Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bon 300 zł na zakupy w sklepach Biedronka jako nagroda gwarantowana za przetestowanie darmowej karty Citi Simplicity

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

26.02.2018

Bon 300 zł na zakupy w sklepach Biedronka jako nagroda gwarantowana za przetestowanie darmowej karty Citi Simplicity

Citibank odpalił kolejną promocję z nagrodą gwarantowaną.

Bon 300 zł do sklepów Biedronka za kartę Citi Simplicty
Tym razem do zdobycia jest bon o wartości 300 zł, który można wykorzystać w sklepach Biedronka. Warunki do spełnienia są banalnie proste - w praktyce wystarczy wykonać 10 płatności kartą na dowolne kwoty i w dowolnych miejscach.

To już kolejna tego typu propozycja Citibanku. Na identycznych warunkach wziąć udział można w alternatywnych promocjach z bonem o wartości 300 zł do wykorzystania na Allegro lub z nagrodą pieniężną w wysokości 300 zł. Poniżej czas jednak prześwietlić promocję, w której nagrodą jest bon 300 zł na zakupy w Biedronce.

Na początek kilka słów dla osób, które z tego typu promocjami stykają się po raz pierwszy (jeśli jesteś stałym bywalcem bloga, to wiesz świetnie, że na takich okazjach można sporo zyskać - Ciebie zapraszam już do części wpisu nieco niżej, pod podkreśleniem).

Jak to się dzieje, że bank gotowy jest rozdawać takie nagrody? Tego typu rozdawnictwo może bowiem dziwić, bo przecież "nie ma nic za darmo". I ziarenko prawdy w tym jest. Bank płaci bowiem za pozyskanie klienta, który zawrze umowę. Ale w tym przypadku płaci klientowi. W klasycznym modelu zapłaciłby olbrzymie kwoty za reklamę w telewizji czy prasie, ale nie ma się co oszukiwać, że efekty tych reklam mogą być mizerne. W promocji jak ta niniejsza, bank płaci za osiągnięty efekt. Liczy oczywiście na potencjał zarobku, gdy klient skorzysta z innych produktów. Ale to oczywiście nie jest wymagane i przez promocję można przejść nie ponosząc ani grosza kosztów (o czym przekonało się już wiele osób, bo tego typu okazje od Citibanku nie są nowością).

Czy to aby na pewno nic nie kosztuje? Karta kredytowa, którą należy wyrobić w promocji może się niektórym osobom źle kojarzyć skoro jest w niej słowo "kredytowa". Jednak karta kredytowa różni się od samego kredytu, który wiąże się z otrzymaniem całej kwoty do ręki i jej spłatą w ratach, a więc i z kosztami (m.in. z odsetkami). Karta daje bowiem dostęp do limitu kredytowego, z którego możemy, ale nie musimy korzystać. Jeśli nie korzystamy, to i opłat, odsetek, ani innych kosztów nie ma (bo karta Citi Simplicity jest bezwarunkowo darmowa). No, ale dobra, w promocji trzeba wykonać 10 płatności kartą, więc jakąś kwotę się wykorzysta. Czy z tego powodu będą koszty? Też nie, jeśli wykorzystaną kwotę spłacisz w okresie bezodsetkowym, który liczony jest dla wszystkich transakcji bezgotówkowych (a więc płatności kartą). Dzięki temu oddajesz dokładnie taką samą kwotę, jaką z karty wydasz.

Na stronie promocji znaleźć możesz informację "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 10,47%" - jest to jednak wyliczenie, które powstało w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłatę wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy.
_____________________

Dla kogo promocja? Udział w akcji wziąć może osoba, która ukończyła co najmniej 21. rok życia oraz nie posiada i co najmniej od 1.01.2015 r. nie posiadała żadnej głównej karty kredytowej Citibanku. Posiadanie innych produktów tego banku (konta, pożyczki itp.) nie wyklucza z promocji.

Zasady promocji. By zdobyć 300 zł na zakupy w sklepach Biedronka:
 • do 9.04.2018 r. wypełnij formularz zgłoszenia (w promocji udział biorą wyłącznie zgłoszenia wysłane na stronie promocji);
 • gdy zadzwoni konsultant banku, złóż wniosek o kartę, wyrażając przy tym zgody na przetwarzanie danych w celach informowania o produktach i usługach podmiotów współpracujących z bankiem oraz na otrzymywanie informacji handlowych;
 • przekaż bankowi dokument potwierdzający zadeklarowane dochody (o tym jak to zrobić poinformuje Cię konsultant banku w trakcie w/w rozmowy);
 • do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (datę znajdziesz w egzemplarzu umowy, który bank odeśle do Ciebie listownie):
  • przez 2 kolejne miesiące wykonaj po minimum 5 płatności kartą (na dowolne kwoty);
  • co najmniej 1 raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku.

I to już wszystko. Do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków otrzymasz nagrodę. Bank prześle ją w formie elektronicznej, wiadomością w bankowości internetowej Citibanku. Bon będzie można wykorzystywać wielokrotnie (aż do wyczerpania kwoty 300 zł) do 31.12.2018 r.

Jak promocja wygląda w praktyce? Jeśli umowa o kartę zostanie zawarta w marcu to wtedy na zalogowanie i płatności kartą będziesz mieć czas do końca maja. Po 5 płatności kartą należy wykonać przez 2 kolejne miesiące - bazując na niniejszym przykładzie możesz je wykonać w marcu i kwietniu lub w kwietniu i maju. Opłaca się wcześniej, bo wtedy wcześniej też otrzymasz nagrodę (przy płatnościach wykonanych w marcu i kwietniu, nagroda trafi do Ciebie do końca maja).

Wymagane w promocji płatności kartą wykonać można w dowolnych punktach handlowo-usługowych (nie muszą to być sklepy Biedronka) i/lub w Internecie. Do wymaganych transakcji nie zaliczą się przelewy z karty, wypłaty w bankomacie, ani transakcje zwrócone.

Kto może wnioskować o kartę kredytową?


Wobec osoby wnioskującej o kartę Citibank stawia kilka podstawowych wymogów. Klient musi uzyskiwać dochód na poziomie min. 1 200 zł. Wymagany wiek to co najmniej 21 lat i zatrudnienie u obecnego pracodawcy od minimum 3  miesięcy lub 25 lat (jeśli prowadzisz działalność gospodarczą; trzeba ją posiadać co najmniej od 2 lat).

Oprócz dochodów wynikających z zatrudnienia w oparciu o umowy o pracę bądź z prowadzonej działalności gospodarczej bank akceptuje też takie źródła dochodu, jak: umowy cywilno-prawne, emerytury i renty, przychody z najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych.

Karta kredytowa w Citibank - prześwietlenie


W promocji praktycznie wyrobić można dowolną kartę kredytową (a tych w ofercie Citibanku jest sporo). Bezdyskusyjnie najlepszym wyborem - z punktu widzenia osoby, która nie chce ponosić jakichkolwiek kosztów - jest karta Citi Simplicity. To karta, którą bank wydaje za 0 zł. Nie pobiera też opłat za jej posiadanie (ani miesięcznych, ani rocznych). I dzieje się tak bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków.

Wyrabiając kartę kredytową w Citibanku warto jednak zwrócić uwagę na to, by nie włączać funkcji dodatkowych, Nie aktywuj więc usługi CitiPhone (to opłata za dostęp do obsługi telefonicznej). Nie zamawiaj też karty dodatkowej (np. dla bliskiej, zaufanej osoby), ani naklejki do płatności zbliżeniowych, bo zarówno karta dodatkowa, jak i naklejka będą płatne. A do spełnienia warunków promocji są absolutnie zbędne. Wystarczy bowiem główna karta w tradycyjnej postaci, a więc plastikowa. I ona - jak wspomniałem - jest bez warunków darmowa.

Przydatne dokumenty:

24 komentarze:

 1. Można tą promocję połączyć z promocją z nagrodą 300 zł w gotówce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocje nie łączą się, więc albo bon 300 zł do Biedronki, albo bon 300 zł do wydania na Allegro, albo nagroda pieniężna 300 zł. Jedna z tych trzech opcji.

   Usuń
 2. Okres karencji bez zmian. Ciągle 1.01.2015 :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla niezatrudnionego, tak jak np. ja, to i tak bez różnicy :)

   Usuń
 3. Podobno są jeszcze w Polsce ludzie, którzy nie mieli karty Handlowego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja Jestem, nie miałam takiej karty :)

   Usuń
 4. Czy bank nakazal wam przeskanie skanu dowodu osobistego w zwiazku z ta promocją?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W innej promocji "nagroda pieniężna 300 zł", tak "nakazał" skan dowodu osobistego , z koniecznością przesłania go zwykłym mailem, w związku z czym rezygnacja z tej oferty...wcześniej nic takiego nie miało miejsca ze strony banku. Ksero dowodu osobistego, które za zgodność z oryginałem dokumentu potwierdzał kurier, po czym wraz z dokumentem potwierdzającym dochody pakował do "bezpiecznej koperty". Teraz "chory" wymóg z tym skanem, i za duże ryzyko wycieku takiego skanu dowodu osobistego, przesyłanego zwykłym mailem.

   Usuń
  2. Tak, skan trzeba wysłać.

   Usuń
  3. Nie. Złożyłam wniosek telefonicznie w czwartek. W poniedziałek będzie kurier po wyraźne ksero oraz wydruk wyciągu bankowego z 3 miesięcy. Żadnego skanu nie każą wysylac

   Usuń
  4. Jaki jest minimalny limit na karcie Simplicity?

   Usuń
  5. Coś mi się wydaje że 4000 mi mówiła konsultantka ale do końca pewny nie jestem. Ale właśnie tyle mam.

   Usuń
 5. Niebywała sytuacja i chciała bym wiedzieć czy ktoś miał taką sytuację. Wnioskowałam o kartę kredytową i otrzymałam ją mimo nie wysokich dochodów i aktualnie spłacanego kredytu hipotecznego. Poleciłam ją mojej siostrze - pracuje i ma niezłą pensję. Nigdy nie miała kredytów. Bank odmówił. Uzasadnienie brzmi "przyjęte przez bank zasady przyznawania kart kredytowych nie pozwalają na pozytywne rozpatrzenie wniosku". Zaznaczam że po raz pierwszy korzystam z blogu i promocji i Ona również. Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty dostałeś kartę bo masz historię w BIK. Twoja siostra nie ma , nie spłacała żadnego kredytu. Bank nie wie jakim jest klientem.

   Usuń
 6. Usługa CityPhone jest generalnie dezqktywowana w momencie wnioskowania o kartę. Aktywuje usługę pierwszy telefon klienta więc jeśli nie zadzwoni nie Aktywuje usługi i nie będzie opłat.tak zygalam powiadomiona przez konsultantke

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdzie nikt nie pisze o możliwości rezygnacji z tej karty, chciałbym wiedzieć czy jest taka możliwosć, nie chcą z tą kartą zostać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby było zobowiązanie do utrzymania karty w jakimś określonym czasie to byłoby info o tym. Tak ważnych rzeczy nie ukrywam ;) A jeśli nie ma lojalki to oznacza, że po otrzymaniu karty można z kartą zrobić co się zechce (a więc także zrezygnować jeśli tak zadecydujesz) bez konsekwencji.

   Usuń
 8. Po jakim czasie dzwonią? I czy z zastrzeżonego? Bo składałem wniosek w niedzielę i dziś miałem 2 nieodebrane właśnie ze zastrzeżonego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Nie zastrzezony. Do mnie dzwonil nr kierunkowy 42

   Usuń
  2. Do mnie dzwonili po 5 czy 6 dniach. Numer niezastrzeżony.

   Usuń
 9. A jakie dokumenty potwierdzające zadeklarowane dochody wchodzą w grę? Mam nieregularne, choć o przyzwoitej sumie rocznej, dochody z umów o dzieło i nie wiem, czy jest sens próbować... (PIT-u za ubiegły rok jeszcze nie składałem)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak umowa cywilno-prawna to:

   Zaświadczenie o zatrudnieniu i miesięcznych zarobkach(ważne 45 dni od daty wystawienia)

   albo

   Umowy zlecenie/o dzieło z podanym czasem zatrudnienia oraz wynagrodzeniem

   albo

   Pasek pracowniczy za ostatnie 3 miesiące z wyszczególnioną płacą zasadniczą

   albo

   PIT-11 za ostatni rok podatkowy (akceptowany przez cały rok kalendarzowy

   albo

   PIT-36/PIT-37 za ostatni rok podatkowy (akceptowany przez cały rok kalendarzowy) z potwierdzeniem zapłaty podatku

   albo

   Wyciąg z  rachunku bankowego z  wpływami z  tytułu wynagrodzenia (za ostatnie 3 m-ce)

   Usuń
 10. Czy ktoś otrzymał już kupon? Spełniłam wszystkie warunki i powinnam dostać go do końca maja, ale póki co nic nie ma.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...