Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: ING Bank Śląski: płać kartą Mastercard w telefonie i zyskaj 30 zł

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

21.11.2017

ING Bank Śląski: płać kartą Mastercard w telefonie i zyskaj 30 zł

Wystartowała kolejna promocja płatności telefonem.

Bonus 30 zł za płatności kartą Mastercard w telefonie od ING Bank Śląskiego
Tym razem skierowana jest ona do klientów ING Banku Śląskiego. Za 3 płatności kartą Mastercard w telefonie do wzięcia jest bonus 30 zł. Promocja ma być dostępna do 24.12., więc załapią się na nią także osoby, które teraz założą Konto z Lwem (z premią 100 zł). Razem zyskają już więc 130 zł!

Dla kogo promocja? Udział w akcji wziąć mogą osoby, które do 20.11.2017 r. nie posiadały karty Mastercard w telefonie wydanej do konta w ING Banku Śląskim, bądź nie wykonały za jej pomocą jeszcze żadnej płatności. Niestety odpadają więc uczestnicy wcześniejszych promocji opisywanych na blogu (gdy bank rozdawał vouchery do Empiku w promocji oraz w konkursie).

Zasady promocji. By załapać się na bonus 30 zł, najpóźniej do 24.12.2017 r.:
 • zapisz się na stronie promocji;
 • wyrób kartę MasterCard w telefonie (jeśli jej jeszcze nie posiadasz; jak to zrobić - podpowiadam nieco niżej); 
 • wykonaj kartą Mastercard w telefonie co najmniej 3 płatności (na dowolne kwoty).

I to już wszystko. Za spełnienie tych prostych warunków bank wypłaci na Twe konto bonus 30 zł - nastąpi to najpóźniej do 30.12.2017 r. (warunkiem jest oczywiście utrzymanie konta do tego momentu).

Jak wyrobić kartę Mastercard w telefonie? Instrukcja jest dość krótka (za stroną internetową ING Banku Śląskiego):
"- Zaloguj się do aplikacji Moje ING mobile; Wybierz konto, z którym chcesz powiązać Mastercard w telefonie. Upewnij się, że masz aktualną wersję aplikacji [min. Android 4.4 - przyp. Mr. Złotówa] 
- Wybierz: Zamów kartę Z listy dostępnych kart wybierz Mastercard w telefonie i zaakceptuj umowę. Potwierdź PIN-em do aplikacji 
- Nadaj PIN do karty nadaj PIN do akceptacji transakcji powyżej 50 zł Mastercard w telefonie zainstaluje się automatycznie. Zobaczysz komunikat: „Płatności Mastercard w telefonie zostały aktywowane”" 

By móc płacić zbliżeniowo niezbędne jest posiadanie telefonu z modułem NFC.

Karta Mastercard w telefonie w ING Banku Śląskim - opłaty.  ING Bank Śląski nie pobiera opłat za wydanie karty. Standardowo z opłaty miesięcznej za kartę Mastercard w telefonie (w wysokości 7 zł) zwalnia wykonanie płatności kartą debetową wydaną do konta transakcji bezgotówkowych na sumę min. 300 zł (które zostaną zaksięgowane w okresie rozliczeniowym od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca kolejnego). Ale tu ważna uwaga: do 28.12.2017 r. opłata za kartę Mastercard w telefonie nie będzie pobierana.

Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelniczce Marcie. Dzięki temu blog Bankobranie - prawdopodobnie - jako pierwszy donosi o promocji.

Jeśli nie chcesz przegapić promocji takich jak ta powyżej, ani innych okazji do bankobrania, zapisz się na darmowy newsletter (zajmie Ci to chwilę, a zapewnisz sobie najlepsze źródło informacji o promocjach bankowych):
Adres e-mail

Przydatne dokumenty:

64 komentarze:

 1. Czy tą kartą można płacić w internecie czy tylko w sklepach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To karta do płatności zbliżeniowych telefonem (NFC).

   Usuń
  2. Kartami w telefonie nie da się płacić w internecie. Wyjątek to Android Pay dzięki któremu płacić można w niektórych aplikacjach (Allegro, Uber, Pyszne.pl).

   Usuń
  3. To nie tak. Zwykłymi kartami można zwykle płacić w internecie lub płacić przez Android Pay lub poprzez integratorów płatności itp. Ale to nie jest zwykła karta, tylko karta wirtualna, występująca wyłącznie w telefonie. Nie możesz nią zapłacić w internecie, nie podepniesz pod integratora płatności ani Android Pay, bo bank nie podaje pełnego numeru karty wraz z kodem CVV i karta nie ma uruchomionych płatności internetowych. Możesz nią płacić wyłącznie zbliżeniowo.

   Usuń
 2. A jak się z takiej mobilnej karty rezygnuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W bankowości zastrzegasz i po temacie.

   Usuń
  2. Podłączam się do pytania.

   Usuń
  3. Zastrzeżenie wystarczy by opłat nie było czy trzeba jakoś umowę wypowiedzieć?

   Usuń
 3. a jeśli w telefonie mam już zainstalowane IKO i płatności NFC, to jak system NFC mojego smartfona zrozumie że ma zapłacić kartą ING ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpalisz aplikację ING i włączysz kartę ING.

   Usuń
  2. W_W - to nie do końca tak. Mam wybraną domyślną aplikację Android Pay i włączony priorytet otwartej aplikacji. Włączam aplikację BZWBK i płatności zbliżeniowe a i tak płatność idzie Android Pay. Nie ma tu logiki albo coś niedopracowane. Dlatego lepiej na czas transakcji zmienić domyślną aplikację do płatności NFC.

   Usuń
  3. a jak się zmienia priorytet? jakaś podpowiedź?

   Usuń
  4. Ustawienia NFC i wybierasz aplikację, którą chcesz płacić. I już. Albo wchodząc w aplikację do płacenia, gdy wykryje, że nie jest domyślna, to zaproponuje zmianę, którą trzeba zaakceptować.
   A w ustawieniach NFC możesz też mieć ustawienie o priorytecie otwartej aplikacji, ale to nie działa jak powinno.

   Usuń
 4. Bank ING zaczyna jak BZWBK "nie pozwala zamknąć konta" to znaczy pozwala ale co chwila jakaś promocja że szkoda zamykać. Na dwóch rachunkach wyciągnę ponad 800 zł. Za otwarcie, za polecenie, za regularne inwestowanie, za inwestowanie w IKE, i teraz 2 x60 i łącznie 810 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to dobrze czy źle? że nie pozwala zamknąć konta? jeszcze ostatnio był zwrot 5% maksymalnie 30 zł za płatność blik w internecie, a co do tej karty w telefonie to myśle że w grudniu przedłużą promocję że jest ona bezpłatna bo inaczej będzie trzeba zamknąć

   Usuń
  2. Trochę za wcześnie liczysz zysk z regularnego inwestowania w IKE ingbank.pl/lp/ike100 bo zacząć regularnie inwestować trzeba od końcówki grudnia a wypłata będzie do 16 kwietnia 2018. Zatem robienie tego teraz jest tylko niepotrzebnym mrożeniem środków.
   Czyżby wcześniejsze spełnienie trzech doładowań IKE mogło przynieść wypłate premii wcześniej?

   Usuń
  3. Z IKE zacznę ok 27 grudnia zaraz po Świętach aby zmieścić się w terminie promocji. Wpłacać zacznę po 20 stycznia 3 wpłaty 20 stycznia, 20 luty, 20 marzec. W dniu 16 kwietnia premia i odkupie jednostki mam nadzieję że tyle co zainwestowałem lub z malutka stratą. Bo w regularnym inwestowaniu na 2 kontach jestem już ok 3 zł do tyłu ale premia 15 grudnia 100 zł x 2 to zrekompensuje.

   Usuń
  4. Nie za późno 27 grudnia? Kilka dni wyprzedzenia w takim napiętym świąteczno-noworocznym okresie byłoby bardziej wskazane. Poza tym przy wszystkich funduszach to wszystko się ciągnie. Ja zacznę wcześniej.

   Usuń
  5. Anonimowy22 listopada 2017 10:09 też mam taką nadzieję. Ale musieliby zmienić TOIP bo to jest zniesienie opłaty tam zapisane a nie w jakimś odrębnym regulaminie. Więc może być ciężko.

   Usuń
  6. No można przed Świętami ok 20 grudnia w sumie.

   Usuń
  7. Złotówa, nie przyjrzałbyś się bliżej ofercie ING na temat IKE i dodatkowemu zgarnięciu 100zł ?

   Usuń
  8. Złotówa już dostał o tym informację, ale widocznie nie miał czasu. Zakładasz IKE przed 28 grudnia i kupujesz wybrany fundusz za min. 250 zł. Uruchamiasz Regularne Inwestowanie i co trzykrotnie doładowujesz wybrany fundusz na min. 250. 16 kwietnia dostajesz premie 100 zł. ingbank.pl/lp/ike100 Jeśli kontynuujesz, za wiele lat będziesz mieć dodatek do emerytury bez podatku belki. Jeśli zrezygnujesz od razu, bank naliczy ci zwykłe 19% podatku od zysku i zamknie IKE. Nie tracisz przy tym możliwości zakładania IKE w przyszłości. Opłata IKE - zero. Opłaty za zarządzanie, tak jak dotąd, wliczone są w cenę funduszu. Podatek belki jest tylko od zysku i nie ma innej "kary" za likwidację IKE. Koniec prześwietlenia.

   Usuń
  9. @Maxim, skupiam się przede wszystkim na produktach bankowych. Na blogu opisuję wyłącznie produkty z których korzystam (lub chciałbym skorzystać). Osobiście stronię obecnie od produktów inwestycyjnych. IKE choć należy do dość prostych form oszczędzania i inwestowania wiąże się jednak z wyborem funduszy, a więc z mniejszym lub większym ryzykiem. W przypadku produktów oszczędnościowych ograniczam się do tych z gwarantowanym zyskiem i gwarantowanym kapitałem (konta oszczędnościowe, lokaty). Choć oczywiście nie twierdzę, że z IKE skorzystać nie warto. Ale pozostawiam to indywidualnemu wyborowi.

   @Ahh, dzięki za wyręczenie :)

   Usuń
  10. Mrożę na 3-4 miesiące 750-1000 zł dla 100 zł to przynajmniej 10% zysku. Dobry wynik. Dzięki @Ahh i Mr. Złotówa :)

   Usuń
  11. W wariancie pesymistycznym można parę złotówek stracić, ja tak mam jak już wcześniej pisałem na podobnej akcji z regularnym inwestowaniem choć wybrałem wariant bezpieczny to na 2 kontach od września mam ok 3 zł w plecy ale rekompensata 200 zł to wynagrodzi i dla tego w kolejną promocję ING też wejdę akurat uwolnię kasę z poprzedniej akcji po 15 grudnia i zainwestuję w IKE jak stracę parę złoty to i tak ok 195 zł do przodu na dwóch rachunkach.

   Usuń
  12. Do "Ahh" a przeczytałeś w regulaminie ile będzie Cię kosztowało zamknięcie tego konta przed upływem 12 miesięcy?Już nie pamiętam dokładnie ale na początku tego roku też była ta promocja i jak przeczytałem to się wystraszyłem.

   Usuń
  13. Ile będzie kosztować? W zaniepokojeniu sprawdzam regulamin IKE: https://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1115296 "77. Jeśli odkupisz Jednostki Uczestnictwa z IKE ING aby dokonać Wypłaty, Wypłaty Transferowej nie będącej Konwersją lub Zwrotu w ciągu 12 miesięcy od zawarcia Umowy, Fundusze Inwestycyjne NN mogą pobrać Opłatę Umorzeniową, w wysokości zgodnej z Tabelą Opłat." Tej pozycji w tabeli znaleźć jednak nie mogę. W przeglądanych przeze mnie plikach https://www.nntfi.pl/informacje-i-dokumenty/tabele-oplat są opłaty za konwersje i inne, ale umorzeniowej nie widzę. Podpowiesz? Jaki to był rząd wielkości i od czego liczony?

   Usuń
  14. W tym regulaminie w załączniku nr 2 jest wspomniane, iż opłata umorzeniowa nie jest pobierana dla zbywania jednostek uczestnictwa kategorii K. To chyba jednostki związane z IKE.

   Usuń
  15. umowe o IKE mozna wypowiedziec tylko na pisnie i wypowiedzenie trwa az 3 miesiące .-dobre doczytałem ?

   Usuń
 5. Czy opłata 7 zł pobierana jest oddzielnie za kartę w telefonie i oddzielnie za plastykową też 7 zł ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Liczy się suma płatności na wszystkich kartach razem. Jak wyjdzie 300 zł to wszystkie są za darmo.

   Usuń
  2. Z TOIP:
   "dla kart Mastercard w telefonie - opłata pobierana, jeżeli brak transakcji bezgotówkowych na sumę min. 300 PLN (w przypadku posiadaczy Kont Direct w wieku 18-26 lat na kwotę 200 PLN) dokonanych kartami wydanymi użytkownikowi do jednego rachunku i rozliczonych przez bank w okresie miesiąca liczonego od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca. Suma transakcji bezgotówkowych jest liczona łącznie dla dowolnej kombinacji kart: Visa Zbliżeniowa, Debit MasterCard Zbliżeniowa, Zbliżak Visa oraz Mastercard w telefonie, posiadanych przez danego użytkownika i wydanych do jednego rachunku. Do 28.12.2017 r. opłata nie będzie pobierana"

   Usuń
 6. Ech nie wiedziałem że w ing dają promocje. ..w piątek rezygnowalem z konta w sumie nic mnie nie trzymało..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc załóż je ponownie w oddziale to zajmie max 10 minut. Myślę że warto bo jest nie tylko 30zł w tej promocji ale także za założenie IKE i zamrożeniu tam 1000zł na 3 miesiące ING daje premię 100zł więc razem do wzięcia jest 130zł :)

   Usuń
 7. Czy mogę na swoim telefonie zainstalować apkę ING i sparować konto żony i na nią wyrobić Mastercard? Czy taka roszada jest możliwa i przejdzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank nie wie czyj jest telefon, więc technicznie jest ok. Formalnie używanie cudzej karty i cudzych danych logowania nie jest ok, ale pewnie to wiesz :-)

   Usuń
  2. Można, bez problemu.

   Usuń
 8. Ale rozumiem, że nie muszę mieć plastiku? Bo mam w ing tylko konto, bez karty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I prawidłowo. Plastiku mieć nie musisz. Wtedy do 28 grudnia nie musisz wykonywać żadnych transakcji.

   Usuń
 9. Czyli po wykonaniu 3 płatności kartą mogę ją zastrzec i premię mi wypłaca??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie brak wymogu posiadania karty do dnia wypłaty 30 zł. Trzeba tylko posiadać konto.

   Usuń
  2. Regulamin mówi o konieczności posiadania konta, więc kartę możesz od razu zastrzec

   Usuń
  3. W pełni się z tym zgadzam. Karty nie potrzeba. Wystarczy zrobić płatności i zastrzec.

   Usuń
 10. Co z przypadkiem kiedy miałem zainstalowaną jakiś czas temu kartę ale ani razu jej nie użyłem i po kilkunastu dniach ją odinstalowałem/zastrzegłem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udział w promocji może wziąć osoba "która na dzień 19 listopada nie dokonała
   transakcji przy użyciu karty Mastercard w telefonie". Jej posiadanie wcześniej nie jest więc przeszkodą. Ważne, że nie płaciłeś :)

   Usuń
  2. Świetna wiadomość :)

   Usuń
 11. hej mam konto bez karty czy moge wziac udzial w promocji ? czy moge po przyznaniu nagrody ja wypowiedziec ?

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam pytanie po zgarnięciu 100 zł w promocji za konto ING jak skutecznie zamknąć kartę aby nie pobierali za nią opłaty do czasu zdobycia nagrody za mobilną kartę ? Czy tą plastikową kartę wystarczy zastrzec w bankowości internetowej i to będzie jednoznaczne z zamknięciem kary i nie będzie pobierana za nią opłata ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy zastrzec w bankowości internetowej. Nic więcej nie trzeba. Opłaty nie będzie.

   Usuń
  2. Wystarczy zastrzec. Karta będzie widoczna w systemie jeszcze przez kilka dni jako zastrzeżona, a potem zniknie.

   Usuń
  3. Dzięki za odpowiedź :)

   Usuń
 13. Najpierw wyrobiłem 3 płatności kartą mobilną a dopiero tera wypełniłem formularz zgłoszeniowy. Czy kolejność ma znaczenie? Czy załapię się na premię?
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej bez znaczenia bo mowa tylko o wykonaniu tych czynności do 24.12. łącznie. A nie po kolei.

   Usuń
 14. W regulaminie wyczytałam, że bank odprowadzi od nagrody podatek. Czy w związku z tym należy wykazać to PIT-cie? Pytam, ponieważ pierwszy raz biorę udział w takiej promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałbyś płacić podatek drugi raz?

   Usuń
  2. Nic nie musisz rozliczać. Bank odprowadza zryczałtowany podatek za ciebie. Tak jak działa podatek Belki. Jest potrącany z naszych odsetek ale rozliczać nigdzie tego nie trzeba.

   Usuń
  3. Dzięki!

   Usuń
 15. Dziś 100 premii za regularne inwestowanie bank przelał. Same zainwestowane środki wypracowały w 4 miesiące 1,5 zł od kwoty 750 zł. Więc nie ma strat na inwestycji i jest kolejna 100 od tego banku. Jeszcze 30 zł będzie za płatności kartą w telefonie i zamykam rachunek.

  OdpowiedzUsuń
 16. Dobre wieści. Przyszło info w bankowości o zmianie taryfy opłat i tak takie coś
  "Co zmienimy i dlaczego

  29 grudnia 2017 roku

  1. Przedłużymy zwolnienie z opłaty za kartę Mastercard w telefonie do 28 grudnia 2018 roku. Do tego czasu może Pani korzystać z karty bez opłat."

  OdpowiedzUsuń
 17. Dostał już ktoś pieniądze?

  OdpowiedzUsuń
 18. 29.12 i dalej nie ma premii

  OdpowiedzUsuń
 19. Dziś wpadło u mnie 30 zł na 2 kontach.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...