Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata 3% do 100 000 zł w ofercie dbNET Premium i konto oszczędnościowe 2,55% do kolejnych 100 000 zł w Deutsche Banku

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

5.02.2018

Lokata 3% do 100 000 zł w ofercie dbNET Premium i konto oszczędnościowe 2,55% do kolejnych 100 000 zł w Deutsche Banku

Ciekawy pakiet lokaty i konta oszczędnościowego czeka na osoby chcące ulokować większe kwoty w Deutsche Banku.

Promocja dbNET Premium - lokata 3% w Deutsche Bank
W ramach promocji dbNET Premium załapać się można na 12-miesięczną lokatę z oprocentowaniem 3% w skali roku nawet do 100 000 zł. Poza tym jest jeszcze konto oszczędnościowe, na którym Deutsche Bank oferuje 2,55% w skali roku przez 4 miesiące także nawet do 100 000 zł.

O propozycji Deutsche Banku pisałem już w zeszłym roku. Tamta edycja zakończyła się wraz z końcem 2017 roku, ale jak widać bank postanowił promocję dbNET Premium wznowić. I dobrze, bo to okazja na bardzo dobre - jak na obecne czasy - oprocentowanie. Zwłaszcza w sytuacji osób, które chcą ulokować większe kwoty (a większość podobnych, powitalnych lokat jest jednak ograniczona kwotowo - niejednokrotnie do 10 000 zł).

Dla kogo promocja? Z propozycji dbNET Premium, w ramach której dostępna jest lokata 3%, skorzystać może osoba, która w dniu składania wniosku o konto w Deutsche Banku spełnia jeden z poniższych warunków:
"i. nie posiada zawartej Umowy z Bankiem, albo 
ii. posiada indywidualnie zawartą Umowę z Bankiem i wnioskuje o otwarcie Konta dbNET PREMIUM razem z inną osobą lub osobami, albo 
iii. razem z inną osobą lub osobami posiada zawartą Umowę z Bankiem i wnioskuje o otwarcie Konta dbNET PREMIUM indywidualnie lub z osobą lub osobami innymi niż te, razem z którymi posiada zawartą Umowę z Bankiem;"

Lokata Powitalna dbNET Premium - główne cechy:
 • minimalna kwota: 20 000 zł
 • maksymalna kwota: 100 000 zł
 • oprocentowanie: 3,0% w skali roku (stałe) 
 • okres lokaty: 12 miesięcy
 • czas na założenie lokat(y): najpóźniej do 30 dni kalendarzowych od założenia konta dbNET Premium (które w prosty sposób może być darmowe - przez większość czasu bez warunków - ale o tym nieco niżej).

Łącznie można założyć do 5 lokat powitalnych dbNET Premium, ale łączna ich suma nie może przekroczyć 100 000 zł. Promocja ma być dostępna do 30.06.2018 r.

db Konto Oszczędnościowe Plus 


Otwierając konto oszczędnościowe, można też załapać się na stawkę 2,55% w skali roku przez okres czterech miesięcy od jego otwarcia. Stawka ta obowiązuje przy utrzymaniu na koncie oszczędnościowym kwoty nieprzekraczającej 100 000 zł. Gdy saldo stanie się większe (a warto uważać, bo tak stanie się np. w momencie dopisania odsetek), to oprocentowanie spadnie do poziomu 1,05% w skali roku. Konto oszczędnościowe prowadzone jest za 0 zł bez warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym wykonać można jeden darmowy przelew z takiego konta oszczędnościowego na swe konto osobiste w Deutsche Banku. Drugi lub każdy kolejny przelew w miesiącu kalendarzowym (co akurat jest normą w większości banków w Polsce) kosztuje. Opłata wynosi 10 zł.

Konto osobiste w Deutsche Banku - prześwietlenie oferty


Przystępując do promocji zakłada się konto osobiste w Deutsche Banku. Czas więc przyjrzeć się warunkom jego prowadzenia. I tu wieści są bardzo dobre. Zgodnie z regulaminem promocji:
"Miesięczna opłata za prowadzenie konta: 
– do 31 grudnia 2018 r. włącznie wynosi 0 zł; 
– od 1 stycznia 2019 r. wynosi 0 zł w przypadku, gdy Uczestnik udzielił Zgody marketingowej i utrzyma ją w danym miesiącu oraz będzie spełniał przynajmniej jeden z następujących warunków: 
a. Regularne wpływy na Konto dbNET PREMIUM będą wynosiły min. 5000 zł; 
b. będzie posiadać w Banku aktywa na produktach depozytowych i inwestycyjnych w wysokości min. 50000 zł. 
– od 1 stycznia 2019 r. wynosi 20 zł, w przypadku, gdy Uczestnik nie spełni ww. warunków. Opłata będzie pobierana za każdy miesiąc kalendarzowy do 15. dnia kolejnego miesiąca."

Jeśli więc z oferty skorzystasz teraz, to do końca 2018 roku masz spokój. Za konto nic nie zapłacisz. Od stycznia 2019 roku (a to już de facto będzie końcówka 12-miesięcznej lokaty) będzie trzeba zapewnić wpływy (jeśli lokatę będziesz mieć do 50 000 zł), a jeśli Twa lokata będzie na kwotę min. 50 000 zł to także w 2019 roku żadne dodatkowe obowiązki na Ciebie nie spłyną.

Większość kont osobistych zazwyczaj jest nieoprocentowana. W ramach promocji dbNET Premium klient otrzymuje stawkę 1,3% w skali roku (z kapitalizacją odsetek na koniec miesiąca kalendarzowego). Choć jest rzeczą oczywistą, że w przypadku większych środków zamiast trzymać je na koncie osobistym, lepiej wybrać konto oszczędnościowe bądź lokatę z wyższym oprocentowaniem. No ale o tym informuję 😉

Po złożeniu wniosku o konto w Deutsche Banku, umowa do podpisania dotrze do Ciebie za pośrednictwem kuriera. I to proces najwygodniejszy. Założyć konto, a po jego otwarciu przelać środki i wybrać się do placówki banku już celem założenia lokaty (bo z doniesień osób, które wcześniej brały udział w promocji Deutsche Banku wynika, że promocyjną lokatę ostatecznie można było założyć wyłącznie w placówkach banku; nie było takiej opcji w bankowości ani na infolinii banku, ale być może coś się zmieniło?).

Regulamin promocji gwarantuje niniejsze warunki do 31.12.2019 r. W tym czasie darmowa będzie też karta wydawana do konta oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie.

Środki zdeponowane w Deutsche Banku objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Nawet w przypadku najczarniejszego scenariusza jakim byłby upadek banku, o swe oszczędności nie musisz się martwić. Kwota do równowartości 100 000 euro zostanie wypłacona przez BFG.

Przydatne dokumenty:

26 komentarzy:

 1. Czyli rozumiem że żadne wykonywanie transakcji itp nie jest konieczne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest. Ja po prostu nie zamawiałem tej karty i póki co niczym się nie przejmuję. Mam tylko dodatkowy (oprocentowany) ROR ;)

   Usuń
 2. Te lokaty trzeba założyć wszystkie w jednym terminie czy mogę np. założyć jedną na 50 tys. za tydzień, a kolejną na 60 tys. za 4 tygodnie? Mieszcząc się jeszcze w 30 dniach od otwarcia konta?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ogrzewane kotlety. Ponadto przyszłość tego banku jest pod sporym znakiem zapytania!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale przyszłość pod znakiem zapytania? Że mają być przejęci przez BZ WBK? To co z tego. Korzystać póki można. Bo w BZ WBK to już lokaty 3% na powitanie nie dadzą.

   Usuń
  2. Że co? Wubek już dość dawno temu został przejęty przez Santander!

   Usuń
 4. Chciałem zapytać o lokatę w IdeaBanku Happy Plus 3,5% 25000 na 3 m-ce,

  1) czy po założeniu lokaty otrzymam dostęp do Clouda i będę mógł zakładać inne lokaty dostępne dla wszystkich?
  2) czy lokatę muszę zasilić w własnego konta, czy może być z konta żony
  3) po zakończeniu lokaty kasa wraz z odsetkami wraca na konto, z którego została zasilona, czy się odnawia?
  4) czy do założenia lokaty potrzebuję podpisać umowę poprzez kuriera?

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) tak
   2) tylko z własnego konta
   3) lokata odnawia się na marny procent (0,01 o ile dobrze pamiętam)- musisz po zakończeniu zerwać lokatę i wskazać swoje konto do przelewu, nie można przelać na konto innej osoby; można też zadzwonić na infolinię i poprosić o przelew na wskazane konto wraz z odsetkami po zakończeniu
   4)kurier jest niepotrzebny, uzyskujesz dostęp po wniosku

   Usuń
 5. Co to są aktywa na produktach depozytowych i inwestycyjnych? Pytam poważnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Suma środków na lokatach, kontach oszczędnościowych, funduszach inwestycyjnych itp. w Deutsche Banku.

   Usuń
 6. probuja lapac kapital i zwiekszyc liczbe duszyczek ,zeby w statystykach przed polaczeniem z wbk ladnie wygladalo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest akurat fajne i można wykorzystać. Co czyniłem w Meritum, BPH. Choć generalnie szkoda że banków ubywa.

   Usuń
 7. "Nawet w przypadku najczarniejszego scenariusza jakim byłby upadek banku, o swe oszczędności nie musisz się martwić. Kwota do równowartości 100 000 euro zostanie wypłacona przez BFG."

  Standardowa regułka bankowa - zakładam, że masz w banku 100 tyś. Bank upada. wypłaca ci 1 zł z funduszu BFG. Czy coś jest nie tak? Nie, wszystko w porządku - bo jest to "Kwota do równowartości 100 000 euro zostanie wypłacona przez BFG". Czyli jak dymaja nas banki...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed wypowiedzią i stawianiem oceny zachęcam do choć podstawowego zapoznania z tematem. Kwota do równowartości 100 000 euro jednocześnie oznacza zwrot przez BFG równowartości posiadanej kwoty (wraz z odsetkami gdy środki były np. na lokacie). Jeśli więc ktoś posiadał np. 10 000 zł to dokładnie taką kwotę dostanie (+ odsetki). Jeśli ktoś posiadał 300 000 zł w upadłym banku to też dostanie tyle. Problem będzie miał jedynie posiadacz np. pół miliona złotych w jednym banku. Wtedy otrzyma z BFG kwotę równą kwocie 100 000 euro.

   Usuń
 8. a czy jesli korzystalem z tej oferty ( lokaty i koto oszczednosciowe) i nadal mam lokate to czy jak przeleje nowe srodki na konto oszczednosciowe to beda tez promocyjnie oprocentowane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest % dla odwiedzających nowe db konto oszczędnościowe plus.

   Usuń
  2. czyli jak sie juz je ma to nie ma promocyjnego oprocentowania, mimo iz nowe srodki odwiedza konto w db?

   Usuń
  3. Co oznacza "odwiedzanie konta"?

   Usuń
 9. Aby nie płacić w 2019 r. wystarczy mieć 50.000 zł. czy 50.001 zł.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Min. 50000. Czyli może być ta okrągła kwota.

   Usuń
 10. Czy to prawda, że ta oferta ma być aktualna do 30.06.2018 roku?

  OdpowiedzUsuń
 11. Ile powinienem trzymać pieniędzy na lokacie tak aby odsetki nie przekroczyły 100tys i oprocentowanie na ko nie spadło

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku lokaty kapitalizacja odsetek następuje na koniec umownego okresu (po 12 miesiącach) więc w tym czasie nie przekroczysz kwoty 100 000 zł.

   Jeśli na myśli masz jednak konto oszczędnościowe to taką "bezpieczną" kwotą jest 99 200 zł. W ciągu 4 miesięcy mimo dodawanych odsetek (na koniec każdego miesiąca) suma wpłaconego kapitału i dodawanych odsetek nie przekroczy 100 000 zł.

   Usuń
 12. Info dla tych którzy chcą skorzystać z promocji Deutsche Bank: Dziś złożyłem wizytę w Deutsche Bank chcąc założyć lokaty promocyjne na 3% i dowiedziałem się, muszę najpierw przelać pieniądze na ROR a dopiero przyjść do banku zakładać. Oczywiście na infolinii jak umawiałem wizytę nie zostałem poinformowany o tym że najpierw trzeba przelać pieniądze a dopiero potem pojawić się w banku. Na pocieszenie Pani z DB zaproponowała, że może podjechać do mnie i podpisać na miejscu dokumenty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to miło ze strony pani z DB.
   Ale to że najpierw konto, później kasa, a na końcu lokata to wynika z tekstu:
   "Po złożeniu wniosku o konto w Deutsche Banku, umowa do podpisania dotrze do Ciebie za pośrednictwem kuriera. I to proces najwygodniejszy. Założyć konto, a po jego otwarciu przelać środki i wybrać się do placówki banku już celem założenia lokaty"

   Usuń
 13. Mając lokatę do końca września, mogę wypowiedzieć umowę końcem sierpnia? Czy powinnam poczekać do zakończenia lokaty?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...