Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata 2,5% dla kwoty 250 000 zł + premia 2000 zł za konto Citigold w Citibanku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

9.11.2017

Lokata 2,5% dla kwoty 250 000 zł + premia 2000 zł za konto Citigold w Citibanku

Wystartowała kolejna promocja konta osobistego, tym razem z nieco wyższej półki.

Lokata 2,5% + premia 2000 zł za konto Citigold w Citibanku
Gwarantowana nagroda pieniężna w wysokości aż 2 000 zł nie zdarza się często. Okazja jest to więc nie lada, ale... by móc z niej skorzystać trzeba dysponować kwotą co najmniej 330 000 zł. To wymóg dość wyśrubowany. Jeśli jednak taką kwotę posiadasz, to droga do wzięcia udziału w promocji jest otwarta. Zyskasz odsetki z lokaty (co najmniej 1 260 zł) oraz nagrodę (2 000 zł). Na końcu wpisu szczegółowo wyliczam, czy to się opłaca.

Na wstępie przypomnę, że równolegle dostępna jest też promocja innego konta z oferty Citibanku: z kontem Citi Priority do zdopriobycia jest 700 zł (przy czym nie trzeba dysponować aż tak dużymi środkami, jak w przypadku niniejszej promocji Citigold).

O promocji konta Citigold niedawno pisałem już na blogu (tutaj), aczkolwiek wtedy była to edycja bez lokaty 2,5%, co niestety przekładało się na utrudnienie w spełnieniu warunków promocji ze względu na konieczność utrzymywania określonego salda środków na rachunkach w Citibanku - wtedy z niższym oprocentowaniem. Teraz z taką lokatą będzie łatwiej.

Dla kogo promocja? Udział w akcji mogą wziąć osoby, które po 31.12.2015 r. nie posiadały, ani nie współposiadały konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego oraz nie były pełnomocnikiem do takich kont w Citibanku.

Zasady promocji. By skorzystać z okazji do bankobrania z kontem Citigold należy:
 • najpóźniej do 31.01.2018 r. zawnioskować o konto Citigold i zawrzeć umowę (podpisując też regulamin promocji);
 • do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta uzyskać dzienne saldo na poziomie 330 000 zł (czyli przez 1 dzień musisz mieć tyle środków na swych rachunkach w Citibanku; środki te nie mogą być przelane z konta dla klientów indywidualnych prowadzonego przez Citibank);
 • do końca 7. miesiąca po otwarciu konta: 
  • co najmniej jeden raz zalogować się w bankowości internetowej Citibanku oraz
  • w każdym z 6 kolejnych miesięcy utrzymywać średniomiesięczne saldo środków na rachunkach w Citibanku na poziomie co najmniej 300 000 zł (w spełnieniu tego warunku pomoże Ci lokata 2,5%, o której nieco niżej)

Za spełnienie tych warunków otrzymasz nagrodę pieniężną w wysokości 2 000 zł, którą Citibank wypłaci do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Teraz kilka wyjaśnień dotyczących zwłaszcza ostatniego warunku, który należy spełnić, by otrzymać nagrodę.

Czym jest średniomiesięczne saldo środków na rachunkach w Citibanku? Zgodnie z regulaminem promocji:
"średniomiesięczne saldo środków wyliczane jest z sumy środków znajdujących się na wszystkich rachunkach Uczestnika oferowanych przez Bank w kolejnych dniach miesiąca podzielone przez liczbę dni w danym miesiącu kalendarzowym"

Przekładając to na praktykę: albo codziennie w banku będziesz trzymać min. 300 000 zł, albo np. 600 000 zł przez pół miesiąca. Ze względu na limity Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (ochrona kapitału obowiązuje dla kwoty nie przekraczającej równowartości 100 000 euro) polecam pierwszą z opcji.

A kiedy dokładnie trzeba spełnić warunki? Mowa o 7 miesiącach po otwarciu konta, ale... przez 6 kolejnych miesięcy. W praktyce wygląda to tak: jeśli konto założysz w listopadzie, to średniomiesięczne saldo na poziomie min. 300 000 zł trzeba utrzymywać od grudnia 2017 r. do maja 2018 r. lub od stycznia do czerwca 2018 r. Lepiej oczywiście zrobić to już od grudnia do maja, bo wtedy i premia będzie wcześniej (do końca czerwca 2018 r.).

Lokata 2,5% na 3 miesiące


Pierwsze 500 osób (liczba to może niewielka, ale przy tych warunkach promocji nie sposób spodziewać się masowego zainteresowania promocją; do tej samej liczby limitowana jest pula nagród po 2 000 zł), które wezmą udział w promocji skorzystać będzie mogło z promocyjnej lokaty. Jej główne cechy to:
 • maksymalna kwota: 250 000 zł 
 • oprocentowanie: 2,5% w skali roku (stałe) 
 • okres depozytu: 3 miesiące

Czy to się opłaca? Szczegółowo liczę!


Świetna premia pieniężna, a do tego całkiem dobra lokata. Wszystko wygląda świetnie, aczkolwiek trzeba zauważyć, że lokata jest na okres 3 miesięcy, a tymczasem średniomiesięczne saldo na rachunkach w Citibanku na poziomie min. 300 000 zł trzeba utrzymywać przez 6 miesięcy. Jak zatem będzie wyglądał ostateczny bilans zysków? Na czym ulokować 50 000 zł (niezbędne do salda), gdy maksymalna kwota lokaty 2,5% to 250 00 zł? Oraz na czym ulokować 300 000 zł, gdy zakończy się promocyjna lokata?

Rozwiązaniem, które wydaje się optymalnie, skrojonym pod wyciśnięcie maksimum odsetek z produktów oszczędnościowych w Citibanku jest:

Przez pierwsze 3 miesiące ulokowanie 250 000 zł na lokacie 2,5%, 20 000 zł na Koncie SuperOszczędnościowym i 30 000 zł na koncie oszczędnościowym.

Przez kolejne 3 miesiące 20 000 zł najkorzystniej utrzymać na Koncie SuperOszczędnościowym, 200 000 zł na koncie oszczędnościowym, a pozostałe 80 000 zł na 3-miesięcznej Internetowej T-Lokacie (ale już nie promocyjnej, ale standardowej).

Jakie są warunki tych produktów? Wyjaśniam:
 • Konto SuperOszczędnościowe. Na nim otrzymasz stawkę 1,5% w skali roku, ale wyłącznie dla kwoty do 20 000 zł. By za taki rachunek nie zapłacić (15 zł za jego prowadzenie), w danym miesiącu musisz zapewnić wpływ wynagrodzenia na konto osobiste w wysokości min. 3 000 zł (choć Czytelnicy, którzy testowali już ofertę Citibanku donosili, że wystarczy zapewnienie wpływu z własnego konta w innym banku; nie musi to być wynagrodzenie przelewane przez pracodawcę).
  Pamiętaj, iż przy tym koncie odsetki naliczają się wyłącznie za miesiąc, w którym nie wykonasz z niego żadnej wypłaty (jeśli więc już ją robić, to na początku miesiąca, w którym Konto SuperOszczędnościowe jednocześnie wyzerujesz).
 • Konto oszczędnościowe. Na nim można uzyskać do 0,8% w skali roku dla kwoty do 200 000 zł.
 • Internetowa T-Lokata. W przypadku 3-miesięcznego depozytu na warunkach standardowych oprocentowanie wynosi 0,3% w skali roku.

No i liczę, ile z tego wszystkiego wyjdzie. Na odsetkach z promocyjnej lokaty 2,5% oraz na pozostałych produktach oszczędnościowych zyskasz ok. 1 801 zł. Do tego dojdzie nagroda pieniężna w wysokości 2 000 zł. Razem zyskasz więc 3 801 zł! Rewelacyjna kwota.

A jak wyszłoby z ulokowaniem 300 000 zł na lokatach w innych bankach. Na chwilę obecną można by je wpłacić na (ciągle dostępną na chwilę publikacji niniejszego wpisu) Lokatę Tylko Teraz w Idea Banku dającą 3% w skali roku na 3 miesiące. Co będzie po tych trzech miesiącach? Trudno wyrokować. Nie chcąc wpadać w hurraoptymizm założę, że kolejną lokatą byłoby 2,5% w skali roku. Wtedy przez pół roku z odsetek na takich lokatach dałoby się uzyskać ok. 3 331 zł. Różnica na korzyść promocji Citibanku to 470 zł. To niedużo... i dużo. Niedużo ze względu na fakt, że we wspomnianej promocji Citi Priority do wzięcia jest 700 zł. Ale z drugiej strony dużo zważywszy na fakt, że nawet nie trzeba płacić kartą, a tyle więcej daje Ci zarobić Twój kapitał.

Komu opłaca się skorzystać? Na pewno osobom, które mają dużo oszczędności i które nie chcą przekraczać limitów objętych Bankowym Fundusze Gwarancyjnym. Poza kilkoma bankami oferującymi najlepsze lokaty dla dużych kwot (Idea Bank, Nest Bank i BGŻ Optima) teraz - dzięki powyższej promocji - można wybrać jeszcze Citibank.

A tak między nami - choć podkreślę, że nie jest to ani moją rekomendacją, ani obietnicą - w Citibanku przy ulokowaniu oszczędności na poziomie 300 000 zł można próbować negocjować stawki indywidualne. O tym pisało mi w mailach już kilka osób. Być może więc po upływie promocyjnej lokaty 3-miesięcznej 2,5% uda się uzyskać coś więcej niż standardowa oferta? Warto spróbować negocjować.

Konto Citigold - prześwietlenie oferty 


Rachunek otwierany w promocji - Citigold - prowadzony jest za 0 zł w przypadku utrzymania średniomiesięcznego salda środków na rachunkach w Citibanku na poziomie min 300 000 zł (co pokrywa się więc z warunkami promocji). W przypadku niespełnienia tego warunku opłata miesięczna wyniesie 220 zł. Na szczęście karta wydawana do konta jest już za 0 zł. Darmowe są również krajowe przelewy PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów.


Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter i korzystaj z najlepszych okazji do bankobrania. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowościach:
Adres e-mail

Przydatne dokumenty:

13 komentarzy:

 1. Fajnie mieć takie problemy i martwić się przekroczeniem limitów BFG.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze parę promocji na płacenie telefonem i kto wie ... ???

   Usuń
 2. A ja bym skorzystał ale karencja mnie obejmuje :( Więc jednak założę Priority.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wystartowała kolejna promocja konta osobistego? Bez przesady, Złotówa - ja dostałem od nich telefon z tą ofertą już ponad miesiąc temu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lokata Tylko Teraz dziś jeszcze była ale już nie ma. Więc różnica na korzyść Citi będzie większa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idea znowu daje czadu. Po moich wycofanych zgodach marketingowych okazuje się, że traktują mnie jak "prawie" nowego klienta. Złożyłem wniosek o Tylko Teraz i już tydzień walczę... ///
   Oto jak to jest :
   Miałem Lokatę Happy (kto nie miał?:)). Z uwagi na brak atrakcji, zamknąłem wszystko - zgody, umowy ramowe - co się dało. Teraz patrzę, fajne 3pc. Złożyłem wniosek i nic. Kolejny dzień nic. Infolinia - musisz udać się do Oddziału, bo jakieś 'chrynie'. Więc się udałem. Okazało się, że założyli mi drugą kartotekę klienta, jako kompletnie nowy. Od razu lampka - przecież Happy:) Ale nie jest tak prosto. Spędziłem coś godzinę na nowo robiąc kartotekę, uzupełniając dane i takie tam (kawę mają paskudną...). Koniec końców, po kilku telefonach z i do Warszawy (bo przecież grzebiemy w bazie danych klientów,,,), udało się uaktualnić moje dane. Widzę już co nieco w 'chmurze', co znaczy mój wniosek dalej stoi - etam robię nowy:) Oferta dziś zniknęła:) Hejt Lofki:) tu się zgapilem, ale brnę,,,
   Kolejny etap męki - infolinia. Sprawa jest tak zawiła, że przekierowują ją do [określenie usunięte - przyp. Mr. Złotówa] :) Jutro dzień wolny za 11.11. Ciekawe czy ktoś to ruszy... wniosek ważny 2 dni...
   Przepraszam za emocje, ale przecież widać co to za bałagan :)
   ps. Happy lokaty nie mogę, bo już mam wniosek - zatkany, ale wniosek, czyli nie jestem dziewica (dla 'Ideowów'). To co polecam w takich przypadkach - namówcie panią z banku (potrzeba szczyptę wdzięku i czaru), a pokasuje Wam kartotekę klienta, wszelkie wnioski i będziecie mogli zrobić sobie nową lokatę Happy :) (nie dajcie się na żadne konto-loko-wnioski o cokolwiek, czysty klient !). Tak dołączycie do legendarnych 'Lokata Happy? Miałem ze 2 czy ileś':) szkoda, że później do mnie dotarło :)
   System mnie pokonał :) Ale doświadczenie jest:)

   Usuń
 5. Kilka dość istotnych kwestii:
  1. Nagrodę pieniężną 2 tys. zł bank wypłaci do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków - to oznacza konieczność utrzymywania konta przez min. 7 m-cy!
  2. Jeśli się nie ma kontaktu z pracownikiem, który jest w stanie otworzyć konto od razu, to pozostaje czekanie z poważną kwotą pieniędzy (tzw. 'środków') na telefon zwrotny po złożeniu wniosku, a z tym bywa u nich różnie.
  3. Lokaty są u nich tradycyjnie dość przeciętne, więc po otrzymaniu nagrody pozostaje zamknięcie konta i nawet przy możliwości targowania się (tzw. 'negocjacji') nie są w stanie konkurować z bankami nastawionymi bardziej pro-inwestycyjnymi.
  4. Zamykanie u nich konta nie jest najłatwiejsze.

  Zastanawia dlaczego nie oferują po prostu konkurencyjnych lokat jeśli chcą przyciągnąć do siebie na dłużej więcej poważnych klientów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 3. Akurat przy kwocie 300k pół roku temu bez promocji za otwarcie konta uzyskałem lokatę 2,5%
   4. Zamknięcie jest proste. Wysyła się wiadomość w Citionline. Oddzwania konsultant i na prośbę klienta konto zamykane jest bez 30-dniowego okresu wypowiedzenia.

   Usuń
  2. @Anonimowy 9 listopada 2017 22:33

   Dzisiaj na dodatek dostałbyś jeszcze 2 tys. premii, ale tak czy owak te 2,5% nie powalało nawet i pół roku temu!

   Usuń
  3. Dostałem premię za konto wcześniej ;)

   Usuń
 6. A wystarczyło by, żeby dali ofertę 6-miesięcznej lokaty bez żadnej premii na 3% do 250K dla zakładających to konto i mieliby tłumy nowych klientów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ale pewnie inaczej to w koszty mogą sobie wpisywać i dlatego tak nie zrobią :(

   Usuń
 7. Już kiedyś pod podobną promocją napisałem że to promocja dla bogatych. Czyli bogaci jeszcze bardziej się bogacą, a biedni jak biedni byli tak są.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...