Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nawet 1620 zł w premiach gwarantowanych za firmowe iKonto w Alior Banku i do 10 000 zł w nagrodach dodatkowych

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

21.11.2017

Nawet 1620 zł w premiach gwarantowanych za firmowe iKonto w Alior Banku i do 10 000 zł w nagrodach dodatkowych

Wystartowała nowa, skumulowana promocja. Tym razem dotyczy konta dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Nawet 1620 zł za iKonto Biznes w Alior Banku
Zyskać można bardzo dużo - jak nigdy dotąd. Łącznie w premiach gwarantowanych czeka bowiem aż 1 620 zł. A szczęśliwcy w konkursie mogą jeszcze zdobyć spore sumy do wykorzystania na reklamę internetową. Będzie więc kolejny bodziec do rozwoju biznesu.

W tej okazji do bankobrania mamy do czynienia z dwiema łączącymi się ze sobą promocjami. Jedna z nich to "Zgarnij premię 120 zł z Alior Bank", gdzie do wzięcia jest tytułowy bonus na start. A druga promocja to świetnie już znana, bo dostępna grubo od ponad roku, promocja banku z wiele już wyjaśniającym tytułem "1500 zł dla firm". Choć warto zauważyć, że regulamin tej bankowej propozycji w międzyczasie uległ zmianie. I to zmianie na lepsze! Zwalnia bowiem z opłaty za prowadzenie konta (już bez konieczności spełniania dodatkowych warunków). Ale o wszystkim po kolei.

Zgarnij premię 120 zł z Alior Bank


Dla kogo promocja? Uczestnikiem akcji promocyjnej mogą być przedsiębiorcy, którzy nie posiadali dotąd jakiegokolwiek rachunku firmowego dla danego numeru NIP w Alior Banku.

Zasady promocji. Najnowszy bonus powitalny w wysokości 120 zł wypłaca organizator promocji (wydawca serwisu Bankier.pl), który tego typu akcję specjalną przeprowadza już po raz kolejny. Aczkolwiek pierwszy raz dzieje się to z kontem firmowym Alior Banku. By zdobyć gwarantowaną premię:
 • najpóźniej do 31.12.2017 r. zarejestruj się na stronie promocji i w kolejnym kroku, wyrażając zgodę na przekazanie przez bank organizatorowi informacji niezbędnych do weryfikacji spełnienia warunków promocji i wypłaty premii, złóż wniosek o iKonto Biznes;
 • w ciągu 30 dni od złożenia wniosku zawrzyj umowę o konto;
 • do dwóch miesięcy od otwarcia konta dokonaj wpłaty na konto o łącznej wartości 500 zł.

Po spełnieniu powyższych warunków organizator promocji powiadomi Cię mailowo o przyznaniu premii 120 zł (ma to nastąpić najpóźniej do 30.04.2018 r.). Wówczas w ciągu 5 dni roboczych od momentu otrzymania wiadomości niezbędne będzie zalogowanie na stronie promocji i uzupełnienie danych do wypłaty premii (podać będzie trzeba numer rachunku konta otwartego w promocji). Przelew premii ma nastąpić w ciągu 14 dni roboczych liczonych od dnia wspomnianego powiadomienia o przyznaniu premii.

Nagrody dodatkowe (do 10 000 zł na reklamę)


Uczestnicząc w akcji "Zgarnij premię 120 zł z Alior Bank" uzyskasz możliwość wzięcia udziału w promocji dodatkowej. Do zdobycia są w niej trzy nagrody. To bony o wartości 10 000, 5 000 oraz 2 000 zł. Środki te będzie można wykorzystać na działania reklamowe w serwisach internetowych grupy Bankier.pl.

By dać sobie szansę wygrania jednej z nagród, należy najpóźniej do 31.01.2018 r. zgłosić deklarację udziału w promocji z nagrodą dodatkową na adres: kontakt@zgarnijpremie.pl i w tej wiadomości odpowiedzieć na poniższe pytania:
"1) Co jest dla Ciebie najważniejsze w rachunku firmowym z punktu widzenia przedsiębiorcy? 
2) Dlaczego wybrałeś/wybrałaś właśnie iKonto Biznes w Alior Banku? 
3) Co zainspirowało/skłoniło Cię do otwarcia własnej działalności gospodarczej? 
4) Czy masz jeszcze jakieś rachunki firmowe – jeśli tak to w jakich bankach? 
5) Jak chciałbyś/chciałabyś, aby wyglądał proces otwarcia konta firmowego w przyszłości?"

Zwycięzców wyłoni jury, oceniając kreatywność i atrakcyjność odpowiedzi. O przyznaniu nagród organizator powiadomi na stronie promocji oraz (w przypadku zwycięzców) mailowo do 30.04.2018 r.

1 500 zł dla firm od Alior Banku


Otwierając iKonto Biznes w powyższej promocji jednocześnie załapiesz się również na bankową promocję, w której do zdobycia jest nawet 1 500 zł. Choć realnie - w najkorzystniejszym wariancie z punktu widzenia bankobiorcy - najlepiej będzie się skupić zapewne na zdobyciu 720 zł, o które jest bardzo łatwo. Ale już wyjaśniam szczegółowo jak całość wygląda.

Premie można zdobywać przez 12 miesięcy kalendarzowych (wliczając miesiąc założenia konta), a w każdym z nich uzyskać można maksymalnie 125 zł za spełnienie wybranych warunków. Pierwsza premia zostanie wypłacona do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym przystąpisz do promocji (tę datę określać będzie mail, który otrzymasz od banku po zawarciu umowy o konto). Alior Bank dane aktywności wycenił różnie. I tak za dany miesiąc można zdobyć:
 • 25 zł za pierwszy przelew do ZUS w wysokości co najmniej 250 zł;
 • 25 zł za pierwszy przelew do US w wysokości co najmniej 500 zł;
 • 10 zł za przelew SEPA w wysokości min. 100 EUR (przy wykonywaniu tego przelewu, w zakresie opłacalności zwrócę uwagę na koszty przewalutowania);
 • 10 zł za pierwszy przelew natychmiastowy - to prosty do zdobycia bonus. Warunkiem jest wykonanie przelewu natychmiastowego na kwotę min. 500 zł. I tu dobre wieści z tabeli opłat i prowizji. Posiadacz iKonta Biznes w każdym miesiącu może skorzystać z pakietu pięciu darmowych przelewów natychmiastowych Express Elixir, więc warunek będzie można spełnić bez kosztów;
 • 10 zł za transakcje kartą - by otrzymać ten bonus, w danym miesiącu na iKoncie Biznes muszą zostać rozliczone płatności kartą na sumę min. 500 zł (przy wydaniu takiej kwoty zwrot 10 zł oznacza równowartość 2-procentowego moneybacku); trzeba też pamiętać, że do sumy transakcji nie zaliczą się płatności w miejscach, gdzie terminal płatniczy ma przypisany jeden z następujących kodów MCC: 7995 (kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne); 8999 (profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna); 4111 (m.in. usługi transportowe); 6012 (instytucje finansowe); 6211(brokerzy ubezpieczeniowi); 6051(przekazy pieniężne w instytucjach finansowych); 4829 (internetowe przekazy pieniężne); 4900 (narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne);
 • 10 zł za skorzystanie z oferty terminali za pośrednictwem Alior Banku - niestety, ale to już bonus nie dla każdego, bo nie każdy ma potrzebę instalowania terminalu. Jeśli z tej opcji skorzystasz musi zostać spełniony też warunek wpływów na sumę min. 5 000 zł z tytułu przetowrzonych transakcji kartowych z uznań na terminalach First Data Polska.
 • 5 zł za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku - warunki tego bonusu zostały określone dość zdawkowo - premia ma być wpłacana jeśli na rachunek uczestnika wpłynie "bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł". Prawdopodobnie chodzi o promocję, którą na blogu opisywałem już dawno, dawno temu: Alior Bank zachęca do zakupu urządzenia w Polskim Centrum Kas Fiskalnych (PCKF) i dzięki promocji możliwe jest zdobycie wspomnianego zwrotu 100 zł.
 • do 60 zł za średniomiesięczne saldo na rachunku. Wysokość bonusu uzależniona jest od wysokości średnimiesięcznego salda i tak można zdobyć:
  • 0 zł za saldo do 2 500,01 zł;
  • 5 zł za saldo od 2 500,01 do 10 000 zł;
  • 15 zł za saldo od 10 000,01 do 25 000 zł;
  • 30 zł za saldo od 25 000,01 do 50 000 zł;
  • 60 zł za saldo od 50 000,01 zł.
A jak liczy się to saldo? Tu dość długa definicja:
"Średniomiesięczne saldo jest obliczane jako iloraz sumy sald księgowych na Rachunku Uczestnika (iKonto Biznes i rachunkach pomocniczych Uczestnika otwartych do tego rachunku) na koniec każdego dnia kalendarzowego, (...), w danym miesiącu kalendarzowym oraz liczby dni w miesiącu kalendarzowym, za który obliczana jest wysokość Premii, w których prowadzony był Rachunek Uczestnika. W miesiącu, w którym rachunek został otwarty lub zamknięty, średniomiesięczne saldo zawsze obliczane jest za wszystkie dni miesiąca kalendarzowego, (...). Środki na bieżących rachunkach walutowych Uczestnika przeliczane są na złote po kursie średnim Narodowego Banku Polskiego z ostatniego roboczego dnia miesiąca, za który należna jest premia. Do średniomiesięcznego salda nie są wliczane środki Uczestnika ulokowane na rachunkach Lokat terminowych i rachunkach lokacyjnych Uczestnika, środki na rachunkach osobistych Uczestnika w Banku, środki pochodzące z finansowania Klienta w Banku."

Przyglądając się więc powyższemu łatwo dojść do wniosku, że najprostszymi do zdobycia są bonusy za przelewy do ZUS i US oraz przelewy natychmiastowe. Je można zrealizować bez dodatkowych kosztów, więc łatwo można co miesiąc zyskać 60 zł, co w rok da nawet 720 zł. Przy pozostałych warunkach pojawią się koszty albo konieczność większego zaangażowania (jak przy płatnościach kartą, gdzie trzeba wydać min. 500 zł, by otrzymać bonus 10 zł). Choć ta ostania opcja też jest w zasięgu. Czy się jednak opłaca? Warto wziąć pod uwagę konta w innych bankach, gdzie moneyback jest wyższy (np. 5% w T-Mobile Usługi Bankowe albo 4% w mBanku).

Co nie zmienia jednak faktu, że z iKontem Biznes w Alior Banku można zarobić bardzo dużo - w sumie co najmniej 840 zł w całkiem prosty sposób. A jeśli zdecydujesz się na zdobywanie np. bonusu za płatności kartą, to wpaść może dodatkowe 120 zł, dzięki czemu uzbiera się już aż 960 zł!

Opodatkowanie 


W przypadku promocji dla osób prowadzących działalność gospodarczą premie wypłacane w promocji należy traktować jako przychód. Konieczne będzie więc rozliczenie podatku i to na przedsiębiorcy spoczywa ten obowiązek. Dotyczy to zarówno bonusu powitalnego w wysokości 120 zł, jak i pozostałych premii wypłacanych przez bank.

Wyjątkiem okazuje się to jednak kwestia opodatkowania nagród dodatkowych (czyli bonów, które będzie można wykorzystać na reklamę). Organizator promocji deklaruje bowiem wypłacenie nagród dodatkowych, będących równowartością należnego podatku - ich wysokość uzależniona będzie od formy opodatkowania, z której korzystać będą zdobywcy nagród dodatkowych.

iKonto Biznes - prześwietlenie oferty


Już na sam początek bardzo pozytywnie brzmiący zapis z regulaminu promocji "1500 zł dla firm":
"Od dnia przystąpienia do Promocji, miesięczna opłata za prowadzenie rachunku iKonto Biznes wynosi 0 zł"
Podstawowa kwestia jest więc jasna. Można mieć darmowe konto bez spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków. A jak wyglądają pozostałe cechy iKonta Biznes? Następująco:

 • 0 zł za przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej i mobilnej (bank nie pobiera też opłat za przelewy do ZUS i US);
 • 0 zł - opłata za pierwsze 10 SMSów autoryzacyjnych w miesiącu kalendarzowym (za każdy kolejny SMS opłata wynosi 0,20 zł);
 • 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana w przypadku wykonania i rozliczenia w danym miesiącu co najmniej czterech płatności kartą na dowolne kwoty; 
 • wypłaty w bankomacie: 
  • 0 zł w bankomatach zlokalizowanych w oddziałach Alior Banku 
  • 0 zł za pierwsze pięć wypłat w miesiącu w bankomatach sieci Euronet oraz 2 zł za każdą kolejną wypłatę 
  • 0 zł za pierwsze pięć wypłat w miesiącu w bankomatach sieci PlanetCash oraz 2 zł za każdą kolejną wypłatę 
 • 0 zł za pierwsze pięć wypłat w miesiącu w bankomatach pozostałych sieci krajowych oraz 2 zł za każdą kolejną wypłatęPrzydatne dokumenty:

14 komentarzy:

 1. I to jest to na co czekałem w miejsce kończącej mi się już promocji mBanku. Chyba ostatniej na jaką dało się załapać ze zwrotami 50 zł przez rok. Teraz przyjdzie czas na Aliora :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przecież od 1 stycznia przelewy do zus będą szły na indywidualny nr rachunku i jako zwykły przelew. Bank zaliczy taki przelew? Jakoś wątpię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale nadal pójdzie na rachunek NBP więc pewnie po tym będą rozpoznawać. No i wydaje mi się że nie będzie się tego zlecać zwykłym przelewem Elixir bo przecież trzeba będzie gdzieś uzupełnić dane (rodzaj składki itp) a w zwykłym formularzu brak tego.

   Usuń
  2. ale jeżeli rozumiem, nadal to będzie przelew do ZUS, czyli premię za przelew powinniśmy uzyskać, bo nadal będzie to numer konta powiązany z ZUSem?

   Usuń
  3. Jest to zwykły przelew elixir i nie trzeba nigdzie uzupełniać rodzaju składki. Powinieneś już dostać pismo od zus z tymi informacjami.

   Usuń
  4. Dostałem ale jeszcze nie zaglądałem ;) Tak czy siak będzie do ZUSu więc musi być zaliczony.

   Usuń
 3. Ten wpływ 500 zł może być z dowolnego źródła? Czy musi być jakieś sprecyzowane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin nie precyzuje ani niczego nie wymaga więc może być nawet z Twego konta.

   Usuń
 4. Płatności 500 zł dowolne? czy wykluczają kody MCC jak to mają w zwyczaju w Aliorze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież są wymienione wykluczone kody MCC.

   Usuń
 5. Jaki podatek będzie trzeba zapłacić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to już zależy od formy opodatkowania jaką masz dla swej działalności.

   Usuń
  2. Ok, dzięki. Już wszystko wiadome. Dopytywałem u księgowej i wszystko pójdzie rozliczyć na luzie.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...