wygląda już oferta innego banku z logo telekomu. To T-Mobile Usługi Bankowe, gdzie na koncie oszczędnościowym uzyskać można 3% w skali roku dla kwoty do 50 000 zł. Stawka gwarantowana jest przez okres 92 dni. Konto osobiste, które trzeba w tym przypadku założyć albo będzie darmowe bez warunków (Konto Freemium bez karty), albo po spełnieniu określonych warunków, ale przy okazji zaowocuje zwrotem za płatności kartą, który jest odpowiednikiem 5-procentowego moneybacku (w ten sposób można uzyskać co najmniej do 150 zł w pół roku). Przeczytaj więcej na temat konta oszczędnościowego i osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe >>

W Deutsche Banku na koncie oszczędnościowym uzyskać można oprocentowanie 2,55% w skali roku, do 100 000 zł i przez okres czterech miesięcy. Warto w tym miejscu przypomnieć o lokacie powitalnej dbPremium (3% w skali roku), bo z nią robi się już całkiem fajny pakiet, na którym można ulokować do 200 000 zł.

Nieco mniej niż Deutsche Bank, bo 2,5% w skali roku, ale też dla kwoty do 100 000 zł oferuje Bank Millennium. Na Koncie Oszczędnościowym Profit ta stawka obowiązuje jednak przez okres 92 dni i tylko pod warunkiem wpłacenia "nowych środków".

[Aktualizacja w dn. 1.08.2017 r., g. 14:20: Na bardzo zbliżonych warunkach do Banku Millennium, bo także 2,5% do 100 000 zł, ale przez okres 122 dni oferuje Getin Bank. Tu również trzeba wpłacić "nowe środki". Więcej na ten temat piszę tutaj.]

Zestawienie kont oszczędnościowych ze stawką oprocentowania na poziomie min. 2,3% w skali roku i z gwarancją utrzymania przez określony czas, zamyka Eurobank. Do 30 000 zł uzyskać można 2,5% w skali roku przez 3 miesiące. Limit jest dość niski, ale warto przy tym rozważyć założenie konta w promocji umożliwiającej też skorzystanie z lokaty 3% (do 25 000 zł) dostępnej tylko za pośrednictwem firmy Expander - o czym więcej pisałem tutaj.

Wszystkie konta oszczędnościowe z oprocentowaniem z promocyjnymi stawkami oprocentowania utrzymywanymi przez określony czas znajdziesz w poniższej tabeli:
Bank
Konto
Oprocentowanie
Kwota objęta promocyjną stawką
Okres obowiązywania oprocentowania
Dostępność promocji
Orange Finanse
Konto Oszczędnościowe
3,5%
do 10 000 zł
6 miesięcy
do 17.08.2017 r.
T-Mobile Usługi Bankowe
Konto Oszczędnościowe
3%
do 50 000 zł
92 dni
do 31.08.2017 r.
Deutsche Bank
db Konto Oszczędnościowe Plus
2,55%
do 100 000 zł
4 miesiące
do odwołania
Getin Bank
Konto oszczędnościowe
2,5%
do 100 000 zł
122 dni
do 30.09.2017 r.
Bank Millennium
Konto Oszczędnościowe Profit
2,5%
do 100 000 zł
92 dni
do 26.08.2017 r.
Eurobank
Rachunek Ekstra Zysk
2,5%
do 30 000 zł
3 miesiące
do odwołania

Jeżeli rozpoczynasz oszczędzanie i deponowanie środków na lokatach albo gdy masz jakikolwiek pytania dotyczące lokat, sprawdź wpis: Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć. Tam znajdziesz też kalkulator odsetek, który w prosty sposób umożliwia wyliczenie spodziewanych zysków. Wszystkie najlepsze lokaty bankowe zawsze znajdziesz w aktualizowanym na bieżąco rankingu lokat.

Wszystkie lokaty i konta oszczędnościowe opisane w powyższym przeglądzie oferowane są przez banki podlegające Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu. A to oznacza, że możesz spać spokojnie, mając pewność, że ulokowane przez Ciebie środki w 100% (do równowartości kwoty 100 000 euro) są bezpiecznie i nawet w razie czarnego scenariusza (jakim jest bankructwo banku) otrzymasz je z powrotem). Stan oprocentowania w niniejszym wpisie: na dzień 1.08.2017 r.

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi i najlepszymi lokatami. na Twitterze i polub na Facebooku:

40 komentarzy:

 1. Potrzebuje konta oszczędnościowego do trzymania kapusty którą trzeba co miesiąc wpłacać do City banku by spełnić warunek bezplatnosci konta. Lokata z wiadomych względów odpada. Myślałem nad Millenium bo akurat mam tam jedno konto :). Który bank daje największą swobodę w obracaniu środkami? Najlepiej to było w WBK :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszędzie masz tylko 1 przelew w miesiącu za 0 zł. Wyjątkiem jest chyba tylko ING ale tam 2% jest przez 4 mies a później 0,7%

   Usuń
  2. Dalej jest. Godne polecenia (bo pewnie o tym mówisz) przerobić na 123 i trzymać między 2 a 3 tysiaki (wtedy dają 3%)+ zgarniać 1,2 lub 3% zwrotów za rachunki.
   Pozdrawiam,
   Toperzyczka

   Usuń
  3. polecam w bgż optima promocyjne jest 2,2% wszystkie przelewy za darmo

   Usuń
  4. Obie oferty świetne. 123 ma lepsze oprocentowanie a BGŻ mniej zachodu. Była może któraś z tych ofert opisywana na blogu? Jeśli mam 3 rachunki Godne polecania, w tym jeden z kartą, to mogę przerobić na 123 tylko te 2 pozostałe? I rozumiem że będę musiał przelewać na nie miesięcznie po 2 tys, tak jak 5 tys do City?

   Usuń
  5. Możesz zmienić. Konto spoko, można mieć kilka ale ma haczyki:
   - % jest tylko do 3000,00 PLN. Jak grosz będzie więcej to już jest 0% dla całej kwoty
   - trzeba pamiętać o wpływie tych 2000 PLN. Bo bez tego opłata 20 PLN!

   Usuń
  6. Od listopada konto 123 ma być już niedostępne.

   Usuń
  7. Pytanie czy nie zmienią zasad dla obecnych posiadaczy :(

   Usuń
 2. Szkoda że tylko Nest i Idea się starają. Kiedyś jeszcze robił tak Getin czy Meritum, ale się powykruszało. Gdzie te czasy co było 6 czy 7%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat dziś Getin Bank przypomniał o sobie :) Więcej w aktualizacja we wpisie. No a Meritum Banku po dziś dzień szkoda, bo faktycznie dawał dobre stawki.

   Usuń
  2. Też pamiętam Meritum jeszcze z czasów fajnego moneybacku i super lokat. Bank nie natarczywy telefonami, bardzo przyjazny klientowi. Ciekawe ilu jego klientów nadal pozostało klientami Aliora po przejęciu. Bo ja szybko się ewakuowałem. No ale z tego ostatniego to cieszę się tym bardziej bo teraz mogłem załapać się na Sodexo :)

   Usuń
 3. Posiadałem w BGŻ Optima Lokatę Bezkompromisową, po której zostało mi puste Konto Indywidualne.
  Czy po okresie 12 miesięcy od daty zamknięcia Lokaty Bezkompromisowej będę traktowany przez bank jako nowy klient? Czy z racji, że posiadam dalej Konto Indywidualne nie będę traktowany jako nowy klient?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz nie mieć niczego od 12 mies.

   Usuń
 4. Mr Złotówa czy zakładając freemium do kk w TMUB muszę brać kartę do niego aby mieć te zwroty 5% ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli masz już kartę kredytową w TMUB to nie ma potrzeby wyrabiania karty debetowej do tego konta. Do moneybacku zaliczać się będą płatności kartą kredytową. Aczkolwiek osobiście taką kartę do konta bym wybrał. Bo tak jak transakcje kartą kredytową liczą się do moneybacku na koncie, tak samo przyczyniają się do zwolnienia z opłaty za kartę debetową do konta (0/6 zł - opłata nie jest pobierana przy transakcjach na sumę min. 200 zł). A taka karta może się przydać w przypadku potrzeby wypłaty środków w bankomacie (kartą kredytową nie opłaca się tego robić).

   Usuń
 5. Niestety jak zakładałam konto w ING, dawali 3,5 % teraz rzeczywiście 2% jest przez 4 mies a później 0,7%. Niestety nie ma już takich procentów jak kiedyś. Tylko przy zmianie banku jest jednorazowa promocja a później poniżej 0%. Dramat

  OdpowiedzUsuń
 6. Getin Bank dziś odpalił 2 promocje konto oszczędnościowe na 2,5% oraz lokate na nowe środki na 2,4%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się! Dzięki za sygnał. Już dopisane, a odrębny wpis tutaj.

   Usuń
 7. Organizacja i obsługa F A T A L N A :
  Umówiony poprzez Centralę telefonicznie do wizyty między 16 a 17 w konkretnej placówce (Lublin) Celem otwarcia konta i lokaty. Pytałem czy aby na pewno po drugiej stronie słuchawki potwierdził ktoś kto sprawdzał i przyjmował wizytę T A K
  Więc zmieniam organizację dnia poświęcam na to 2 godziny w sumie i co i N I C !!!
  w Placówce Pan z obsługi że oni maja umówione spotkania i nic nie wiedzą – mogą mnie umówić na inny dzień Ja nie mogą tak sobie zmieniać planów skoro zmieniłem je dzisiaj mówię Pan odpowiada że w placówce do obsługi są tylko dwie osoby (jedyna placówka w 300 tys mieście) i teraz mnie nie obsłużą Więc bez łaski odwinąłem się i wyszedłem W drodze powrotnej jeszcze raz zadzwoniłem i znowu w Centrali potwierdzili podając nawet nazwisko(za pierwszym razem tego nie przekazali) kto miał mnie przyjąć i załatwić moją sprawę
  Podsumowanie – Bank zupełnie olewa klientów z ulicy którzy chcą umieścić depozyt rzędu 50 – 100 k Widać że Bank nie ma żadnej ale to żadnej koordynacji miedzy oddziałami a Centralą – Klient jest traktowany z góry (dla przykładu w CA jak poszedłem założyć konto bez umówienia Pani przyjęła i odpowiedziała na wszystkie pytania zostając 45 po swoim czasie pracy) tutaj powiedział mi pan z obsługi że dziś ma innych klientów z sugestia ważniejszych
  Biorąc pod uwagę wcześniejsze komentarze i mnóstwo przykładów trudności Administrator powinien przestać polecać ten Bank bo najzwyczajniej w świecie naraża to wsyzstkich zainteresowanych na stratę czasu i nerwów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A o jakim banku piszesz ?.

   Usuń
  2. Deutsche Bank - Oddział Lublin. zresztą podobna sytuację mieli ludzie z forum łowców okazji [nazwa usunięta - edyt. Mr. Złotówa] chyba w Gdańsku i Wrocławiu

   Usuń
  3. Opisane doświadczenia z wymienionym oddziałem wyglądają słabo i świadczą jak świadczą (bo nie chcę tu używać konkretnych określeń) o pracownikach danej placówki, jak i o zarządzaniu nią. Pytanie tylko czy na sytuację wpłynął przypadek/pora dnia czy cokolwiek innego (choć oczywiście nie powinno to być tłumaczeniem). Zainteresowanie lokatą jest jednak spore i negatywne głosy wydają się być niedużym ułamkiem z ogółu. Co nie zmienia faktu, że najlepiej by powodów do takich głosów nie było. Po to są jednak komentarze, by się wymieniać doświadczeniami, sugestiami i uwagami. Dzięki za tę wypowiedź!

   Usuń
 8. ?pytanie
  Lokaty mobilne
  Z powyższych ofert skorzystać można tylko jednorazowo.
  Jeżeli w Eurobanku po upływie półtora roku wracam jako nowy klient to i tak nie mogę z nich skorzystać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Założenie lokaty mobilnej w eurobanku zależy od posiadania aplikacji mobilnej a nie konta.

   Usuń
  2. czyli co dla Banku jestem nowy klient ale dla lokaty którą oferuje bank juz nie jestem nowy klient ? Jeżeli tak to taki zapis powinien być w regulaminie a nie ma go w tabeli oprocentowania lokaty pod Lokata Logujesz lokujesz np jak to jest dokładnie wyszczególnione w Idea Banku W Eurobanku tego nie ma więc według mnie klient ma prawo do takiej lokaty jeżeli został przyjemy do banku na warunkach nowego klienta

   Usuń
 9. Mam konta godne polecenia w WBK i po 30.06 zostawiłem drobne sumy. 1.08 bank naliczył mi odsetki od tych drobiazgów. To pomyłka czy konta są nadal oprocentowane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja mam podobnie - jedno zostawiłem a dwa zmieniłem w 1,2,3 - bo nie spodziewałem się odsetek Naliczyło oprocentowanie na tym co nie zmieniłem a na tych co zmieniłem naliczyło 3 % od dnia zmiany i 4 do dnia zmiany

   Usuń
  2. Też mam po kilkadziesiąt groszy na tych kontach i nie wiem skąd się to wzięło.

   Usuń
  3. W ostatniej promocji chyba 3 z kontami GP oprocentowanie było gwarantowane do końca 2017. Pomimo tego że większość pieniędzy zabrałam z tych kont procent też mam naliczony (konta założone w 1 i 2 edycji) więc chyba wszystkie konta tego typu mają 4% do końca roku i z tego należy się tylko cieszyć :)

   Usuń
  4. To raczej był ich błąd i niedopatrzenie. No i za jaki okres u ciebie naliczyli? Za cały miesiąc? Czy za 1 dzień? bo za ostatni czerwca przypisali odsetki dopiero po miesiącu. I stąd te odsetki.

   Usuń
 10. Hej założyłem ROR w Nest anku, chcę założyć lokatę na nowe środki i widze tylko opcję na 2,4, a nie na 2,6 jak to jest bo w tekście bloga widze coś innego, jakaś ściema?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś obniżyli

   Usuń
  2. W Idea Wielki Procent 2,5% już tylko na 5 mies. Na 1 obniżyli.

   Usuń
 11. Mr Zlotówa, jakiś czas temu skończyła mi się 3m lokata Happy w Idea Banku, opcja odnawiania została wyłączona, pieniądze wróciły na konto. Czy w tym momencie jestem jeszcze w jakiś sposób związany z Idea Bankiem?
  (nie chciałbym żeby po jakimś czasie okazało się, że bank nalicza mi jakieś opłaty)

  Pozdrawiam, P.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic robić nie trzeba. Lokata jest sama bez konta więc niczego do zamknięcia nie ma. Możesz tylko zablokować dostęp do bankowości on-line ale to utrudni ci zakładanie lokat w przyszłości.

   Usuń
  2. Dzięki wielkie za odpowiedź. :)

   Usuń
 12. A ta wielki procent w Idea jest też dla aktualnych klientów? Właśnie zastanawiam się nad jakąś krótkoterminówką.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest dla każdego więc i dla obecnych klientów też.

   Usuń
  2. Dziękuję, założyłam Wielki Procent. Pytałam, bo kiedyś miałam u nich Happy i z ich punktu widzenia jestem już klientem.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...