Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lipca 2017 roku

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

27.08.2017

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie lipca 2017 roku

Poprzedni raport zacząłem od słów "kolejny dobry miesiąc czas podsumować". Teraz muszę napisać: świetny miesiąc czas podsumować.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca - lipiec 2017 r.
Ostatnia niedziela miesiąca to już tradycyjny dzień w którym na blogu publikuję informacje o swym zarabianiu na bankach (nie tylko wyniki, ale i wydatki czy zmiany kont). A tym razem jest o czym pisać, bo za poprzedni miesiąc zebrało się ponad 620 zł. To jeden z mych lepszych wyników w historii. Na końcu wpisu przypominam również o tych promocjach, w których aktualnie najłatwiej zarobić lub jest ostatnia szansa by się załapać.

Zarabianie na promocjach bankowych dokumentuję już od dłuższego czasu. Z podsumowania po trzech latach prowadzenia bloga i jednoczesnego korzystania z okazji do bankobrania wyszło, że zyskałem w ten sposób 15 000 zł, co daje średnio ok. 400 zł miesięcznie. Ten miesiąc zdecydowanie wypada powyżej średniej. Skumulowało się bowiem wiele wypłat i gratyfikacji z różnych promocji.

Zaczynam od banku, który dał mi (a właściwie nam, bo uwzględniam przy tym również zyski żony) zarobić najwięcej. W tym miesiącu jest to Toyota Bank, który przed kilkoma miesiącami odpalił promocję, w której płacił 140 zł za założenie dwóch lokat, a dodatkowo premiował też polecenia oferty innemu klientowi. Najpierw skorzystałem ja, by później polecić żonę. Za spełnienie warunków promocji otrzymaliśmy po 140 zł, a za skuteczne polecenie 50 zł. Razem zebrało się więc aż 330 zł.

Sporo dał też zarobić ING Bank Śląski. Jakiś czas temu stałem się jego klientem ze względu na premię za otwarcie konta (w przyszłym miesiącu powinno wpaść za to 120 zł). Ale jak się okazało, na tym moje bankobranie z tym bankiem się nie skończyło. W międzyczasie pojawił się bowiem konkurs, w którym zdobyć można było bony do Empiku o wartości 100 i 50 zł. Wychodzę z założenia, że konkurs to nie bankobranie, bo w konkursie nagrody nie są pewne i wiele zależy od szczęścia, a bankobranie gwarantuje (bez krzty loteryjności) otrzymywanie nagród po spełnieniu określonych warunków. Jednak ten konkurs nie zakładał dużego zaangażowania, ani kosztów udziału (poza wykonaniem kilku płatności telefonem, które i tak wykonałbym kartą). Pula nagród była przy tym bardzo duża (tak, że część z nich nie została rozdana), więc udało się zdobyć dodatkowe 150 zł na zakupy do Empiku.

Z Banku Millennium uzyskałem zwroty w wysokości: 29,75 (dzięki 2-procentowemu moneybackowi za płatności kartą), 26,76 (to 5-procentowy zwrot za płatności BLIKiem) i 30,00 zł (to aż 10-procentowy zwrot za płatności kartą, pokrywający się z płatnościami już wcześniej wymienionymi dla zwrotu 2%). Ten wysoki moneyback to efekt programu "Lubię to polecam" (alternatywną promocję konta w Banku Millennium opisuję jeszcze nieco niżej). Suma sumarum zebrało się więc aż 86,51 zł.

Dzięki T-Mobile Usługi Bankowe na me konto ponownie wpadło 25 zł. To efekt zwrotu będącego równowartością 5-procentowego moneybacku. Jeśli też chcesz się załapać na zwroty, a dodatkowo (ale już tylko do 31.08.) także na 3% na koncie oszczędnościowym (gwarantowane przez 3 miesiące) dla kwoty do 50 000 zł, sprawdź szczegóły aktualnej promocji >>

Na konto w BZ WBK wpadło 20 zł za opłacenie faktury za nc+ przelewem właśnie z tego banku (jeśli dobrze kojarzę - bo jeszcze tego nie sprawdziłem - to może być już ostatni tego typu bonus; bank przewidział 12 premii). A oprócz tego na Koncie 1|2|3 pojawiły się zwroty za płatności faktur za inne media. W ten sposób wpadło 0,64 zł.

Na koniec jeszcze zwrot z tytułu płatności kartą wydawaną do Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas. Tu zwrot wyniósł 11,52 zł czyli mniej niż połowę przysługującego limitu (max. 25 zł miesięcznie).

W poniższej tabeli znajdziesz wszystkie wymienione już zwroty, premie i bonusy:
Gdzie?
W jaki sposób?
Ile wydałem?
Ile zyskałem?
Toyota Bank
Promocja "Zarabiaj z duetem korzyści" (za otwarcie konta i lokat)
-
2 x 140 zł i 50 zł
ING Bank Śląski
Konkurs "MasterCard w telefonie"
Ok. 60 zł
100 i 50 zł
Bank Millennium
Zwroty za płatności kartą (2%) i BLIKiem (5%)
1488 zł (kartą) i 535 zł (BLIKiem)
29,75 i 26,76 zł
Zwrot za płatności kartą w ramach programu "Lubię to polecam"
Wydatki pokrywające się z w/w płatnościami kartą
30 zł
T-Mobile Usługi Bankowe
Moneyback 5% za płatności kartą
Ok. 510 zł
25 zł
BZ WBK
"Promocja dla klientów nc+KONTO" – bonus za opłacenie faktury nc+
-
20 zł
Zwroty za opłacenie faktur za media z Konta 1|2|3
-
0,64 zł
BGŻ BNP Paribas
Konto z moneybackiem
576 zł
11,52 zł

Wpływy na konta oraz informacje o nagrodach od ING Banku Śląskiego wyglądały następująco:
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca

Wyliczenia


Suma wszystkich gratyfikacji z promocji bankowych które uzyskałem za poprzedni miesiąc to 623,67 zł. I jest to kwota, która w całości zostaje do mej dyspozycji, bo za posiadane konta i karty nie poniosłem żadnych opłat. W znamienitej większości warunki spełniane na potrzeby promocji pokrywają się z warunkami zwalniającymi z opłat, a część produktów jest dostępna bez warunków za 0 zł.

Kwotę uzyskaną dzięki bankobraniu tradycyjnie porównuję z odsetkami, które uzyskałbym dzięki najlepiej oprocentowanym kontom oszczędnościowym. By w ten sposób zyskać 623,67 zł musiałbym przez cały miesiąc "zamrozić" na takich kontach aż 346 629,14 zł.

Z historii bankobrania - porównanie z latami poprzednimi 


Jak już wspomniałem na początku, blog prowadzę od ponad trzech lat i od tamtego czasu co miesiąc raportuję swe wyniki. Jest więc sporo materiału porównawczego. I tak w analogicznych miesiącach w latach poprzednich zarobiłem:

Tegoroczny wynik jest więc o wiele lepszy niż w tych samych miesiącach w latach poprzednich. A to świetna odpowiedź na pytanie czy z bankobrania długo można czerpać zyski? Niedawno jeden z Czytelników w komentarzu tak bowiem napisał:
"A swoją drogą @Złotówa czy dla Ciebie są jeszcze dostępne promocje bankowe??, bo chyba "przetrzepałeś" już wszystkie możliwe ;-D"

Odpowiadam więc: tak, nadal można korzystać z promocji. Niejednokrotnie trzeba nieco odczekać, bo są okresy wykluczenia dla byłych klientów, ale z czasem można powrócić i z promocji skorzystać. Z tego miesiąca najlepszymi przykładami są Toyota Bank, ING Bank Śląski, Bank Millennium i BGŻ BNP Paribas - tam już klientem byłem (w przypadku BGŻ BNP Paribas mam na myśli podmioty przed fuzją, a więc Bank BGŻ oraz BNP Paribas). Swoje odczekałem i teraz znów mogłem korzystać z dobrodziejstw płynących z promocji.

(Po)rachunki - czyli co zmieniło się w moim portfelu 


To był znów w miarę spokojny miesiąc. Nie rozstałem się z żadnym z banków, w którym posiadam konta czy karty. A rozpocząłem współpracę z Alior Bankiem, gdzie założyłem Konto Internetowe w promocji (aktualnie już niedostępnej) z bonem Sodexo w prezencie. Udział w tej promocji wiązał się jednak z pewnymi perturbacjami, o których pisałem tutaj. Pojawiały się problemy techniczne oraz niezgodność danych w wyniku literówki, ale ostatecznie dopiąłem swego.

Na czym zarabiać? Promocje the best oraz last minute


Koniec sierpnia jest już bliski, a zazwyczaj koniec miesiąca kalendarzowego to też ostatnia z okazji na załapanie się na część promocji. Korzystając więc z okazji dzisiejszego wpisu przypominam o tych najlepszych. Już tylko do 31.08. dostępne są promocje:

Ale są jeszcze szczególnie warte uwagi promocje, z których skorzystać można w nieco dłuższym okresie:
 • nawet 498 zł za Konto dla Młodych w PKO - to nowa promocja dla osób, które nie ukończyły 26 lat. A właściwie kumulacja promocji, bo do wzięcia jest do 300 zł zwrotów (dzięki aż 20-procentowemu moneybackowi w punktach gastronomicznych), zaproszenie o wartości 98 zł do restauracji oraz nagroda pieniężna w wysokości 100 zł dzięki programowi "Mam PKO";
 • nawet 400 zł za Konto Citi Priority - to promocja Citibanku, który 100 zł daje na start, a resztę w postaci zwrotów naliczanych dzięki wysokiemu, aż 6-procentowemu zwrotowi.

Bądź na bieżąco z promocjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach na blogu, które wysyłam średnio 1-2 razy w tygodniu. Subskrypcję możesz wypróbować (a jeśli zmienisz zdanie to każdej chwili możesz się w prosty sposób wypisać):
Adres e-mail

39 komentarzy:

 1. Widzę że bonu Sodexo od BZ WBK nie ma? Nie ma go u Ciebie Złotówo w ogóle czy uwzglęnisz za miesiąc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety bonu u mnie brak. Zobaczymy czy się załapię. Jeśli tak to o tym będzie za miesiąc.

   Usuń
  2. Ja dzisiaj dostałem.

   Usuń
  3. W takich sytuacjach prosimy o zgłoszenie na kontakt@bzwbk.pl. Wyjaśnimy to.
   Pozdrawiamy,
   Zespół BZWBK

   Usuń
 2. U mnie tez Toyota Bank: 140 zł
  TMUB 25 zł
  Citibank voucher 400 zł Douglas
  Jestem zadowolona. Zwłaszcza że jeszcze rok temu nie znałam takich możliwości i nie myślałam, że tak łatwo można sobie dorobić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bony z Daglasa czy z Intersport są naprawdę niewiele warte w praktyce - liczy się tylko gotówka!

   Usuń
  2. Zależy kto co kupuje i gdzie. Jeśli i tak by kupował tam to wartość bonu jednak jest 1 do 1. Choć owszem może są sklepy tańsze no ale to już inna kwestia. Na pewno nie można jednak oceniać tego zero-jedynkowo.

   Usuń
  3. @Anonimowy 27 sierpnia 2017 18:09, gratuluję wyniku i tego, że przyszedł moment, w którym poznałaś i przekonałaś się do okazji do bankobrania! :)

   Usuń
  4. Ale bony są ważne i ja je traktuję tak samo jak gotówka gdyż wlewam paliwo i czy zapłacę swoją kasą czy bonem to nie ma znaczenia.

   Usuń
  5. Rozsądni ludzie kupują kosmetyki czy 'sprzęt' sportowy w internecie!

   Usuń
  6. @Anonimowy, 27 sierpnia 2017, 20:36 - Zależy kto co kupuje i gdzie

   Dokładnie! Dlatego lepiej jest dostawać premie w postaci gotówki i robić zakupy gdzie się chce zamiast bonów do groteskowo drogich sklepów, czyż nie?

   Usuń
 3. U mnie wyniki następujące: 100 zł z Money manii z Millenium i 47,66 zł zwrotu, bon 50 zł do Empiku od ING, 100 zł za konto w Inteligo i jeszcze 14,87 zł z Visa Okazje. Razem: 312,53 zł.

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie też miesiąc zakończy się chyba dobrze. Na dzień dzisiejszy mam 330 od Toyota Bank, czekam jeszcze na 2 bony do Rossmann - 200 zł i 150 z WBK za KK, czyli w sumie:
  680 zł (+ może jeszcze 2 x 50 od WBK Sadexo)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że również na 2 osoby korzystasz? Bo raczej wszystko podwójnie ;) Świetny wynik! Kasia, i dzięki za częste dzielenie się tymi wynikami! :)

   Usuń
 5. Takie pytanie odnośnie BZWBK. Ja skorzystałem z promocji "NC+karta" i dostaję 20zł co miesiąc za opłacanie faktury z konta. W związku z tym, że to także konto 1/2/3 dodatkowo mam 3% zwrotu od kwoty faktury.
  Czy w promocji NC+konto nie ma dodatkowo tych 3% zwrotu?
  W Pana podsumowaniu miesiąca w BZWBK widzę tylko zwroty w wysokości 1% - czyli to media.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W mym przypadku była to promocja "NC+konto" więc przelewy musiały "iść" z Konta Godnego Polecenia założonego w tej promocji, a więc bez procentowego zwrotu. Ale to fakt, że z Kontem 1|2|3 te zyski szło skumulować :)

   Usuń
 6. U mnie również dobry miesiąc Credit Agricole 450 zł (ja + żona po 200 + 50 za polecenie) i Toyota 330 zł (jw) razem 780 zł! mój rekord.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetny wynik i to tylko z dwoma bankami! Ale oczywiście życzę rekordów w kolejnych miesiącach :)

   Usuń
 7. U mnie 100 z banku milenium plus 2x30 zwrotów za blik i platnosci karta z tego samego banku. 100 za polecenie konta w bzwbk i bon 50 zl. Tmub 25 zl :) 335 zl razem:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci za podzielenie się wynikami i życzę równie dobrych wyników w kolejnych miesiącach! :)

   Usuń
 8. Ja dzisiaj otrzymałem dwa bony Sodexo po 50zł od BZ WBK :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ja dziś dostałam bony do Rossmanna, ale Sadexo od WBK nie ma dalej :(

  OdpowiedzUsuń
 10. A z jakiej promocji były Sadexo od WBK bo nie pamiętam. Mam jakiś list polecony nadany w Szczecinie, ale jestem poza domem i odbiorę dopiero w przyszłym tygodniu. Może to ten bon :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dostałem z Poznania.

   Usuń
  2. Z tej promocji: http://bankobranie.blogspot.com/2017/05/badz-aktywny-w-bzwbk24-mobile-i-zyskaj-50-zl-od-bz-wbk.html

   Usuń
  3. U mnie bon tak samo wysłany z Poznania (Obszar Działalności Multikanałowej, pl. Władysława Andersa 5, Poznań).

   Usuń
 11. Nasze podsumowanie za sierpień:
  Toyota 140
  Toyota 50 (Tankuj korzyści)
  BZWBK 2x50 bony Sodexo (na mnie i na meża)
  BGŻ 2x25 zwrot za płatności, też moje i męża
  TMB 1x 25
  Citi Priority 50
  Razem 415. Chociaż liczyłam jeszcze na 100 za KK BZWBK. Mają jeszcze kilka dni, bo premia miała być do końca sierpnia. Zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 100 od BZWBK za KK wpłynęło oraz na czysto 18 od Skykash. Uzbierało się wiec 533.

   Usuń
  2. Gratuluję zatem jeszcze lepszego wyniku :) I życzę co najmniej takich w kolejnych miesiącach!

   Usuń
 12. u mnie 575 pln w sierpniu (400 pln KK CitiBank, 75 pln konto priority CitiBank, 100 pln konto ING

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Citbank zdominował wyniki, no ale dzięki temu wynik okazały. Życzę wszystkim i sobie również by inne banki równie sowicie wynagradzały skorzystanie z konta czy karty.

   Usuń
 13. W tym miejscu dodam komentarz bo często pojawiają się takie z większymi kwotami. Na facebookowym profilu Bankobrania jedna z Czytelniczek napisała jednak:

  "Gratuluję Moj zysk to skromne 70zł" (pisowwnia oryginalna).

  I tu przytoczę moją odpowiedź w tej kwestii:

  "Nie ma czegoś takiego jak skromny czy nieskromny wynik ;) Przede wszystkim ważne, że jest "na plusie". Większość osób płaci za konto, kartę czy inne usługi bankowe. Ty wiesz, że może być inaczej i możesz to pokazać. A na ostateczny wynik - czy on jest dwu- czy trzycyfrowy (albo i większy) - wpływ ma wiele czynników (to ile się wydaje, ile osób jest w gospodarstwie domowym itp. itd.). Ważne by bankobranie dopasować do swej bieżącej sytuacji i zarabiać "przy okazji" :)"

  Pamiętajcie o tym :)

  OdpowiedzUsuń
 14. przesiądź się na rower...z citibanku, razem 800 zł, 2x400 zł, trochę cicho o tej promocji, a jest bardzo prosta, przejrzysta i spory bonus.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu masz: http://bankobranie.blogspot.com/2017/06/400-zl-na-dowolny-cel-za-karte-citi-simplicity.html Ale skąd 2x400 zł???????

   Usuń
 15. U mnie kolejny rekord 1024,16. Składa się na to:Citi 99,72 mBank 308,04 BGŻ 262,79 BZWBK 360 Idea 5,40 TMUB 2,53 od tego trzeba odjąć Santander -6,56(4,90 opłata za kartę i odsetki 1,66 niestety spóźniłem się ze spłatą karty) i jeszcze opłaty za rachunki płatne sprytnym billem -7,76. Oczywiście większość konta podwójne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jeszcze 100 od BZWBK (Priceless Specjalista) czyli razem 1124,16

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...