Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bon 300 zł do wydania na Allegro za przetestowanie darmowej karty Citi Simplicity

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

19.02.2018

Bon 300 zł do wydania na Allegro za przetestowanie darmowej karty Citi Simplicity

Wystartowała kolejna edycja promocji z voucherem na Allegro od Citibanku.

Voucher 300 zł na zakupy w serwisie Allegro za kartę Citi Simplicity od Citibanku
Do zdobycia jest voucher 300 zł. By go otrzymać, wystarczy wyrobić darmową kartę kredytową Citi Simplicity i wykonać 10 płatności na dowolne kwoty. I to już wszystko - za to bank przekaże Ci nagrodę gwarantowaną.

Dla kogo promocja? Udział w akcji wziąć może osoba, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2015 r. nie posiadała głównej karty kredytowej w Citibanku.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citibank i otrzymaj voucher na 300 zł do allegro.pl":
 • do 31.05.2018 r. wypełnij formularz zgłoszeniowy;
 • gdy zadzwoni konsultant banku, złóż wniosek o kartę (najlepiej Citi Simplicty; dlaczego? wyjaśniam nieco niżej), wyrażając przy tym zgody na przetwarzanie danych w celach informowania o produktach i usługach podmiotów współpracujących z bankiem oraz na otrzymywanie informacji handlowych;
 • przekaż bankowi dokument potwierdzający zadeklarowane dochody (o tym jak to zrobić poinformuje Cię konsultant banku w trakcie w/w rozmowy);
 • do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (datę znajdziesz w egzemplarzu umowy, który bank odeśle do Ciebie listownie):
  • przez 2 kolejne miesiące wykonaj po minimum 5 płatności kartą (na dowolne kwoty);
  • co najmniej 1 raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku.

Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz nagrodę gwarantowaną. Voucher - w postaci kodu - bank prześle Ci wiadomością w bankowości internetowej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji.

Przykładowo więc, jeśli umowę zawrzesz w lutym, to wtedy na logowanie i wykonanie po 5 płatności kartą przez 2 kolejne miesiące będziesz mieć czas do końca kwietnia. Możesz te transakcje wykonać albo w lutym i marcu, albo w marcu i kwietniu. Jeśli wyrobisz się w lutym i marcu, to nagrodę otrzymasz do końca kwietnia. Jeżeli jednak płatności wykonasz dopiero w marcu i kwietniu, to bank voucher przekaże Ci najpóźniej do 31.05.2018 r.

Wykorzystaną kwotę z karty (wskutek 5 płatności przez 2 kolejne miesiące) spłacić możesz jeszcze w okresie bezodsetkowym co oznacza, że oddasz dokładnie taką samą kwotę, jaką wydasz za pomocą karty. Choć na stronie promocji znajdziesz informację, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,47% to pamiętaj, że ta informacja pojawia się tam w oparciu o ustawowo narzucone obowiązki informacyjne banku. Wyliczenie opiera się na założeniu wykorzystania całej kwoty od razu i spłacania jej w miesięcznych ratach, co jest jednak oderwane od rzeczywistości. Gdy dokonasz wspomnianej spłaty w okresie bezodsetkowym, bank nie naliczy bowiem odsetek, ani jakichkolwiek opłat - więcej na temat karty piszę na końcu niniejszego wpisu.

Kto może wnioskować o kartę w Citibanku?


Od osoby wnioskującej o kartę kredytową bank wymaga spełnienia poniższych kryteriów:
"wiek - minimum 21 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla osób prowadzących firmę - min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata"

Źródłami dochodu akceptowanymi przez bank są również: umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak wspomniane wyżej kryteria wiekowe oraz minimalnego dochodu.

Karta Citi Simplicity - prześwietlenie oferty


W swej ofercie Citibank posiada kilka różnych kart kredytowych, ale z punktu widzenia bankobiorcy najlepsza jest karta Citi Simplicity. Bank wydaje ją bezpłatnie i nie pobiera też opłat za jej użytkowanie (ani rocznej, ani miesięcznych) bez względu na to czy z karty korzystasz czy też nie.

Wyrabiając kartę kredytową w Citibanku warto jednak zwrócić uwagę na to, by nie włączać funkcji dodatkowych, bo te już kosztują. Nie aktywuj więc usługi CitiPhone (to opłata za dostęp do obsługi telefonicznej). Nie zamawiaj też karty dodatkowej (np. dla bliskiej, zaufanej osoby), ani naklejki do płatności zbliżeniowych, bo zarówno karta dodatkowa, jak i naklejka od marca (zgodnie z zapowiedzią banku) mają być płatne. A do spełnienia warunków promocji są absolutnie zbędne. Wystarczy bowiem główna karta w tradycyjnej postaci, a więc plastikowa. I ona jest bez warunków darmowa.

Jak nie płacić za kartę? Karta kredytowa - co może mylnie sugerować jej nazwa - nie jest kredytem (standardowym z comiesięcznymi ratami). Jest to bowiem limit kredytowy z którego możesz, ale nie musisz korzystać. Każda płatność wykonana kartą spowoduje częściowe wykorzystanie limitu, ale co najważniejsze: karta taka ma okres bezodsetkowy. Dzięki temu - jeśli wydaną kwotę spłacisz w określonym czasie - nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów (ani odsetek, ani opłat), bo oddasz tyle samo.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy.


Przydatne dokumenty:

34 komentarze:

 1. Te 10 płatności (2 x 5) muszą być na Allegro czy mogą być gdziekolwiek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płatności mogą być w dowolnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie (więc także na Allegro). Na Allegro jednak płacić tą kartą nie trzeba.

   Usuń
 2. Jak później wygląda rezygnacja z takiej karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy wysłać wiadomość w bankowości internetowej. Celem potwierdzenia w ciągu kilku-kilkunastu dni zadzwoni jeszcze konsultant bank, by potwierdzić dyspozycję.

   Usuń
  2. Na zatrzymanie dostaniesz jeszcze kolejną promocję ;) Moneyback 10%.

   Usuń
  3. Przez jaki czas? Ile max?

   Usuń
  4. U mnie było 200 zł. Czasu na transakcje miałem 2,5 miesiąca.

   Usuń
 3. Dochód jest uwzględniany średni z ostatnich 3 miesięcy czy jak to jest liczone? W grudniu i styczniu koło 1000 zł miałem, natomiast listopad 2700 zł i nie wiem czy się załapie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pod uwagę biorą średni miesięczny dochód.

   Usuń
 4. Podobno jest taka grupa ludzi w Polsce, której przedstawiciele nie mają jeszcze żadnej karty Handlowego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tacy którzy dopiero teraz kończą 21 lat 😉

   Usuń
 5. Witam,

  chciałbym zapytać czy ta promocja łączy się z poprzednią wciąż trwającą promocją 300zł z kartą simplicitY?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, każda z tych promocji działa odrębnie i nie łączą się ze sobą. O udziale w konkretnej z nich decyduje wysłanie formularza zgłoszeniowego dedykowanego danej promocji.

   Usuń
 6. 01.01.2015 r., dziękuję, ten rok chyba będzie bez kk z city

  OdpowiedzUsuń
 7. 1) Czy w kolejnych miesiącach, np w tym oczekiwania na voucher bank wymaga też robienia tych 5 płatności w miesiącu?
  2) płatności mają być w miesiącach liczonych od zawarcia umowy czy w kalendarzowych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) Nie ma wymogu korzystania z karty (poza płatnościami na potrzeby promocji); karta nieużywana będzie darmowa.
   2) Kalendarzowych (zgodnie z przykładem w prześwietleniu promocji).

   Usuń
 8. Umowę można zawrzeć w oddziale?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Promocja jest niedostępna w placówkach banku (także w zakresie finalizowania wniosków złożonych online/telefonicznie).

   Usuń
 9. Po jakim czasie można spodziewać się kontaktu z banku?? Bo czekam na telefon i cisza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do mnie zadzwonili po 6 dniach.

   Usuń
  2. Ja formularz wysłałem w środę. Dziś miałem telefon. Konsultant mówił mi że jest bardzo duże zainteresowanie i dlatego tyle trzeba czekać.

   Usuń
  3. Do mnie zadzwonili na nastepny dzień. Wszystko podałem, wniosek rozpatrzony pozytywnie a od 8 dni zero odzewu ani od kuriera ani od banku.

   Usuń
  4. Też długo czekałem. Napisałem do nich przez formularz kontaktowy na stronie i po 2 dniach kurier już był.

   Usuń
 10. Jeśli już mam KK z CitiBanku, ale inną - VISA BP Payback, to czy mogę skorzystać z tej promocji?
  Nie upatruję zapisu, by dotychczasowi klienci byli wykluczeni z udziału w tej akcji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Dla kogo promocja? Udział w akcji wziąć może osoba, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2015 r. nie posiadała głównej karty kredytowej w Citibanku" (jakiejkolwiek karty kredytowej - niekoniecznie Citi Simplicity).

   Usuń
 11. Ile trzeba czekać na kartę, bo już ponad tydzień minał od podpisania umowy, a karty ciągle brak.

  OdpowiedzUsuń
 12. Cześć, jestem nowy na pokładzie. Mam pytanie odnośnie oferty, czy mogę jeszcze ubiegać się o założenie konta, czy płatności musiałby zostać dokonane maksymalnie do końca maja zgodnie z końcem oferty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do końca maja musi być wysłany formularz zgłoszeniowy. Złożenie wniosku, zawarcie umowy czy wykonanie płatności kartą może nastąpić później.

   Usuń
  2. No to bajka, zaraz się zabieram za formalności :D dzięki wielkie!

   Usuń
 13. Proszę o pomoc ponieważ nie jestem w stanie doczytać się odpowiedzi czy podczas jednych zakupów (chodzi o zamówienie jednej rzeczy w jednej transakcji) na allegro mogę wykorzystać dwa bony (swój i męża)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podczas jednej transakcji tylko jeden bon. Na Allegro nie łączą się niestety.

   Usuń
 14. Witam, mam pytanie odnośnie minimalnych warunków, które trzeba spełnić aby bank pozytywnie rozpatrzył wniosek o kartę. Otóż wiek i dochód przekraczam zdecydowanie, natomiast czas trwania umowy już nie, bo ostatnio zmieniłem pracę. Czy ktoś miał podobną sytuację i jego wniosek został rozpatrzony pozytywnie? :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy jak dziś dopiero wyślę zgłoszenie to nie będzie już za późno? Bo podejrzewam że może już nikt do jutra nie zadzwoni bo Boże Ciało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 31.05. (do godz. 23:59) wystarczy wysłać zgłoszenie. Złożenie wniosku, zawarcie umowy czy spełnienie warunków promocji może nastąpić później.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...