Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Mam PKO - 7. edycja. Powraca promocja, w której PKO BP płaci 100 zł za otwarcie konta i po 50 zł za polecenia

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

2.08.2017

Mam PKO - 7. edycja. Powraca promocja, w której PKO BP płaci 100 zł za otwarcie konta i po 50 zł za polecenia

Znów można skorzystać z popularnej i sprawdzonej promocji - programu poleceń w PKO BP.

Program poleceń Mam PKO - 100 zł za otwarcie konta
Zasady udziału, jak i warunki do spełnienia nie uległy zmianie w porównaniu z edycją poprzednią. W prosty sposób zdobyć więc można gwarantowany bonus 100 zł za otwarcie konta oraz dodatkowo - dla chętnych - po 50 zł za każde skuteczne polecenie nowego klienta.

Dla kogo promocja? Przez "nowego klienta" (osoba polecana), który może założyć konto i zdobyć premię 100 zł bank rozumie:
"osobę fizyczną, także tę prowadzącą działalność gospodarczą lub będącą wspólnikiem w spółce cywilnej, która w dniu złożenia wniosku o Nowe konto lub Nowy pakiet PKO Banku Polskiego (...) nie posiada żadnego z kont lub pakietów (...) ani nie jest rozpatrywany wobec niej wniosek o otwarcie żadnego z tych kont lub pakietów złożony przed rozpoczęciem Edycji Programu, ani w okresie ostatnich trzech lat liczonych od daty rozpoczęcia Edycji Programu nie posiadała żadnego z tych kont lub pakietów"

Zasady promocji. By zdobyć gwarantowany bonus:
 • złóż wniosek o konto w PKO BP - w polu "kod polecenia" koniecznie wpisz kod od obecnego klienta banku (wiarygodny kod polecenia uzyskać możesz ode mnie - stosowna formatka znajduje się na końcu niniejszego wpisu)
 • we wniosku wyraź zgody na przekazywanie materiałów marketingowych przez PKO BP 
 • w ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia konta wykonaj płatności kartą na sumę co najmniej 200 zł oraz co najmniej jedną transakcję przy użyciu aplikacji IKO (z wykorzystaniem kodu BLIK) o łącznej wartości min. 10 zł

I to już wszystko - bardzo proste warunki uzyskania premii będą już spełnione.

Ważne wskazówki


▶ Gdzie wykonać płatności? Płatności kartą i IKO, które liczą się w promocji muszą być wykonane w punktach handlowo-usługowych (do wymaganych minimów 200 zł kartą i 10 zł IKO nie zaliczą się płatności w Internecie).

Płatności IKO. Transakcje przy użyciu aplikacji IKO oznaczają płatności z wykorzystaniem kodu BLIK - wygenerujesz go właśnie w aplikacji mobilnej PKO BP (którą bank nazywa IKO). Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z tego systemu płatności mobilnych, koniecznie przeczytaj poradnik: BLIK - płatności telefonem. Zalety i wady jakie ma Polski Standard Płatności. A jeśli nie kojarzysz punktów handlowo-usługowych honorujących tę formę płatności, zobacz gdzie płacić BLIKiem?

▶ Promocja PKO BP, a Konto Inteligo. Konto Inteligo prowadzone jest przez PKO BP, ale posiadanie takiego konta na szczęście nie wyklucza z udziału w promocji Mam PKO. Możesz więc w takiej sytuacji zgarnąć 100 zł za założenie konta. Jeśli jednak chcesz je polecać w programie poleceń to niezbędne jest już posiadanie konta właśnie w PKO BP.

Termin wypłaty premii. Program poleceń "Mam PKO" podzielono na trzy etapy: 2. - 31.08., 1. - 30.09. oraz 1. - 30.10.2017 r. Mają one jednak znaczenie wyłącznie w kontekście wyliczenia terminu, w którym bank wypłaci Ci premię. W ciągu 50 dni kalendarzowych od zakończenia danego etapu, bank sprawdza spełnienie warunków, a w ciągu kolejnych 25 dni wypłaca bonus na Twe konto. Okresy te są długie, ale w praktyce (czego dowodzą poprzednie edycje promocji), bank zdecydowanie szybciej wypłaca nagrody.

Opodatkowanie premii. W regulaminie promocji można znaleźć zapis:
"W przypadku konieczności odprowadzenia przez Organizatora, jako płatnika podatku, zryczałtowanego podatku od uzyskanych nagród, Organizator zwiększy wartość jednostkową nagrody o kwotę odpowiadającą wartości należnego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych od uzyskanej nagrody. Kwotę tę Organizator przekaże na rachunek właściwego Urzędu Skarbowego tytułem należnego podatku dochodowego" 
Można więc ze spokojem przyjąć, że zdobyta przez Ciebie premia w całości pozostanie do Twej dyspozycji.

[Aktualizacja w dn. 30.09.: Zakładając konto w PKO BP, teraz możesz się załapać na dodatkowy bonus 20 zł za skorzystanie z BLIKa. By otrzymać nagrodę dodatkową wystarczy wykonać 2 transakcje (niekoniecznie muszą to być płatności) na łączną kwotę min. 50 zł. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.]

Warunkiem przystąpienia do promocji jest otwarcie konta najpóźniej do 30.10.2017 r. Zważywszy na fakt, że umowę zawrzeć można wyłącznie za pośrednictwem kuriera, uwzględnić trzeba czas na jego przybycie (najpóźniej właśnie do 30.10., bo data podpisania umowy = otwarcie konta). Spełnienie warunków uzyskania premii (tj. płatności kartą i IKO) może nastąpić po tej dacie.

Masz konto w PKO BP? Jak polecać by zarabiać?


Jeżeli posiadasz już dowolne konto osobiste w PKO BP (lub je założysz z polecenia w niniejszym programie poleceń), to możesz też zarabiać na polecaniu konta. Uprzednio niezbędna jest jednak rejestracja na stronie mam.pkobp.pl (podać należy m.in. numer telefonu komórkowego, który będzie zgodny z numerem zarejestrowanym w banku przy umowie o konto). I to właśnie ten numer będzie służył jako kod polecenia. Za każde skuteczne polecenie (a więc takie, gdy osoba polecana założy konto z kodem oraz spełni swe warunki do uzyskania premii 100 zł), jako osoba polecająca otrzymasz 50 zł. Dodatkowo bank funduje też nagrody dla najbardziej aktywnych - osoby, które polecą najwięcej klientów otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 zł.

Konto w PKO BP - optymalny wybór


Najlepszymi propozycjami w ofercie największego banku w Polsce są: Konto dla Młodych (w wieku 18-26 lat) oraz Konto za Zero. Poniżej prezentuję szczegółowe warunki.

Konto za Zero to:
 • 0 zł za otwarcie konta;
 • 0 zł za prowadzenie konta, gdy wydana jest do niego karta płatnicza (w przeciwnym wypadku opłata miesięczna wyniesie 6,90 zł);
 • 0 zł za krajowe przelewy PLN zlecane w bankowości internetowej;
 • 0/6,90 zł - opłata za kartę nie jest pobierana jeśli w okresie rozliczeniowym wykonasz płatności na sumę min. 300 zł; okres rozliczeniowy liczony jest miesiącami, ale nie kalendarzowymi, a od daty otwarcia konta ;
 • 0 zł za wypłaty gotówki w bankomatach sieci PKO BP.

Z kolei Konto dla Młodych jest propozycją skierowaną do pełnoletnich osób (ale tylko tych, które nie ukończyły 26. roku życia), na preferencyjnych warunkach:
 • 0 zł za otwarcie konta;
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy PLN zlecane w bankowości internetowej;
 • 0 zł za kartę płatniczą (jeśli w okresie rozliczeniowym wykonasz co najmniej pięć płatności na dowolne kwoty; przy braku płatności opłata wynosi do 5 zł);
 • 0 zł za wypłaty gotówki w dowolnym bankomacie w Polsce i na świecie.

Jak wygląda otwarcie konta w PKO BP? Po złożeniu wniosku o konto, skontaktuje się z Tobą konsultant banku celem potwierdzenia danych i umówienia kuriera (bo to jedyna opcja zawarcia umowy). Podczas tej rozmowy wskazać możesz inny adres do podpisania umowy niż ten podany we wniosku. Może więc to być np. Twoje miejsce pracy. Przed przybyciem kurier kontaktuje się celem ustalenia dokładnej godziny przyjazdu. Po podpisaniu umowy, w ciągu kilku minut od wyjścia kuriera Twoje konto zostanie aktywowane. Kurier wraz z umową dostarczy Ci również kartę do konta, co oznacza możliwość korzystania z niej (a więc i spełniania warunków promocji) już od dnia podpisania umowy.

Kod polecenia do PKO BP 


Jeśli chcesz zdobyć gwarantowany bonus 100 zł za otwarcie konta w PKO BP z polecenia, skorzystaj ze sprawdzonego, wiarygodnego kodu polecenia, który uzyskasz dzięki poniższemu formularzowi:Przydatne dokumenty:

56 komentarzy:

 1. Kartę przesyłają osobno czy dostarcza kurier?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurier przywozi kartę do konta razem z umową do podpisu.

   Usuń
 2. Te 200 zł musi być wydane jednorazowo??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można wydać w jednej, ale można też w wielu transakcjach. Liczy się suma min. 200 zł.

   Usuń
 3. Mr.Złotówa jak się zarejestrować w programie poleceń ?? strona jaką podałeś mam.pkobp.pl nie ma tam możliwości rejestracji jest tylko logowanie :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzwoniłem w tej sprawie na infolinię i po 45 minutach oczekiwania dowiedziałem się że jest jakiś problem techniczny i nie ma możliwości zarejestrowania.

   Usuń
  2. Na stronie jest opcja "Polecaj konta i zarabiaj", a dalej odnośnik do rejestracji.

   Usuń
  3. Też nie działa. Przekierowuje na stronę otwarcia konta

   Usuń
  4. a wchodziłeś w odnośnik rejestracja ? Klikam "Polecaj konta i zarabiaj" dalej klikam Rejestracja i co ? I przekierowuje cię do "Otwórz konto z polecenia" i tak za każdym razem... sprawdź sobie jak mi nie wierzysz ;)
   od PKO dostałem taką odpowiedź: dziękujemy za zgłoszenie. Zostało ono przekazane do odpowiedniego działu. Zapraszamy do skorzystania z promocji po wgraniu poprawki na stronie.
   A więc wygląda na to że mają błąd techniczny na stronie.

   Usuń
  5. Faktycznie informatykom w banku coś się źle podlinkowało :/

   Usuń
 4. Jaki jest okres karencji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uczestnikiem promocji może być osoba, która "w okresie ostatnich trzech lat liczonych od daty rozpoczęcia Edycji Programu nie posiadała żadnego z (...) kont lub pakietów" w PKO BP (Inteligo na szczęście się nie wlicza).

   Usuń
 5. Czy można powyższa promocje polaczyc z 2 edycja "intersport za 0 zl"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja "Intersport za 0" dotyczy Konta Inteligo. Nie obejmuje kont zakładanych w programie poleceń "Mam PKO".

   Usuń
 6. dziekuje za odpowiedz :)

  OdpowiedzUsuń
 7. czy po otrzymaniu 100 moge od razu zlikwidowac konto czy tez trzeba przez jakis okres je utrzymac

  OdpowiedzUsuń
 8. Posiadacze Książeczek Oszczędnościowych PKO łapią się na tą promocję?
  Dopiero niedawno zlikwidowałem książeczkę, nie minęło jeszcze 3 lata, a był to przecież jakiś rodzaj zaangażowania w PKO BP...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książeczka mieszkaniowa raczej nie jest RORem tylko rachunkiem oszczędnościowym więc raczej nie ma problemu

   Usuń
 9. witam czy pozałożeniu konta można samego siebie polecieć do konta firmowego z bonusem?

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam, jak wygląda zamknięcie konta? Można przez internet, listownie czy konieczna jest wizyta w oddziale banku? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam załozylam konto w PKO jednym z warunkow do spelnienia ,aby otrzymać premie jest płatność kartą w aplikacji IKO ,zainstalowałam ją na telefonie ale nie moge dokonać pełnej aktywacji konta poniewaz podany nr telef widnieje w inteligo gdzie rowniez trzebabylo płacic w iko /w banku złozylam reklamacje to mi odpisali że trzeba aplikacje odinstalowaći na nowo zainstalowac/dodam ze ja to zrobiłam i nie wiem jak terz spelnic ten warunek placenia w iko aby otrzymac premie/dodam ze mozna miec konto i w ineligo i pko,prosze o pomoc.co dalej zrobic

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przykładowo, jeżeli chcesz usunąć aplikację "w pamięci" PKO BP to logujesz się do ipko.pl klikasz zakładkę IKO -> klikasz na swój numer telefonu -> usuń aplikacje.

   Serwis internetowy Inteligo jest wręcz analogiczny poza szatą graficzną, więc poszukaj takiej opcji.

   Usuń
  2. Ja dzwoniłem w tej sprawie najpierw na infolinie PKO. Następnie przekierowali mnie na infolinię INTELIGO. Złożyłem reklamację i już tego samego dnia otrzymałem odpowiedź o pozytywnym rozpatrzeniu. Później aktywacja przebiegła bez problemu.

   Usuń
 12. Dziś dostałem premie. I to od razu 100 zł za otwarcie konta i 50 zł za polecenie żonie ☺ a żona 100 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam stówę. Nie spodziewałem się że będzie tak szybko. PKO to solidna firma. Miło!

   Usuń
 13. Do kiedy mozna zalozyc konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto musi zostać otwarte (co w praktyce = podpisaniu umowy) najpóźniej do 30.10.2017 r. Wniosek musi być więc złożony wcześniej, by zdążył dotrzeć kurier z umową do podpisania (konto jest aktywowane w ciągu kilku chwil od wyjścia kuriera).

   Usuń
 14. Ciężki jest ten regulamin...
  "Edycja Programu prowadzona jest od dnia 02.08.2017 r. do dnia 30.10.2017 r" (reg.), czyli podpisując umowę w dniu 30 października właściwie trzeba tego samego dnia zrobić wszystkie płatności, chociaż z drugiej strony mamy 30 dni na płatności od podpisania umowy, co by oznaczało w tym przypadku że można robić zakupy jeszcze do 29 listopada. Z drugiej strony "W ciągu 50 dni kalendarzowych od zakończenia danego etapu, bank sprawdza spełnienie warunków", co może oznaczać w powyższym przypadku, że np. już 2-go listopada będzie sprawdzać, ewentualnie będzie to liczył przez 50 dni i dopiero 19 grudnia kalkulator w końcu im policzy... Nóż mi się w kieszeni sam otwiera.... Jakie szkoły trzeba skończyć, żeby takie regulaminy móc pisać? A potem trzeba przeczytać to w 5 min drobnym druczkiem i podpisać, to nie dziwi np. takie Amber Gold.
  To jak to jest - zaliczą płatności w listopadzie, czy nie, jak podpiszę umowę dopiero pod koniec października?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kluczowe znaczenie ma otwarcie konta (= zawarcie umowy), które musi nastąpić do 30.10. Transakcje mogą być wykonane później - ważne by zmieścić się w tych 30 dniach od otwarcia konta.

   Usuń
 15. Dziękuję za szybką reakcję i przesłany kod. Wniosek złożony.

  OdpowiedzUsuń
 16. Czy jak mam konto w Inteligo, mogę skorzystać z tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Jako polecony możesz założyć konto w PKO BP i zdobyć 100 zł.

   Usuń
  2. Serdecznie dziękuję za błyskawiczną odpowiedź.

   Usuń
 17. Złożyłem wniosek. Czekam na kuriera. A czy mogę już polecać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak już konto będziesz mieć aktywne.

   Usuń
 18. czy promocja jest jeszcze aktywna ? mogę założyć konto z twojego polecenia ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, promocja jest nadal dostępna. Możesz wysłać zgłoszenie za pomocą formularz - odeślę kod polecenia.

   Usuń
 19. Czy doładowanie konta skycash blikiem jest traktowane jako płatność w internecie?
  Patrz: "Ważne wskazówki" j.w.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej tak. Unikaj płacenia w aplikacjach bo na 99% będą internetowe.

   Usuń
  2. Na pewno nie przejdzie. Zapłać za coś na Orlenie, Shellu lub w Rossmanie.

   Usuń
 20. Czy w tym samym czasie polecony i polecający dostają pieniądze?

  OdpowiedzUsuń
 21. Konto otworzyłem 19/10/2017. Rozumiem, że 30 dni liczone jest od 19/10/2017 do 19/11/2017?
  Transakcje bezgotówkowe są na ponad 300 zł.
  W jaki sposób można zamknąć konto, aby uniknąć opłaty 6,90 zł?
  Będę musiał dokonał kolejnych transakcji na 300 zł?

  OdpowiedzUsuń
 22. Wpłynęła premia.

  OdpowiedzUsuń
 23. Mam dość ważne zapytanie w sprawie nie otrzymania bonusu z PKO w tej edycji.Może po krótce opiszę sprawe. Założyłam konto w sierpniu-transacje wymagane zarobiłam 17 sierpnia -czyli płatność kartą 200 zł za paliwo i płatność BLIKIeM w biletomacie w tramwaju na kwotę 11 zł.Do tej pory nie otrzymałam premii.Skladałam reklamacje i uzyskałam w pierszej odpowiedż,że nie zrobiłam wymaganej transakcji kartą ,że tylko zarejestrowali płatnośc Blikiem .Oczywiście nie zgodziłam się z ta odpowiedzią i złożyłam odwołanie ...na odpowiedz czekałam az 30 dni i dziś w skrzynce znalazłam odpowidź listem dopiero....i tym razem napisali mi że transacja na 200 zł była ale płatność blikiem nie spełnia warunku transakcji w punkcie handlowo - usługowym .NO i moje pytanie jest czy faktycznie ta płatnośc w trawaju blikiem nie może być wzięta pod uwagę -czy płatnść w trawaju jest wykluczona z płatności w punktach handlowo-usługowych ? czy mogę nadal się z tym nie zgodzić -odwołać się od tego .Pomiam fakt że az 30 dni czeałam na odpowiedź i nadal płace 6,90 z konto ,no bo byłm pewna,że tą premię otrzymam .Bede wdzięczna za odpowiedz.pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wykluczone były płatności kartą i IKO (BLIKiem) w Internecie (a więc do promocji nie mogły zaliczyć się transakcje np. na Allegro czy takie gdybyś bilet kupiła w aplikacji mobilnej na telefonie, no bo ona też jest jednak w Internecie). A trudno oczekiwać by klient miał orientację i wiedzę na jakich zasadach działają biletomaty (co z tego, że mobilne... bo autobus jeździ?!). Odwołaj się jeszcze raz - może już do Rzecznika Klienta PKO BP. I napisz również mi proszę wiadomość za pomocą formularza kontaktowego (tutaj).

   Usuń
  2. W poprzedniej edycji też miałem z nimi reklamację o nie zaliczenie płatności Blikiem. Ale nie odpuściłem i w końcu wypłacili.

   Usuń
 24. No ja już złożyłam 2 reklamację i nic to nie pomogło .Napisz jak u Ciebie dokładnie wyglądał A ta sytuacja

  OdpowiedzUsuń
 25. Kolejny bank który robi problemy z wypłata premii.
  Załapałem się na trzeci etap-czyli konto założone do 30.10.2017, warunki spełnione, wymagane 75 dni minęło a premii oczywiście nie ma. Reklamacja złożona ,zero odpowiedzi ze strony banku. To kolejny, po Nest i Tmobile bank,w którym trzeba dobijać się o swoje. Troche to przykre

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, przepraszam - TMUB to jeden z najbardziej pro-klienckich banków działających w Polsce!

   Od razu widać, że jeszcze nie miałeś do czynienia z BGŻ-tem :)

   Usuń
 26. Mam Konto za Zero gdzie dla uniknięcia opłaty za kartę trzeba zrobić płatności na sumę 300 zł. Czy przy transakcjach są jakieś wykluczenia np SB ? Korzystam z moneybacku w bankach z wykluczeniami MCC i chcę to jakoś ogarnąć, a konta w PkoBp teraz nie mogę zamknąć.

  OdpowiedzUsuń
 27. Nie wolno odpuszczać bankom. Reklamacja uwzględniona, teraz czekam na wypłatę premii.Szkoda tylko, że trzeba o swoje się upominać.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...