Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bony do 400 zł do wydania na Allegro za skorzystanie z karty kredytowej BGŻ BNP Paribas

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

20.02.2018

Bony do 400 zł do wydania na Allegro za skorzystanie z karty kredytowej BGŻ BNP Paribas

Wystartowała kolejna promocja karty kredytowej.

Vouchery 400 zł za kartę kredytową w BGŻ BNP Paribas
Prym w tego typu akcjach wiedzie Citibank, ale tym razem okazję do bankobrania z kartą w roli głównej odpalił BGŻ BNP Paribas. Do zdobycia jest nawet 400 zł na zakupy w serwisie Allegro.

Dla kogo promocja? Uczestnikiem promocji może być osoba, która w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień zawarcia umowy o kartę w niniejszej promocji nie miała innej umowy o kartę kredytową BGŻ BNP Paribas, ani nie rozwiązała, nie wypowiedziała lub nie odstąpiła od takiej umowy.

Posiadanie konta osobistego w BGŻ BNP Paribas (czy tym bardziej konta oszczędnościowego w BGŻ Optima) nie jest przeszkodą do skorzystania z promocji.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Karta kredytowa z voucherami Allegro do 400 zł":
 • wypełnij formularz zgłoszeniowy;
 • w rozmowie telefonicznej (gdy oddzwoni konsultant banku) zawnioskuj o kartę (wybrać należy kartę MasterCard, gdyż ona umożliwia udział w programie "MamBONUS", do którego należy przystąpić, by załapać się na nagrodę);
 • wyraź zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych banku oraz na przesyłanie informacji handlowych oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych (do końca promocji);
 • najpóźniej do 31.03.2018 r. 30.04.2018 r. (II edycja promocji) zawrzyj z bankiem umowę o kartę;
 • terminowo spłacaj zobowiązania wobec banku (co w przypadku karty kredytowej szczególnie opłaca się nie tylko na potrzeby promocji, gdyż w okresie bezodsetkowym oddajesz dokładnie tyle samo ile z karty zostanie wydane);
 • w okresie dwóch pierwszych okresów rozliczeniowych wykonaj płatności kartą (transakcje te można wykonać zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie) - od tego ile łącznie wydasz zależeć będzie liczba otrzymanych nagród.

A taką nagrodą będzie pula 30 000 punktów, które w programie lojalnościowym "MamBONUS" dla posiadaczy kart kredytowych BGŻ BNP Paribas wymienić można na voucher o wartości 100 zł do wykorzystania na Allegro. I tak uczestnik promocji:
a. Za Transakcje Kartą na łączną kwotę od 500 zł do 999,99 zł otrzyma 1 Nagrodę (czyli w praktyce voucher o wartości 100 zł do wydania na Allegro) 
b. Za Transakcje Kartą na łączną kwotę od 1000 zł do 1499,99 zł otrzyma 2 Nagrody (czyli w praktyce 2 vouchery o łącznej wartości 200 zł do wydania na Allegro) 
c. Za Transakcje Kartą na łączną kwotę od 1500 zł do 1999,99 zł otrzyma 3 Nagrody (czyli w praktyce 3 vouchery o wartości 300 zł do wydania na Allegro) 
d. Za Transakcje Kartą na kwotę równą lub wyższą niż 2000 zł otrzyma 4 Nagrody (czyli w praktyce 4 vouchery o wartości 400 zł do wydania na Allegro) 

Nagrody mają być udostępnione w panelu programu "MamBONUS" (w którym należy się uprzednio zarejestrować) w ciągu 5 dni roboczych od zaksięgowania płatności kartą - będzie można je wykorzystać w ciągu 3 miesięcy i wymienić na vouchery Allegro.

Karta kredytowa w BGŻ BNP Paribas - prześwietlenie


By załapać się na promocję, niezbędna jest rejestracja we wspomnianym już programie "MamBONUS". Umożliwia to wyrobienie standardowej karty kredytowej Mastercard. Opłata roczna za taką kartę wynosi 72 zł. W taryfie opłat i prowizji banku nie sposób znaleźć informacji o ewentualnych warunkach, których spełnienie zwalnia z powyższej opłaty. Jak wynika jednak z informacji pracowników infolinii, taka możliwość jest - w wyniku indywidualnych ustaleń podczas wnioskowania o kartę da się wyłączyć opłatę za pierwszy rok (tym samym karta będzie przez ten czas darmowa).

Jako że transakcje w promocji należy wykonać w ciągu pierwszych dwóch okresów rozliczeniowych to... warto zadbać by ten pierwszy okres był jak najdłuższy (kolejne będą już miesięczne). Pierwszy z okresów rozliczeniowych liczy się od przyznania karty przez bank do dnia rozliczenia, który w rozmowie z konsultantem banku można wskazać samodzielnie. Dobrze więc wybrać taką datę by dawała Ci jak najwięcej czasu (gdy kartę wyrabiasz np. 21. dnia miesiąca to jako dzień rozliczenia najlepiej wskazać datę najbliższą 20. dnia miesiąca - ale nie późniejszą).

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy.

Przydatne dokumenty:

154 komentarze:

 1. No to ładnie stawkę podbili. Ostatnio było 200 zł do Empiku. Teraz 400 zł!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Utarli nosa Citibankowi który chciał się wycwanić i obniżył nagrody do 300 zł. A tymczasem konkurencja nie śpi.

   Usuń
  2. Raczej nie. Co prawda BNP Paribas to jeden z gigantów w strefie €, ale Citi Group to dalej potęga!

   Usuń
 2. Mam kredyt w Paribasie. Czy mogę skorzystać z promocjI?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy, 20 lutego 2018, 19:26 - Mam kredyt w Paribasie

   Wyrazy szczerego współczucia :)

   Usuń
 3. Od kiedy liczą się wspomniane dwa pierwsze okresy rozliczeniowe na wydatki kartą, jeżeli np. podpiszę umowę o kartę w marcu - to dwa pierwsze okresy to marzecz kwiecień czy kwiecień maj?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Okres rozliczeniowy – miesięczny, powtarzalny okres, w którym rozlicza się Transakcje dokonane na podstawie Umowy o kartę, przy czym pierwszy Okres rozliczeniowy rozpoczyna się w dniu przyznania Limitu kredytowego i kończy się w najbliższym Dniu rozliczenia, zaś każdy kolejny Okres rozliczeniowy rozpoczyna się następnego dnia po zakończeniu poprzedniego Okresu rozliczeniowego i kończy się w najbliższym Dniu rozliczenia"

   Usuń
  2. Czyli jak przyznanie limitu jest np. dziś (21-go) to jako dzień rozliczenia najlepiej wskazać jakąś odległą datę ale mniejszą niż 21-szy. Np. 20-go. Bo wtedy będą 2 pełne okresy rozliczeniowe na wykonanie transakcji. A jak ktoś wybierze dzień rozliczenia np. na 25-go to będzie miał tylko miesiąc i kilka dni na wykonanie transakcji bo p-wszy okres rozliczeniowy będzie bardzo krótki.

   Usuń
  3. A jeśli dziś 05.03.2018r. przyznano mi limit kredytowy i jako dzień rozliczenia wskazałem 05 dzień miesiąca to będę miał pełne dwa miesiące na wykonanie transakcji? dobrze to rozumiem?

   Usuń
 4. zgłoszenie poszło, teraz czekam na telefon i zobaczę jak to jest ze zwolnieniem z tej opłaty rocznej za kartę- jak się czegoś dowiem to napiszę,
  pozdrawiam bankobiorców :) i złotówę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Są wykluczone płatności (MCC) czy można płacić wszędzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest karta kredytowa :)

   Usuń
  2. Można wszędzie.

   Usuń
  3. To revolut przejdzie kod MCC6012 ? Zapłaci się prowizje 1% to jest 20 zł i 380 zł zysk jeśli uda się uniknąć opłaty za 1 rok karty.

   Usuń
 6. Jak wygląda rezygnacja z takiej karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak ze wszystkim w tej firmie :)

   Usuń
  2. W oddziałach lub placówkach w centrach handlowych.

   Usuń
  3. W 'galeriach' jedynie udzielają pożyczek - to dawny Sygma.

   Usuń
 7. Czy karta zamknięta po pół roku nie przyniesie żadnych obciążeń nawet bez indywidualnej oferty zwalniającej z tej opłaty rocznej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bo opłata jest za rok z góry. Wtedy byłaby za 2-gi rok a ty już (jak się domyślam) pożegnasz się wcześniej ;)

   Usuń
 8. zgodnie z regulaminem przez transakcje gotówkowe rozumie się też wypłatę gotówki z bankomatu (z bankomatów ich sieci to koszt 3,5 zl) czyli że można 2010 PLN wypłacić i mieć problem z głowy? am I right? btw. podczas jednej transakcji allegro można wykorzystać tylko 1 talon 100zl :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. + odsetki

   Usuń
  2. no tak, ale jak od razu to spłacę to odsetek chyba nie będzie

   Usuń
  3. Jeśli wcześniej doładuje się kartę na te 2010 zeta, to jakie odsetki?

   Usuń
  4. Kartę można wcześniej doładować i żadnych odsetek nie będzie.

   Usuń
  5. Po pobieżnej lekturze regulaminu wydaje się, że to jest całkiem niezła opcja na spełnienie warunków. Nawet przy założeniu, że trzeba będzie zapłacić odsetki, to i tak koszt pozostaje niewielki.

   Usuń
 9. O co chodzi z tymi transakcjami abcd. Należy je wykonać w danych okresach rozliczeniowych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak w 2 p-wszych okresach rozliczeniowych wydasz razem np 505 zł to dostaniesz 1 voucher. Ale jak wydasz np. 1510 zł to to dostaniesz 3 vouchery.

   Usuń
 10. Opłata roczna 72 zł pobierana jest z góry czy pobierana po roku , lub proporcjonalnie do miesięcy użytkowania w przypadku rezygnacji??? Potrafi ktoś to określić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli p-wszy rok ma być za darmo a opłata roczna jest dopiero za drugi rok z góry to jeśli zrezygnujesz z karty np za pół roku to nie mają prawa niczego pobierać (nawet proporcjonalnie)

   Usuń
 11. Skan dowodu wymagany czy przy wizycie kuriera?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. podbijam pytanie - jaka jest procedura? Skan wymagany i dokumenty dochodowe czy przy wizycie kuriera weryfikacja i przekazanie papierów?

   Usuń
 12. Wymogi zgód z regulaminu:
  § 3 pkt. 2 wyrazi zgodę na przetwarzanie jej danych osobowych w celach
  marketingowych przez Bank oraz w celu przesyłania przez Bank informacji handlowej droga elektroniczną najpóźniej w dniu zawarcia Umowy o Kartę, o której mowa w pkt 1 powyżej i nie wycofała tej zgody lub nie zgłosiła sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych w celach marketingowych przez Bank do końca Okresu Sprzedaży Premiowej;;

  Zgody w momencie składania wniosku:
  1. Wyrażam zgodę, na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu przez Bank BGŻ BNP Paribas S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kasprzaka 10/16 („Bank”) jako administratora danych w celu prowadzenia marketingu , w tym na przekazaniu mi informacji o produktach i usługach oferowanych przez Bank. Bank informuje, że podanie danych jest dobrowolne i w każdym momencie klient ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Odbiorcami danych będą wyłącznie podmioty uprawnione do żądania ich od Banku na podstawie przepisów prawa oraz do otrzymania od Banku danych na podstawie zawartych z nim umów.
  2. Wyrażam zgodę, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz.U. 2013, poz. 1422, z późn. zm.) na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji stanowiących informacje handlowe w rozumieniu ww. ustawy, w tym wiadomości SMS oraz email, dotyczących nowych produktów, usług, promocji produktów Banku oraz usług podmiotów wchodzących w skład grupy kapitałowej, do której należy Bank. Szczegółowy wykaz danych dotyczących tej grupy znajduje się na stronie internetowej Banku (www.bgzbnpparibas.pl) oraz w oddziałach Banku.
  3. Wyrażam zgodę, na przetwarzanie moich danych przez Bank w celu przekazywania informacji dotyczących ofert lub promocji produktów i usług podmiotów wchodzących w skład grupy kapitałowej, do której należy Bank. zarówno w okresie obowiązywania umowy, jak i po jej wygaśnięciu. Szczegółowy wykaz danych dotyczących tej grupy znajduje się na stronie internetowej Banku (www.bgzbnpparibas.pl) oraz w oddziałach Banku.
  4. Wyrażam zgodę, zgodnie z ustawą z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (tj. Dz.U. 2014 r. poz. 243 z późn. zm.) na przedstawianie przez Bank drogą telefoniczną informacji dotyczących ofert lub promocji produktów i usług oferowanych przez Bank.

  Wszystkie 4 trzeba zaznaczyć?

  OdpowiedzUsuń
 13. Trzeba dostarczać jakieś dokumenty dochodowe czy jest szansa na niski limit na oświadczenie?

  OdpowiedzUsuń
 14. W którym momencie należy sie zarejestrować na tym portalu "MamBONUS" ?? po zawarciu umowy, a przed transakcjami ???
  Jakich argumentów używać aby być zwolnionym z tej opłaty za pierwszy rok ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie sprecyzowali tego kiedy. Na pewno po zawarciu umowy. Najlepiej przed transakcjami bo wtedy też dostaniesz jeszcze punkty za te transakcje. Wydanie 2000 zł to dodatkowe 4000 pkt.
   Chyba argumentów nie potrzeba. Mnie konsultantka powiedziała, że info na stronie o zwolnieniu z opłat nie mają ale dają z automatu.

   Usuń
 15. jak interpretujecie paragraf 4 ust. 1 regulaminu? czy 2 okresach rozliczeniowych po wydaniu 500 zł dostane 1 voutcher i w nastepnych 2 okresach musze wydać kolejne 500 zł i do stać voutcher itd., czy od razu w dwóch okresach rozliczeniowych MUSZĘ wydać całe 2000 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest voutcher tylko bonus.

   Usuń
  2. jak zwał tak zwał, chodzi o to czy bonus będę miał naliczany przez 8 okresów rozliczeniowych ( 1 bonus na 2 okresy) czy dostane jeden bonus po dwóch okresach, którego wysokość zależy od kwoty jaką wydałem poprzez płatność kartą

   Usuń
  3. Rozumiem to tj. że za każde 500 zł wydane w ciągu 2 miesięcy od otwarcia karty dostajesz 100 zł na allegro. Nagroda ma być przyznana w ciągu 5 dni od załapania się na dany limit. Tak więc jak wydasz 600 zł najpierw 23 lutego to do 28 lutego powinieneś otrzymać 1 bon. I np kolejne 1400 zł wydasz 3 marca to pozostałe 3 kody dostaniesz do 8 marca. Jak będziesz wydawać mniejsze kwoty to bon zostanie ci przyznany 5 dni od momentu osiągnięcia danego pułapu.

   Usuń
 16. A ja ostatnio podwyższyłem limit kk w Citi do 37k dla vouchera 50 zł do Biedry. Oj obawiam się że ze zdolnością może być krucho.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tym właśnie tam pisałem w komentarzu. Taki cwany trik banku na uzależnienie od siebie.

   Usuń
 17. ale lipa, wysłałem formularz, na drugi dzień dzwoni konsultantka, rozmowa trwa 4 minuty, wstępne sprawdzenie zdolności po podaniu peselu, i info od Pani, że za około 10-15 minut zadzwoni inny konsultant by dokończyć wniosek, mija kilka godzin i nic, cisza, nikt nie zadzwonił !, też tak mieliście?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak miałem dzisiaj. Czekam i czekam na ten drugi telefon... Może jest duża ilość wniosków i swoje trzeba odczekać :-)

   Usuń
  2. U mnie podobnie. Mieli oddzwonić po 20-30min. i cisza. U Ciebie coś ruszyło?

   Usuń
  3. A więc: to ja pisałem: "ale lipa". Dziś zadzwoniłem sam na infolinię się "grzecznie przypomnieć". Po tym telefonie oddzwonili w ciągu godziny. Przez telefon okazało się, że umowę zawrzeć można jedynie w oddziale. Nie ma możliwości przez kuriera. Z racji tego, że miałem zgodę, wydrukowałem 3 ostatnie wpływy wynagrodzenia i poszedłem do placówki, podpisałem umowę i czekam na kartę.

   Usuń
 18. A co gdy miałem do końca 2017 kartę SYGMA ? Promocja z walizkami:) Łapię się tutaj?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pod koniec roku to już Sygmy nie było bo wchłonął ją Paribas.

   Usuń
  2. Dokładnie, ale czy jest ona traktowana jak karta kredytowa Paribas?

   Usuń
  3. Odpowiem sobie sam- :)Odp z infolinii- jeżeli miałeś kartę SYGMA to w zwiazku z przejęciem przez Paribas byłeś stroną umowy- więc nie łapiesz się na promocję.

   Usuń
 19. A jeżeli transakcja wykonana kartą zostanie zwrócona, pieniądze pójdą z powrotem na kartę to taka transakcja się nie liczy? Napisali gdzieś o tym? Bo w Citi była o tym informacja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja kiedyś miałem sytuację z kartą debetową że z jednej zapłaciłem a za jakiś czas mi oddali na inną bo inny nr podałem. Może tak można ? Zapłacić kredytową a niech zwrócą na debetową w innym banku. A potem tylko spłata zostaje :-)

   Usuń
  2. żaden sklep ci nie zwróci na inną kartę, bo mają w systemie ostatnie 4 cyfry identyfikujące kartę. Taki myk chciałam zrobić w lidlu wkładając do terminala inna kartę i wyskoczył błąd że to nie ta karta i nic z tego nie wyszło.

   Usuń
  3. Są takie co zwracają na inne karty. Są też takie które oddają gotówkę. Oczywiście nie są to Lidle, ani Biedronki.

   Usuń
  4. Spróbuj w Rossmann, Aldi, Kaufland, Saturn, Media coś tam :)

   Usuń
 20. Przepraszam jest zapis o transakcjach zwróconych nie zauważyłem:)

  OdpowiedzUsuń
 21. czy jak się brało udział w ubiegłorocznej promocji karty z walizką (umowa zawierana w galeriach handlowych)to się łapię na obecną promocję czy nie, bo już nie pamiętam czy to była karta paribasa czy dawnego sygma

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, bo to już była promocja Paribasa niestety.

   Usuń
 22. Te 2 tys. można wydać jednorazowo?

  OdpowiedzUsuń
 23. Dziś podpisałem umowę i z tą opłatą 72 zł za kartę to jest tak, że w okresie promocji tj. 02.01.2018-31.03.2018 podpisując umowę, a potem w okresie 2 pierwszych okresów rozliczeniowych wykonując kartą płatności za min. 500 zł (karta master card standard) albo 1000 zł (kartą mastercard gold) wtedy automatycznie jesteśmy zwolnieni z opłaty rocznej za kartę. Więc to się nawet pokrywa z promocją z punktami, także ok :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ważne że wychodzi za darmo. Ja czekam na telefon.

   Usuń
 24. Pytanie do zorientowanych o realizację bonów: czy jak już dostaniemy te kilka bonów po 100 zł to można je potem w jednej transakcji kupna na allegro użyć czy tylko w osobnych ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam za zaśmiecanie wątku - znalazłem odpowiedź w regulaminie:
   "W trakcie jednej transakcji w serwisie Allegro można wykorzystać maksymalnie jeden voucher Allegro"

   Usuń
 25. Witam. I jak ktoś sprawdzał czy wypłata z bankomatu działa? Ponieważ w regulaminie pisze o transakcjach bezgotówkowych, a niestety jak dla mnie wypłata z bankomatu to już transakcja gotówkowa dlatego zastanawiam się czy to zadziała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie dokładnie jest taka definicja: "Operacja bezgotówkowa polegająca na dokonaniu płatności za pomocą Karty za towary lub usługi w dowolnym punkcie handlowo – usługowym akceptującym płatności Kartą oraz w sklepach internetowych lub operacja gotówkowa polegająca na zleceniu przelewu środków pieniężnych z rachunku Karty albo wypłata gotówki z bankomatu przy użyciu Karty". Zwróć uwagę na to co jest po "lub".

   Usuń
  2. Tak, wypłata GOTÓWKI z bankomatu to zdecydowanie transakcja GOTÓWKOWA :)

   Usuń
 26. Podrzucie jakieś pomysły co można potem kupić na allegro żeby niepotrzebnych rzeczy nie kupować

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja za 200 zł na allegro (od bzwbk) kupiłam buty na wiosne, świetne adidasy w przecenie (147 zł, więc dopłaciłam 47 zł) oraz zabawkę dla dziecka na urodziny (110 zł, więc dopłaciłam 10 zł). I tak musiałabym to kupić, więc pasowało.

   Usuń
  2. od marca co druga niedziela ma być bez handlu więc może urządzenie do wypieku chleba w domu haha

   Usuń
  3. Najprościej poprosić znajomego aby cokolwiek wystawił na allegro... oczywiście w kategorii gdzie są naniżesz opłaty....

   Usuń
 27. Witam, czy jeżeli wypłacę 2010 zł w gotówce, następnego dnia spłacę, jakie będą całkowite koszty? 3,5 zł plus ile prowizji za każdy dzień? ewentualnie jak wpłacę z innego konta 2010 zł czy bonus będzie naliczony? czy będą pobrane jakieś odsetki (skoro to jakby moja nadwyżka?) chce wziąć bonus od razu, a następnie 500 zł wydać na spokojnie na płatności kartą, żeby uniknąć opłaty rocznej... dobry plan?

  OdpowiedzUsuń
 28. Hej, czy jeżeli wpłacę 2010 zł na konto i je wybiorę to bonus będzie naliczony? bo to jakby moja nadwyżka... i czy będą pobierane odsetki? chyba to dobre rozwiązanie, jeśli nawet odsetki, bo wyciągnę z limitu, to jaka dokładnie kwota dziennie od 2010 zł? chcę odebrać od razu bonus, a następnie na spokojnie płatności kartą na kwotę 500 zł, aby uniknąć opłaty rocznej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież jest coś takiego jak okres bez odsetkowy? :P

   Usuń
  2. Jak płacisz kartą to tak, a kolega się pyta o wypłatę z bankomatu gotówki. Wtedy okres bezodsetkowy nie działa. Nawet licząc 2000 razy załóżmu wygórowane 20% rocznie = 400 zł /365 = 1,09 zł + 3,5 zł prowizji = 4,59 zł. Wydaje się sensowna kwota do zainwestowania przy 400 zł zwrotu :)

   Usuń
  3. Kartę należy wpierw 'nabić' kwotą, którą się później wypłaca.

   Usuń
 29. Dzwonili dzisiaj do mnie. Rozmowa 10 minut, wniosek złożony, decyzja pozytywna :)

  OdpowiedzUsuń
 30. pytanie co trzeba zrobic pierwsze dostac karte kredytowa czy zarejestrowac sie w programie mam bonus?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście że najpierw karta a później rejestracja.

   Usuń
 31. pytanie czy można zapłacić tą kartą np czynsz (ponad 2000zł) za mieszkanie w sklepie żabka i wtedy otrzymam 400zł do wydania na allegro? ile wynosi okres bez odsetkowy jeden miesiąc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. Otrzymasz. Okres bezodsetkowy od 26 do 54 dni.

   Usuń
  2. mam pytanie jeszcze o bony na allegro. można wydać jeden bon 100. czy mogę zrobić zakupy na kilku aukcjach u różnych sprzedawców do 100zł, czy musi to być jedna aukcja na 100zł lub powyżej?

   Usuń
  3. Pewnie można dodać do koszyka i zapłacić jedną płatnością.

   Usuń
  4. Kupon jest rabatem 100 zł więc jak zrobisz zakupy za 99 zł to ci wyzeruje kwotę płatności (1 zł ci przepadnie). Jak zakupy zrobisz za 105 zł to dopłacisz 5 zł. Można kupić wiele towarów i bon wykorzystać przy płatności za koszyk.

   Usuń
 32. Chce zapłacić kartą u brokera też będzie zaluczone. Jak długo czeka się na bony.

  OdpowiedzUsuń
 33. Dziś byłem w jednej z Bydgoskich galerii. Kartę dostałem do ręki + (co mnie zaskoczyło) za samo założenie AGD do wyboru. Pani obsłudze powiedziała, że to dodatkowa weekendowa promocja. Oczywiście bony allegro też dostanę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie ma konieczności składania wniosku przez internet ? Można iść do banku złozyć wniosek o kartę i zyskać te bony do serwisu allegro ?

   Usuń
  2. Tak zgadza się. Można to zrobić w stacjonarnie w Banku. W placówce albo w Punktach w Centrach handlowych.

   Usuń
 34. Hej. Jak dlugo wazne sa bony na Allegro?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już wykorzystałem ale jakoś do sierpnia był ważny bon.

   Usuń
 35. Na stronie formularz niedostępny. Szybko poszło?
  Wypełniłam formularz, po paru dniach telefon, poprosiłam o kontaklt w godzinch popołudniowych i nic przez 10 dni. Wypelniłam popnownie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Formularz działa, promocja jest ciągle dostępna (nie ma tu limitu wniosków czy nagród). Jeśli strona nie wyświetla się prawidłowo warto chwilowo wyłączyć AdBlocka (jeśli używasz), stronę otworzyć w trybie incognito lub usunąć pliki cookies. Jedno z tych działań powinno pomóc.

   Promocja cieszy się dużym zainteresowaniem, więc czas oczekiwania może być wydłużony, aczkolwiek z tego co wiem to nie powinno to trwać aż tak długo. Sugerowałbym więc wysłać zgłoszenie raz jeszcze.

   Usuń
 36. Dziś 05.03. złożyłem wniosek o kartę poprzez rozmowę z konsultantem i jako dzień rozliczenia wskazałem 05 dzień miesiąca. Do kiedy będę miał czas na wykonanie transakcji aby skorzystać z tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinieneś mieć do 5.04. p-wszy okres rozliczeniowy.

   Usuń
 37. Nie oddzwaniają. W ciągu ostatnich 20 dni 3 razy wypełniłem formularz i nic. Raz ktoś zadzwonił z numeru tego banku ale nie raczył się odezwać - cisza w słuchawce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W jednej z poprzednich edycji konta Optymalnego dostałam umowę dostarczoną przez kuriera, z której wynikało, że otworzyłam jedno z 4-ech (!) wymienionych w niej rodzajów kont.

   Odpowiedź na pytanie wysłane z bankowości internetowej o sprecyzowanie rodzaju konta czekałam ponad 4 tygodnie - BGŻ jest po prostu bezkonkurencyjny!

   Usuń
  2. Do mnie zadzwonili po 2 dniach.

   Usuń
  3. Potwierdzam opóźnienia. Ja złożyłem wniosek 24/25 luty a oddzwonili dopiero dziś po 20 dniach !! Żenada jednym słowem ;)

   Usuń
 38. Mając dosyć czekania na telefon wczoraj poszłam do placówki z wydrukami wpływów na konto od pracodawcy. Wniosek złożony, telefoniczna weryfikacja juz dziś była, poszło dalej.

  OdpowiedzUsuń
 39. Jesli Umowa podpisana pod koniec lutego, a karta aktywowana 5 marca (okres splaty = 5 dzien) to rozumiem ze te 2 miesiace to marzec i kwiecien (tj do 4 maja) ?
  dobrze to rozumiem ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli dzień spłaty masz 5-go to chyba na to wychodzi. Ale lepiej zapytaj w bankowości - odpowiedź będziesz mieć jako podkładkę.

   Usuń
 40. Czy tylko bony na allegro? Czy są np. bony 400 zł do wydania od razu w rtveuroagd?
  Poza tym nie boicie się że was oskubią na punktach? Gdzieś czytałem komentarz, że ktoś zrobił płatnosć 800zł a nie naliczyli mu 30tys punktów, tylko jakieś 20cia tys.

  OdpowiedzUsuń
 41. Skąd można wziąć identyfikator do zarejestrowania w Mam Bonus?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z wyciągu karty, z bankowości albo z infolinii. Też podają.

   Usuń
  2. identyfikator to to samo co nr klienta w bankowosci internetowej, u mnie szescioznakowy (litery i cyfry)

   Usuń
 42. A ja kiedyś połaszczyłem się na walizkę. Szkoda :(

  OdpowiedzUsuń
 43. Spełniłem warunki, bardzo szybko naliczyli mi promocyjne punkty 120 000 pkt, ale nie mam zielonego pojęcia jak je wymienić na vouchery do allegro? Czy ktoś już to robił? W katalogu nagród nie widzę nic związanego z allegro.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A można za te punkty wybrać coś innego np nie bony na allegro tylko do innego sklepu mają tam np do zelando i też w tej cenie wyjdzie 400 zł ?
   Czy koniecznie trzeba na allegrowe bony wymienić ?

   Usuń
  2. Można na inne.

   Usuń
 44. Ktoś próbował z tą wypłatą z bankomatu i dostał punkty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie też jestem ciekawy jak to wygląda, czy ktoś już to testował ?

   Usuń
 45. Link nie działa...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe że promocja zakończona skoro czas na zawarcie umowy jest tylko do 31.03 a decyzja kredytowa jak mi mówił konsultant ważna jest tylko 14 dni.

   Usuń
 46. Ale numer!czekalam z dużymi zakupami na ta kartę. Dzis distalam,aktywowalam,zarejestrowałam w MamBonus,doczytujevregulamin, a tam info o 3x wiecej w dniu urodzin. Czyli zakupy wstrzymane do jutra😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.

   Usuń
 47. Długo czekaliście na kartę od dnia podpisania umowy w banku ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dość długo, ale to u nich normalne.

   Usuń
  2. Po tygodniu jakoś przyszła.

   Usuń
 48. Promocja juz niestety niedostępna, można ją usunąć z aktywnych:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A skąd info że niedostępna? na stronie banku wszystko działa

   Usuń
  2. Zgadza się, zasugerowałem się nie działającym linkiem na tej stronie:)

   Usuń
  3. Przecież działa.

   Usuń
 49. Mam punkty ale jakoś nie mam do wyboru bonów Allegro?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bony do Allegro pojawiają się po 2-3 dniach od dodania punktów.

   Usuń
 50. Bony na 400 zł wybrane, dobra promocja!! Dodam że można wybrać w tej samej ilości punktów vouchery do sklepów rtv/agd, empiku, smyku, ebilet.pl itp też o wartości 100 zł każdy.

  OdpowiedzUsuń
 51. Umowę o kartę mogę zawrzeć nie czekając na kontakt telefoniczny ze strony banku tylko od razu po wypełnieniu formularza (podanego w tym wpisie) mogę udać się do placówki i tam dopełnić formalności?

  OdpowiedzUsuń
 52. A jak rozumieć zapis z tabeli opłat i prowizji
  "Wypłata gotówki z bankomatów znajdujących się w Oddziałach Banku"
  Pisałem w tej sprawie zapytanie to odpisali :
  "Nawiązując do Pana pytań wyjaśniam, że dokonując wypłaty z bankomatu, który nie jest zlokalizowany w Oddziale naszego Banku, opłata wyniesie 4,9%. min. 10 zł. "
  Co mają na myśli, tylko bankomaty które są fizycznie zlokalizowane w budynku banku czy po prostu ich bankomaty i wtedy jest 3,5 zł od wypłaty. Tak maja niejasno napisane. Ktoś wypłacał z bankomatu BGŻ te 2 tys zł. Ile pobrali prowizji ? U mnie w oddziale banku nie ma bankomatu ale obok banku stoją 2 BGŻetowskie bankomaty. Nie chciał bym się naciąć na prowizję od 2 tys w wysokości 4,9%.

  OdpowiedzUsuń
 53. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 54. Cześć, po jakim czasie od dokonania płatności otrzymaliście punkty? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie mija 6 dzień kalendarzowy i dalej brak - póki co wydałem ok 750.

   Usuń
  2. Liczysz od wykonania czy zaksięgowania?

   Usuń
  3. 11 wykonanie a 12 zaksiegowanie - ciagle brak pkt.

   Usuń
  4. Czy otrzymaliście już może punkty?

   Usuń
  5. Ja już otrzymałem i nawet bony wykorzystałem :D

   Usuń
  6. No właśnie mam z tym problem - punkty są, a bonów nie widać. Jak dokładnie zostało zrealizowane "dostarczenie" bonów?

   Usuń
 55. Dziś naliczyli mi pierwsze 30k punktów. Nie mogę ich wymienić na bony Allegro. Podobno punkty naliczają w 5 dni, a bony dają w ciągu 3 m-cy od naliczenia punktów. Dziś na infolinii mi tak powiedzieli (że po 2 okresach rozliczeniowych będą bony). Trochę dziwna interpretacja regulaminu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No dziwna. Ale ważne żeby był.

   Usuń
  2. A mi jak naliczą to wymienię na zelando i nie będę czekał na allegro, myślę że będzie tak można zrobić.

   Usuń
  3. A może czekają 2 okresy rozliczeniowe aby sprawdzić czy będzie karta spłacana bo wymógł by aby spłacać kartę terminowo.

   Usuń
 56. A czy ktoś też ma problem z kupnem vouchera? Wyskakuje komunikat: Błąd przetwarzania zapytania, przepraszamy, spróbuj później.
  I tak już drugi dzień. Napisałam do nich, ale bez odzewu...

  OdpowiedzUsuń
 57. Jak zamknąć skutecznie kartę kredytową w tym banku ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W placówkach.

   Usuń
  2. A czy jest gdzieś napisane po jakim czasie mogę zamknąć tą kartę ???? Bony już wykorzystane i karta jest zbędna :)

   Usuń
  3. Możesz zamknąć już. Wypowiedzenie w oddziałach.

   Usuń
 58. Już pojawiła się II edycja tej promocji a okres jej trwania to 02.04.2018 - 30.04.2018

  OdpowiedzUsuń
 59. Wymieniłem 4 bony. Zostało mi 20 000 pkt. I się zastanawiam czy dobijać do 30 000 na jakis bon czy zrezygnować z karty. Co wtedy dzieje się z punktami? Przepadają? Wymieniają z automatu na coś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może znajdź coś do 20 tys pkt, wymień na nagrodę i zamknij kartę? Bo tak to przepadną

   Usuń
  2. Zawsze jeszcze są vouchery 50 PLN za 15000 pkt więc chociaż to bierz.

   Usuń
  3. Fakt, są jeszcze vouchery. A ja przeglądałem tylko nagrody rzeczowe. Szkoda że nie ma już allegro ale coś się znajdzie.

   Usuń
 60. Czy u was też przestali dodawać punkty w MamBonus za doładowanie R? u mnie już 2 transakcje z kolei: 0 pkt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może chodzi o ten zapis:

   W zakres pojęcia Transakcji Kartą nie wchodzą transakcje polegające na zasilaniu środkami pieniężnymi instrumentów płatniczych lub rachunków płatniczych, których posiadaczem jest Uczestnik lub inny podmiot nieprowadzący działalności gospodarczej lub niebędący dostawcą towarów lub usług w ramach tej transakcji, w szczególności używanych w celu dokonania płatności za towary lub usługi u właściwych dostawców towarów lub usług.

   Ale wcześniej mi naliczali. Teraz dopiero przestali.

   Usuń
 61. Ma może ktoś starą wersję regulaminu MamBonus (taką sprzed kilku miesięcy). Bo wydaje mi się że takiej definicji jak w tej wersji co jest teraz na stronie to wcześniej nie było.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...