Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata na Nowe Środki w Idea Banku: do 3% na 3, 4 lub 5 miesięcy

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

29.11.2017

Lokata na Nowe Środki w Idea Banku: do 3% na 3, 4 lub 5 miesięcy

Pojawiła się kolejna lokata z promocyjnym oprocentowaniem.


Lokata na Nowe Środki Plus w Idea Banku
Piszę kolejna, bo dopiero co donosiłem o stawce 3% na lokacie w Nest Banku. Tym razem propozycję zaserwował Idea Bank, który oferuje od 2,8 do 3,0% w skali roku. Skorzystać może z niej każdy (także obecny klient banku), ale warunkiem jest wpłacenie "nowych środków". Idea Bank tym razem nie przebija więc oferty Nest Banku, ale w sporej mierze ją powiela.

Po wielu miesiącach donoszenia o promocyjnych lokatach, których oprocentowanie wynosiło np. od 2,5 do 2,7% (co i tak wyróżniało je na tle konkurencji), teraz w końcu mogę pisać o lokatach z trójką na przedzie 😉 To cieszy, aczkolwiek byłoby jeszcze lepiej, gdyby nie pojawiały się warunki w stylu "nowe środki" bądź założenie konta

Główne cechy LOKATY NA NOWE ŚRODKI (PLUS):
 • minimalna kwota: 500 zł 
 • maksymalna kwota: 1 000 000 zł 
 • okres lokaty: 3, 4 lub 5 miesięcy
 • oprocentowanie: 
  • Lokata na Nowe Środki Plus: 3% w skali roku (stałe) dla osób, które posiadają lub założą konto osobiste w Idea Banku (takie konto na szczęście prowadzone jest za 0 zł bez warunków - więcej na ten temat piszę nieco niżej)
  • Lokata na Nowe Środki: 2,8% w skali roku (stałe) bez konta osobistego
 • dostępność oferty: do odwołania
 • czas na wpłacenie środków: 5 dni kalendarzowe (w przypadku Lokaty na Nowe Środki) lub w tym samym dniu (Lokata na Nowe Środki Plus)

Na wstępie wspomniałem o powielaniu oferty Nest Banku przez Idea Bank. Sformułowanie to tyczy się nie tylko wymogu wpłacenia "nowych środków", ale też uwarunkowania wysokości oprocentowania od posiadania konta osobistego.

Czym są nowe środki w Idea Banku? Za nowe środki bank uważa wszystkie środki stanowiące nadwyżkę ponad saldo środków zgromadzonych na rachunkach klienta "na koniec 20 dnia miesiąca, poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił rzeczywisty wpływ środków na rachunek danej Lokaty NA NOWE ŚRODKI" (lub "Lokaty NA NOWE ŚRODKI PLUS"). Jeśli więc teraz (jeszcze w listopadzie) chcesz założyć Lokatę na Nowe Środki (Plus) to tym punktem odniesienia będzie saldo z dnia 20.10.2017 r. Do salda środków wliczają się środki ze wszystkich rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych i oszczędnościowych, a także z lokat, lokat strukturyzowanych i innych rachunków (w tym technicznych) prowadzonych przez bank (w walucie polskiej). Ich szczegółowy wykaz znajdziesz w - podlinkowanej na końcu wpisu - tabeli oprocentowania. Jeśli środki wpłacone na lokatę nie spełnią kryterium "nowych środków", wówczas oprocentowanie depozytu zostanie obniżone do 0,5% w skali roku.

Lokata na Nowe Środki zakładana jest jako odnawialna. Warto mieć jednak na uwadze, że po upływie umownego okresu odnowi się ona na warunkach lokaty standardowej, co - delikatnie ujmując - oznacza mizerne oprocentowanie. Warto więc zapisać sobie datę zakończenia lokaty i po jej odnowieniu niezwłocznie ją zerwać. Ewentualnie można też już w trakcie trwania lokaty zmienić ją na nieodnawialną (da się to zrobić w placówkach lub na infolinii banku). Lokata na Nowe Środki Plus jest nieodnawialna.

Jeśli jesteś już klientem Idea Banku to Lokatę Na Nowe Środki bądź Lokatę na Nowe Środki Plus założysz w bankowości internetowej. Jeśli takowego dostępu jeszcze nie masz, wniosek o Lokatę na Nowe Środki złożysz tutaj.

W sytuacji gdy dotąd nie było Ci dane korzystać z produktów tego banku (jak również Lion's Banku, który jest oddziałem Idea Banku), a także nigdy o żaden produkt w tym banku nie wnioskowałeś/aś, zacznij współpracę od lokaty powitalnej. To szansa na jeszcze wyższe oprocentowanie (choć z ograniczeniem kwotowym). Taką okazję zawsze warto wykorzystać. A do wyboru jest jedna z poniższych propozycji :
 • Lokata Happy Pro - od od 10 000 do 25 000 zł - oprocentowanie wynosi 3,5% w skali roku.

Zarówno Lokata Happy, jak i Happy Pro otwierane są bez konta osobistego. Zakładając lokatę zyskasz jednak dostęp do bankowości internetowej i tam możliwość zarządzania posiadanymi lokatami oraz zakładania nowych (w tym Lokaty na Nowe Środki).

Konto Idealne - prześwietlenie oferty


Jeśli liczysz na dłuższe utrzymanie powyższej lokaty w ofercie Idea Banku albo chcesz być w gotowości do założenia podobnych depozytów w przyszłości, to warto już teraz założyć Konto Idealne. Jego główne cechy to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • możliwość wykonania dwóch darmowych przelewów natychmiastowych (Express Elixir) miesięcznie; 
 • 0 zł za wydanie karty płatniczej do konta;
 • 0 zł za posiadanie karty (bez warunków nie ma opłat miesięcznych, ani rocznych); 
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów (bez względu na to jaki bank lub jaka instytucja obsługuje dane urządzenie)


Bądź na bieżąco z tym co pojawia się na blogu i nie przegap żadnej promocji bankowej, ani najlepszych lokat. Zapisz się na bezpłatny newsletter:
Adres e-mail

Przydatne dokumenty:

21 komentarzy:

 1. Ciekawe czy na tym poprzestaną? Czy jeszcze będzie jakaś BEZKONKURENCYJNA albo TYLKO TERAZ na 3,2% lub coś podobnego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idea Bank promocyjne lokaty dość regularnie serwuje pod koniec miesiąca. Listopada już wiele jednak nie zostało.

   Usuń
 2. Czyli jak mi się kończy jutro lokata i nawet ją wypłacę i wpłacę np. 1. grudnia to nic to nie da?

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak to niestety jest. Cieszyliśmy się że Nest Bank też podwyższa % choć stawiał warunki (konto + nowe środki). I tak oto zmienił standardy i Idea poszła śladem Nest. Też trzeba konta i też nowych środków. Niedobra zmiana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile mi wiadomo, to wciąż nie ma obowiązku inwestowania w żadnym banku :)

   Usuń
 4. Ja im już dziękuję, specjalnie obwarowali to takimi warunkami żeby jak najwięcej ludzi się przejechało na takiej lokacie (to sposób idea banku na zarabianie).
  Zważając na fakt iż przeważnie promocyjne lokaty kończą się ludziom w idea pod koniec miesiąca (jak w moim przypadku), to nowe środki brzmią mniej interesująco. Ja od nich zabieram kasę i idę do Nesta (tam mam prościej nie muszę się tyle głowić ile ja miałem na strukturach, kontach oszczędnościowych czy lokatach które już się pokończyły).
  Ostatnio znowu wydzwaniali do mnie z propozycjami struktur, że oczywiście nie muszę wpłacać nowych pieniędzy, a oni zerwą mi już lokaty które mam i przekształcą na struktury. Pani wtedy bardzo uprzejmie informowała mnie że zysk na strukturze 3 procent to dużo i że takiego wysokiego i atrakcyjnego oprocentowania nigdzie nie ma. ;)
  Oferta na nowe środki, może niezła dla osób które nic ostatnio nie miały w idea.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy 29 listopada 2017 13:40 - przeważnie promocyjne lokaty kończą się ludziom w idea pod koniec miesiąca ...

   To jest oferta dla każdego ich klienta, a ilość promocyjnych to jakisz niszowy ułamek.

   Ja inwestuję w Idea od wielu lat i z całą pewnością nie ma obecnie (kiedyś Meritum oraz 'włoski' Alior był równie ok) na rynku lepszego banku do inwestycji. Amen!

   Usuń
 5. No to słabo. Jutro kończące mi się lokaty z Idea przenoszę do Nest.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy bank jakoś informuje o obniżeniu oprocentowania jeśli środki nie są nowe? Czy jest to widoczne gdzieś?

  OdpowiedzUsuń
 7. Przecież w nest bank nie ma już lokat 3% dla nowych środków. Stare niusy. 2,7% jest teraz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj było 3%. Ale niestety co dobre szybko się kończy. Nowa tabela oprocentowania obowiązuje w Nest Banku od dziś.

   Usuń
 8. Pytanie podstawowe... kiedy jest sprawdzany warunek nowych środków? W momencie zakładania? Przez cały czas trwania lokaty? Bo to dość istotne raczej jest...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Bank weryfikuje łączną wysokość salda, o którym mowa w ust. 2 powyżej oraz czy rachunek danej Lokaty NA NOWE ŚRODKI został opłacony wyłącznie kwotą Nowych środków na koniec dnia, w którym nastąpił rzeczywisty wpływ środków na rachunek tej lokaty."

   Usuń
 9. Mam lokaty w Idea, ale nie mam konta. Zamierzam otworzyć konto Idealne i tę lokatę na nowe środki. Czy saldo moich lokat "na koniec 20 dnia miesiąca, poprzedzającego miesiąc kalendarzowy..." będzie miało znaczenie w powyższej lokacie skoro będę nowym klientem banku ? Z góry dzięki za podpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jako nowy klient to saldo na 20. dzień poprzedniego miesiąca będziesz mieć 0.

   Usuń
 10. Można na te 3% założyć więcej jak jedną lokatę? Np jedną na 3 miesiące, drugą na 6 miesięcy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, można mieć wiele lokat i okresy też dowolne.

   Usuń
 11. Zamierzam otworzyć Konto Idealne. Zastanawiam się z kartą czy bez karty. Chciałbym poznać wasze opinie- co przemawia za braniem karty, a co za otwarciem rachunku bez karty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. karta jest darmowa. Każdej chwili możesz ją domówić więc pytanie kluczowe: czy będziesz ją w ogóle potrzebować? Ogólnie to ja sobie zamówiłem bo czasem korzystam z wpłatomatu. Ale jak nie masz takiej potrzeby to możesz się wstrzymać bo a nuż kiedyś będzie jakaś promocja z tym związana.

   Usuń
  2. Jak niepotrzebna i jak za to nie płacą to nie brać. Złota zasada :)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...