Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nest Bank: lokaty dla nowych środków z oprocentowaniem do 2,9%

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

26.02.2018

Nest Bank: lokaty dla nowych środków z oprocentowaniem do 2,9%

Pod koniec miesiąca niektóre banki zaczynają podnosić oprocentowanie lokat.

Do 2,9% na lokacie dla nowych środków w Nest Banku
I tak jest m.in. w Nest Banku, który znów wyższą stawką zachęca do skorzystania z jego oferty. Warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest jednak wpłacenie "nowych środków" i - najlepiej - posiadanie lub założenie konta osobistego (bo bez niego oprocentowanie jest niższe).

Nest Lokata Nowe Środki dostępna jest w kilku wariantach okresu depozytu. Jednak tego najkrótszego (3 miesiące) nie biorę nawet pod uwagę, po proponowana stawka wynosi do 2,25% w skali roku. Słabiutko. Dla dłuższych okresów (od 6 do 24 miesięcy) oprocentowanie w Nest Banku wygląda następująco:
Okres
Oprocentowanie dla posiadaczy konta otwierających lokatę w bankowości internetowej lub w placówce
Oprocentowanie dla osób otwierających lokatę przez stronę internetową Nest Banku (bez konieczności posiadania/otwierania konta)
6 miesięcy
2,8%
2,6%
12 miesięcy
2,8%
2,6%
18 miesięcy
2,8%
2,6%
24 miesiące
2,9%
2,7%

By uzyskać powyższe stawki ulokować należy "nowe środki", przez które Nest Bank rozumie nadwyżkę środków względem salda posiadanego w tym banku na dzień 21.01.2018 r. Jeśli wpłacone środki nie spełnią tego kryterium, to bank obniży oprocentowanie lokaty do poziomu 1,2% w skali roku.

Inne ważne cechy Nest Lokaty Nowe Środki to:
 • minimalna kwota: 1 000 zł;
 • maksymalna kwota: 2 000 000 zł (na jednej lub łącznie na wielu lokatach);
 • oprocentowanie: stałe (w skali roku)

Póki co wyższą stawkę znaleźć można w Idea Banku, który na 3 lub 6 miesięcy daje 3% w skali roku. Też trzeba jednak wpłacić nowe środki i posiadać lub założyć konto. Jeśli szukasz wyższego oprocentowani na dłuższy okres to sprawdź propozycję Deutsche Banku oferującego 3% na lokacie rocznej.

5 komentarzy:

 1. "Jednak tego najkrótszego (3 miesiące) nie biorę nawet pod uwagę, po proponowana stawka wynosi do 2,25% w skali roku. Słabiutko."

  To dlatego, że właścicielem Nest jest fundusz inwestycyjny.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Bank rozumie nadwyżkę środków względem salda posiadanego w tym banku na dzień 21.01.2018 r."

  To dość dziwne, bo dokładnie ta sama data obowiązywała w poprzedniej ofercie sprzed miesiąca zanim jej jeszcze później poważnie nie obniżyli.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaki to w ogóle sens wykonywać jakiekolwiek ruchy gdy cały czas mam odłożone pieniądze na koncie Nest Oszczędności na 2.2%. Pieniądze dostępne w każdej chwili bez utraty zysku jak to ma miejsce na lokacie. Różnica oprocentowania niewielka i tylko duża kasa robi różnicę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja założyłem u nich lokatę 24-miesieczną @ 3% pod koniec stycznia tuż przed zaskakującą obniżką oprocentowania. W moim przypadku była to solidna kwota, przy której nawet 0.1% robi sporą różnicę!

   Usuń
 4. Przedostatni dzień lutego a Idea Bank nic nie robi. Żadnej lokaty poza tą dla nowych środków. Czas się ewakuować.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...