Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata Bezkompromisowa w BGŻ Optima z bonusem na Grouponie

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

3.11.2017

Lokata Bezkompromisowa w BGŻ Optima z bonusem na Grouponie

Niedawno bank postanowił podnieść oprocentowanie lokat powitalnych, a teraz do jednej z nich dorzuca nagrodę.

Lokata Bezkompromisowa z bonusem na Grouponie
Promocja dostępna jest wyłącznie w serwisie Groupon. Na początek trzeba więc zainwestować 5 zł w zakup kuponu. Dalej należy założyć Lokatę Bezkompromisową i utrzymywać ją (i dalej po jej zakończeniu środki z tej lokaty na koncie oszczędnościowym) przez określony czas. Może to jednak wpływać negatywnie na ostateczną opłacalność udziału w promocji, za którą bank oferuje bonus w wysokości 80 zł.

Dla kogo promocja "Bezkompromisowy Bonus"? Udział w akcji wziąć mogą osoby, które nie posiadają i co najmniej od 12 miesięcy nie posiadały Konta Indywidualnego Rachunku SMART oraz Konta Indywidualnego Rachunku Głównego w BGŻ Optima.

Zasady promocji. By skorzystać z propozycji i zdobyć bonus 80 zł (na czysto 75 zł) należy:

 • zakupić za 5 zł kupon w serwisie Groupon;
 • najpóźniej do 19.11.2017 r.:
  • zarejestrować się na stronie promocji, podając numer Kodu Groupon (który znajdziesz na zakupionym kuponie) oraz wyrażając przy tym wymagane zgody;
  • zawnioskować o Lokatę Bezkompromisową (we wniosku podać należy te same dane, którymi uzupełniony został formularz rejestracyjny na stronie promocji)
 • do 21.11.2017 r. zasilić lokatę kwotą od 1 000 do 100 000 zł;
 • do 29.01.2018 t. utrzymać lokatę;
 • do 28.02.2018 r. utrzymać środki z lokaty (jeśli nastąpi jej zerwanie lub zakończenie) na Koncie Indywidualnym Rachunku Smart w kwocie równej (lub wyższej niż wysokość Lokaty Bezkompromisowej).

Pod tym ostatnim warunkiem kryje się rozwiązanie niezbyt korzystne dla tych, którzy pośpieszą się z założeniem Lokaty Bezkompromisowej i zrobią to już teraz. Dlaczego? Bo wtedy lokata zakończy się już na początku lutego, a to oznacza, że środki z niej aż do końca lutego będzie trzeba utrzymywać na rachunku oszczędnościowym, który obecnie jest oprocentowany atrakcyjnie (bo to 2,5% w skali roku dla kwoty nawet 150 000 zł). Ale trzeba pamiętać, że te warunki obowiązują wyłącznie dla "nowych środków" i do 25.01.2018 r. Po tym terminie zapewne obowiązywać będzie nowa promocja, a tym samym środki z zakończonej już lokaty nie będą "nowymi środkami", co oznacza zdecydowanie gorsze oprocentowanie. Obecnie stawka wynosi... 1,3% w skali roku. Bardzo słabo. Jeśli więc założysz Lokatę Bezkompromisową - ciesząc się ze stawki 2,7% w skali roku - i wpłacisz na nią większą kwotę, to czym więcej wpłacisz, tym więcej ostatecznie będziesz tracić trzymając w lutym te środki na mizernie oprocentowanym rachunku oszczędnościowym. Rekompensata w postaci bonusu w wysokości 80 zł będzie tylko pocieszeniem, bo jej część "zje" różnica oprocentowań (wszak teraz możesz założyć np. Lokatę Tylko Teraz ze stawką 3% w skali roku na 1 lub 3 miesiące w Idea Banku - na moment publikacji tego wpisu ciągle jeszcze dostępną albo konto oszczędnościowe 3% w T-Mobile Usługi Bankowe z dodatkowymi premiami przy koncie osobistym do 150 zł).

Dla osób, które spełnią warunki powyższej promocji, organizator do 15.03.2018 r. ma przesłać maile informujące o przyznaniu premii i z danymi do logowania, by właśnie zalogować się na stronie promocji (najpóźniej do 26.03.2018 r.) i podać numer rachunku konta oszczędnościowego otwartego w promocji. Na to konto nastąpić ma wypłata bonusu do 31.03.2018 r. Do tego też momentu należy więc posiadać aktywny rachunek otwarty w promocji.

Promocja na Grouponie ma być dostępna do 19.11.2017 r., ale może zakończyć się wcześniej w przypadku wyczerpania puli kuponów (została ona ograniczona do 1 000 sztuk).

Lokata Bezkompromisowa to 3-miesięczny depozyt powitalny dla nowych (lub powracających po min. 12-miesięcznym rozbracie) klientów BGŻ Optima. Oprocentowanie wynosi 2,7% w skali roku, a ulokować można od 1 000 do 100 000 zł. Więcej na temat Lokaty Bezkompromisowej, a także lepszej Lokaty Bezkarnej - bo ze stawką 3,5% w skali roku, też na 3 miesiące, ale do 20 000 zł - dowiesz się tutaj. Tam również piszę o wspomnianym już rachunku oszczędnościowym (to bezwarunkowo darmowe Konto Smart), który zakładany jest razem z lokatą.

Za podrzucenie informacji o aktualnej promocji dziękuję Czytelnikom: Mateuszowi i Darkowi.

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

34 komentarze:

 1. Czyli wychodzi na to ze najlepiej zasilić kwota minimalną tj. 1000 zł żeby nie tracić na odsetkach ?? Dobrze rozumiem "?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko że spalasz sobie okazję na dobrą lokatę. Zwłaszcza tę 3,5% (bezkarną).

   Usuń
  2. Tracić? Czy te odsetki są ujemne?

   Usuń
  3. @Anonimowy3 listopada 2017 13:50 czepiasz się.
   Oczywistym jestem o co chodziło p-wszemu komentującemu. Tak, tracisz. No chyba że z założeniem lokaty zaczekasz do ostatniego możliwego terminu. Wtedy okres na słabym % na KO Smart będzie krótszy.

   Usuń
  4. Lokatę należy założyć w ostatniej chwili, np. 21 listopada, na minimalną kwotę czyli 1 tys. zł - wtedy 'strata' będzie zoptymalizowana.

   Problem w tym, że tak Grupon jak i BGŻ nie wróżą tutaj zbyt dobrze :)

   Usuń
 2. Promocja na grouponie zazwyczaj oznacza jedno. Problemy, upominanie się, reklamacje. Przerabiałem już to kilka razy i powiedziałem sobie dziękuję. Więc tym razem omijam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A na dokładkę masz tu jeszcze BGŻ - to jest 100% gwarancja nieporozumień!

   Usuń
 3. Cwaniacko zrobili z tym uwięzieniem kasy w lutym na jakimiś biedaoprocentowaniu. Ale pewnie leszczy nie zabraknie którzy łykną teraz 2,7% a później 100k będą trzymać na 1,3% przez prawie 4 tygodnie i wyjdą gorzej z bonusem niż bez niego ale na lokacie w innym banku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej się chyba opłaca "zainwestować" 1000 zł.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak właśnie zrobiłem. Założyłem na mnie i na żonę (akurat karencja kończyła nam się w sierpniu i wrześniu :) ) dwie lokaty po 1000 zł i nie będzie mi żal tej małej różnicy w oprocentowaniu a reszta kapitały już leży w Idea na 3% na 3 miesiące :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A konto zakładam dzisiaj a np.lokatę zakładam 20 Listopada,więc zostaje 8 dni na słabym oprocentowaniu.Dobrze kombinuje przecież nie ma wymogu np.w ciągu określonej ilości dni założyć lokatę,jedynie że do 21 Listopada.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko na opłacenie lokaty jest chyba 7 dni...

   Usuń
  2. A gdzie jest podany termin 7-io dniowy?nie ma czegoś takiego w Regulaminie?

   Usuń
  3. @Anonimowy 3 listopada 2017 23:20
   W BGŻ Optima nie ma Regulaminu - wszystko masz w umowie (Ogólne Warunki Umowy) i to własnie tam podany jest 7-dniowy termin na wykonanie przelewu autoryzacyjnego dla otwarcia konta z lokatą.

   Usuń
 7. A jeśli 8 miesięcy temu skończyła mi się lokata Bezkarna i zamknąłem konto to miałem z nią założone Konto oszczędnościowe czy Konto Główne? Bo założyłem dziś to konto Smart i zastanawiam się czy przypadkiem nie zrobiłem zle?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego założenie konta miałoby być błędem?

   Usuń
  2. no to ani nie będziesz mieć 2,7% na lokacie, ani bonusach nie dostaniesz bo nie upłynęło 12 miesięcy. Odstąp od umowy

   Usuń
  3. Konto główne w BGŻ Optima to jest rachunek oszczędnościowy więc takowe miałeś otwarte z lokatą Bezkarną.
   Jak zamknąłeś 8 m-cy temu, to na tę promocję jeszcze się nie łapiesz, ale konto Smart możesz mieć, w końcu będzie oprocentowanie 2,5%.

   Usuń
  4. @Anonimowy 3 listopada 2017 21:31 - Odstąp od umowy

   W jakim celu? Smart to KO z odsetkami promocyjnymi 2,5% - na założenie lokaty i tak nie zezwala 12-miesięczzna karencja!

   Usuń
  5. Dzięki! za potwierdzenie moich obaw.Ciekawe czy jeśli odstąpię od umowy to za te 4 miesiące będę mógł założyć Lokatę Bęzkarną jako nowy klient?

   Usuń
  6. Dlatego że chciałem załapać na 80 zł premii za 1000 zł na lokacie,a 2,5% mnie nie satysfakcjonuje gdyż mam 3% w Zachodnim z kontem 1,2,3.

   Usuń
  7. @Anonimowy 3 listopada 2017 23:19

   Bezkarna będzie znosu za 4 miesiące? Wiesz coś?

   Usuń
  8. Anonimowy3 listopada 2017 23:19 odstąpienie od umowy zawartej zdalnie oznacza uznanie tej umowy za niezawartą. Czas więc będzie liczył się od tej poprzednio wypowiedzianej umowy (8 mies. temu)

   Usuń
  9. Anonimowy 4 listopada 2017 10:05 Bezkarną mają od samego powstania Optimy. Zmienia się jednak oprocentowanie.

   Usuń
  10. Anonimowy4 listopada 2017 10:05-nic nie wiem po prostu za 4 minie mi w sumie 12 miesięcy i będę mógł być ponownie nowym klientem

   Usuń
 8. Mistrzowie oszczędzania przeliczcie sobie założenie tej lokaty na 2,7% + 1 miesiac 1,3% + 70zł i czekanie na kupon (może bez reklamacji) a założenie lokaty 3,5% a wyjdzie prawie to samo a przy tej 3,5% nic nie musimy kombinować a pieniądze dostajemy na konto a nie część na groupona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Nie zapominajmy też o 5zł 'daniny" :)

   Usuń
 9. Anonimowy z 4 listopada 2017 00:27:jaki bon dają 80 zł na konto Smart a nie na Groupon(przeczytaj ze zrozumieniem) i to za 1000 zł lokaty a pozostałe 19000 zł mogę zainwestować gdzie indziej na przykład w ostateczności na nawet ich Konto Oszczędnościowe na 2,5%-więc policz sobie od nowa :):):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwracam honor, rzeczywiście mój błąd. Rzeczywiście lepiej skorzystać z tej promocji ale zakładając lokatę na 1000zł. Co tracimy to tylko okres karencji bo musimy dłużej konto utrzymać. Z drugiej strony pytanie czy można złożyć dyspozycję zamknięcia rachunku 30 dni przed wypłatą premii (tyle trwa okres wypowiedzenia)?

   Usuń
 10. Ja niezależnie od promocji, próbowałam założyć przez internet u nich konto oszczędnościowe i nie udało się. I nie uda. Bo przelew weryfikacyjny poszedł z konta wspólnego i nie zgadza się wnioskodawca. Żeby założyć lokatę albo konto trzeba przelew zrobić z konta indywidualnego bo oni od innych nie przyjmują. Mamy 2 konta i każde wspólne, jakoś nie mam ochoty dla ich widzimisię zakładać lipnego konta na siebie.
  Lokaty wspólnie z mężem też nie mogę założyć bo nie przyjmują wspólnych wniosków. Ponoć ze względów bezpieczeństwa w przypadku śmierci lub rozwodu, choć o co dokładnie chodzi to chłopaczek z infolinii nie umiał wyjaśnić. Tyle że taką mają politykę.
  Moim zdaniem bzdura, chyba że ktoś potrafi mi to logicznie wyjaśnić (i bez komentarzy w stylu a co ci szkodzi mieć własne konto. Nie bo nie).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o to że przy wspólnym koncie przy przelewie dane jakie się pojawią to np. Ewa Adam Kowalscy a nie tak jak podano we wniosku (np. Ewa Kowalska). I przez to im się nie zgadza, a procedura sztywna więc przelew weryfikacyjny odrzucają. Problem też jest jednak po stronie banku z którego robisz przelew. Bo idealnie powinno być tak że mając konto wspólne jak zalogujesz się ze swego dostępu to pojawią się dane Twoje jako zleceniodawcy, a jak druga osoba zaloguje się ze swego profilu to dane będą tej osoby. Ale niestety w większości banków przy kontach wspólnych wychodzą różne kwiatki jak wspomniane Ewa Adam Kowalscy (co ujdzie) albo Ewa Adam Kowalski.

   Usuń
 11. Dziś przyszedł mail

  OdpowiedzUsuń
 12. Wypłacili dziś premię 80zł.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dziś wpłynęło 80 zł.To najlepsza lokata,za 1000 na 110 dni oprocentowanie wyszło 31% :):):)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...