Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskowne konto, czyli nawet 400 zł za darmowe konto w BGŻ BNP Paribas

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

7.08.2017

Zyskowne konto, czyli nawet 400 zł za darmowe konto w BGŻ BNP Paribas

Wystartowała kolejna promocja Konta Optymalnego. Tym razem wszystkie nagrody są bonusami pieniężnymi.

Zyskowne konto czyli nawet 400 zł w promocji od BGŻ BNP Paribas
Do wzięcia jest gwarantowana premia 100 zł na start oraz nawet 300 zł w postaci zwrotów za płatności kartą wydaną do konta. Kto wie czy nie będzie to już ostatnia taka okazja do połączenia dwóch promocji, czyli bonusu na start i jednocześnie moneybacku od banku? Bo ta oferta banku dostępna będzie już tylko do 31.08. br.

Dla kogo promocja? Uczestnikami promocji mogą być osoby, które nie są stroną umowy ramowej z BGŻ BNP Paribas oraz w ciągu 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o konto w promocji nie posiadały, ani nie współposiadały rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w BGŻ BNP Paribas.

Z promocji na szczęście nie wyklucza posiadanie konta oszczędnościowego w BGŻ Optima (tam obowiązuje odrębna umowa ramowa, a rachunek nie jest oszczędnościowo-rozliczeniowym, a wyłącznie oszczędnościowym).

Zasady promocji. By skorzystać z okazji do bankobrania i zdobyć 100 zł na start:
 • po wypełnieniu formularza rejestracyjnego na tej samej stronie przejdź do złożenia wniosku o Konto Optymalne wraz z kartą płatniczą (pamiętaj by we wniosku o konto podać te same dane co w formularzu rejestracyjnym);
 • najpóźniej do 15.09.2017 r. zawrzyj umowę o konto;
 • we wrześniu i październiku 2017 r. (w każdym z tych dwóch miesięcy): 
  • zapewnij wpływy na konto o łącznej wartości min. 1 000 zł oraz
  • wykonaj płatności kartą w punktach handlowo-usługowych na sumę min. 300 zł.

O przyznaniu premii organizator powiadomi Cię mailowo najpóźniej do 15.11. Wówczas niezbędne będzie jeszcze zalogowanie na stronie promocji (najpóźniej do 27.11.) i uzupełnienie danych do wypłaty nagrody (podać będzie należało numer rachunku konta otwartego w niniejszej promocji). Premia zostanie wypłacona do 30.11.2017 r.

Ważne wskazówki


▶ Podczas rejestracji na stronie promocji wyrazić należy zgody na znajdujące się tam oświadczenia (na szczęście nie da się tego przegapić, bo strona wymaga ich zaznaczenia by przejść dalej).

▶ Wpływ 1 000 zł wymagany we wrześniu i październiku może pochodzić z dowolnego źródła (poza przelewami między własnymi rachunkami w BGŻ BNP Paribas oraz wpłatami gotówkowymi) - nie ma więc wymogu, by pochodził on np. od pracodawcy. Środki możesz przelać np. ze swego konta w innym banku. Wpływ oznacza też wyłącznie odnotowanie zasilenia konta - nie ma potrzeby utrzymywania tych środków przez jakikolwiek określony czas, więc w każdej chwili możesz je przelać, wypłacić lub wydać.

▶ Promocja ma być dostępna do 31.08.2017 r., ale może zakończyć się wcześniej w przypadku wyczerpania puli wniosków objętych promocją (1 000 sztuk) - organizator powiadomi o tym na stronie promocji. Nie musisz się więc obawiać założenia konta bez załapania na nagrodę - każdy kto zdąży to zrobić, otrzyma nagrodę (oczywiście po spełnieniu pozostałych warunków). 

▶ Jeżeli w promocji udział zechce wziąć również ktoś z Twych najbliższych, to niezbędne będzie dokonanie odrębnej rejestracji (z wykorzystaniem innego adresu mailowego). Z jednego profilu założonego w promocji można bowiem złożyć wyłącznie jeden wniosek o konto.

▶ Konto i kartę do niego wydawaną należy utrzymywać do momentu wypłaty premii (najpóźniej do 30.11.2017 r.). Na szczęście nie jest to uciążliwe, bo konto i karta są bez warunków darmowe. Dodatkowo za płatności kartą bank nalicza 2-procentowy zwrot (o czym szczegółowo piszę niżej).

Zwrot za płatności kartą od BGŻ BNP Paribas


Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas ze zwrotem do 300 zł za płatności kartą
Konto Optymalne otwierane w powyższej promocji jednocześnie kwalifikuje do bankowej akcji "Konto z Money Back" (na udział w promocji załapać się można tylko do 31.08.2017 r. - zgodnie z treścią regulaminu tej promocji - by uzyskiwać zwroty - umowa powinna być zawarta właśnie do w/w daty). Dzięki niej załapać można się na 2-procentowy zwrot za płatności kartą przez okres 12 miesięcy od otwarcia konta. Za dany miesiąc zdobyć można do 25 zł zwrotów, co łącznie przynieść może nawet 300 zł w rok (więcej na ten temat pisałem tutaj - w momencie pojawienia się oferty).

Zwrot za płatności kartą naliczany będzie zarówno za transakcje w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. Trzeba jednak pamiętać, że bank wykluczył kilka kategorii punktów, w których terminale płatnicze oznaczone są następującymi kodami MCC (to kody charakteryzujące dominujący rodzaj działalności sprzedawcy czy usługodawcy). A są to:
"- 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, 
- 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska), 
- 4111, określający m.in. usługi transportowe, 
- 6012, określający instytucje finansowe, 
- 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, 
- 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, 
- 4829, określający internetowe przekazy pieniężne. 
- 4900 określający płatność rachunków" 

By uzyskiwać zwroty niezbędne jest zaznaczenie dwóch zgód - są one wskazane we wniosku o konto, więc nie da się tego nie zauważyć 😉
Wymagane zgody we wniosku o Konto Optymalne w promocji "Konto z Money Back" w BGŻ BNP Paribas

Konto Optymalne - prześwietlenie oferty BGŻ BNP Paribas


Główne cechy konta otwieranego w promocji to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za wydanie i posiadanie karty płatniczej wydanej do konta (bez warunków);
 • 0 zł za przelewy krajowe PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów sieci BGŻ BNP Paribas oraz Planet Cash (5 zł z pozostałych bankomatów w Polsce).

Do jednoczesnego zdobycia nagrody pieniężnej w wysokości 100 zł oraz naliczania zwrotów za płatności kartą kwalifikują wyłącznie wnioski złożone przez Internet (po rejestracji na stronie promocji). Umowę o konto można zawrzeć tylko za pośrednictwem kuriera.

Skorzystaj z promocji i zdobądź nawet 400 zł


Przydatne dokumenty:

51 komentarzy:

 1. Z tym zwrotem za platnosci karta to nie jest tak kolorowo. Ja biore udzial w jednej z wcześniejszych promocji i nadal czekam na zwrot za czerwiec. Reklamacje zlozylem - bank ma 30 dni na odpowiedz. Takie zachowanie raczej nie przynosi im chwały.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze wiedzieć bo chcę się skusić na promocję. Aczkolwiek ja też czekałem na zwrot od Millenium za czerwiec, napisałem reklamację i po 2-3 dniach naliczyli zwrot. Więc nie mam zastrzeżeń, mam nadzieje że Paribas podobnie sprawnie działa :)

   Usuń
  2. Problem był z naliczeniem moneybacku za p-wszy miesiąc. Po reklamacji dopłacili ile należy. Ale w lipcu już wszystko zgadzało się co do grosza.

   Usuń
 2. Czy otwarcie tego konta nie zablokuje mi możliwości otwarcia lokaty Bezkarnej w BGŻOptima? Bo chcę założyć ale dopiero w połowie września. No ale to już będzie za późno na promocję z kontem Optymalnym. Proszę o poradę bo nie chce niczego spalić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osoby posiadające konto w BGŻ BNP Paribas na szczęście nie są wykluczone z możliwości założenia Lokaty Bezkarnej (lub Bezkompromisowej) w BGŻ Optima.

   Usuń
  2. Potwierdzam. Założyłem konto Optymalne a później Lokatę Bezkarną i można tak😊

   Usuń
 3. a jak to jest z tym zaliczaniem zwrotu? Biorę udział w jednej z poprzednich promocji. Kiedy można spodziewać się zwrotu za lipiec???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z regulaminem mają na to czas do końca sierpnia.

   Usuń
 4. Ile trzeba czekać na kuriera,bo w niedziele wyjeżdżam na urlop

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie dzwonili po 3 dniach. A kurier był dopiero po 5 kolejnych więc ponad tydzień zszedł.

   Usuń
 5. Czy poczta polska ma MCC 9399?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety zmienili MCC na 4829. I jest taki bez względu na to czy robisz wpłatę, przelew czy kupujesz znaczki i inne galanterie, mydełka i cokolwiek innego czym dileruje Poczta Polska.

   Usuń
  2. Czyli bez moneybacku na poczcie :(

   Usuń
  3. Bez. Ale z takich popularniejszych miejsc to w praktyce jedyne.

   Usuń
  4. A płacąc przez "Moje Płatności"-przejdzie?

   Usuń
  5. Co przejdzie?

   Usuń
  6. Nie. Tak jak Sprytny Bill i Blue Media to MCC 4900.

   Usuń
 6. Dla mnie ten bank to porażka. Od 4 miesięcy ANI RAZU nie wypłacili zwrotu za płatnością kartą pełne 40 zł jak powinni. Warunki spełnione, ale oni i tak za każdym razem wypłacają jak im się podoba.
  Piszę reklamację, po 7 dniach dostaję wiadomość, że reklamacja przyjęta do rozpatrzenia, po kolejnym miesiącu, że owszem mam rację i brakująca premia zostanie doliczona w ciągu 7/14 dni-ew. następnym miesiącu, ale w następnym miesiącu jest dokładnie tak samo, i ani zwrotu brakującej kwoty z reklamacji, ani poprawnie naliczonego zwrotu za miesiąc bieżący.
  W ten sposób bank "wisi" mi już ponad 80 zł, zbiera się z każdym miesiącem coraz więcej...
  Szkoda zachodu i czasu na pisanie reklamacji...
  Żenada!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. W jaki sposób jest dostarczana karta debetowa,czy przywozi ja kurier razem z dokumentami,a może przychodzi pocztą

  OdpowiedzUsuń
 8. dot.:"0 zł za wydanie i posiadanie karty płatniczej wydanej do konta (bez warunków)" - w taryfie opłat i prowizji BGŻ czytam: pkt.4 "Obsluga Nosnika Zblizeniowego (miesiecznie)- 1,00 zl", pkt.14 "Płac karta i wyplacaj - 0,5zl"
  czy ktos może mi wyjasnic, czy faktycznie karta jest za 0 zl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nośnik to np. naklejka, a nie karta. Karta choć z opcją zbliżeniową jest darmowa. A płać i wypłacaj to cashback w kasie sklepowej. Nie korzystać to nie płacisz.

   Usuń
 9. Cześć,

  Chciałbym zacząć zarabiać na bankach (chociaż to bardziej oni na nas zarabiają, ale powiedzmy, że to interes wspólny), w związku z tym mam do Was pytanie: czy poprzez zaznaczanie różnych zgód jak np. ta z pkt 2 "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu przekazywania informacji" nie macie jakichś nadprogramowych/nieprzyjemnych telefonów, z którymi ciężko się rozstać (wiadomo jak działają telemarketerzy). Ewentualnie jak rozwiązujecie takie sytuacje? Jak większości pewnie, tak i mnie zależy choć na odrobinie prywatności i nie wiem czy podpisywanie tych umów nie grozi jej utratą...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konta mam w kilku bankach. Telefon jak mam z banku to góra 1 na miesiąc. Opcje są 2:
   a) po zakończeniu promocji od razu cofasz zgody
   b) kupujesz starter za 5 zł i zakładasz maila na potrzeby promocji i z głowy. Problemu żadnego nie ma ;)

   Usuń
 10. Czy ten zwrot 2% (25zł) startuje od września, czy też od sierpnia ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już wystartował w lipcu.

   Usuń
  2. Od razu od otwarcia konta.

   Usuń
  3. Uwaga: zwroty płacą na raty :)

   Usuń
 11. Skąd wziąć pin do karty? Przyjdzie odrębnie listem czy mam gdzieś go sobie nadać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Razem z karta jest info z darmowym numerem SMS. Po wysłaniu błyskawicznie przychodzi odpowiedź z PIN - to jedyna rzecz jaka działa bez zarzutu w Parobasie :)

   Usuń
  2. Ja wpierw myślałem że numer na który należy wysłać SMS to ten PIN ;)

   Usuń
 12. Dostałem umowę, dostałem kartę, dostałem login i numer konta. Potem otrzymałem maila o pozytywnej weryfikacji mojego wniosku - swoją drogą ciekawe, że po podpisaniu umowy zweryfikowano dopiero mój wniosek. Loguję się na portal banku - Pl@net i... nie mam żadnego konta; że nie ma karty, to ok, bo jeszcze jej nie aktywowałem, może dlatego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten 'bank' tak już ma ... poczekaj aż zaczną pobierać kompletnie nieuzasadnione opłato-prowizje i naliczać za niskie zwroty premii za zakupy - CYRK to mało powiedziane :)

   Usuń
 13. czy dostal ktos zwrot za platnosc karta za wrzesien jesli tak to kiedy

  OdpowiedzUsuń
 14. Otrzymaliście już mail z potwierdzeniem otrzymania nagrody? Bo dzis mija termin.

  OdpowiedzUsuń
 15. Co zrobić, jeśli spełniłam warunki, a nie dostałam maila informującego o przyznaniu nagrody? i gdzie ewentualnie zarejestrować nr konta do wypłaty premii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojnie. Do godz 23:59 mają czas :)

   Usuń
 16. Ja też maila nie dostałam, do dziś włącznie mają czas. :)
  Jak długo trwa rozpatrzenie reklamacji, dotyczącej money back? 14 dni od złożenia minęło i cisza...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wg regulaminu mają na to 30 dni :(

   Usuń
  2. Nie do konca rozumiem jakie były podstawy do złożenia reklamacji? Skoro czas na wysłanie maili mają do dziś. I dziś dostałem, tak samo u żony.

   Usuń
 17. Ja też czekam na maila a tu cisza...

  OdpowiedzUsuń
 18. O 14:00 mail przyszedł ze skrzynki: kontakt@zyskownekonto.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. Jest!Jest! Dzięki Mr. Złotówa!

  OdpowiedzUsuń
 20. U mnie mail też się pojawił. Dane uzupełnione i czekamy na wypłatę :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Wg mojej tabeli email w promocji 400 zł ma być wysłany do 14 grudnia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to w jeszcze innej promocji Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas. Data 14.12. dot. akcji "Korzystne konto" (opisanego tutaj).

   Usuń
  2. Zmienić tabelkę :)

   Usuń
 22. wpadło już u Was 100 zł?

  OdpowiedzUsuń
 23. Czy po otrzymaniu premii, można zamknąć konto?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...