Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia 130 zł za konto w ING Banku Śląskim - jak połączyć udział w dwóch promocjach i załapać się na ostatni, ale najlepszy moment?

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

29.11.2017

Premia 130 zł za konto w ING Banku Śląskim - jak połączyć udział w dwóch promocjach i załapać się na ostatni, ale najlepszy moment?

Dobra promocja Konta z Lwem od kilku dni stała się jeszcze lepsza.

130 zł za Konto z Lwem w ING Banku Śląskim
TYLKO DO CZWARTKU. Za otwarcie konta czeka bowiem już nie tylko gwarantowana premia 100 zł, ale też dodatkowy bonus 30 zł. Poniżej przypominam o promocji i kreślę scenariusz, który w najprostszy sposób pozwoli spełnić warunki promocji, jednocześnie zapewniając darmowe posiadanie karty wydawanej do konta. 

[Aktualizacja z dn. 7.12.2017 r.: 

Obecnie w ING można zyskać jeszcze więcej. Nowym klientom za otwarcie konta bank płaci w tej chwili aż 140 zł: Premie do 140 zł za konto w ING Banku Śląskim + 2,5% na koncie oszczędnościowym.]

O promocji "100 zł za otwarcie konta" w ING Banku Śląskim już na blogu pisałem. Dziś jednak o niej przypominam. Z dwóch powodów. Końcówka promocji to najlepszy moment na przystąpienie do akcji. A poza tym doszedł jeszcze dodatkowy bonus 30 zł, dzięki czemu teraz w prosty sposób można zarobić 130 zł.

Dlaczego warto skorzystać z promocji? Ja już to zrobiłem kilka miesięcy temu w edycji, w której bank płacił 100 zł za otwarcie konta + 20 zł za płatności BLIKiem. Myślałem, że moje bankobranie z tym bankiem na tym się skończy... ale okazało się, że zyskałem zdecydowanie więcej. W ciągu kilku miesięcy pojawiło się bowiem kilka innych propozycji dla obecnych klientów banku. I w ten sposób zyskałem 10 zł na zakupy w Empiku za płatności telefonem w promocji, aż 150 zł (także do wykorzystania w Empiku) w konkursie (w którym liczba nagród była najprawdopodobniej większa od liczby uczestników, więc zyskać było bardzo łatwo), a także gwarantowaną nagrodę pieniężną w wysokości 100 zł za zapewnienie wpływów na konto (które wbrew pozorom nie musiały być wynagrodzeniem). Razem zarobiłem więc 380 zł.

Aktualnie przechodząc na stronę z wnioskiem o konto zobaczysz grafikę, na której jest informacja o premii 100 zł i "+". Kto wie czy jej autorzy nie mieli na myśli właśnie tych dodatkowych bonusów? 😉

Dla kogo promocja? Z promocji z premią 100 zł skorzystać mogą osoby, które co najmniej od 1.04.2016 r. nie posiadały, ani nie współposiadały konta osobistego w ING Banku Śląskim (Direct, Komfort, Premium, Klasyczne bądź Student).

Promocja z bonusem 30 zł skierowana jest z kolei do osób, które dotąd nie płaciły kartą Mastercard w telefonie wydaną przez ING Bank Śląski.

Zasady promocji. By zdobyć 100 zł za otwarcie konta:
 • do 30.11.2017 r. otwórz Konto z Lwem Direct z wydawaną do niego kartą oraz zawrzyj również umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe i dostęp do bankowości internetowej; 
 • do 31.03.2018 r. wykonaj płatności kartą (i/lub) BLIKiem na sumę min. 1 000 zł (muszą one zostać rozliczone i zaksięgowane najpóźniej do 15.04.2018 r.

Wypłata premii nastąpi do 30.04.2018 r. na Otwarte Konto Oszczędnościowe. Do tego momentu należy też posiadać aktywne konto osobiste (z Lwem Direct) i wydaną do niego kartę płatniczą. Do dnia wypłaty premii nie zgłaszaj też sprzeciwu wobec przetwarzania danych przez bank w celach marketingowych.

Z kolei by otrzymać bonus 30 zł za płatności telefonem, najpóźniej do 24.12.2017 r.:
 • zapisz się na stronie promocji; 
 • wyrób kartę MasterCard w telefonie (jak to zrobić? Podpowiadam nieco niżej); 
 • wykonaj kartą w telefonie co najmniej 3 płatności (na dowolne kwoty - mogą to więc być zakupy bułki, batonika lub gazety).

Wypłata bonusu nastąpi już do 30.12.2017 r. Do tego momentu należy posiadać konto w ING Banku Śląskim (co siłą rzeczy zostanie zrealizowane celem udziału w promocji z premią 100 zł).

W taki oto prosty sposób zdobyć możesz łącznie 130 zł.

Ważne wskazówki


By opanować obydwie promocje i skorzystać z nich w zoptymalizowany sposób, poniżej kilka podpowiedzi i objaśnień.

Promocja z premią 100 zł


▶ By wziąć udział w promocji do 30.11.2017 r. zawnioskuj o konto (pamiętaj, że do udziału w promocji z premią 100 zł kwalifikują wyłącznie wnioski złożone przez Internet). Celem finalizacji procesu otwierania konta przyjedzie do Ciebie kurier, by potwierdzić tożsamość. Z tego co pamiętam (gdy zakładałem konto w ING Banku Śląskim kilka miesięcy temu), to wystarczyły bodajże 2 podpisy. Wizyta kuriera z dokumentami od ING Banku Śląskiego była chyba najkrótszą z wizyt, jakie związane były z otwieraniem przeze mnie produktów bankowych właśnie w ten sposób.

▶ W promocji wydać trzeba kartą (i/lub BLIKiem) min. 1 000 zł, by zdobyć premię 100 zł. Rekomenduję płacenie kartą, gdyż płacenie nią jednocześnie przyczynia się do zwolnienia z opłaty miesięcznej za tę kartę. Czasu na wykonanie płatności jest sporo, więc dobrze będzie jeśli wydawanie tej kwoty (1 000 zł) rozłożysz w czasie. Bo wtedy unikać będziesz opłat za kartę w kolejnych miesiącach. A konkretniej to w okresach rozliczeniowych, które w ING Banku Śląskim liczone są od 29. dnia miesiąca do 28. dnia kolejnego miesiąca. Najlepiej więc rób tak, by w każdym z okresów rozliczeniowych rozliczone (zaksięgowane) zostały na Twym koncie transakcje na sumę min. 300 zł. Wtedy unikniesz opłaty. Pamiętaj też, że w pierwszym (niepełnym) okresie rozliczeniowym, w którym otworzysz konto transakcje nie są wymagane (karta będzie wtedy darmowa).
💡 Dla przykładu: otwierasz konto 29.11. Do 28.12.2017 r. wykonywanie transakcji kartą nie jest więc wymagane, bo za ten okres opłaty za kartę nie będzie. Do 31.03.2018 r. wydać będzie należało 1 000 zł - najlepiej tak, by w każdym z okresów rozliczeniowych (29.12.2017 - 28.01.2018 r., 29.01.-28.02. i 1.-28.03.2018 r.) wydać po min. 300 zł. Wtedy unikniesz opłaty miesięcznej. Wtedy do wypłaty premii (30.04.) zostanie okres rozliczeniowy od 29.03. i do Ciebie pozostanie decyzja co z tym zrobić (jeśli w tym okresie nie zostaną rozliczone transakcje wykonane kartą, bank pobierze opłatę w wysokości 7 zł).

▶ Płatności kartą wydaną do konta, zaliczające się do wydania min. 1 000 zł na potrzeby promocji z premią 100 zł, możesz wykonywać zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie.

Promocja z bonusem 30 zł


▶ By płacić kartą w telefonie, musisz posiadać urządzenie z oprogramowaniem Android (wersja min. 4.4.) z wbudowanym modułem NFC umożliwiającym płatności zbliżeniowe.

▶ Karta Mastercard w telefonie to odrębna karta, którą wyrobisz sobie w aplikacji mobilnej (wybierz "zamów kartę" i z listy dostępnych kart wybierz kartę Mastercard i zaakceptuj umowę). Nie otrzymasz jej w namacalnej formie (plastikowej) - będzie dostępna wyłącznie w formie elektronicznej (w aplikacji). Gdy kartą zechcesz zapłacić, włącz NFC w telefonie, w aplikacji ING Banku Śląskiego wybierz kartę i telefon zbliż do terminala płatniczego. Transakcja przebiegnie podobnie jak płatność zbliżeniowa "zwykłą" kartą (do 50 zł nie będzie wymagany PIN).

▶ Karta Mastercard w telefonie wydawana jest za 0 zł. Do 28.12.2017 r. jej posiadanie również będzie darmowe. Później z opłaty za kartę zwolni wykonanie płatności jakimikolwiek kartami wydanymi do konta w ING Banku Śląskim (a więc także kartą plastikową) na sumę min. 300 zł w danym okresie rozliczeniowym. Choć z drugiej strony warto zauważyć, że regulamin promocji z bonusem 30 zł wymaga, by do dnia wypłaty (30.12.) posiadać konto (ale nie wspomina już o konieczności posiadania karty w telefonie).

Konto z Lwem Direct - prześwietlenie oferty


Choć na blogu robiłem to już wielokrotnie, to warto i tu przypomnieć charakterystykę konta w ING Banku Śląskim. A jego główne cechy to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (brak opłaty miesięcznej za konto - bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej bądź mobilnej;
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w okresie rozliczeniowym (od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca kolejnego) zostaną na koncie rozliczone płatności kartą/kartami na sumę min. 300 zł;
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego i Planet Cash; w pozostałych bankomatach: 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu i 2,5 zł za drugą i każdą kolejną w miesiącu).




Przydatne dokumenty:

16 komentarzy:

 1. Brałem udział w poprzedniej edycji i uwrażliwiam że domyślnie zgody się nie zaznaczają mimo iż w trakcie zakładania zostały zaznaczone. Przypadek? Nie sądzę. Zagrywka bankseterów i tyle. Dlatego po założeniu obowiązkowo należy sprawdzić czy zgody są zaznaczone. Pisałem w tej sprawie, zostawiłem sobie kopię odpowiedzi, na wszelki wypadek. Dobrze byłoby umieścić to info w tekście. ING-ieowcy też pewnie tu wpadają niech widzą że wyłapujemy ich zagrywki. Na szczęście premia przyszła. Duży plus jest taki że konto zamyka się natychmiastowo nie po 30 dniach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problem jest rzekomo u byłych klientów którzy ponownie zakładają konto i nie zapisują się nowe zgody. Ale na szczęście nie idą w zaparte i po zgłoszeniu wypłacają premię.

   Usuń
  2. "Tera fere..." Byłem nowym klientem. Ale bankobajeczka całkiem fajna

   Usuń
  3. Potwierdzam w całości informacje o zgodach- pomimo zaznaczenia przy składaniu wniosku nie figurują w systemie.
   Podobna sytuację miałem w TMobile.

   Usuń
  4. I kiedyś tak było w BZ WBK. Głośnym echem obiło się to tu na bogu w komentarzach bo sprawa dotyczyła wielu osób. Najlepiej robić sobie print screeny - będzie nie do podważenia.

   Usuń
 2. Jaki kurier z umową jeździ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Pewnie promocję wznowią od grudnia więc nie jest to znów taka ostania okazja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem, jak założy się konto w grudniu to te 30 zł też będzie można przytulić. Ale grudzień nie będzie najbardziej opłacalnym miesiącem na założenie konta.

   Usuń
 4. no cóż zakładałem konto w sierpniu 2016 miało być do wypłąty premii chyba do stycznia 2017 a dalej mnie zatrzymują co najmniej do stycznia

  OdpowiedzUsuń
 5. "Z promocji z premią 100 zł skorzystać mogą osoby, które co najmniej od 1.04.2016 r. nie posiadały, ani nie współposiadały konta osobistego w ING Banku Śląskim" - czyli u nich można również być 'nowym' klientem wielokrotnie ... I love this game :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam.
  Czy jak jestem klientem ING Banku mam konto oko w PLN OKO w Euro i OKO w USD mogę przystąpić do promocji konto z Lwem Direct?
  Pzdr Szwejk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz też. W starym wpisie ZŁotówa opisuje co zrobić.

   Usuń
 7. Z konta może skorzystać osoba, która nie jest klientem od 4 stycznia czy od 1 kwietnia? Bo u mnie to robi różnicę :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy promocja mnie obejmie jeśli wniosek złożę dopiero dzisiaj, czy do dzisiaj trzeba podpisać umowę z Bankiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co z tymi warunkami? - "oraz zawrzyj również umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe i dostęp do bankowości internetowej"? Przed chwilą założyłam konto..

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...