Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Orange Finanse: 10 zł zwrotu dla klientów Orange i 3,6% na koncie oszczędnościowym.

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

21.08.2017

Orange Finanse: 10 zł zwrotu dla klientów Orange i 3,6% na koncie oszczędnościowym.

Wystartowała kolejna edycja promocji konta osobistego w Orange Finanse.

Promocja Orange Finanse dla klientów Orange
Warunki do spełnienia w akcji "Super Bank dla Klientów Orange" nie różnią się od wcześniejszych propozycji tego banku. By dostawać 10 zł zwrotu trzeba być klientem sieci Orange i co miesiąc wydawać kartą min. 300 zł. Zmianie za to uległo oprocentowanie konta oszczędnościowego. Ale zmiana ta jest dość kosmetyczna.

Dla kogo promocja? W akcji udział mogą wziąć osoby, które nie posiadały rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Orange Finanse od 2.10.2014 r. W praktyce oznacza to więc, że wykluczeni zostali wszyscy dotychczasowi klienci banku. Wytyczne i obwarowania są więc dość radykalne, dlatego na końcu wpisu niniejszą ofertę konfrontuję z propozycją T-Mobile Usługi Bankowe, gdzie o załapanie się na promocję jest łatwiej.

Zasady promocji "Super Bank dla Klientów Orange". By skorzystać z comiesięcznych zwrotów należy:
 • posiadać telefon w Orange Polska (na abonament lub "na kartę")
 • zawnioskować o konto osobiste w Orange Finanse - trzeba przy tym wyrazić zgody na przekazywanie danych osobowych z Orange do Orange Finanse oraz z Orange Finanse do Orange (a więc zwalniając z tajemnicy bankowej) celem przygotowywania spersonalizowanych ofert
 • co miesiąc wykonać płatności kartą i/lub BLIKiem w punktach handlowo-usługowych na sumę min. 300 zł (transakcje te muszą zostać zaksięgowane w tym samym miesiącu; do minimalnej sumy płatności wymaganej w promocji nie zaliczają się płatności w Internecie)

Pierwsza premia 10 zł w postaci rabatu na fakturze (w przypadku abonentów Orange) lub w formie doładowania telefonu (dla posiadaczy telefonu "na kartę") naliczona może zostać za pierwszy niepełny miesiąc kalendarzowy w którym zawarta została umowa o konto lub w miesiącu kolejnym. Klient de facto ma do wyboru kiedy zacząć spełniać warunki do otrzymywania bonusów. Będą one wypłacane przez 12 kolejnych miesięcy co oznacza możliwość uzyskania 120 zł. Kto zbierze komplet bonusów, ten otrzyma jeszcze dodatkowo 30 zł (bonus ten zostanie wypłacony do końca miesiąca następującego po miesiącu wypłaty dwunastego zwrotu). Aby uzyskiwać gratyfikacje od Orange Finanse niezbędne jest posiadanie aktywnego konta abonenckiego.

Bonus 1 zł (sic!) + konto oszczędnościowe 3,6%


Zakładając konto w Orange Finanse załapać się można również na promocję "Dobry Start z Orange Finanse, jesień 2017" (też trzeba być klientem Orange Polska). A to oznacza dodatkowe korzyści.

Konto oszczędnościowe 3,6% w skali roku. Promocyjna stawka oprocentowania obowiązuje dla kwoty do 10 000 zł. Można się na nią załapać pod warunkiem otwarcia konta oszczędnościowego już przy okazji wniosku o konto osobiste lub otwierając je w ciągu 60 dni od otwarcia RORu (wtedy wniosek należy złożyć przez infolinię banku lub w bankowości internetowej).

W porównaniu z poprzednią ofertą Orange Finanse, oprocentowanie nieznacznie wzrosło (wcześniej wynosiło 3,5% w skali roku). Niezmiennie jednak z promocyjnej stawki korzystać można maksymalnie przez 6 miesięcy, a warunkiem koniecznym do spełnienia celem podwyższonego oprocentowania jest wykonywanie płatności kartą na sumę min. 300 zł (co akurat pokrywa się z wymogami promocji ze zwrotami po 10 zł miesięcznie).

Bonus 1 zł na pierwszą transakcję. Tak, to nie błąd! Bonus wynosi 1 (słownie: jeden) złoty. Otrzymać go można w przypadku zawnioskowania o konto wraz z wydawaną do niego kartą płatniczą w salonach Orange. Pofatygowanie się do placówki z pomarańczowym logo jest jedynym wymogiem. Bonus ma się pojawić na koncie niezwłocznie po otwarciu konta.

Dwa lata bez opłat. W ramach promocji klienci zakładający konto otrzymują 2-letnią gwarancję zwolnienia z podstawowych opłat. Dzięki temu główne cechy konta osobistego w tym okresie to:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków)
 • 0 zł za krajowe przelewy PLN zlecane w bankowości internetowej
 • 0 zł za kartę wydawaną do konta (bez warunków)
 • 0 zł za wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce

Obydwie promocje banku dostępne mają być do 1.02.2018 r. Za podrzucenie informacji o nowej ofercie Orange Finanse dziękuję Czytelniczce Marcie.


⭐⭐ - w ratingu ofert (czyli w systemie ocen promocji bankowych, dostępnym na blogu Bankobranie), promocji Orange Finanse przyznaję 2 gwiazdki (na 5 możliwych). Propozycja banku nie robi na mnie wrażenia. Już na starcie pojawia się sporo ograniczeń: skorzystać mogą wyłącznie klienci jednego telekomu, a wykluczeni są wszyscy dotychczasowi klienci kiedykolwiek posiadający konto osobiste w Orange Finanse. Zwrot naliczany jest wyłącznie w postaci rabatu na fakturze lub doładowania telefonu, a efektywność moneybacku wynosi 3,33% (bowiem by uzyskać 10 zł trzeba wydać min. 300 zł). Poza tym - wydawałoby się, że nowoczesny bank (powiązany wszak z telekomem) - wyklucza z zaliczania na potrzeby promocji transakcje wykonywane przez Internet. Dużo tych obwarowań czy wykluczeń. Na tle Orange Finanse - moim zdaniem - o wiele lepiej wypada propozycja T-Mobile Usługi Bankowe. Z niej skorzystać mogą wszyscy (nie ma bowiem ograniczenia do jednego telekomu - z punktu widzenia regulaminu obojętnym jest to gdzie masz telefon). Uzyskać można zwrot będący równowartością 5-procentowego moneybacku - wypłacany jest on w formie nagrody pieniężnej, więc można przeznaczyć go na dowolny cel. Dodatkowo - ale już tylko do końca sierpnia - załapać się można też na promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (3% w skali roku do 50 000 zł, gwarantowane przez okres trzech miesięcy).

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi. Wypróbuj bezpłatny newsletter (jeśli kiedyś uznasz, że będzie Ci już on niepotrzebny to w każdej chwili, w prosty sposób możesz go wyłączyć):
Adres e-mail

Przydatne dokumenty:

8 komentarzy:

 1. A jak z nju mobile?

  OdpowiedzUsuń
 2. W plebiscycie na najbardziej żenujący bonus roku to ta jedna złotówka bije wszystkich ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Co za beznadzieja nadal idą w zaparte z tym nie zliczaniem do zwrotów płatności internetowych. To ja w takim razie nadal nie skorzystam z ich oferty.

  OdpowiedzUsuń
 4. oo wzrosło oprocentowane na koncie oszczędnościowym do 3,6%. Było duże i jeszcze dodali. To się chwali

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o całe 0,1% w skali roku co przy 10 tys. na 6 miesięcy oznacza aż 4 zł więcej ;)

   Usuń
 5. Ale z pkt widzenia kogoś kto ma tel w Orange to oferta juz inaczej wygląda. Fakturę za tel i tak trzeba opłacić wiec jak te 10 zeta mi dadzą to mnie mało interesuje. To po prostu promocja dla klientów Orange, podobna ofertę ma t-mobile, tez tylko dla swoich.

  OdpowiedzUsuń
 6. Październik był ostatnim z 12 miesięcy, w których płaciłam kartą po 300 zł. Czekam teraz na ostatnie 10 zł doładowania telefonu. Czy w listopadzie też muszę zrobić 300 zł kartą by dostać ostatni bonus 30 zł?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...