Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nest Bank podwyższa oprocentowanie lokat dla nowych środków nawet do 2,9%

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

16.11.2017

Nest Bank podwyższa oprocentowanie lokat dla nowych środków nawet do 2,9%

Bank zdecydował się już na kolejną podwyżkę stawek.

Lokata na nowe środki w Nest Banku
Po trzech tygodniach obowiązywania oprocentowania 2,7% w skali roku dla lokat z okresem od 6 miesięcy wzwyż, teraz stawki ponownie wzrosły. Choć tym razem są zróżnicowane jeśli chodzi o okres umowny depozytu.

Warunkiem otrzymania promocyjnej stawki oprocentowania jest wpłacenie nowych środków. Bank rozumie je jako nadwyżkę ponad saldo środków z dnia 15.10.2017 r. 

Na wysokość oprocentowania wpływ ma też posiadanie konta osobistego w Nest Bank (które na szczęście jest bez warunków darmowe - o czym nieco niżej). Lokatę na nowe środki można też założyć bez posiadania/otwierania konta w Nest Banku, ale wtedy oprocentowanie będzie niższe o 0,2 p.p.

Nest Lokata Nowe Środki - aktualne stawki oprocentowania wyglądają następująco:
 Okres lokaty
Oprocentowanie dla posiadaczy konta otwierających lokatę w bankowości internetowej lub w placówce
Oprocentowanie dla osób otwierających lokatę przez stronę internetową Nest Banku (bez konieczności posiadania/otwierania konta)
3 miesiące
2,5%
2,3%
6 miesięcy
2,8%
2,6%
12 miesięcy
2,8%
2,6%
18 miesięcy
2,85%
2,65%
24 miesiące
2,9%
2,7%

Minimalna kwota lokaty to 1 000 zł. Maksymalnie ulokować można do 2 000 000 zł (na jednej lub łącznie na wielu lokatach). Choć oczywiście warto pamiętać o tym, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny "działa" wyłącznie dla kwot, które nie przekraczają równowartości 100 000 euro. Oferta oprocentowania obowiązuje do odwołania. W przypadku ulokowania środków, które nie spełnią wymogu "nowych środków" oprocentowanie wyniesie 1,2% w skali roku.

Nest Konto - czy warto założyć? Konto osobiste w Nest Banku to jeden z nielicznych rachunków oferowanych przez banki w Polsce, który prowadzony jest bez warunków za 0 zł. Bank nie pobiera też opłat za posiadanie karty wydawanej do konta, ani za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej bądź mobilnej. Bez prowizji można też wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce. W skrócie więc: wszystko co najważniejsze jest za 0 zł.

Osoby otwierające konto osobiste w Nest Banku dodatkowo mogą załapać się też na lokatę powitalną w postaci Nest Lokaty Witaj. Na depozyt ze stawką 4% w skali roku wpłacić można do 10 000 zł. Do wyboru jest jeden z okresów: 3 lub 6 miesięcy. W przypadku pierwszego z nich nie ma konieczności spełniania dodatkowych warunków. Jeśli promocyjną stawkę zechcesz uzyskać na dłuższy okres, wówczas będzie trzeba zapewnić wpływ wynagrodzenia, emerytury, renty, stypendium bądź świadczeń z programu "Rodzina 500 plus" na konto w Nest Banku. Przeczytaj o promocyjnej lokacie 6-miesięcznej dla osób otwierających Nest Konto. Jeśli zdecydujesz się na przekierowanie wpływów do Nest Banku, a przy tym jesteś beneficjentem świadczeń z programu "Rodzina 500 plus" to na wyciągnięcie ręki będziesz mieć też premię na sumę 200 zł.

Za podrzucenie informacji o podwyżce oprocentowania w Nest Banku dziękuję Czytelniczce Emilii.

Przydatne dokumenty:

10 komentarzy:

 1. No to teraz czekamy na przebicie przez Idea Bank.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sensowny jest właściwie okres 3 lub 6 miesięcy bo na dłużej to podejrzewam że wzrosną stopy procentowe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lokata jest dla nowych środków. A co z tą kwotą z 15.10? cały czas trzeba ją utrzymywać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałem gdzieś że tylko w dniu założenia lokaty bank to sprawdzi. I w nocie prawnej jest taki zapis:
   "W przypadku stwierdzenia przez Bank, że środki pieniężne wpłacone na „Nest Lokatę Nowe Środki” nie stanowią nadwyżki nad środkami pieniężnymi w złotych zdeponowanych przez Klienta w Banku na dzień 15 października 2017 r., środki pieniężne zdeponowane na „Nest Lokacie Nowe Środki” będą oprocentowane według stawki 1,2% w skali roku. Zmieniona stawka oprocentowania będzie obowiązywała od następnego dnia roboczego po stwierdzeniu przez Bank niespełnienia warunku, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym" więc szybko można dowiedzieć się o tym gdyby było inaczej.

   Usuń
 4. a ja sprawdziłem ile miałem dnia 15 pazdziernika kasy...13 pazdziernika wycofałem ostatnie 2,70 zł i miałem 0 bo wszystko przerzuciłem do milenium banku, bo akurat tam mialem przez 90 dni 2,5% to wiecej niz mi oferuja na nest oszczednosci(stary klient standart mam 2,2% a nowy klient 2,25% przez 3 miechy a pozniej 1,2% jako standart).ale lokate jezeli zaloze to na 6 miesiecy..teraz nie chce psuc wyplaty pierwszej w tym miesiacu, bo 27 splata karty kredytowej..a tak wogole przyszedł juz meil z milenium aby uzupełnić dane do 50 zł na konto i 100 zł do rosmana..

  OdpowiedzUsuń
 5. Rozumiem że jeśli w dniu 15.10 na koncie Nest banku miałem 5 tyś. a na lokacie 10 tyś. to nowymi środkami będzie wszelka gotówka powyżej 15 tyś ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy jest jakiś sposób by się dowiedzieć jakie posiadało się saldo na 15.10?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na infolinii powiedzą. Sprawdzałam i bez problemu mi wyliczyli.

   Usuń
 7. Można również pytać mailowo.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...