Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Citibank: program poleceń karty kredytowej

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

15.08.2017

Citibank: program poleceń karty kredytowej

Obecny klient zyskać może 150 zł, a nowy otrzyma tablet Lenovo.

Program poleceń karty kredytowej Citibanku z tabletem Lenovo
Jest bank, który nie ustaje w serwowaniu nowych promocji. To Citibank, który co rusz odpala okazję do bankobrania. Mamy już wszak do wzięcia telefon LG K4 Dual Sim czy vouchery po 400 zł do wykorzystania na Allegro, Frisco.pl lub Morele.net. Teraz przyszedł czas na propozycję dla obecnych posiadaczy karty kredytowej z logo Citi.

Za skuteczną rekomendację karty kredytowej komuś ze znajomych lub członków rodziny bank płaci 150 zł. Zaś osoba polecona w prezencie - oczywiście po spełnieniu określonych warunków - otrzyma tablet Lenovo TAB 4 7 Essential WiFi/3G.

Dla kogo program poleceń? Polecającym w akcji może być klient posiadający dowolną główną kartę kredytową wydaną przez Citibank.

Wobec poleconego bank stawia wymogi świetnie już znane z innych promocji. Osoba taka nie może posiadać głównej karty kredytowej z logo Citibanku co najmniej od 1.01.2015 r. Ponadto musi mieć co najmniej 21 lat (jeśli uzyskuje wynagrodzenie) lub min. 25 lat (w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej).

Zasady programu poleceń. Osoba polecająca może polecić Citibankowi potencjalnego klienta za pomocą strony promocji. By mogła to zrobić musi dysponować imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu i adresem e-mail osoby polecanej (no i oczywiście zgodą na taką rekomendację, choć nie jest ona nigdzie spisywana).

Po takim zgłoszeniu z osobą poleconą skontaktuje się pracownik banku, który w rozmowie telefonicznej przyjmie wniosek o kartę kredytową. Niezbędne będzie również wyrażenie zgód na ujawnienie przez bank polecającemu tajemnicy bankowej w zakresie niezbędnym do rozliczenia promocji i wydania nagrody, a także na ujawnienie danych firmie AB S.A. w celu dostarczenia nagrody w postaci tabletu. W przypadku wstępnej pozytywnej decyzji o przyznaniu karty, bank wyśle do klienta kuriera z dokumentami do podpisu. Osoba zawierająca umowę musi wtedy przekazać kurierowi również dokument potwierdzający zadeklarowane dochody. Po zawarciu umowy i otrzymaniu karty pozostaną już tylko warunki związane z wykazaniem się odpowiednią aktywnością by otrzymać nagrodę gwarantowaną.

Do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie widoczna w egzemplarzu umowy odesłanym do klienta) będzie należało:
 • co najmniej jeden raz zalogować się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku 
 • wykonać płatności kartą (w dowolnych punktach handlowo-usługowych lub w Internecie) na łączną kwotę min. 1 000 zł (do tej sumy nie zaliczą się przelewy z karty, ani wypłaty z bankomatów)

I to już wszystko. Za spełnienie powyższych warunków osoba polecona otrzyma wspomnianą nagrodę tablet Lenovo TAB 4 7 Essential WiFi/3G (2017) o wartości 425 zł (taka wartość zadeklarowana jest przez bank w regulaminie promocji). O jej przyznaniu bank powiadomi wiadomością wysyłaną w bankowości internetowej - ma to nastąpić najpóźniej do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji, a wysyłka nagrody ma nastąpić w ciągu 30 dni od przesłania wspomnianej wiadomości. Trzeba więc przyznać, że w tej promocji na nagrodę przyjdzie czekać dość długo, bo w praktyce, na przykładzie może wyglądać to tak: jeśli umowę bank zawrze z Tobą w sierpniu to we wrześniu i październiku będziesz mieć czas na spełnienie warunków promocji (wydanie sumy min. 1 000 zł i logowanie), a bank o przyznaniu nagrody powiadomi Cię może nawet do końca grudnia to dopiero w styczniu 2018 r. może wysłać tablet. W przypadku innych promocji - poza niniejszym programem poleceń - przebieg akcji od wniosku do uzyskania nagrody gwarantowanej jest zdecydowanie krótszy. Ze strony osoby poleconej na przyśpieszenie otrzymania nagrody o jeden miesiąc wpłynąć może jedynie spełnienie warunków promocji (płatności kartą i logowanie) w ciągu jednego miesiąca (a nie dwóch dopuszczalnych).

Jeśli zaś chodzi o nagrodę pieniężną dla osoby polecającej to tu również niezbędna będzie cierpliwość. Polecający otrzyma wiadomość o przyznaniu premii również do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia przez poleconego wszystkich warunków promocji. Z kolei premia zostanie przelana do końca kolejnego miesiąca. Polecający może uzyskać maksymalnie 5 premii po 150 zł, co oznacza możliwość zarobienia nawet 750 zł.

Promocja ma być dostępna do 31.12.2017 r. (to czas w którym możliwe jest polecanie). Citibank do każdej nagrody pieniężnej za polecenie ufunduje też nagrodę dodatkową w wysokości odpowiadającej należnemu podatkowi. Z kolei nagrody rzeczowe - zgodnie z informacjami zawartymi w regulaminie promocji - zwolnione są z podatku.

Jaką kartę wybrać?


Osoba polecona wybrać może jedną z kart kredytowych dostępnych w ofercie Citibanku. Bez dwóch zdań najlepszą jest jednak karta Citi Simplicity. Bank nie pobiera opłat ani za jej wyrobienie, ani za jej użytkowanie (brak opłaty rocznej czy miesięcznej i to bez jakichkolwiek warunków do spełnienia). Jeśli więc środki wykorzystane z karty spłacisz w okresie bezodsetkowym to oddasz dokładnie tyle ile z karty zostało wydane.
💡 Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, koniecznie przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam dowiesz się własnie jak używać karty, by nie ponosić kosztów i oddawać dokładnie tyle, ile z karty wydasz.
Wyrabiając którąkolwiek z kart kredytowych Citibanku pamiętaj jedynie, by zwrócić uwagę na opłatę... z której można zrezygnować. To opłata za dostęp do usługi CitiPhone (6 zł miesięcznie). Aby ją wyłączyć wystarczy w bankowości internetowej Citibanku wysłać wiadomość o treści "Rezygnuję z usługi CitiPhone". I to wszystko.

W umowie o kartę znajdziesz informacje o "całkowitym koszcie kredytu" oraz o tym, że rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 10,47%. Pamiętaj jednak, że to tylko symulacja, do przedstawienia której bank jest ustawowo zobligowany. Opiera się ona na założeniu wykorzystania całej kwoty od razu i spłacania jej w ratach. Ale tak z karty korzystać nie musisz. Na karcie bank przyznaje bowiem limit kredytowy z którego możesz, ale nie musisz korzystać. Każda płatność powoduje częściowe wykorzystanie limitu, ale co najważniejsze: karta kredytowa ma okres bezodsetkowy. Dzięki temu - jeśli wydaną kwotę spłacisz w określonym terminie - nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów (ani odsetek, ani opłat).


⭐⭐⭐⭐ - w ratingu ofert (systemie oceny promocji bankowych, dostępnym na blogu Bankobranie), powyższej promocji przyznaję 4 gwiazdki na 5 możliwych. Byłoby lepiej gdyby w końcu bank skrócił okres wykluczenia dla byłych posiadaczy karty kredytowej, jak i nie limitował premii dla polecających (przecież każdy nowy klient jest tak samo cenny, więc dlaczego bank nie chce wynagrodzić polecenia szóstej czy każdej kolejnej osoby?). Ogólnie jednak działania Citibanku robią na mnie ogromne wrażenie. Co rusz pojawia się nowa promocja i wybór jest ogromny. Można wszak nie tylko zyskać dzięki programowi poleceń czy wspomnianym już promocjom karty kredytowej z nagrodami gwarantowanymi, ale także można zarobić do 400 zł za konto Citi Priority (i co ważne promocja konta osobistego nie koliduje z promocją karty kredytowej - można skorzystać z obydwu naraz). 

Jeśli nie znasz nikogo kto mógłby Ci polecić kartę kredytową w Citibanku, dzięki której możesz zyskać tablet Lenovo, napisz do mnie za pomocą formularza kontaktowego znajdującego się tutaj. Myślę, że w tej kwestii uda mi się Ci pomóc.

Bądź na bieżąco z wszystkim co pojawia się na blogu. i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty
:

28 komentarzy:

 1. Polecę i dostanę 150 zł. Jak mam tylko kartę kredytową w Citi to kasę dostanę na kartę czy konto muszę otworzyć? Czy może na konto w innym banku da radę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypłata nagrody za polecenie nastąpi na rachunek karty kredytowej.

   Usuń
  2. kasę dostaniesz na spłatę karty kredytowej

   Usuń
 2. Czy tablet w takiej promocji ma gwarancję? Na ile i jak to wygląda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tablet objęty jest 24-miesięczną gwarancją. Informacje na ten temat znajdziesz w regulaminie (pkt. 44).

   Usuń
 3. Właśnie miałem rezygnować z karty ale mam kogo polecić. Czy po otrzymaniu premii za polecenie będę mógł zrezygnować z karty czy trzeba ją przez jakiś czas utrzymywać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostajesz premię = możesz zrezygnować.

   Usuń
 4. Nosiłem się z zamiarem założenia karty kredytowej żonie i sobie od kilku miesięcy w CITI. Czy jak założę teraz to będę mógł polecać czy już się nie łapie bo promocja już wystartowała?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin nie wyznacza od kiedy osoba polecająca ma mieć kartę kredytową w Citibanku. Ważne by ją mieć na moment polecania (no i co najmniej do momentu wypłaty premii za polecenie). Można więc jak najbardziej wyrobić kartę teraz (w którejś z promocji) i dalej polecać w ramach powyższego programu.

   Usuń
 5. A jak to wygląda w przypadku, kiedy mam saldo zadłużenia 0, czy wtedy będę miał nadpłatę ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, będzie nadpłata. Środki te będzie więc najlepiej wydać płacąc kartą (bo wypłata w bankomacie czy przelew nie opłacają się).

   Usuń
 6. Coś ciężko znaleźć taki tablet. Jest Lenovo Tab3 ale Tab4 to ma inne cale. Hm no chyba że bank zamówił sobie jakąś ekstra limitowaną serię tylko dla siebie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie promocji jest info o specyfikacji i chyba tego trzeba się trzymać:

   Wyświetlacz: 7.0” IPS 1024 x 600
   Procesor: Quad Core 1.3GHz
   Pamięć masowa: 16GB
   System operacyjny: Android 7.0

   Usuń
 7. Przy trendzie spadkowym sprzedaży tabletów nie dziwię się, że ich producenci próbują pchnąć tablety w promocjach. Osobiście wolę już promocję z telefonem LG K4.

  OdpowiedzUsuń
 8. A czy mozna jednoczesnie skorzystac z promocji np. Z bonem na allegro i poleceniem? Tak jak w jednej z ostatnieich promocji mBanku? Rejestrujac sie na stronie promocji i skladajac wniosek mozna bylo wpisac kod polecenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma wyboru. Albo wyrabia się kartę bez polecenia w promocji z bonem 400 zł na Allegro, albo z polecenia - wtedy polecony otrzyma tablet Lenovo. Każdy bank ma inne zasady i w tym przypadku (Citibanku) niestety nie da się promocji skumulować.

   Usuń
 9. Jak to jest:czyli jako osoba polecona przez 2 miesiące (wrzesień i październik )jeśli podpiszę umowę w sierpniu mam wydać w sumie 1000zl?A spłata może być pod koniec października? Czy np jeśli w 09 wydam 500 zl to muszę ja spłacić w 10?A jeśli 10 wydam kolejne 500 zl by dostać tablet to w 11 mam spłacić zadłużenie?

  OdpowiedzUsuń
 10. Czyli jeśli podpisze umowę w sierpniu to we Wrześniu mogę wydać 500 zl i w październiku też 500 zl. A czy np 5.09 robię zakupy na 500 zl i od razu mogę 06.09 spłacić ta kartę? Czyam czekać na miesięczny rozrachunki?

  OdpowiedzUsuń
 11. dzisiaj chciałem zamknąc KK aktywowaną w promocji 23 tys pky payback.... to na infolini zaproponowali mi 10 % !!! zwrotu z karty do końca listopada max 200 zł Obrót 2 000 zł :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakoś mocno negocjowałeś czy zadzwonili i od razu zaproponowali??

   Usuń
 12. Ja trochę zgłupiałem. :(
  zapis: "Do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie widoczna w egzemplarzu umowy odesłanym do klienta)" - mam kartę (jedną)i już aktywowałem, choć chciałem jeszcze naklejkę zbliżeniową a tej nie przysłali (może innym listem będzie?). Jednak jak na razie nie mam żadnej umowy, więc jak sprawdzić datę podpisania? Czy jak przysłali kartę to znaczy że umowa już podpisana i od września do października mogę wydawać 1000zł aby otrzymać tablet?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, umowa będzie już podpisana. Ja dostałem ją chyba z 5 dni po karcie. Możesz zapytać w bankowości internetowej jaka jest data umowy - zakładka bodajże KONTAKT. Jak datę masz sierpniową to już możesz robić transakcje i do końca października.

   Usuń
 13. Na stronie Lenowo jest specyfikacja tego tabletu, szczerze mówiąc więcej jak 300 zł to raczej nie jest wart.

  Procesor: 64-bitowy MediaTek (czterordzeniowy: do 1,3 GHz)
  System operacyjny: Android™ Nougat
  Wyświetlacz:7-calowy wyświetlacz dotykowy IPS (600 x 1024)
  Dźwięk:Głośnik skierowany do przodu
  Pamięć operacyjna:
  RAM: 1 GB
  ROM: do 16 GB
  Bateria:Do 20 godzin użytku ogólnego (z praktyki wiem że to raczej tylko w marzeniach)
  Wymiary (szer. x wys. x gr.):
  (mm): 194,8 x 102 x 8,8
  (cale): 7,7” x 4,0” x 0,04”

  Masa: Od 254 g
  Kamera: 2 MP przednia i tylna
  Łączność:
  Tylko Wi-Fi
  3G (GSM: B 2/3/5/8)

  A tak przy okazji zapytam jak umowę podpiszę za trzy dni to płatności z tego miesiąca też się liczą do wymaganego tysiąca? Czy czekać z wydawaniem do listopada?

  OdpowiedzUsuń
 14. może głupie pytanie. czy aby wyrobić kartę kredytową trzeba mieć konto indywidualne w City? czy są to niezależne od siebie produkty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezależne. Możesz mieć kartę kredytową bez konta osobistego.

   Usuń
 15. Warunki częściowo spełnione w grudniu. Częściowo bo nie wszystkie transakcje składające się na wymagany 1000 zł były zaksięgowane w grudniu. Kilka było zaksięgowanych 2 stycznia ale bank to uznał. 10 stycznia otrzymałem wiadomość o spełnieniu warunków i do 10 lutego mam mieć tablet. Bank nie czekał do końca drugiego miesiąca tylko przyznał nagrodę już po 10 dniach. Wielki plus.

  OdpowiedzUsuń
 16. Po jakim czasie od otrzymania wiadomości od banku dostaliście tablet?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...