Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Mam PKO - 8. edycja, w której PKO BP płaci 50 zł za otwarcie konta

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.02.2018

Mam PKO - 8. edycja, w której PKO BP płaci 50 zł za otwarcie konta

Wystartowała kolejna edycja promocji, w której zyskać można z kontem w PKO BP.

Program poleceń Mam PKO - premia 100 zł za konto w PKO BP i po 50 zł za polecenie
Osoba otwierająca konto w prosty sposób zyskać może gwarantowany bonus 50 zł na start. A posiadając już konto, zarabiać można na poleceniach - za każdą skuteczną rekomendację bank płaci po 100 zł. Stawki oferowane przez bank zostały więc zamienione.

Dotąd - w poprzednich edycjach programu "Mam PKO" to polecany otrzymywał 100 zł, a polecający 50 zł. Zmiana ta może zaskakiwać. Bo to przecież polecony ma więcej zadań do wykonania...

Dla kogo promocja? Poleconym, czyli osobą która otrzyma 50 zł za otwarcie konta może być "nowy klient", przez którego bank rozumie:
"osobę fizyczną, także tę prowadzącą działalność gospodarczą lub będącą wspólnikiem w spółce cywilnej, która w dniu złożenia wniosku o Nowe konto lub Nowy pakiet PKO Banku Polskiego (...) nie posiada żadnego z kont lub pakietów (...) ani nie jest rozpatrywany wobec niej wniosek o otwarcie żadnego z tych kont lub pakietów złożony przed rozpoczęciem Edycji Programu, ani w okresie ostatnich trzech lat liczonych od daty rozpoczęcia Edycji Programu nie posiadała żadnego z tych kont lub pakietów"

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji i zdobyć gwarantowany bonus 50 zł za otwarcie konta:
 • złóż wniosek o konto w PKO BP, wpisując "kod polecenia" od obecnego klienta banku (wiarygodny i sprawdzony kod uzyskasz na końcu niniejszego wpisu);
 • we wniosku wyraź zgody na przekazywanie materiałów marketingowych przez bank;
 • w ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia konta wykonaj płatności kartą wydaną do konta na sumę min. 200 zł oraz co najmniej jedną płatność IKO (z wykorzystaniem kodu BLIK) o łącznej wartości min. 40 zł (to zmiana względem wcześniejszych edycji, gdzie wystarczyło wydać 10 zł).

I to już wszystko. Choć spełniając powyższe warunki, przyda Ci się jeszcze kilka wskazówek:

▶ Gdzie wykonać płatności? Płatności kartą i IKO, które liczą się w promocji muszą być wykonane w punktach handlowo-usługowych (do wymaganego minimum 200 zł kartą i 40 zł IKO bank nie zaliczy płatności w Internecie).

▶ Płatności IKO. Transakcje przy użyciu aplikacji IKO oznaczają płatności z wykorzystaniem kodu BLIK, który wygenerujesz właśnie w aplikacji mobilnej PKO BP (a bank nazywa ją IKO). Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z tego systemu płatności mobilnych, koniecznie przeczytaj poradnik: BLIK - płatności telefonem. Zalety i wady jakie ma Polski Standard Płatności. A jeśli nie kojarzysz punktów handlowo-usługowych umożliwiających płacenie kodami BLIK, zobacz gdzie płacić BLIKiem?

▶ Promocja PKO BP, a Konto Inteligo. Konto Inteligo prowadzone jest przez PKO BP, ale jego posiadanie na szczęście nie wyklucza z udziału w promocji Mam PKO. Możesz więc teraz zgarnąć 50 zł za założenie konta w PKO. Jeśli jednak chcesz je polecać w ramach programu "Mam PKO", to niezbędne jest już posiadanie konta właśnie w PKO BP. 

▶ Termin wypłaty premii. Program poleceń "Mam PKO" podzielono na trzy etapy: 2.02.-3.03., 4.03.-1.04., 2.04.-4.05.2018 r. Mają one jednak znaczenie wyłącznie w kontekście wyliczenia terminu, w którym bank zamierza wypłacać premie. W ciągu 50 dni kalendarzowych od zakończenia danego etapu bank sprawdza spełnienie warunków, a w ciągu kolejnych 25 dni wypłaci bonus na Twe konto. Okresy te mogą wydawać się strasznie długie, ale w praktyce (czego dowodzą poprzednie edycje programu "Mam PKO"), bank zdecydowanie szybciej wypłaca nagrody.

▶ Opodatkowanie premii. W regulaminie promocji można znaleźć zapis:
"W przypadku konieczności odprowadzenia przez Organizatora, jako płatnika podatku, zryczałtowanego podatku od uzyskanych nagród, Organizator zwiększy wartość jednostkową nagrody o kwotę odpowiadającą wartości należnego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych od uzyskanej nagrody. Kwotę tę Organizator przekaże na rachunek właściwego Urzędu Skarbowego tytułem należnego podatku dochodowego"

Można więc ze spokojem przyjąć, że zdobyta przez Ciebie premia w całości pozostanie do Twej dyspozycji.

Masz konto w PKO BP? Jak polecać, by zarabiać?


Jeśli masz (lub założysz) już konto osobiste w PKO BP, to dalej możesz je polecać i zarabiać na poleceniach. By to jednak robić, niezbędna jest rejstracja na stronie mam.pkobp.pl (podać należy m.in. numer telefonu komórkowego, który będzie zgodny z numerem przez Ciebie zarejestrowanym w banku przy umowie o konto). I ten numer telefonu będzie służył jako kod polecania. Premię 100 zł otrzymasz, jeśli osoba polecona wykorzysta ten kod przy składaniu wniosku oraz gdy spełni wszystkie warunki do uzyskania przez siebie premii 50 zł za otwarcie konta.

Dodatkowo dla najbardziej aktywnych w polecaniu bank przewidział też nagrody dodatkowe: 3 000, 2 000 i 1 000 zł.

Konta w PKO PB - prześwietlenie oferty 


Spośród kont osobistych dostępnych w ofercie PKO BP najlepszym wyborem są dwa rachunki: Konto dla Młodych (w wieku 18-26 lat) oraz Konto za Zero. Poniżej prezentuję ich główne cechy.

Konto za Zero to:
 • 0 zł za otwarcie konta;
 • 0 zł za prowadzenie konta, gdy wydana jest do niego karta płatnicza (jeśli konto jest bez karty to opłata wynosi 6,90 zł);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej;
 • 0/6,90 zł - opłata za kartę nie jest pobierana jeśli w okresie rozliczeniowym wykonasz płatności na sumę min. 300 zł; okres rozliczeniowy liczony jest miesiącami, ale nie kalendarzowymi, a od daty otwarcia konta; 
 • 0 zł za wypłaty gotówki w bankomatach sieci PKO BP.

Z kolei Konto dla Młodych jest propozycją skierowaną do pełnoletnich osób, które nie ukończyły jednak 26. roku życia. Główne cechy tego rachunku to:
 • 0 zł za otwarcie konta;
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej;
 • 0 zł za kartę płatniczą (jeśli w okresie rozliczeniowym wykonasz co najmniej 5 płatności na dowolne kwoty; przy braku płatności opłata wynosi do 5 zł);
 • 0 zł za wypłaty gotówki w dowolnym bankomacie w Polsce i na świecie.

Jak wygląda otwarcie konta w PKO BP? Po złożeniu wniosku o konto, skontaktuje się z Tobą konsultant banku celem potwierdzenia danych i umówienia kuriera. Podczas tej rozmowy możesz wskazać inny adres do podpisania umowy niż adresy podane we wniosku (zamieszkania i korespondencyjny). Może więc to być np. Twoje miejsce pracy czy uczelnia. Przed przybyciem kurier kontaktuje się celem ustalenia dokładnej godziny przyjazdu. Po podpisaniu umowy, w ciągu kilku minut od wyjścia kuriera, Twoje konto powinno zostać aktywowane. Kurier wraz z umową dostarczy Ci również kartę do konta, co oznacza możliwość korzystania z niej (a więc i spełniania warunków promocji) już od dnia podpisania umowy.

Kod polecenia do PKO BP


Jeśli chcesz zyskać gwarantowany bonus 50 zł za otwarcie konta osobistego w PKO BP, koniecznie pamiętaj o kodzie polecenia. Wiarygodny i sprawdzony kod uzyskasz dzięki poniższemu formularzowi:


Przydatne dokumenty:

13 komentarzy:

 1. czy tak samo jak w przypadku Inteligo z umowami jeździ InPost ???

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla 50zł tyle zachodu? Wg mnie nie warto, jak jeszcze dojdzie opłata za kartę to już pozostaną grosze i jeszcze 3 lata karencji?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli polecony dla 50 zł ma otwierać konto przez kuriera, wydać 200 zł kartą i 40 zł IKO, płacić za kartę po 6,90 przez jakieś 3 miesiące albo wydawać nią po 300 zł bez żadnego moneybacku, a potem jeszcze zasuwać do oddziału albo wysyłać polecony, żeby konto zamknąć? Trzeba być chyba kretynem, żeby brać w tym udział, bo po odliczeniu wszystkich kosztów z tych 50 zł nie zostanie praktycznie nic!

  OdpowiedzUsuń
 4. jeśli ktoś nie ma karty to opłaty za konto można uniknąć płacąc 100pln blikiem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Kuba, a możesz wkleić stosowny cytat z taryfy opłat albo jakiegoś regulaminu?
   Ja w taryfie opłat widzę tylko: "Prowadzenie rachunku miesięcznie: 0,00 - rachunek z kartą debetową, 6,90 - w pozostałych przypadkach"

   Usuń
  2. ... i dalej "Obsługa karty - opłata miesięczna: 0,00 - gdy dokonano
   operacji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł kartą debetową wydaną do rachunku, 6,90 - w pozostałych przypadkach"

   Usuń
  3. Ty mowisz o inteligo

   Usuń
 5. Ja jestem stary w PKO, mój brat nowy. Czyli najlepiej zrobić taki łańcuszek?
  Ja zakładam bez polecenia --> mój brat zakłada z mojego polecenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale stary to znaczy że masz konto czy chcesz powrócić? Pamiętaj o karencji 3 lata. Szkoda ją tracić by zakładać konto dla samego polecenia

   Usuń
 6. W moim mniemaniu, Inteligo ma więcej do zaoferowania i bardziej się nada jako potencjalnie główne konto. Dlaczego?
  1) 100 zł za założenie konta, a nie 50 zł;
  2) Bezpłatne wypłaty nie tylko z bankomatów sieci PKO BP, ale również BZ WBK;
  3) Warunek bezpłatności karty - wydanie 100 zł, a nie 300 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tylko że Inteligo teraz już nie jest dostępne w promocji :(

   Usuń
 7. Ja jestem stary w PKO, mój brat nowy. Ja zakładam konto bez polecenia i polecam bratu.
  Czyli wtedy ja dostanę 100 zł za polecenie, a mój brat ma szansę na 50 zł?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...