Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 2,5% do 100 000 zł na Koncie Lokacyjnym w Alior Banku + 100 zł na zakupy dla otwierających Konto Internetowe

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

7.08.2017

2,5% do 100 000 zł na Koncie Lokacyjnym w Alior Banku + 100 zł na zakupy dla otwierających Konto Internetowe

Z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku.


Konto Lokacyjne w Alior Banku - promocja oprocentowania
Warunkiem uzyskania stawki 2,5% w skali roku jest wpłacenie "nowych środków". Nowi klienci wpłacając swe oszczędności, warunek ten spełnią w praktyce z automatu. A oprócz konta lokacyjnego, konto osobiste w Alior Banku obecnie warto założyć, bo bank w prezencie daje gwarantowany bonus: 100 zł na zakupy.

Konto Lokacyjne to rachunek oszczędnościowy w ofercie Alior Banku. Promocyjna stawka 2,5% w skali roku obowiązuje dla nowych środków, przez które bank rozumie:
"środki ponad łączne saldo środków zgromadzonych na (...) rachunkach oszczędnościowych, oszczędnościowo-rozliczeniowych i lokat terminowych, prowadzonych w złotych i walutach (po przeliczeniu na PLN), według stanu na dzień 1 sierpnia 2017 r."

Maksymalna kwota jaka może być objęta promocyjną stawką oprocentowania to 100 000 zł. Promocyjne oprocentowanie dostępne jest przez 4 miesiące od daty otwarcia Konta Lokacyjnego, a odsetki kapitalizowane będą dopiero po upływie tego okresu (wtedy też spadnie oprocentowanie do stawki standardowej równej różnicy stawki WIBID1M – 0,5 p.p. - w chwili obecnej to 0,96% w skali roku). Oczywiście w każdej chwili możesz zadecydować co ze swymi środkami zrobić. A przyznam, że w takich sytuacjach gdy oprocentowanie konta oszczędnościowego zrównuje się z oprocentowaniem najlepszych lokat bez warunków (jak Lokata Wielki Procent 2,5% w skali roku na 5 miesięcy w Idea Banku), to osobiście zdecydowanie wolę konto oszczędnościowe. Tu środki można podjąć w dowolnym momencie - np. gdy za 3 miesiące pojawi się coś lepszego. Z lokatą niewiele da się wtedy zrobić, bo jej ewentualne zerwanie oznacza brak odsetek.

Konto Lokacyjne prowadzone jest bez warunków za 0 zł. Można do niego wyrobić kartę płatniczą, ale nie jest to wymagane. Jeśli jednak na taką kartę się zdecydujesz to bank pobierze 10 zł za jej wydanie i po 3 zł miesięcznie za jej użytkowanie. Jak to zazwyczaj bywa w przypadku kont oszczędnościowych, także i tu środki bez kosztów wypłacić/przelać z konta oszczędnościowego można jeden raz w miesiącu kalendarzowym (każda kolejna wypłata czy przelew kosztują 10 zł).

Jeśli jesteś już klientem Alior Banku to Konto Lokacyjne otworzysz w bankowości internetowej lub w placówce banku. Klient może posiadać tylko jedno konto oszczędnościowe "Konto lokacyjne", a na promocyjną stawkę dla "nowych środków" załapać się można tylko wtedy, gdy konto oszczędnościowe nie jest objęte inną promocją.

Jeżeli z bankiem tym nie masz obecnie nic wspólnego to możesz skorzystać z samego Konta Lokacyjnego (bez korzystania z innych produktów). Ale jak wspomniałem na wstępie, teraz założenie konta osobistego w Alior Banku szczególnie się opłaca. Bank ten rzadko serwuje promocje, w których można zyskać nagrodę gwarantowaną na start. Tym razem jednak daje bon Sodexo o wartości 100 zł na zakupy. Na nagrodę załapać się mogą osoby, które konta osobistego w Alior Banku nie posiadają, ani nie współposiadają co najmniej od 1.01.2017 r. Warunki promocji, jak i warunki prowadzenia konta i karty bez kosztów są proste, więc z okazji tej warto skorzystać. Sprawdź szczegóły promocji Konta Internetowego z gwarantowaną nagrodą 100 zł >>

Krok po kroku: jak skorzystać z obydwu promocji?
 • zawnioskuj o Konto Internetowe przez Internet (wybierając otwarcie konta przelewem lub za pośrednictwem kuriera; otwarcie konta w placówce banku nie daje możliwości zdobycia nagrody gwarantowanej 100 zł)
 • gdy Konto Internetowe będzie już otwarte i uzyskasz dostęp do bankowości internetowej, zawnioskuj tam o Konto Lokacyjne (możesz to też ewentualnie uczynić w placówce banku) - uzyskasz 2,5% przez okres 4 miesięcy dla kwoty do 100 000 zł

Przydatne dokumenty:

68 komentarzy:

 1. Przed repolonizacją w Aliorze zero promocji i najlepszy % to 1% na bodajże rocznej lokacie. Teraz bony Sodexo, 2,5% na koncie oszczędnościowym. Dobra zmiana :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Repolonizacja to była, ale w Pekao.
   Alior naprawdę błyszczał circa jesień 2011 - wiosna 2012 i tylko Getin/Open Finance miał wtedy lepsze oferty lokat. Dzisiaj Alior poza KWJ nie ma absolutnie nic konkurencyjnego ... no może oprócz najdroższych kredytów na rynku obok Parobasa :)

   Usuń
  2. Najdroższe kredyty? Nie powiedziałbym, co czytam, to zawsze Alior jest w czołówce najtańszych pożyczek.

   Usuń
  3. Prawdziwe oprocentowanie kredytu to suma wielu czynników, np. prowizja, czy ubezpieczenie. Zawsze warto sprawdzić ile wynosi RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania)

   Usuń
  4. @Anonimowy, 7 sierpnia 2017, 22:23

   Od kiedy Alior jest polskim bankiem? Fakt, że PZU nabyło od Włochów 29% akcji ma niby o tym świadczyć?

   Usuń
 2. I jeszcze jest lokata 2,25% na 9 mies.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na 9 miesięcy to słabo. Bo % idą w górę i skoro już teraz można dostać 2,5% na 3-5 mies. to myślę że pod koniec roku może być więcej. Bez sensu by kasa musiała wtedy gnić na tych 2,25% bo na 9 mies. Taki okres to jest dobry by zainwestować w 500+ i dziecko się wtedy urodzi a nie pakować kasę w lokatę.

   Usuń
  2. Mi, po założeniu konta w Kantorze Walutowym, w informacji mejlowej obiecywali 4% na promocyjnej lokacie 2-miesięcznej za założenie Konta Internetowego. Ale jak nie znalazłem takiej opcji w serwisie transakcyjnym, to na moje pytanie odpowiedzieli, że produkt został wycofany...

   Usuń
  3. tę lokatę 4% wycofali jakieś 2 mies. temu.

   Usuń
  4. Bo % idą w górę? Chyba na kredytach :)

   Usuń
  5. Rozejrzyj się trochę:

   http://bankobranie.blogspot.com/2017/06/deutsche-bank-lokata-3-procent-db-premium.html

   http://bankobranie.blogspot.com/2017/06/t-mobile-uslugi-bankowe-konto-oszczednosciowe-3-procent.html

   Usuń
  6. Lokata w DB jest niestety powiązana z niezwykle drogim kontem, a konto w TMUB tylko dla nowych.

   Usuń
  7. Konto w Deutsche Banku jest darmowe bez warunków do końca 2017 r. A od stycznia przyszłego roku jeśli ktoś będzie miał lokatę na kwotę min. 50 000 zł to też będzie mieć konto za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek innych warunków).

   Jeśli zaś chodzi o T-Mobile Usługi Bankowe to faktycznie jest to propozycja dla osób, które konto dopiero otwierają, ale okres wyłączenia byłych klientów na szczęście nie jest długi (mogą skorzystać osoby, które nie mają konta od 1.04.2017 r.).

   Usuń
  8. Złotówa, nie żartuj - jak napisałeś, konto w DB będzie bezpłatne od 1 stycznia pod warunkiem posiadania aktywów na 50K.

   Jeśli tego nie spełnisz, to przez 8 miechów do końca lokaty szarpią po 20 zeta miesięcznie za konto!

   Usuń
  9. Lokata na 50000 zwalnia z opłat ale również wpływ na konto w wysokości 5000 ale nie ze swojego konta.

   Usuń
 3. A co z T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank. Czy kasa stamtąd zalicza się do salda na 1.08?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TMUB traktowany jest jako odrębny podmiot.

   Usuń
  2. Dostałem odpowiedź mailową z banku: "W nawiązaniu do otrzymanej korespondencji dotyczącej Konta Lokacyjnego uprzejmie informuję, że w ramach kwoty nowych środków pod uwagę wzięte są wyłącznie środki zgromadzone w ramach Alior Banku (oferta nie dotyczy T-Mobile Usługi Bankowe)"

   Usuń
 4. Jest data do kiedy obowiązuje promocja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto Lokacyjne do odwołania.
   100 zł na zakupy za Konto Internetowe do 25.08.

   Usuń
 5. czy konto jest po 4 miesiacach prowadzone bezpłatnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 4-miesięczny okres promocji dotyczy oprocentowania. Warunki prowadzenia konta są stałe (oczywiście za wyjątkiem ewentualnej zmiany Tabeli Opłat i Prowizji, ale o tym bank musiałby poinformować z wyprzedzeniem).

   Usuń
 6. Czy posiadanie konta T-mobile dyskwalifikuje z promocji?

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja mam problem z kurierem dhl - ja pracuję 6-14, w domu jestem 15.30, a on nie chce przyjechać o tej porze bo pracuje do 13 .... Dzwoniłem do banku nic do nie daje, dziś reklamacja w DHL zobaczymy czy pomoże. Macie jakieś rozwiązanie?

  OdpowiedzUsuń
 8. warto jeszcze pamiętac o ZOŚKA PRO które zakładało wielu swego czasu obecnie 2,5% na koncie osobistym

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale tam trzeba 1/10 trzymać na RORze gdzie 0% więc efektywnie wychodzi mniej niż 2,5%. Dokładnie to 2,27%

   Usuń
  2. ja wiem że wychodzi +/- 2,25 i nie mówie że od razu nie lece do aliora, natomiast akurat teraz mam tam ulokowane i warto o nim pamiętać po utracie BZ WBK

   Usuń
 9. te 4 miesiące dla 2,5% liczą od momentu otwarcia Konta Lokacyjnego czy Internetowego??

  OdpowiedzUsuń
 10. Z tego co rozkminiłem z regulaminu to wynika, że Alior będzie "zamrażał" kwotę nowych środków codziennie na noc (między godz. 23 a 24, i zwalniał je między 0:00 a 5) i w ten sposób sam za klienta zadba by nowe środki faktycznie były na 2,5%. Kasa będzie z Lokacyjnego przesuwana na rachunek techniczny. Fajne rozwiązanie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy tylko ja tak mam, ze pozakladalem wszystko jak trzeba, Konto Lokacyjne, przelalem juz pieniadze, widnieja na rachunku, wchodze w szczegoly, a tam... Oprocentowanie rachunku 0,96 % . Kie licho?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak bo te 2,5% jest na koncie technicznym na które bank w nocy zasysa sobie kwotę nowych środków które wylicza codziennie względem salda z 1.08.

   Usuń
  2. @Anon, dzieki.

   Wlasnie dostalem odpowiedz z banku:

   "W nawiązaniu do otrzymanej korespondencji dotyczącej Konta Lokacyjnego uprzejmie informuję, że obecnie w szczegółach rachunku prezentowane jest oprocentowanie standardowe w wysokości 0,96% w skali roku. Aktualnie trwają prace nad udostępnieniem funkcjonalności widoczności wyższego oprocentowania po zalogowaniu do bankowości internetowej w szczegółach rachunku."

   Ech, szkoda slow.

   Usuń
 12. Czym jest KONTO OSOBISTE?

  Posiadam 3 Rachunki Oszczędnościowo-Rozliczeniowe (USD, EUR, GBP). Wszystkie walutowe. Żadnego konta w PLN nie posiadam.

  Czy kwalifikuję się do bonu Sodexo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety w Aliorze konto walutowe też jest rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym.

   Usuń
 13. Warunki nagrody 100 zł za wydanie po 500 zł przez 2 miesiące z rzędu karta do Konta Internetowego to dość cienka oferta. Tyle samo daje mBank za jedynie 5 dowolnych przelewów!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i co z tego?! Z promocji mBanku skorzystasz 2 razy? NIE. Poza tym promocja była i już jej nie ma. Teraz jak chcesz dostać 100 zł musisz w mBąku wydać 2,5 tys. PLN

   Usuń
  2. Ja niedawno założyłem eKonto na siebie, żonę i teściów - 20 przelewów i 400 zł do przodu ... to najłatwiejsze premie od banków jakie istnieją!

   Usuń
  3. Świetnie. Też angażuję całą rodzinę. Część z nich brała udział w tej promocji mBanku. Ale to nie zmienia faktu że ani ja ani nikt z mej rodziny, ani ty i twoja rodzina z promocji mBanku nie skorzystamy drugi raz. Przynajmniej przez jakiś czas. Więc nie ma co żyć przeszłością a brać kolejną promocję.

   Usuń
 14. Jeśli 1 VIII założyłem Konto Osobiste i Wpłaciłem kase na Konto Oszczędnościowe na 2%(promocja )to na Koncie Lokacyjnym będę miał 0,96% czy 2,5%?

  OdpowiedzUsuń
 15. Założyłem wczoraj konto lokacyjne (jako obecny klient banku) i wpłaciłem kasę, niestety w szczegółach rachunku nadal widnieje oprocentowanie 0,96%. Czy ta stawka zmieni się dopiero na koniec całego 4-miesięcznego okresu, czy powinienem już to wyjaśniać. Jak u Was było/jest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli w godz.23-24 znikną ci pieniądze z konta to znaczy że masz je na 2,5%jeśli jednak jakaś część ci zostanie tz.że są oprocentowane na 0,96%różnicę między o,96%a 2,5%dostaniesz dopiero po czwartym miesiącu.Podobnie jest w ING.

   Usuń
 16. Trochę z tym kontem lokacyjnym miałem zamieszania. Znajomy tak samo ale już wszystko mamy wyjaśnione. Więc informacja dla tych którzy mają wątpliwości czy czegoś nie wiedzą. Kasę należy przelać na konto lokacyjne. I choć mimo tego że tam jest 0,96% to nie ma się co przejmować bo w nocy bank zabiera te kasę która jest nowymi środkami. Jeśli założyliśmy konto po 1.08 to wszystko jest nowymi środkami i całą kwotę bank w nocy zabierze na rachunek techniczny a rano ona wróci. Odsetki z tej kwoty zabieranej to będzie te wyrównanie do 2,5% które bank wypłaci po 4 miesiącach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Odsetki z tej kwoty zabieranej to będzie te wyrównanie do 2,5% które bank wypłaci po 4 miesiącach" - to jest konto czy lokata? Żałosne!

   Od kiedy głównym udziałowcem Alior stał się PZU wszystko jest możliwe :)

   Usuń
  2. Ale co jest żałosne? Przynajmniej wiadomo co jest nowymi środkami a co nie jest i bank robi to za ciebie a klient nic nie musi liczyć. W innych bankach nieraz wyliczanie nowych środków to udręka i randka w ciemno czy wszystko zaliczą czy jednak nie. Tu Alior gra w otwarte karty.

   Usuń
  3. De facto całość odsetek będzie wypłacona dopiero [p 4 miesiącach co czyni tą ofertę gorszą niż 2,5% konto Profit w Millennium, na którym to odsetki są wypłacane co miesiąc.

   Jeśli Alior naprawdę potrzebuje kasy na pożyczki, to musi się jeszcze trochę postarać.

   Usuń
  4. A to codzienne automatyczne przenoszenie nowych środków na rachunek techniczny jest uwidaczniane na wyciągu z konta, tzn. na wyciągu miesięcznym widać 60-62 operacji przeniesienia środków tam i z powrotem?

   Usuń
  5. Być może to lokata nocna dla klienta indywidualnego?

   Usuń
 17. każdorazowo (od wczoraj) przy próbie założenia konta dostaję "nieoczekiwany błąd" i komunikat, aby skontaktować się z administratorem , czy ktoś zauważył wcześniej już coś takiego i można się spodziewać, że to tymczasowe, czy raczej to grubsza usterka?

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja najpierw miałam duże problemy z założeniem konta przez przelew, w końcu ustaliłam kuriera, no ładnie, pięknie, ale nie można zalogować się i aktywować karty.
  Przy pierwszym logowaniu wpisuję nr klienta, ale nie dostaję hasła startowego na telefon, od razu wyskakują okienka do logowania, próbowałam kilkanaście razy w kółko to samo. Dzwonię na infolinie i szlag mnie trafia : "przewidywany czas na rozmowę z konsultantem ok. 20 minut" wolne żarty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pewnie ten efekt 're-polonizacji' :)

   Usuń
 19. Czy na wyciągu z Konta Lokacyjnego widoczne są te codzienne automatyczne przelewy na konto techniczne i z powrotem, czy na te przenoszone środki zakładana jest tylko blokada, której na wyciągach nie widać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mr. Złotówa, może Ty mógłbyś odpowiedzieć na powyższe pytanie?

   Usuń
  2. Nie mam tego przetestowanego więc niestety nie wiem.

   Usuń
  3. A w historii rachunku są te przelewy?

   Usuń
  4. Może nie naliczają nawet odsetek? Co na to bank?

   Usuń
  5. Czy ktoś mógłby się zlitować i sprawdzić na wyciągu z konta lokacyjnego jak to jest z tymi codziennymi przeksięgowaniami na rachunek techniczny (są widoczne na wyciągu czy nie)?

   Usuń
  6. Czy ten 'rachunek techniczny' ma wyciągi?

   Usuń
  7. Czy jest ktoś, kto może zerknąć na wyciąg z konta lokacyjnego i odpowiedzieć na pierwsze pytanie zadane w tym wątku?

   Usuń
  8. U mnie nie ma żadnych przeksięgowań. Dziś wieczorem wyślę zapytanie co jest grane. Ale w szczegółach konta jest oprocentowanie 2,5%

   Usuń
  9. Może w Aliorze ktoś coś wie? Nie?

   Usuń
  10. Te przeksięgowania nie są prezentowane na wyciągu z konta lokacyjnego, ale są widoczne w bankowości internetowej w historii konta (po zaznaczeniu opcji uwzględniania operacji dla lokaty nocnej).

   Usuń
 20. Getin daje 2,7% na KO na 4 miechy!

  OdpowiedzUsuń
 21. W jaki sposób zamknąć rachunek osobisty w Aliorze - da się przez internet czy trzeba do Placówki dreptać ?

  OdpowiedzUsuń
 22. @Anonimowy3 grudnia 2017 17:32, wszystko w poniższym linku :
  http://bankobranie.blogspot.com/2015/05/jak-zamknac-konto-w-banku-wypowiedzenie.html

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...