Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Volkswagen Bank Polska wypowiada umowy o konta i sugeruje transfer do Eurobanku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

19.08.2017

Volkswagen Bank Polska wypowiada umowy o konta i sugeruje transfer do Eurobanku

Bank z motoryzacyjną marką w nazwie postanowił ograniczyć swą działalność w Polsce.

Przeniesienie konta z Volkswagen Bank Polska do Eurobanku
Volkswagen Bank Polska postanowił ograniczyć swą działalność do obsługi przedsiębiorców i zapowiedział wypowiedzenie umów klientom indywidualnym. Za datę ich wygaśnięcia wskazano 30.11.2017 r. Na pożegnanie VW Bank sugeruje przenosiny do Eurobanku z zachętą w postaci lokaty z oprocentowaniem 2,5% w skali roku.

Volkswagen Bank Polska nie zaistniał wśród banków serwujących promocje dla klientów, więc okazji do opisywania jego oferty na blogu Bankobranie nie było. Mimo wszystko są zapewne Czytelniczy, którzy są klientami tego banku. Dziś więc ważne informacje dla nich.

Na wstępie uspokoję jednak pracowników koncernu. Dla nich bank nadal ma oferować i udostępniać konta, lokaty i kredyty. Oferta ta zniknie jednak dla osób "z zewnątrz".

Posiadaczom konta e-direct i Plus Konta bank oferuje wspomniane przeniesienie do Eurobanku. W ramach sugerowanych przenosin przygotowana została oferta "Wybieram eurobank (oferta dla Klientów Volkswagen Banku)" - w ramach tej propozycji klienci wyproszeni z Volkswagen Bank Polska zaproszeni do Eurobanku mogą otworzyć konto w pakiecie Active, które przez rok będzie prowadzone za 0 zł (bez warunków do spełnienia), a miesięczna opłata za kartę wydawaną do konta - choć pobierana - będzie zwracana (także przez okres 12 miesięcy bez warunków do spełnienia).

Oszczędzających do przenosin ma zachęcić również promocyjna Lokata "Wybieram eurobank". Jej główne cechy to:
 • oprocentowanie: 2,5% w skali roku (stałe)
 • okres depozytu: 3 miesiące
 • minimalna kwota lokaty: 200 zł
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł
 • czas na otwarcie lokaty: "nie wcześniej niż 3 Dni robocze i nie później niż po upływie 30 dni kalendarzowych od dnia wejścia w życie Umowy [z Eurobankiem - przyp. Mr. Złotówa]" 

Przed skorzystaniem z tej propozycji warto jednak zadać sobie pytanie czy warto? Klientom Eurobanku wszak można stać się np. dzięki promocji, w której bank płaci za otwarcie konta. Z kolei lepsze oferty depozytowe nieraz można znaleźć w innych bankach: 3% na rocznej lokacie do 100 000 zł w Deutsche Banku (a do tego 2,55% na koncie oszczędnościowym, także do 100 000 zł, gwarantowane przez okres 4 miesięcy) albo 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym do 50 000 zł gwarantowane przez okres 3 miesięcy w T-Mobile Usługi Bankowe (a do tego zwrot za płatności kartą, będący równowartością 5-procentowego moneybacku, który w ciągu 6 miesięcy może zaowocować premiami na sumę 150 zł).

Do powitalnej oferty Eurobanku obejmującej roczne zwolnienie z opłat za konto i kartę oraz umożliwiającej otwarcie lokaty promocyjnej przystąpić można do 30.11.2017 r. Mogą to jednak zrobić wyłącznie osoby, które:
"w momencie zawarcia Umowy konta [w Eurobanku - przyp. Mr. Złotówa] nie jest posiadaczem, współposiadaczem lub pełnomocnikiem do konta dla osób fizycznych prowadzonego przez Bank oraz nie posiada zawartej umowy Bankowości Elektronicznej"

Bankowi zależy więc na nowych klientach (co oczywiście nie może dziwić)... aczkolwiek w tym zapisie widzę pewną lukę. Jeśli posiadasz już konto w Eurobanku to wystarczy je czym prędzej zamknąć... by jeszcze do końca listopada zdążyć z ponownym otwarciem rachunku już w ramach transferu z Volkswagen Banku. Wtedy zwolnienie z opłat, jak i możliwość założenia lokaty promocyjnej również powinny obowiązywać (bo zacytowany zapis jasno wskazuje, że konta nie można posiadać wyłącznie "w momencie zawarcia Umowy konta"; nie ma przy tym okresu karencji).

Klienci Volkswagen Banku informację o zmianach i promocyjną ofertę wraz z instrukcją przenosin mają otrzymać w bankowości internetowej. Warunkiem koniecznym do skorzystania z promocji Eurobanku jest wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji handlowych.

W mej ocenie oferta przenosin klientów - korzystna z punktu widzenia Eurobanku (bo pozyskuje nowych klientów) - nie jest korzystna dla klientów Volkswagen Banku na tyle, ile można by oczekiwać. Oferty powitalne od Eurobanku dla nowych klientów bywają korzystniejsze. Żegnając się z Volkswagen Bankiem warto więc rozważyć samodzielny wybór banku spośród tych, które w ofercie powitalnej potrafią zaproponować zdecydowanie więcej. Przykładów jest sporo:

Bądź na bieżąco z tym co pojawia się na blogu. Dowiadywać się będziesz o najlepszych promocjach, najkorzystniejszych lokatach oraz o kluczowych zmianach w bankowości. Zapisz się na bezpłatny newsletter:
Adres e-mail

Przydatne dokumenty:

20 komentarzy:

 1. Czyli znika kolejne darmowe konto :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Odchodzi bardzo cichutko. I w słabym stylu. Ja pamiętam jeszcze czasy gdy było tam świetne oprocentowanie i trochę się zyskiwało na lokatach antybelkowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Volkswagen Bank Polska nigdzie nie odchodzi, a jedynie zmienia profil działalności - spora różnica!

   Usuń
  2. Z info na stronie VWBP wychodzi że odchodzi: "Uprzejmie informujemy, że Volkswagen Bank Polska S.A. („VW Bank”) przygotowuje się do połączenia z Volkswagen Bank GmbH z siedzibą w Niemczech i zmiany formy prawnej". Więc będzie VW Bank GmbH z siedzibą w Niemczech.

   Usuń
  3. Volkswagen Bank Polska wycofuje rachunki i depozyty dla klientów indywidualnych jednak nic się nie zmieni w bankowości dla firm.

   Usuń
  4. Walić bank, który po 15 latach wysyłania zasranych życzeń na urodziny wysyła cię na drzewo. Jest taki sam jak diesle VW, niby OK ale...

   Usuń
 3. Oferta 3% na rocznej lokacie do 100 000 zł w Deutsche Banku ma pewien 'minus ujemny' - konto konieczne do tej lokaty będzie kosztować po 1 stycznia aż 20 zeta!

  Ponadto 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym do 50K zł gwarantowane przez okres 3 miesięcy w TMUB tylko dla nowych klientów. Wobec tych faktów oferta Eurobanku nie wydaje się więc taka słaba, sczególnie dla obecnych klientów Eurobanku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Deutsche Banku konto może kosztować, co nie oznacza, że musi. Od 1.01.2018 r. z opłaty za konto zwolni posiadanie lokaty na kwotę min. 50 000 zł albo zapewnienie wpływów na konto (min. 5 000 zł miesięcznie). Wtedy opłaty nie będzie.

   Jeśli zaś chodzi o ofertę T-Mobile Usługi Bankowe to oferta jest dla nowych klientów, ale też dla byłych (którzy konta w tym banku nie mają co najmniej od 1.04.2017 r., co jest stosunkowo krótkim okresem wykluczenia).

   Usuń
  2. Tak, z opłaty za konto zwolni wpływ w wysokości 5K zł ale nie ze swojego konta - to niestety spore utrudnienie!

   Usuń
  3. Wciskanie ludziom kont jako warunku koniecznego do założenia lokat to jakieś mega nieporozumienie. Niestety niektórym bankom nie wystarczy już fakt, że klienci de facto pożyczają im pieniądze poprzez zakładanie lokat i próbują ich jeszcze zmusić do posiadania kont, za które na dodatek są opłaty. Nie tędy droga!

   Usuń
 4. Niestety oferta Citi z kontem Citi Priority jest obwarowana tyloma dość trudnymi do spełnienia warunkami, że nawet na to szkoda czasu - smutne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam darmową kartę kredytową w Citi i co miesiąc przelewam tam sobie 5k PLN i jeszcze tego samego dnia przelewam je z powrotem. Do prawdy nie rozumiem co w tym trudnego lub co w tym smutnego?

   Usuń
  2. wez nie zartuj prosze...!

   Usuń
  3. Utrzymaj na rachunkach w Citibanku średniomiesięczne saldo w wysokości min. 30 000 zł, np. na Koncie SuperOszczędnościowym (jego oprocentowanie to 1,5% w skali roku do 20 000 zł)

   By za ten rachunek nic nie płacić co miesiąc należy zapewnić na konto osobiste wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 3 000 zł

   Odsetki na Koncie SuperOszczędnościowym bank naliczy wyłącznie za miesiąc w którym nie wykonasz żadnej wypłaty środków z tego rachunku - czyż to nie są kpiny?

   Usuń
 5. Ciekawe co zrobią z osobami którym pobrali opłatę roczną np za limit w koncie albo z tymi co lokaty kończą się po 30.11.??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie zwrócą opłatę a przy lokacie wypłacą odsetki proporcjonalnie. Ale raczej to co dzieje się w momencie wypowiedzenia umowy powinno być opisane w regulaminie konta.

   Usuń
 6. Dziwne że pozbywają się klientów indywidualnych bo to raczej ich mieli więcej niż firmowych. A jakie firmy mają konto w VW Banku? Chyba tylko jacyś kooperanci VW by się przypodobać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd te wiadomości? Masz dostęp do info o zyskach VW Bank Polska?

   Usuń
 7. VW zrobił to w sposób skandaliczny. Posunęli się nawet do dysponowania cudzymi pieniędzmi bez zgody klienta, po czym się tego wyparli, powiedzieli, że nie mają tych pieniędzy i że winny jest bank nadawczy. Po śledztwie okazało się, że to jednak oni przelali pieniądze samowolnie, bez dyspozycji, PRZED datą zamknięcia konta na konto, którego klient jeszcze nie założył (nie podpisał umowy, nie miał do konta dostępu i w ogóle się wahał, czy je założyć). Czy to w ogóle jest legalne?

  Jeśli chodzi o Euro bank, to wahałam się, bo szukałam w tym czasie innego darmowego konta. Ale uczciwie darmowego, bo okazywało się zawsze, że banki oszukują, i że to "darmowe" konto ma płatne przewalutowanie w skali nawet kilkaset zł miesięcznie! Okazało się, że Eurobank faktycznie ma konto darmowe. Mało tego, jeszcze mi dopłaca ok. 700 zł rocznie za zakupy związane z kulturą, a tych jest przecież najwięcej zaraz po opłatach i lekach. Ale tego się dowiedziałam, dopiero udając się do banku osobiście! A niby miało być założenie konta przez Internet. Dopiero na miejscu się okazało, że bank miał moje pieniądze przelane przez VW na konto, którego nie miałam. Założyłam je, będąc tam osobiście, dopiero miesiąc po kradzieży pieniędzy przez VW! A odbywało się to nadal przed 1 grudnia, czyli przed zamknięciem rachunku.

  VW to było moje najlepsze konto. Ale to, co zrobili na koniec, jest dla mnie skandaliczne. Nie wiem, czemu nie ponieśli żadnych konsekwencji tego ani czemu to w ogóle jest legalne.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...