Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Getin Bank: 2,5% na koncie oszczędnościowym i 2,4% na lokacie

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.08.2017

Getin Bank: 2,5% na koncie oszczędnościowym i 2,4% na lokacie

Kolejny bank odpalił promocyjne oprocentowanie.

Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym i lokacie na nowe środki w Getin Banku
Dopiero co opublikowałem wpis o najlepszych lokatach i kontach oszczędnościowych na sierpień, a już wymaga on aktualizacji. No ale z tego powodu wypada się cieszyć. Tym razem Getin Bank proponuje podwyższone stawki dla osób wpłacających "nowe środki". Uzyskać można 2,5% (gwarantowane przez 4 miesiące) dla kwoty do 100 000 zł na koncie oszczędnościowym oraz 2,4% w skali roku na 5-miesięcznej lokacie (do 200 000 zł).

Wymóg wpłacenia nowych środków nie wydaje się wyśrubowany, bo w ostatnim czasie Getin Bank nie należał do czołówki banków oferujących najlepsze oprocentowanie. Teraz się to zmienia i bank powraca do czasów, w których jego oferty depozytów (poza promocyjnymi lokatami powitalnymi) należały do najkorzystniejszych.

Konto oszczędnościowe 2,5% w skali roku


Promocyjna stawka obowiązuje dla kwoty do 100 000 zł przez okres 122 dni od momentu wpłaty pierwszych nowych środków ("pierwszych" bo na konto oszczędnościowe można - jeśli ktoś chce - w dowolnym momencie dopłacać).

Warunkiem skorzystania z oferty promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym jest też posiadanie (lub otwarcie) konta osobistego w Getin Banku.

Konto osobiste Getin UP prowadzone jest za 0 zł bez warunków. Bank nie pobiera też opłat za krajowe przelewy PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej. Posiadanie karty wydawanej do konta nie jest konieczne, ale jeśli zdecydujesz się ją utrzymywać to pamiętaj, by miesięcznie wykonać nią płatności na min. 300 zł (wtedy bank nie naliczy opłaty; w przeciwnym wypadku pobierze 6,99 zł).

Konto oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez warunków. Na konto możesz środki wpłacać w dowolnym momencie. Podobnie jest z wypłatami, aczkolwiek tu tylko jedna wypłata/przelew w miesiącu kalendarzowym jest darmowa (co jest standardem w większości banków), a za każdą kolejną taką transakcję bank pobiera opłatę w wysokości 9 zł.

Załóż konto oszczędnościowe (wraz z osobistym) w Getin Banku >>


Promocja obowiązuje od 1.08. do 30.09.2017 r. - to okres w którym należy wpłacić nowe środki, przez które bank rozumie nadwyżkę nad saldo z dnia 28.07.2017 r. Do wyliczenia tego salda uwzględnia się środki na koncie oszczędnościowym (jeśli ktoś już takowe posiadał) oraz na produktach depozytowych (chodzi tu o: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki przejściowe służące do zakładania loka oraz indywidualne konta emerytalne prowadzone przez Getin Bank, których klient jest właścicielem lub współwłaścicielem).

Promocja obowiązuje wyłącznie dla kont indywidualnych (nie obejmuje wspólnych).

Ważne głównie dla dotychczasowych klientów: promocją może być objęte tylko jedno konto oszczędnościowe w Getin Banku (jeśli posiadasz kilka takich kont to promocję bank przypisze wyłącznie do najstarszego z nich; zwróć również uwagę, że wyłączone z promocji są Celowe Konta Oszczędnościowe, Konta Oszczędnościowe Skarbonka oraz Konta Oszczędnościowe, które uczestniczyły w promocji Family Saver).

Lokata na nowe środki: 2,4% w skali roku


W tym przypadku posiadanie czy otwieranie konta nie jest już wymagane. Można bowiem założyć samą lokatę.

Główne cechy lokaty w Getin Banku to:
 • minimalna kwota: 500 zł
 • maksymalna kwota: 200 000 zł
 • oprocentowanie: 2,4% w skali roku (stałe)
 • okres: 5 miesięcy

Czas na wpłacenie środków po złożeniu wniosku o lokatę to 7 dni. Lokatę założyć można od 1.08. do 4.09.2017 r. Przez "nowe środki" na lokacie bank rozumie nadwyżkę środków w stosunku do salda z dnia 30.06.2017 r. (a zalicza do niego środki na rachunkach oszczędnościowych, lokatach czy IKE). Klient może założyć tylko jedną lokatę objętą promocją.

Załóż lokatę 2,4% dla nowych środków >>


Środki zdeponowane w Getin Banku objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, co przy limitach 100 000 zł na koncie oszczędnościowym i 200 000 zł na lokacie oznacza, że wszystkie wpłacone oszczędności będą gwarantowane (bo BFG zapewnia zwrot środków do równowartości 100 000 euro).

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi i najlepszymi propozycjami lokat i kont oszczędnościowych. Zapisz się na bezpłatny newsletter:
Adres e-mail

Przydatne dokumenty:

35 komentarzy:

 1. Czy na konto oszczędnościowe muszę wszystko wpłacić od razu czy mogę dopłacać? To drugie oczywiście dotyczy dopłacania by też było dla tych dopłat 2,5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie jest zapis że "Okres trwania Oferty Specjalnej – okres Oprocentowania promocyjnego na Koncie Oszczędnościowym, który trwa 122 dni
   kalendarzowe, liczone od dnia spełnienia warunków wskazanych w ust IV w tym wpływu pierwszych Nowych środków na Konto
   Oszczędnościowe w Okresie przystąpienia do Oferty z wyłączeniem wpływu odsetek od Produktów depozytowych." Więc skoro od p-wszej wpłaty to dopłacać można i też 2,5% będzie

   Usuń
 2. Z tekstu powyżej wynika, że:
  "Promocyjna stawka obowiązuje dla kwoty do 100 000 zł przez okres 122 dni od momentu wpłaty pierwszych nowych środków ("pierwszych" bo na konto oszczędnościowe można - jeśli ktoś chce - w dowolnym momencie dopłacać)".
  Wystarczy przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. @Mr. Złotowa napisałeś: Promocja obowiązuje wyłącznie dla kont indywidualnych (nie obejmuje wspólnych).

  Podaj punkt regulaminu lub konsultanta, który tak podaje ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozdział III, pkt. 6.: "Konto Oszczędnościowe w niniejszej Ofercie Specjalnej Bank prowadzi wyłącznie jako rachunek indywidualny, dodanie współwłaściciela skutkuje automatyczną zmianą oprocentowania na wskazane w Tabeli w pkt 2 bez możliwości ponownego skorzystania z Oferty Specjalnej"

   Usuń
  2. Czyli jezeli na KO, które zostało załozone wcześniej z ROR-em widnieje dwoch współwłaścicieli, to wtedy wyklucza mnie z otrzymania 2,5% ?

   Usuń
  3. ""Konto Oszczędnościowe w niniejszej Ofercie Specjalnej Bank prowadzi wyłącznie jako rachunek indywidualny" więc raczej nie

   Usuń
 4. Czy ta promocja obejmuje tylko nowych klientów, czy mogą z oferty skorzystać również obecni klienci?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I nowych, i obecnych. Jedyne kryterium, które się liczy to "nowe środki". Zarówno jeśli chodzi o konto oszczędnościowe, jak i o lokatę.

   Usuń
 5. mam na oszczędnościowym parę złotych juz na marnym procencie.czy jak wypłacę i wpłacę spowrotem na konto w getin to bedą to nowe śodki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że jednak nie... :( Niestety.

   Usuń
  2. Nie ale możesz dopłacić i ta nadwyżka będzie na 2,5% a to co było na standardowym oproc.

   Usuń
  3. Tzw. 'nowe środki' to te, które stanowią nadwyżkę nad saldo z dnia 28.07.2017 r.

   Usuń
 6. Pytanko, jeśli byłem kilka lat temu posiadaczem konta to czy mogę je ponownie założyć ( bez karty) i cieszyć się wysokim oprocentowaniem?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy ejst coś w regulaminie z lojalką czy po wypłacie odsetek mogę się ewakuować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz ewakuować się kiedy chcesz. Lojalki nie ma.

   Usuń
 8. Tylko 2,5 % fajny żart, w Katowicach w tym samym miejscu co był A.G. obecnie inna firma daje 10 %.Jak można być tak naiwnym

  OdpowiedzUsuń
 9. można, tak jak inni np. z Amber Gold

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uprzejmie informujemy, że trwa awaria systemu transakcyjnego Idea Cloud. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu.

   Za niedogodności przepraszamy.

   Usuń
 10. A kapitalizacja odsetek na koncie oszczędnościowym co miesiąc czy po okresie promocji = 122 dni?

  OdpowiedzUsuń
 11. Wpłaciłem 08.08.17r. nowe środki mam konto oszczędnościowe i konto osobiste spełniam powyższe warunki a mimo to ni załapałem sie na 2,5% zostałem oszukany. jeszcze dziś robie transfer!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Transfer czyli przelew? Ja bym się wstrzymał do jutra, bo dopiero wtedy będzie pierwsza darmowa sesja Elixir :)

   Usuń
 12. wpłaciłem 100000 jako nowe środki, kapitalizacja dzienna problem w tym że wychodzi tylko 2,88zł dziennie, myślałem że na koniec miesiąca wyrównają różnice ale tak się nie stało, zostałem naciągnięty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale kapitalizacja wszystkich odsetek jest dopiero na koniec miesiąca. Więc wtedy będą i te standardowe + promocyjne wyrównujące do 2,5%

   Usuń
  2. A powinno być 5,55 zł dziennie przy tej kwocie!

   Zgodnie i ichnim regulaminem:
   III. Przedmiot i zasady Oferty Specjalnej
   4. Bank codziennie na koniec dnia wylicza Nowe środki dla Uczestnika.
   5. Wypłata odsetek łącznie z odsetkami naliczonymi od oprocentowania standardowego następuje na Konto Oszczędnościowe na koniec ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego.

   Ja bym reklamował Getin :)

   Usuń
 13. W Getinie nie ma już lokaty 2,4% na 5 m-cy, jest lokata 2,3% na 4 m-ce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, bo tą lokatę można było założyć od 1.08. do 4.09.2017 r.

   Usuń
  2. Dziwne, bo 15 września jeszcze była...

   Usuń
 14. Zakładał ktoś już konto oszczędnościowe przez internet?
  Przelałem dziś kasę do Getinia, ale widzę, że aby założyć Konto Oszczędnościowe to trzeba wypełnić wniosek. Wtedy zadzwonią i dopiero wyślą kuriera z umową ...i kto wie kiedy dotrze? 2,5% będzie się pewnie liczyć dopiero od daty podpisania umowy... To chyba przejdę się jutro do banku i zrobię to osobiście.
  Jeśli jestem w błędzie to niech mnie ktoś oświeci :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak już przelałeś do getinu to pewnie masz ROR i bankowość. Tam zakładasz konto oszczędnościowe. NO chyba że coś masz inaczej albo zmienili to wtedy idź założyć od ręki.

   Usuń
  2. Szczegóły w regulaminie oferty specjalnej na nowe środki dostępnym na stronie internetowej oraz w oddziałach banku.

   Usuń
  3. "Tam zakładasz konto oszczędnościowe" - niby jak?

   Usuń
  4. Anonimowy 19 września 2017 21:24 - dzięki za podpowiedź. Prawdopodobnie naczytałem się wskazówek dla nowych klientów i potem bałem się kliknąć "złóż wniosek", przeważnie można jednak anulować - jak się coś źle kliknie:))) Dodatkowo Getin miesza jeszcze z opcją oszczędzania co miesiąc, czy coś takiego..., to nie chciałem w to "coś" przypadkiem wdepnąć. Z tym, że o tej godzinie to i tak trzeba czekać do rana, ktoś pewnie musi zatwierdzić ten wniosek, bo z automatu widzę, że nie idzie.
   Ech... dawno już byłem w Getinie i trochę się gubię. Aplikacja mobilna też widzę nie chce się aktualizować pewnie jest już n-ta wersja...
   Poza tym jest to chyba jedyny bank do którego nie można zalogować się na starym poczciwym Chrome w Win XP.
   Muszę się jeszcze podpisać, bo jestem na innej maszynie i mnie teraz nie poznaje :)))
   Egon

   Usuń
 15. Czyli Getin i Alior mają w swoich ofertach identyczne KO - 4M @ 2,5%
  Millennium ma na 3M @2,5% ... po co więc Optima oferuje jakąś Lokatę Kolekcjonerską jedynie na 2,4% ??? Czy w tym BGŻ już ich całkiem pogięło?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...