Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najprostsze z najprostszych - 8 promocji bankowych, w których bez wysiłku zarobisz nawet 1460 zł

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

17.11.2017

Najprostsze z najprostszych - 8 promocji bankowych, w których bez wysiłku zarobisz nawet 1460 zł

"Promocje dla leniwych" lub "promocje dla wygodnych". Jak zwał, tak zwał. Liczy się efekt końcowy.

Najprostsze z najprostszych -promocje bankowe w których można zarobić w prosty sposób bez wysiłku
A jeśli można zarobić bez zbędnego wysiłku, przy wręcz śladowej aktywności to dlaczego nie skorzystać? Aktualnie dostępnych jest kilkadziesiąt promocji bankowych. W każdej z nich do spełnienia są mniejsze lub większe warunki. Dziś postanowiłem przyjrzeć się tym propozycjom, które wymagają najmniejszego zaangażowania. Krótko mówiąc: można zyskać niemało przy małej aktywności w korzystaniu z konta czy karty.

Promocji jest wiele więc propozycje bywają zróżnicowane. Banki stawiają przeróżne warunki do spełnienia. Część z nich jest prosta, część z kolei wymaga zrealizowania większej liczby transakcji. Przy zwrocie za płatności kartą, który tak jak w T-Mobile Usługi Bankowe wynosi 5%, a w mBanku 4% można zyskać dużo, ale by tak się stało, to na dość duże sumy trzeba wykonać transakcje kartą i/lub BLIKiem. Kto ma takie wydatki, świetnie jeśli nie płaci za nie gotówką, ani "zwykłą" kartą, ale właśnie taką z moneybackiem.

Jeśli ktoś z moneybacku już korzysta to - wiadomo - wydatki też są ograniczone i zakładanie kolejnego konta, przy którym częścią składową gratyfikacji także jest zwrot za płatności, mija się z celem. No i są wreszcie osoby, które takich wydatków nie mają w ogóle lub są one bardzo ograniczone. I to właśnie dla tych dwóch grup powstał niniejszy wpis.

Poniżej wymieniam wyłącznie propozycje, które wymagają nie więcej niż kilka płatności kartą (a to wymóg przyjemny i mocno ograniczony, gdyż transakcje mogą być wówczas na dowolne kwoty - wystarczy np. kupić bułkę, batonik czy gazetę). Ale są i takie propozycje, przy których po kartę nie trzeba nawet sięgać (!), bo do spełnienia warunków i osiągnięcia zysku gwarantowanego w promocji wystarczy na przykład... wykonywanie przelewów.

Promocje pogrupowałem na te związane z kontami osobistymi, kartą kredytową oraz rachunkiem dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Proste okazje do bankobrania z kontem osobistym


W tej grupie propozycji banków jest - jak zwykle - najwięcej. I tak bonusy i premie najłatwiej wycisnąć w promocjach: Banku Millennium, BGŻ BNP Paribas, Credit Agricole i mBanku.

150 zł za Konto 360º lub 360º Student w Banku Millennium


150 zł za Konto 360º lub 360º Student w Banku Millennium
Jedna z najprostszych promocji. Wystarczy założyć konto, pobrać aplikację ze zniżkami i rabatami, a w styczniu i lutym 2018 r. (w każdym z tych dwóch miesięcy) zapewnić wpływ 1 000 zł (może to być przelew z Twego konta w innym banku) i wykonać 1 płatność kartą i/lub BLIKiem. Płatności te mogą być wykonane na dowolną (nawet bardzo skromną) kwotę i w dowolnym punkcie handlowo-usługowym bądź w Internecie. Do tego warunki promocji de facto pokrywają się z warunkami zwalniającymi z opłat za konto i kartę, więc w prosty sposób zdobyć można tę gwarantowaną nagrodę pieniężną. I to zmiana na lepsze, bo w poprzednich promocjach konta w Banku Millennium do zdobycia były nagrody o identycznej wartości, ale część lub całość stanowiły bony (np. do Allegro). Niby też fajnie... ale co gotówka to jednak gotówka 😉 Przeznaczyć można na dowolny cel.

Promocja dostępna do: 20.12.2017 r.

Sprawdź szczegóły promocji >>

Do 400 zł za darmowe konto w BGŻ BNP Paribas


Do 400 zł za darmowe konto w BGŻ BNP Paribas
To kumulacja dwóch promocji. W jednej ("W drogę z kontem") do wzięcia jest 100 zł, a w drugiej ("Mobilna Premia") w bonusach do zdobycia jest aż 300 zł.

Jak zdobyć całą pulę? Wystarczy zarejestrować się na stronie promocji i założyć Konto Optymalne (które prowadzone jest za 0 zł bez warunków; darmowa jest także wydawana do niego karta płatnicza). Później od stycznia (a najpóźniej do końca marca) 2018 r. wykonać będzie należało 5 płatności kartą na stacjach paliw. Przy czym nie musi to być tankowanie do pełna, bo wydać możesz dowolne kwoty. Mogą to więc być nawet drobne zakupy (hot-dog, gazeta itp.). Za to otrzymasz 100 zł.

Pozostałe 300 zł do wzięcia jest w postaci bonusów w wysokości... 1 zł za każdą określoną transakcję. A mogą to być płatności Android Pay, Mastepass lub transakcje w aplikacji mobilnej GOmobile. Wiem, wiem, brzmi to bardzo tajemniczo i niejasno, ale de facto jest całkiem proste - dlatego też opublikowałem instrukcję korzystania z promocji "Mobilna Premia". A żeby zdobyć bonusy (maksymalnie 25 zł miesięcznie) wystarczy... wykonywać przelewy! Tak, najzwyklejsze przelewy (np. za rachunki albo na swe konta w innych bankach). Całą pulę 300 zł można więc zdobyć bez wydania nawet jednego grosza.

Promocja dostępna do: 22.12.2017 r. (może zakończyć się wcześniej w przypadku wyczerpania puli 1 000 wniosków objętych promocją).

Sprawdź szczegóły promocji >>

250 zł za przeniesienie konta do Credit Agricole


250 zł za przeniesienie konta do Credit Agricole
Precyzyjniej rzecz ujmując to za przeniesienie konta z innego banku do Credit Agricole przysługuje premia 200 zł. Ale promocja ta łączy się też z programem poleceń, dzięki któremu osoba otwierająca konto z polecenia innego klienta Credit Agricole (którym jestem i mogę Ci udostępnić mój kod polecenia), otrzymuje dodatkowy bonus 50 zł. Otwierając konto w Credit Agricole najlepszym wyborem wydaje się być Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM. Jest ono darmowe jeśli zapewnisz na nie wpływy na sumę 10 000 zł miesięcznie. Dużo? Może się tak wydawać. Ale nie trzeba ich zapewniać jednorazowo. Można "obracać" mniejszą kwotą na zasadzie: przelew, zwrot, przelew, zwrot itd. (bo wystarczy odnotowanie wpływu na koncie - nie ma potrzeby utrzymywania tam środków przez dłuższy czas). Po spełnieniu warunku wpływów darmowe będzie konto, jak i karta do niego wydana. A za jej pomocą nawet nie będzie trzeba wykonywać jakichkolwiek płatności! Do otrzymania bonusów (50 zł za polecenie i 200 zł za przeniesienie konta) wystarczą bowiem same wpływy na konto.

Kika słów jeszcze na temat tych wpływów... warunki wypłaty premii za przeniesienie konta brzmią bowiem tak, że trzeba złożyć "Zlecenie przekazywania środków" i zapewnić wpływy kwoty zadeklarowanej. I te dwie wytyczne choć z pozoru łączące się ze sobą, to należy traktować odrębnie. Zlecenie przekazywania środków od pracodawcy to tylko formalność, która nie wymaga realizacji. A wpływy to kwestia odrębna - możesz je realizować nawet ze swego konta w innym banku. Sposób ten przetestowali już Czytelnicy i ja samodzielnie również.

Tym samym zdobyć można 250 zł bez wykonania jakiejkolwiek transakcji kartą. Absolutna prostota.

Promocja dostępna do: 31.12.2017 r.

Sprawdź szczegóły promocji >>

110 zł za eKonto m (dla młodych: 18-24 l.)


110 zł za eKonto m (dla młodych: 18-24 l.)
Spośród wszystkich promocji opisanych w niniejszym poście ta wymaga największej pracowitości. W dwóch kolejnych miesiącach następujących po miesiącu otwarcia konta należy bowiem wykonać po 8 płatności kartą. Na szczęście mogą to być płatności na dowolne, nawet drobne kwoty (kupić możesz bułkę, batonik itp.). I za te dwa miesiące dostaniesz bonusy po 55 zł.

Konto otwierane w ramach promocji prowadzone jest za 0 zł. Z kolei karta darmowa jest bez warunków dla osób w wieku do 20 lat. Dla starszych (21-24 lata) pojawia się wymóg wykonania 5 płatności na dowolne kwoty, by uniknąć opłaty (5 zł), ale to w miesiącach spełniania warunków promocji akurat się z nimi pokrywa.

Promocja dostępna do 30.11.2017 r. (liczy się termin zawarcia umowy)

Sprawdź szczegóły promocji >>

Do 200 zł za 1 Konto w Credit Agricole (dla osób w wieku 18-27 l.)


Do 200 zł za 1 Konto w Credit Agricole (dla osób w wieku 18-27 l.)
W tym przypadku konto prowadzone jest za 0 zł (bez warunków), a karta do niego wydana będzie darmowa jeśli wykonasz za jej pomocą jedną płatność miesięcznie na kwotę min. 1 zł.

Tę kartę wyrobić trzeba, ale warunki promocji spełniać będzie trzeba w inny sposób. Co miesiąc zapewnić należy wpływ na konto min 500 zł oraz za pomocą aplikacji mobilnej CA24 mobile wykonywać 3 przelewy. Za spełnienie tych warunków bank wypłacać będzie bonus 20 zł. I tak przez 10 kolejnych miesięcy. Choć tu dodam od siebie, że zamiast przez tak długi czas zbierać małe bonusy po 20 zł to lepiej (i łatwiej) skorzystać będzie z - opisywanej nieco wyżej - promocji z przeniesieniem konta z innego banku,

Promocja dostępna do 31.12.2017 r.

Sprawdź szczegóły promocji >>

Łatwe promocje z kartą kredytową


Na początek akapit dla osób, które dotąd nie miały do czynienia z kartą kredytową, a brzmi ona dla nich jak zło ("bo to kredyt", "bo będą koszty"). Nic bardziej mylnego. Karta kredytowa (w odróżnieniu od kredytów, pożyczek itp.) nie musi generować kosztów. Kluczowe jest jednak jedno: należy trzymać się zasady spłacania wykorzystanej kwoty w okresie bezodsetkowym. Wtedy oddaje się dokładnie tyle samo (bo bez odsetek i bez opłat), ile z karty zostało wydane. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w poradniku: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać.

Tak jak ogólnie prym wśród promocji kart kredytowych wiedzie Citibank, tak i wśród tych z najprostszymi warunkami znaleźć można dwie propozycje właśnie tego banku. Za wyrobienie bezwarunkowo darmowej karty Citi Simplicity do wzięcia jest jedna z poniższych nagród (do wyboru):

Voucher 400 zł do perfumerii Douglas


Voucher 400 zł do perfumerii Douglas za kartę Citi Simplicity
By otrzymać gwarantowaną nagrodę, należy wyrobić kartę oraz do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę co najmniej jeden raz zalogować się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku i przez 2 kolejne miesiące wykonać co najmniej po 5 płatności kartą na dowolne kwoty. I to już wszystko. Promocje Citibanku dlatego właśnie cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Nagroda zostanie przesłana w formie elektronicznej wiadomością w bankowości internetowej najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Promocja dostępna do: 31.01.2018 r.

Sprawdź szczegóły promocji >>

Telefon LG K4 Dual Sim (2017)


Telefon LG K4 Dual Sim (2017) za kartę Citi Simplicity
W tym przypadku do wzięcia jest gwarantowana nagroda rzeczowa. Smartfon trafi do rąk osoby, która zawrze umowę o kartę Citi Simplicity oraz do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym została zawarta umowa o kartę co najmniej 1 raz zaloguje się do bankowości internetowej banku lub do aplikacji mobilnej Citibanku i przez 3 kolejne miesiące wykona po co najmniej 5 płatności kartą na dowolne kwoty (mogą to być transakcje w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie). O przyznaniu nagrody bank poinformuje do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków, a telefon kurierem prześle w ciągu kolejnych 30 dni.

Promocja dostępna do 30.11.2017 r.

Sprawdź szczegóły promocji >>

Prosta promocja konta dla firm


Na koniec łatwa okazja do bankobrania dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

150 zł za darmowe mBiznes konto Standard


150 zł za darmowe mBiznes konto Standard
mBank płaci za otwarcie konta firmowego i wykonanie zaledwie jednego przelewu składek do ZUS oraz jednej płatności kartą na dowolną kwotę. Prościutko. A dodatkowo konto otwierane w promocji objęte jest preferencyjnymi warunkami gwarantowanymi na okres dwóch lat (nie ma opłat za prowadzenie konta, ani za kartę czy krajowe przelewy Elixir PLN zlecane elektroniczne w bankowości internetowej bądź mobilnej).

Co warto podkreślić w przypadku tej promocji to fakt, że mBank odszedł od dotychczas stosowanego zapisu wykluczającego z promocji byłych klientów firmowych banku. Teraz wystarczy nie posiadać konta firmowego w mBanku zaledwie od dnia 31.10.2017 r. Taką okazję warto więc wykorzystać.

Promocja dostępna do: 30.11.2017 r. (liczy się data zawarcia umowy)

Sprawdź szczegóły promocji >>


Powyższe osiem promocji to świetne opcje na zarobek dla tych, którzy nie mają zbyt wielu wydatków i nie w smak im konta i karty z koniecznością wydawania kilkuset złotych miesięcznie. To też świetny sposób na uzupełnienie portfela przez osoby, które już swoje wydatki mają zagospodarowane na karty z moneybackiem czy innymi bonusami za aktywne korzystanie z karty. Tu bez dużego wysiłku (czasem nawet bez korzystania z karty) można zyskać dodatkowo od 110 do nawet 400 zł z jednym dodatkowym kontem bądź kartą.


Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi opisywanymi na blogu. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowościach, które wysyłam średnio 1-2 razy w tygodniu. Newsletter możesz wypróbować. A jeśli kiedykolwiek zechcesz z niego zrezygnować to możesz zrobić to bez problemu w jedną chwilę (jeszcze szybciej niż trwa i tak szybki zapis na newsletter):
Adres e-mail

13 komentarzy:

 1. Czy w promocji Credit Agricole jak założę konto Premium to w ogóle trzeba wyrabiać kartę czy jeśli ją płacić nie muszę to mogę sobie darować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wyrobienie karty jest konieczne (wymaga tego regulamin promocji). Ale w przypadku wspomnianego Konta PROSTOoszczędzającego Premium nie będzie konieczności korzystania z niej. A jest ona bez warunków darmowa, więc ze spokojem można ją wyrobić i posiadać ;)

   Usuń
 2. Czy do promocji Citi ze smartfonem mozna płacić kk juz od pierwszego miesiaca, gdy podpiszemy umowe ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin mówi o wykonaniu "przez okres 3 kolejnych miesięcy, co najmniej 5 transakcji miesięcznie, nie później niż do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o Kartę". Jeśli więc umowę zawrzesz w listopadzie to czas na wykonanie transakcji będziesz mieć do końca lutego. A 3 kolejne miesiące to może być okres listopad-styczeń lub grudzień-luty. Do wyboru :)

   Usuń
 3. Fajnie zebrane, ale dla mnie tylko przeniesienie konta bo wszystko inne już niedostępne. Przy okazji zapytam, jak na ten moment nie mam żadnych dochodów to nie ma szans i z tego skorzystać, bo nie mam im co podać skąd będą wpływy, prawda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otwarcie tego nie napiszę, ale zachęcam do poczytania komentarzy pod podlinkowanym wpisem prześwietlającym promocję. Jest ich tam bardzo, bardzo dużo. Ale myślę, że znajdziesz odpowiedź. Satysfakcjonującą ;)

   Usuń
  2. Podpisuję się pod opinią. Fajny pomysł na zebranie takich promocji w jednym miejscu. Ginęły w gąszczu innych a są faktycznie proste. O ile można się załapać.

   Usuń
 4. A mogę przenieś konto z Citi Banku bo chyba go nie widzę na liści do przenosin?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Zresztą odpowiedź masz poniżej. Pkt. 9

   Usuń
 5. Strona 5 z 5
  Załącznik do Regulaminu Oferty „Przenieś konto”
  Lista banków uczestniczących w procesie przenoszeni
  a rachunków/usług płatniczych
  prowadzących rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe
  dla osób fizycznych
  aktualna dzień 14 marca 2016.*
  1.
  Alior Bank**
  2.
  Bank BGŻ BNP Paribas**
  3.
  Bank Millennium
  4.
  Bank Ochrony Środowiska
  5.
  Bank Pocztowy
  6.
  Bank Polskiej Spółdzielczości**
  7.
  Bank Zachodni WBK
  8.
  BPH
  9.
  Citi Bank Handlowy
  10.
  Deutsche Bank PBC**
  11.
  Euro Bank S.A.
  12.
  FM Bank S.A.
  13.
  Getin Noble Bank**
  14.
  IDEA Bank
  15.
  ING Bank Śląski
  16.
  mBank**
  17.
  PEKAO
  18.
  PKO BP
  19.
  Plus Bank
  20.
  Raiffeisen Polbank
  21.
  Santander Consumer Bank
  22.
  Spółdzielcza Grupa Bankowa**
  23.
  Svenska Handelsbanken
  24.
  Volkswagen Bank
  25.
  DZ Bank AG Deutsche Zentral-
  Genossenschaftsbank
  26.
  Skandinaviska Enskilda Banken
  AB S.A
  27.
  DNB Bank Polska S.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla osób które nie mają skąd przenieść konta podpowiem że są banki w których można założyć więcej niż jedno konto. I wtedy te drugie konto można sobie wykorzystać do przeniesienia a te pierwsze nadal zostanie.

   Tak to przerabiałem w BZ WBK. Nie miałem konta do przeniesienia bo wszystkie pozamykane albo ciągle potrzebne bo działam nimi w promocjach. Założyłem więc drugie konto w BZ WBK i je bez problemu użyłem do przeniesienia.

   Usuń
 6. Czy w promocji z Credit Agricole jest jakaś lojalka?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...