Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Gwarantowany bonus 100 zł za Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

4.08.2017

Gwarantowany bonus 100 zł za Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim

Bank z lwem w logo ponownie płaci za otwarcie konta osobistego.

100 zł za Konto z Lwem w ING Banku Śląskim
Warunki promocji ING Banku Śląskiego niezmiennie pozostają takie same. Zmianą na plus jest jednak kolejne przesunięcie okresu, po upływie którego z promocji skorzystać mogą także byli klienci banku.

Dla kogo promocja "100 zł za otwarcie konta"? Uczestnikiem promocji może być osoba, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2016 r. nie posiadała, ani nie współposiadała w ING Banku Śląskim konta osobistego z Lwem w wariancie Direct, Komfort, Premium, Klasyczne lub Student.

Zasady promocji. By skorzystać z okazji "100 zł za otwarcie Konta":
 • do 18.10.2017 r. otwórz Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim wraz z wydawaną do niego kartą oraz (jeśli nie posiadasz) zawrzyj również umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe i dostęp do bankowości internetowej;
 • do 31.01.2018 r. wykonaj płatności kartą (i/lub BLIKiem) na sumę min. 1 000 zł - muszą one zostać rozliczone i zaksięgowane na koncie najpóźniej do 15.02.2018 r.
 • do 28.02.2018 r. posiadaj konto osobiste z aktywną kartą oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe (bo właśnie na ten rachunek wpłynie premia 100 zł)

Regulamin promocji nie zawiera szczególnych zapisów dotyczących obowiązku wyrażania jakichkolwiek zgód, więc zaznaczenie ich we wniosku wydaje się być dobrowolne.

Formularz dla obecnych klientów banku. Jeżeli już posiadasz dostęp do bankowości internetowej ING Banku Śląskiego (mając np. kartę kredytową czy konto oszczędnościowe w tym banku), wówczas wniosek o konto osobiste złóż po zalogowaniu. Oprócz tego niezbędne będzie uzupełnienie formularza zgłoszeniowego (najpóźniej do 18.10.2017 r.). Podkreślę jednak: obowiązek ten dotyczy wyłącznie aktualnych klientów banku, którzy konto otworzą przez bankowość internetową. Dla nowych klientów wystarczające jest złożenie wniosku tutaj (bez konieczności wypełniania odrębnego formularza zgłoszeniowego).

ING Bank Śląski - prześwietlenie oferty


Główne cechy Konta z Lwem Direct to:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków) 
 • 0 zł za krajowe przelewy PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej 
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana, jeśli w danym okresie rozliczeniowym zostaną rozliczone płatności na sumę min. 300 zł (w unikaniu tej opłaty pomogą Ci transakcje i tak już wykonywane na potrzeby promocji; okres rozliczeniowy w ING Banku Śląskim liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego) 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash 
 • w pozostałych bankomatach: 
  • 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu 
  • 2,50 zł za drugą i każdą kolejną wypłatę w miesiącu

Z kolei Otwarte Konto Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, na który można (ale promocja tego nie wymaga) wpłacać oszczędności. Oprocentowanie rachunku wynosi 2% w skali roku do 100 000 zł (przez okres 4 miesięcy), a później spada do poziomu standardowego (który w chwili obecnej wynosi 0,7% w skali roku). 

Do promocji z premią 100 zł kwalifikują wyłącznie wnioski złożone przez Internet. Otwarcie konta można wtedy sfinalizować tylko za pośrednictwem kuriera.


Jak dojść do premii? Optymalna droga dla bankobiorców


Czasu na otwarcie konta w promocji bank daje całkiem sporo. I najlepiej zrobić to... w październiku. Wtedy pierwszy okres rozliczeniowy dla karty (do 28.10.) nie będzie wymagał spełnienia warunków zwalniających z opłaty za kartę (bo będzie to niepełny okres rozliczeniowy). Aktywnie działać będzie można od 29.10. (gdy ruszy kolejny okres rozliczeniowy). Wtedy będzie trzeba wydać na potrzeby promocji min. 1 000 zł, ale transakcje te warto rozłożyć w czasie by jednocześnie unikać opłat za kartę w kolejnych okresach rozliczeniowych (29.10-28.11., 29.11.-28.12., 29.12.2017 r. - 28.01.2018 r. i jeszcze zahaczając na okres od 29.01.2018 r.). Płacąc w każdym okresie po min. 300 zł unikniesz opłat za kartę, ale pamiętaj jednocześnie by do końca stycznia 2018 r. wszystkie transakcje zsumowały się na kwotę co najmniej 1 000 zł. Wypłata bonusu nastąpi do 28.02.2018 r. 

Co zrobisz z płaceniem kartą w okresie rozliczeniowym od 29.01. do 28.02.? Wybór należy do Ciebie. Jeśli wydasz min. 300 zł to unikniesz opłaty. 


Nadmienię dziś również, że aktualnie w ING Banku Śląskim dostępny jest program poleceń, w którym polecający może zyskać 100 zł za rekomendację konta, a dla poleconego jest wówczas bonus 50 zł. Więcej na ten temat pisałem tutaj (w momencie pojawienia się programu poleceń w ofercie banku). Kwestią na którą szczególnie należy zwrócić uwagę jest to, że polecającym może być osoba, która konto w ING Banku Śląskim posiada co najmniej od 30 dni.


Bądź na bieżąco z promocjami opisywanymi na blogu Bankobranie. i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty: 

26 komentarzy:

 1. Można łączyć z programem poleceń?

  OdpowiedzUsuń
 2. Chcialem też dodać że jako jedyny bank w Polsce kazdy przelew pomiedzy kontem oszczednosciowym a kontem zwyklym zawsze darmowy nie tylko pierwszy

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy po 31.01 mogę zastrzec kartę aby nie płacić za nią przez miesiąc do uzyskania premii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktywną kartę należy posiadać do momentu wydania nagrody (czyli do 28.02.).

   Usuń
 4. Sprytny Bill zadziała w tej promocji ? (chodzi mi o płatność 1000 zł)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej. Nie ma wykluczeń :)

   Usuń
 5. Jeśli dobrze rozumiem to po 31.01 umowy mogą być o okresie wypowiedzenia, o ile zamknięcie nastąpi po 28.02/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto w ING zamykane jest od ręki bez okresu wypowiedzenia więc zamykasz dopiero po otrzymaniu nagrody.

   Usuń
 6. W tej promocji nie trzeba instalować aplikacji?

  OdpowiedzUsuń
 7. A co z wpłatomatami? Czy też są darmowe czy z prowizją?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. We wpłatomatach banku wpłaty są darmowe. ING BŚ na swej stronie informuje, że to 910 urządzeń w całym kraju.

   Usuń
  2. Jedyny problem, to że wpłaty z soboty i niedzieli ukazują się na koncie dopiero w poniedziałek!

   Usuń
 8. Miałem konto z lwem w 2015 r. i zamknąłem je w listopadzie 2015 r. Teraz po wypełnieniu formularza z podanego linka wyświetlał się komunikat o braku możliwości przetworzenia wniosku. Zadzwoniłem na infolinię i dowiedziałem się, że klienci którzy mieli kiedyś konto i ING nie mogą otworzyć konta przez Internet a jedynie w oddziale. Wygląda więc na to, że wykluczenie faktycznie nie ma limitów czasowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda więc na to, że w ich promocjach dla nowych klientów można uczestniczyć jedynie raz - bardzo logiczne, czyż nie?

   Usuń
  2. Po co więc zapis o karencji od 1 stycznia 2016 r. Skoro trzeba być osobą, która nigdy nie miała konta, to znaczy że ING celowo działa na szkodę potencjalnych klientów wprowadzając ich w błąd.

   Usuń
  3. Ja założyłem mimo że byłem kiedyś klientem.

   Usuń
  4. Mr. Złotówa, czy mógłbyś wypowiedzieć się jak to jest z tymi byłymi klientami? Może bank powinien się określić jednoznacznie.

   Usuń
  5. Masz zamknięte konto ale najprawdopodobniej nie masz zablokowanego dostępu do bankowości internetowej.

   Usuń
  6. A jak zablokować taki dostęp?

   Usuń
  7. W kwietniu zakładałem konto w promocji jako klient powracający (po upływie karencji) i udało się założyć. Być może więc powodem jest to co napisał Anonimowy z godz. 19:56? Ale to tylko przypuszczenie...

   Usuń
  8. Złotówa, czyli jesteś jednym z wielu tych wielokrotnie powracających 'nowych' klientów, prawda?

   Usuń
  9. Jestem bardzo lojalnym klientem :) Ale dużo wymagam i przy okazji sprawdzam inne banki ;)

   Usuń
  10. Złotówa, wzorowa odpowiedź!

   Usuń
 9. Witam. Mam pytanie o polecenie konta. Czy mogę polecić męża, który konta w Ing nigdy nie miał, ale z którym mam kredyt w tymże banku?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...