Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Pakiet idealny? Zwrot do 300 zł w rok, 3% dla oszczędności i karta kredytowa z bonem 200 zł i moneybackiem

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

11.02.2018

Pakiet idealny? Zwrot do 300 zł w rok, 3% dla oszczędności i karta kredytowa z bonem 200 zł i moneybackiem

Aktualnie żaden z banków nie daje tak kompleksowo dopracowanej oferty dla bankobiorców.

Kumulacja promocji konta i karty kredytowej w T-Mobile Usługi Bankowe
W T-Mobile Usługi Bankowe jednocześnie zyskać można na korzystaniu z konta osobistego (zwroty do 300 zł w rok), wyrobieniu karty kredytowej (bon 200 zł do sklepów Decathlon i ewentualnie moneyback), a także znaleźć bardzo dobrą - jak na obecne czasy - propozycję dla oszczędzających ze stawką 3%. No a do tego dochodzi jeszcze program lojalnościowy Mastercard Priceless Specials.

Lubię takie propozycje. Podczas gdy zazwyczaj stajemy się klientem danego banku tylko ze względu na promocję jednego z jego produktów (najczęściej jest to konto osobiste), to w przypadku T-Mobile Usługi Bankowe można być klientem ciągle jednego banku, ale jednocześnie zyskać na skorzystaniu z kilku różnych produktów. Dla osób, które jednocześnie zdecydują się na konto i kartę kredytową w tym banku, świetnym rozwiązaniem jest też to, że płacąc kartą kredytową w zasadzie spełniać można wszystkie warunki naraz. A mam tu na myśli warunki uzyskania nagrody za kartę, warunki zwalniające z opłat za kartę... ale także warunki uzyskiwania moneybacku na koncie osobistym oraz warunki zwalniające z opłat za konto (lub kartę do konta). Jest więc o wiele łatwiej niż w innych bankach, gdzie odrębnie trzeba pamiętać o aktywności na koncie, a odrębnie z kartą kredytową.

Podobny wpis o kumulacji promocji w T-Mobile Usługi Bankowe już na blogu się pojawił. Jednak w związku z nową promocją karty z bonem do sklepów Decathlon, czas na powtórkę i ponowne, zbiorcze prześwietlenie wszystkich okazji jednocześnie.

Na wstępie ostrzegę, że poniższy wpis jest dość długi. No ale w końcu nie chodzi tu o jakieś grosze, ale o konkretne pieniądze, które w promocjach T-Mobile Usługi Bankowe można wycisnąć. Jest też w tym wpisie sporo różnego rodzaju wytycznych stawianych przez bank. Z pozoru może więc wydawać się, że mamy do czynienia ze skomplikowanymi zasadami, ale tak na szczęście nie jest. Sporo z nich po prostu się ze sobą zazębia lub pokrywa (o czym najlepiej świadczy podany powyżej przykład, że płacąc kartą kredytową można z automatu "załatwić" wymogi i dla karty, i dla konta osobistego). Warto więc przebrnąć przez wpis, by z satysfakcją móc skorzystać z wielu okazji jednocześnie i ze świadomością zdobycia maksimum korzyści.

Każda z tych promocji na blogu jest już opisana, ale wpis ten pojawia się celem uporządkowania i omówienia wszystkiego w jednym miejscu. A do zdobycia jest:
 • zwrot do 25 zł miesięcznie z kontem osobistym (zwrot ten odpowiada 5-procentowemu moneybackowi);
 • 3% na koncie oszczędnościowym (do 50 000 zł) gwarantowane dla nowych klientów przez okres 3 miesięcy;
 • bon 200 zł do wykorzystania w sklepach Decathlon za wyrobienie karty kredytowej;
 • do 560 zł zwrotów za płatności kartą kredytową, jeśli zdecydujesz się na Mastercard Travel (choć w tym przypadku nie jestem orędownikiem tej promocji - co jest przyczyną oczywiście tłumaczę nieco niżej);
 • punkty w programie lojalnościowym Mastercard Priceless Specials.

Zwroty na koncie Freemium lub Premium


W ofercie banku dostępne są 2 konta osobiste. To Konto Freemium i Konto Premium. Pierwsze z nich skierowane jest do osób, które wydają mniej lub chcą mieć konto za 0 zł bez warunków (w wariancie bez karty). Konto Premium, by było darmowe, wymaga wykonania transakcji na sumę min. 500 zł, ale dzięki temu można też zyskać większy moneyback (do 25 zł miesięcznie). W przypadku Konta Freemium maksymalny miesięczny zwrot to 15 zł.

W porównaniu tych dwóch opcji najlepszą pomocą będzie tabela:

Konto Freemium
Konto Premium
Opłata za konto
0 zł (bez warunków)
0/18,90 zł
Opłata nie zostanie pobrana, jeśli wykonasz płatności kartą na sumę min. 500 zł
Opłata miesięczna  za kartę
0/6 zł
Opłata nie zostanie pobrana jeśli wykonasz płatności na sumę min. 200 zł

0 zł (bez warunków)
Wypłaty z bankomatów
0 zł za pierwsze 3 wypłaty (w miesiącu kalendarzowym) z dowolnych bankomatów w Polsce
0 zł za wszystkie wypłaty z dowolnych bankomatów w Polsce
Maksymalny zwrot miesięczny
15 zł
25 zł
Zasady naliczania zwrotu
Bank zwraca 5% płatności, jeśli rozliczone zostaną transakcje na sumę min. 200 zł
Bank zwraca 25 zł, jeśli rozliczone zostaną transakcje na sumę min. 500 zł
Maksymalny zwrot w ciągu 6 miesięcy*
90 zł
    150 zł     
*możliwość wydłużenia tego okresu (a więc i zwiększenia) zwrotów na czas nieokreślony daje skorzystanie z produktu kredytowego. A może być nim np. karta kredytowa (co teraz szczególnie się opłaca, bo można przy tym zyskać – o czym piszę niżej).

Złóż wniosek
o Konto Freemium

Złóż wniosek
o Konto PremiumKtóry rachunek wybrać? Zależy od tego, na jaką sumę miesięcznie jesteś w stanie wykonać płatności kartą. Jeśli wydawać będziesz co najmniej 500 zł, to śmiało możesz skorzystać z Konta Premium, dzięki czemu zyskasz co miesiąc 25 zł.

Jeśli wydajesz mniej (ale minimum 200 zł w miesiącu), to zdecyduj się na Konto Freemium. Wydając wspomnianą kwotę, unikniesz opłaty za kartę wydawaną do konta. Zyskasz też moneyback w wysokości 5%. By zgarnąć całą przysługującą w miesiącu pulę zwrotu (czyli 15 zł), niezbędne są transakcje na sumę 300 zł.

Konto oszczędnościowe 3% do 50 000 zł


Osoby, które co najmniej od 1.04.2017 r. nie posiadały konta osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe, teraz mogą załapać się na promocję oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Stawka 3% będzie obowiązywać dla kwoty do 50 000 zł przez 92 dni, licząc od dnia następującego po dniu otwarcia konta oszczędnościowego. A więc najpierw załóż sobie konto osobiste, a dopiero wtedy, gdy już będziesz mieć możliwość wpłacenia swych zaskórniaków, załóż konto oszczędnościowe (zrobisz to za pośrednictwem bankowości internetowej w zakładce Moje Finanse lub na infolinii). Masz na to czas do 31.03.2018 r., bo w takim terminie ma być dostępna promocja uruchamiająca podwyższone oprocentowanie konta oszczędnościowego (3% będziesz mieć jednak liczone przez 92 dni).

Karta z bonem 200 zł do sklepów Decathlon


Kolejna promocja dla nowych (jak i obecnych) klientów T-Mobile Usługi Bankowe to okazja na zdobycie bonu o wartości 200 zł do wykorzystania w sklepie internetowym, jak i w sklepach stacjonarnych Decathlon. Tu nie ma okresu wykluczenia dla byłych klientów (a w praktyce nawet i dla obecnych)!

By zdobyć tę nagrodę:
 • zawnioskuj o kartę kredytową w T-Mobile Usługi Bankowe z limitem co najmniej 3 500 zł;
 • w miesiącu następującym po miesiącu zawarcia umowy o w/w kartę wykonaj płatności kartą kredytową na sumę co najmniej 1 000 zł (mogą to być transakcje w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie; do wymaganej kwoty nie zaliczą się przelewy z karty; przypomnę, że płatności kartą kredytową "zaliczą" już wcześniej wspomniane płatności, jakie należy wykonać na koncie osobistym dla uzyskania zwrotów, jak i uniknięcia opłaty za Konto Premium lub za kartę wydaną do Konta Freemium).

Do końca miesiąca następującego po miesiącu wykonania płatności kartą otrzymasz nagrodę. Bank prześle ją do Ciebie SMSem w formie kodu.

Wyrobienie karty kredytowej opłaca się nie tylko ze względu na bon do sklepów Decathlon. Zaleta posiadania takiej karty jest jeszcze jedna. Karta kredytowa jest najtańszym (ba, może być darmowa!) produktem kredytowym, który daje przedłużenie uzyskiwania moneybacku na koncie osobistym na czas nieokreślony. A przypomnę, że w standardzie taki moneyback jest naliczany wyłącznie przez 6 miesięcy.

Promocja z bonem do sklepów Decathlon dostępna ma być do 28.02.2018 r.

Karty kredytowe w T-Mobile Usługi Bankowe - prześwietlenie


T-Mobile Usługi Bankowe daje możliwość wyboru spośród dwóch kart kredytowych. Są to karty Mastercard Pomoc Mierzona Kilometrami oraz Mastercard Travel. Pierwsza z nich wspomaga działalność charytatywną (choć dla klienta nie jest w żaden sposób odczuwalna jakimkolwiek dodatkowym kosztem z tego tytułu), o szczegółach skorzystania z drugiej, czyli Mastercard Travel piszę nieco niżej  Warunki oferty dla obu kart są jednak takie same. Standardowo wygląda to tak:
 • 0 zł za wydanie karty (a więc pierwszy rok z kartą jest darmowy); 
 • opłata roczna za wznowienie karty: 
  • 0 zł w przypadku wykonania w ciągu 12 miesięcy transakcji kartą na sumę min. 15 000 zł lub
  • 35 zł w przypadku wykonania w ciągu 12 miesięcy transakcji kartą na sumę min. 7 500 zł lub 
  • 70 zł w przypadku nie spełnienia jednego z powyższych warunków; 
 • 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana pod warunkiem wykonania i rozliczenia min. 4 transakcji bezgotówkowych (na dowolne kwoty) w danym miesięcznym okresie rozliczeniowym karty.

Ale jest bardzo dobra wieść, bo w chwili obecnej (dla umów o kartę kredytową zawieranych do 31.03.2018 r.) dostępna jest promocja, dzięki której klient zyskuje:
"a. zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę do 31 marca 2018 r., niezależnie od liczby transakcji bezgotówkowych dokonanych w miesiącu kalendarzowym, oraz 
b. zwolnienie z opłaty za wznowienie Karty kredytowej na drugi rok użytkowania, niezależnie od łącznej kwoty rozliczonych transakcji."

Łatwo więc załapać się na darmową kartę w pierwszym roku i jeszcze kolejnym. Trzeba tylko pamiętać, by każdego miesiąca wykonać nie mniej niż 4 płatności kartą (wtedy bank nie pobierze opłaty miesięcznej).

Do 560 zł zwrotu dla podróżujących


Karta kredytowa Mastercard Travel dedykowana jest przede wszystkim osobom podróżującym po świecie. Za zagraniczne płatności (na kwotę min. 50 zł) bank naliczy 5-procentowy moneyback (za transakcje zaksięgowane) w okresie 12 miesięcy od uruchomienia karty. W ciągu miesiąca zdobyć można do 100 zł zwrotu, a przez cały okres promocji łącznie nawet 560 zł.

To jednak oczywiście promocja, z której skorzystać będą mogły osoby często wyjeżdżające z Polski lub spędzające sporo czasu za granicą (np. tam pracujące). Polecam jednak samodzielnie przekalkulowanie, czy wtedy bardziej nie opłaca się płacić gotówką w miejscowej walucie bądź korzystać z karty płatniczej miejscowego banku, pomijając przewalutowanie.

Tu również pamiętaj, że - w odróżnieniu od promocji z bonem do sklepów Decathlon - obowiązuje okres karencji (na zwroty za płatności kartą kredytową Mastercard Travel załapią się wyłącznie osoby, które nie posiadają żadnej karty kredytowej w T-Mobile Usługi Bankowe co najmniej od 90 dni przed wydaniem karty Travel).

Program Mastercard Priceless Specials


Priceless Specials to program lojalnościowy prowadzony przez organizację Mastercard. Dostępny jest w wybranych bankach i najczęściej dotyczy kart ekskluzywnych (czytaj: drogich w utrzymaniu). Wśród wyjątków jest T-Mobile Usługi Bankowe, gdzie do programu zarejestrować można zarówno karty kredytowe, jak i karty debetowe wydawane do konta osobistego.

Dzięki programowi zbierać można punkty (za płatności w sklepach lub punktach usługowych wybranych sieci). Zgromadzone punkty można z kolei wymieniać na nagrody (rzeczowe, vouchery, bilety do kina, doładowania telefonu itp.).

Ważne wskazówki


Powyższe promocje posiadają kilka cech wspólnych. I oto one.

Wykluczone kody MCC


Zarówno płatności kartą, zaliczające do zwolnień z opłat za konto czy kartę wydawaną DO konta, jak i płatności na potrzeby zwrotów (i na koncie, i na karcie kredytowej), a do tego transakcje na potrzeby promocji z bonem do sklepów Decathlon, wykonywać można w punktach handlowo-internetowych oraz w Internecie. Niektóre miejsca są jednak wykluczone. Jakie? Kluczowe znaczenie ma tutaj kod MCC, który przypisywany jest terminalowi płatniczemu i określa dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy przyjmującego płatności kartą. I tak na liście kodów MCC wykluczanych przez T-Mobile Usługi Bankowe znajdują się:
"• 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, 
• 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska), 
• 4111, określający m.in. usługi transportowe, 
• 6012, określający instytucje finansowe, 
• 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, 
• 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, 
• 4829, określający internetowe przekazy pieniężne, 
• 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne" (pisownia oryginalna)

Chociaż ta lista może wydawać się dość długa, to w większości przypadków wykluczone kody MCC są przypisane miejscom, w których łatwo można by zrobić obroty kartą. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat kodów MCC, a także poznać jakie faktycznie kody są przypisane najpopularniejszym sklepom w Polsce, zapisz się na bezpłatny newsletter (w mailu powitalnym otrzymasz eBook ze sporą dawką przydatnej wiedzy na temat MCC).

Wymagane zgody


Zgodnie z regulaminem zwrotów na koncie osobistym udział w promocji wziąć mogą klienci, którzy:
"Wyrazili i nie odwołali zgody na weryfikację historii zobowiązań o treści: 
Upoważniam Bank do zasięgania informacji o moich zobowiązaniach w: 
a) instytucjach utworzonych na podstawie art. 105 ust. 4 ustawy – Prawo bankowe, w szczególności w BIK oraz do wystąpienia za pośrednictwem tych instytucji do biur informacji gospodarczej, o ujawnienie informacji gospodarczych dotyczących moich zobowiązań, 
b) bezpośrednio w biurach informacji gospodarczej, 
c) Systemie Bankowy Rejestr, którego Administratorem Danych jest Związek Banków Polskich. 
Zgodę na weryfikację można wyrazić w Contact Center T-Mobile Usługi Bankowe bądź w Placówkach T-Mobile Usługi Bankowe, w sytuacji gdy nie została wyrażona podczas zawarcia Umowy Ramowej. 
Wyrazili zgodę na skorzystanie z Promocji: - dla rachunków otwartych od 1 maja 2017 roku – w Bankowości Internetowej, Contact Center lub w Placówce T-Mobile Usługi Bankowe"

Konto osobiste bez karty kredytowej


Pamiętaj, że jeśli z jakiejś przyczyny nie możesz lub nie chcesz korzystać z karty kredytowej w T-Mobile Usługi Bankowe, to też możesz wykorzystać okazje do bankobrania, jakie daje ten bank. Przez 6 kolejnych miesięcy (począwszy od miesiąca, w którym zwrot został wypłacony po raz pierwszy) uzyskasz moneyback na koncie, a wiec zarobisz do 90 zł (w przypadku Konta Freemium) lub do 150 zł (z Kontem Premium). Także będziesz mieć możliwość skorzystania z promocyjnego oprocentowania na poziomie 3% w skali roku do 50 000 zł na koncie oszczędnościowym. Możliwe będzie również zapisanie się i korzystanie z programu Mastercard Priceless Specials.

Konto osobiste + karta kredytowa


Jeżeli jednak zdecydujesz się na wyrobienie karty kredytowej z logo T-Mobile Usługi Bankowe, to zyskasz więcej. Bo w promocji załapiesz się na bon 200 zł do sklepów Decathlon, a także - w razie zainteresowania - na moneyback (do 560 zł) za transakcje zagraniczne z kartą Mastercard Travel. No i przede wszystkim zyskać możesz przedłużenie moneybacku na koncie osobistym. W ciągu roku daje to możliwość uzyskania nawet 180 zł (w przypadku Konta Freemium) lub do 300 zł (z Kontem Premium).

Jaka kolejność działania?


Jeśli chcesz się zdecydować zarówno na otwarcie konta osobistego oraz wyrobienie karty kredytowej w T-Mobile Usługi Bankowe to zapewne na myśl nasuwa Ci się pytanie, jaka kolejność będzie najlepsza. W przypadku promocji T-Mobile Usługi Bankowe aż tak dużego znaczenia to nie ma. Jeśli chcesz się zdecydować na obydwa produkty, to wniosek o Konto Freemium lub Konto Premium oraz o kartę kredytową możesz złożyć jednocześnie. Przyznanie karty kredytowej zależy oczywiście od decyzji banku, ale nawet gdyby ona była negatywna to zostając z samym kontem osobistym również zyskujesz (moneyback przez 6 miesięcy).


Przydatne dokumenty:

108 komentarzy:

 1. Pytanie może głupie ale korzystam tu z promocji od nie dawna. Czy trzeba mieć telefon w T-Mobile by wejść w oferty tego banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma takiej potrzeby. Możesz mieć telefon w dowolnej sieci.

   Usuń
 2. Konto oszczędnościowe jest darmowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prowadzenie konta oszczędnościowego jest bez warunków za 0 zł.

   Usuń
 3. a czy jest jaas koarencja na skorzystanie z tych promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy karcie kredytowej nie ma w ogóle.
   Przy k. oszcz. od 1.04.2017.
   Przy RORze masz zwrot dłużej niż 6 mies. jak masz produkt kredytowy.

   Usuń
 4. jak z karencją

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karencja to 1.04.2017 czyli dokładnie miesiąc przed słynną zmianą TOiP, po której sporo ludzi się wymeldowało z TMUB.

   Usuń
 5. Zdalne zamknięcie konta jest później możliwe? Wolę dopytać bo w ING tylko placówka która akurat w mej mieścinie jest ale placówki T-Mobile Usługi Bankowe to brak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, można to zrobić też listownie, na infolinii, w Wirtualnym Odziale (audio lub wideo) oraz w bankowości internetowej.

   W kwestiach dot. zamykania kont (nie tylko w T-Mobile Usługi Bankowe, ale także w innych bankach) zachęcam do zajrzenia do poradnika dot. tej tematyki, dostępnego tutaj.

   Usuń
 6. Przy nazwie T-Mobile Usługi Bankowe jest dopisek "dostarczane przez Alior Bank". Jeśli mam konto w Aliorze to nie wyklucza mnie z powyższych promocji??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można posiadać konto (lub inne produkty) w Alior Banku. Nie jest to przeszkodą do skorzystania z promocji T-Mobile Usługi Bankowe.

   Ten dopisek dotyczy przede wszystkim aspektu technicznego funkcjonowania T-Mobile Usługi Bankowe.

   Usuń
 7. Czy posiadając karte kredytową travel można z niej zrezygnować, wziac nowa karte t_mobile mierzona km i otrzymać bon do decatlona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz tak zrobić. A nawet bez rezygnowania z karty kredytowej już posiadanej, możesz zawnioskować o kolejną (ale wtedy właśnie musi to być już nie karta Travel, ale Pomoc Mierzona Kilometrami).

   Usuń
 8. Niestety jak narazie moje najgorsze doświadczenie z bankobraniem. Brak zwrotów, kolejne reklamacje nic nie dają, pracownicy nie potrafią odnieść się do treści reklamacji poprawnie, a dodatkowo zaprzeczają prawdziwości informacji napisanych na ich stronie internetowej. Powoli brakuje mi cierpliwości ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bałagan to oni mają. Pamiętam w tamtym roku brak karty do tesco po reklamacji dali kartę zrobili przelew i to 2 razy więc bałagan spory ale zamiast 1 premii wpadły 3 x 200 po czym doszli do tego że niby jedną mi za dużo wypłacili i pobrali z konta 200 zł ale ogólnie i tak było więcej niż powinno być :)

   Usuń
  2. Bałagan to mają, ale w BGŻ :)

   Usuń
  3. TMUB obok Millennium oraz Śląskiego to najbardziej pro-klienckie banki działające w Polsce!

   Usuń
  4. @Anonimowy, 12 lutego 2018, 13:29 - "Bałagan to mają, ale w BGŻ"

   To co się dzieje w BGŻ, to coś znacznie głębszego niż bałagan - to mieszanina złej woli i celowego działania na szkodę klienta!

   Usuń
 9. Czy do 1 tyś zł wydatków kartą by dostać bon do decathlon będą się liczyć transakcję kartą, które później zostaną zwrócone?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin nic na ten temat nie mówi ;)

   Usuń
  2. Jeszcze nawet nie wnioskował kartą a już kombinuje zwroty hehe zauważyłem brak pytania ostatnimi czasy "czy jest lohalka?"

   Usuń
 10. Konto można otworzyć przelewem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albo kurierem.

   Usuń
  2. Podobno dla kuriera potrzebne są dwa dokumenty ze zdjęciem, np. dowód osobisty i paszport albo książeczka wojskowa :)

   Usuń
 11. Czy w miesiącu otwarcia konta trzeba już wyrobić płatności by nie płacić za Konto i by nie przepadł 1-wszy z 6 zwrotów?

  OdpowiedzUsuń
 12. jeśli zamknąłem konto 3 miesiące temu i teraz otworzę je znowu to czy będę miał 6 miesięcy zwrotów?
  Zakładając że nie zakładam Karty Kredytowej

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy płatności Android Pay z podpiętej karty T-Mobile będą się liczyć do zwrotów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. To płatność jak każda inna.

   Usuń
 14. "a. zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę do 31 marca 2018 r., chyba 2019?

  OdpowiedzUsuń
 15. Albo już zmęczony jestem tymi promocjami albo już nie umiem czytać ze zrozumieniem.... Nie potrafię rozgryźć jednej kwestii. Otóż za zapłacenie 500 zł otrzymujmy 50 zł zwrotu i zwolnienie opłaty za konto. Biorąc KK musimy kupować za 1000 zł. Czy zatem teraz musimy wydać 1500 czy tylko 1000 (1000 za KK i 500 za zwrot i zwolnienie z opłaty) Oczywiście dotyczy to tylko jednego miesiąca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pierwszy miesiąc 1000, później min. 500 jedną z posiadanych kart (wydatki sumują się) działa u mnie już ponad rok!

   Usuń
  2. pierwszy miesiąc 1000 k.k później min. 500zł jedną z kart (wydatki sumują się)
   u mnie działa już ponad rok!

   P.S.
   Travel i przewalutowanie w TMUB działa złodziejsko, jeśli nie musicie nigdy nie płaćcie kartą złotówkową waluty EUR !! różnica kantor/kurs sięga 10%

   Usuń
  3. Jeszcze zabawniej jest gdy płatność zagraniczna jest w innej walucie, a potem przeliczana jest na € i wreszcie na PLN. Dlatego tyle banków oferuje 'darmowe' płatności wydawanymi kartami za granicą :)

   PS. Alior ma kantor oraz konta walutowe!

   Usuń
  4. Mam pytanie skąd mogę wiedzieć , że płacąc kartą kredytową zalicza mi się to do limitów karty debetowej.Po wjściu w bankowości internetowej w pozycji karty na kredytowej kasy ubywa , a na debetowej cały czas jest kwota 200 zł do uniknięcia opłaty.

   Usuń
  5. Z Taryfy opłat i prowizji:
   "0 zł pod warunkiem dokonania przez Klienta w danym miesiącu rozliczeniowym transakcji bezgotówkowych kartą (transakcje nie mogą zostać anulowane) na kwotę minimum 500 zł. Do transakcji bezgotówkowych kartą wliczane są transakcje bezgotówkowe dokonane wszystkim kartami wydanymi do konta oraz transakcje bezgotówkowe dokonane na Rachunku karty kredytowej, której Posiadaczem/Współposiadaczem jest Właściciel/Współwłaściciel konta"

   Usuń
  6. To jeszcze skorzystam z okazji i dopytam czy jeśli wykonam KK transakcje na 1000zł to otrzymamy oprócz bonów do Decathlonu zwrot 25zł , czy też zwrot należy się tylko za płatności kartą debetową.

   Usuń
  7. Zwrot należy się jeden. 25 zł. Bez względu na to czy płacisz kartą debetową lub kredytową czy debetową i kredytową. Jak ten 1000 wydasz kredytową to debetową nic robić nie musisz. Dostaniesz i bon i 25 zł.

   Usuń
 16. A co do BGŻ, mi przesylaja wyciagi papierowe, ktorych nigdy nie chcialem i kasuja za to 6 zl miesiecznie i nie chca tego wylaczyc, tzn. mowia ,ze wylaczyli i przesylaja nadal.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie tak było w ostatnim miesiącu posiadania konta, a dokładniej w okresie wypowiedzenia konta. Złożyłam bezskutecznie (!) trzy reklamacje oraz odwołanie do arbitrażu, na które otrzymałam 4 pisemne odpowiedzi listami poleconymi co wygenerowało koszty: 4 x 5,65 zł = 22,60 zł plus czas jaki oni na to poświecili w sytuacji gdy mogli zwrócić mi te 6 zł i byłoby po sprawie!

   Usuń
  2. I to wszystko o 6 zeta? Toż to wygląda jak celowe działanie na szkodę własnego pracodawcy :)

   Usuń
  3. Ja miałem dość pisania reklamacji, więc zamknąłem konto pomimo straty 2% moneyback i zdecydowanie tego nie żałuję.

   Usuń
 17. W języku polski rzeczowniki się odmienia. Zatem "bon 200 zł do Decathlon" jest RAŻĄCYM błędem gramatycznym. Powinno być "bon 200 zł do Decathlonu". A jak koniecznie ktoś chce z uporem maniaka stosować nazwy własne w mianowniku, to rozwiązanie jest banalnie proste - "bon 200 zł do sklepu Decathlon".
  Pozdrawiam
  M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zmienia to faktu, ze ten Dekaton to super sklep :)

   Usuń
  2. Podobnie jak portal z pizzami, e-MPiK czy ten sklep sportowy od PKO :)

   Usuń
  3. A moze czas uprościć i skończyć z deklinacją? Tak jak np. Jest w ją ykach łacińskich?

   Usuń
  4. Co prawda to nie jest blog poświęcony zawiłościom językowym, ale akurat decathlon to po polsku dziesięciobój :)

   Usuń
  5. @Anonimowy z 13 lutego 2018 10:49 przeczytaj:
   Uważam, że jeśli zwracasz komuś uwagę na poprawne stosowanie języka polskiego to w tym momencie sam powinieneś świecić przykładem w tym zakresie. Tymczasem w Twoim krótkim wpisie naliczyłem kilka rażących błędów językowych, a żadnym polonistą nie jestem. Pozdrawiam, jednocześnie przepraszając za off topic, bo przecież ludzie nie po to wchodzą na tego bloga by uczyć się języka polskiego.

   Usuń
 18. Czy w przypadku wydania decyzji o przyznanie karty kredytowej praca za granicą, narazie na czas określony,będzie podstawą do decyzji negatywnej?

  OdpowiedzUsuń
 19. Jeżeli założyłem konto w lutym i kartę już dostałem a wyrobie do końca lutego 500 zł to dostanę zwrot za luty w marcu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dostaniesz. Płatności muszą się zaksięgować do 28-go

   Usuń
  2. PS. Księgują w 2 dni więc w praktyce do 26-go możesz płacić.

   Usuń
  3. Płatności zazwyczaj są rozliczane, a nie "się księgują" :)

   Usuń
  4. A jeśli nie mam jeszcze karty i nie ogarnę w lutym 500zł kartą to 18,9zł za prowadzenie konta?

   Usuń
  5. Domyślam się, że konto założyłeś/aś w lutym? Za ten pierwszy, niepełny miesiąc opłaty nie będzie.

   Usuń
  6. Przecież zgodnie z niedawnymi wytycznymi KNF jedynie data wykonania operacji jest brana pod uwagę.

   Usuń
 20. Dziś wpadło 25 zł zwrotu za styczeń :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dość dziwne, bo ta oferta obowiązuje od 11.02.2018 :)

   Usuń
  2. Promocja ze zwrotem na koncie jest już od dawna i to jest zwrot na styczeń.

   Usuń
 21. Jaki kod mają sklepy typu Biedronka, Lidl? Z tych wykluczonych chyba nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwroty za płatności w tych sklepach są naliczane. Jak wspominam we wpisie, zachęcam do zapisania się na newsletter (w eBooku, który jest prezentem dla subskrybentów znaleźć można dość obszerny wykaz faktycznie stosowanych kodów MCC - wśród nic są m.in. sklepy takie jak Biedronka czy Lidl).

   Usuń
 22. Mam już rachunek i jedną kartę kredytową, czy mogę wziąść tą w promocji do decathlonu i zamknąć bez konsekwencji finansowych ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://bankobranie.blogspot.com/2018/02/bon-200-zl-do-decathlon-za-karte-kredytowa-w-t-mobile-uslugi-bankowe.html

   Usuń
  2. Ale czy jest okres karencji przez który muszę utrzymać tą kartę po wypłacie nagrody, w linku nie ma słowa o tym

   Usuń
  3. Raczej tak.

   Usuń
 23. Promocje fajne tylko nie zawsze można z nich skorzystać. Ostatnio zapłaciłem czynsz za mieszkanie kartą debetową w punkcie opłat rachunków PKO BP i po rozliczeniu transakcji w TMB dowiedziałem się, że nie ma tu kodu MCC, i zostało to potraktowane jako wypłata pieniędzy z oddziału banku, za co policzyli mi jeszcze 10 zł opłaty O_O

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy takiej wątpliwej transakcji trzeba było napisać wiadomość w bankowości. Na prośbę podają jej kod MCC.

   Usuń
  2. Odpowiedzieli, że nie ma tu MMC a wiadomość o rodzaju transakcji jest od PKO BP i nic więcej tu nie będą tu sprawdzali - reklamacja nieuznana.
   Dział reklamacji to oni maja nie do przejścia ;)

   Usuń
 24. rossmann, taxi, oraz doładowanie telefonów i opłata za internet oraz pizza portal powinna się wliczać dziś pytałam na infolinii.
  dodatkowo promocja punktów powitalnych za rejestrację karty w Priceless Specials się zakończyła w tamtym roku. Możliwe że tego ja i inni dlatego nie otrzyamliśmy tych punktów na swoje konta, Nie będzie biletów do cinema

  OdpowiedzUsuń
 25. Panie Złotówka: mam teraz w tmobilu: 1 kartę debetową ( i w ogóle nią nie płacę), a do tego mam 2 karty kredytowe (1 z nich jest dopiero w drodze- już przyznana w promocji z bonem do decatlonu). Chodzi mi o to jak od kwietnia kiedy skończy się promocja 0 zł opłaty za kartę. Czy wtedy żeby uniknąć opłaty 8 zł będę musiał wykonać każdą z kart kredytowych po minimum 4 płatności czy wystarczy jak będę używał jednej z nich?
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 26. Czy Uber to jest usługa transportowa (kod płatności kartą 4111 wykluczony z promocji)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płaciłem już dość dawno ale z tego co pamiętam to Uber chyba się łapie na zwrot. 4111 mają biletomaty komunikacji miejskiej, koleje regionalne itp.

   Usuń
 27. moze ktos tez mial taka sytuje, w grudniu zalozylam konto freemium i konto oszczednosciowe, powinnam tez miec moneyback, ale pomimo tego, ze place karta do tej pory nie dostalam zadnego zwrotu za platnosci, moze ktos sie orientuje o co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie brak zgód. Zadzwoń na infolinię i uzupełnij.

   Usuń
  2. Plus taki że nie tracisz żadnego z 6 zwrotów bo liczy się 6 zwrotów właśnie od p-wszego wypłaconego a nie 6 mies. od otwarcia konta.

   Usuń
  3. Musisz na infolinii potwierdzić,że chcesz wziąć udział w promocji że zwrotami za płatność kartą.

   Usuń
  4. Dużo promocji już przebrnąłem, ale takich problemów nigdzie nie było. Też rzekomo jakiś zgód nie zaznaczyłem. Nie pierwsze to konto, które otwieram w promocji i na takie rzeczy byłem wyczulony, zaznaczałem wszystko co się da. Otworzyłem konto w grudniu kartę założyłem w styczniu to jeszcze w poprzedniej promocji. W miedzy czasie zrobili następną edycję promocji i zmienili bankowość. Sami coś pogmatwali. Jak nie uznają reklamacji to kończę z tą protezą konta i tak samo nie skuszę się na promocje w Alior Bank, bo to ta sama stajnia.

   Usuń
 28. Jeśli przysłali mi inną kartę niż Travel to zaliczy mi promocję?

  OdpowiedzUsuń
 29. Jeśli przysłali mi inną kartę niż Travel to zaliczy mi promocję?

  OdpowiedzUsuń
 30. Na blogu powinna byc informacja ze zeby otrzymac zwroty 5% za korzystanie z karty trzeba wyrazic zgode na udzial w promocji. W innych bankach zwroty sa przyznawane z automatu a tu jakies udziwnienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Ja nie dostałam zwrotu, nie mogę też znaleźć w bankowości opcji zgody na promocję.

   Usuń
  2. Podejrzewam że w starej bankowości było to a w nowej nie ma. Przenieśli bankowość od 1.01. a w regulaminie zostało. Ja zmieniłem na infolinii bezproblemowo.

   Usuń
  3. A ja się wymeldowuję z tego interesu. Pójdę do Getin, dostanę więcej, bez żadnej łaski. Mnie nie interesuje, że nie zmienili regulaminu. Wg nich trzeba przez bankowość wysłać WIADOMOŚĆ, że się zgadza na udział w promocji. Słabo...
   Da się to konto zamknąć przez bankowość online?

   Usuń
 31. Hej.
  Właśnie dzisiaj skończyłem bezskuteczną próbę otwarcia karty kredytowej. Otóż najpierw musiałem dosyć długo poczekać aż do mnie zadzwonili. Potem wysłać trzy potwierdzenia wpływu wynagrodzenia, następnie wyciąg - ostatni miesiąc. Po kolejnym telefonie musiałem dosłać 3 miesięczny wyciąg z konta :-). Ale to było mało. Zadzwoniła kolejna osoba i poprosiła o umowę - a ze pracuje od 15 lat w jednej firmie to poprosiła o tę pierwszą. Niestety jej nie mam - więc stanęło na tym, że musiałbym w dzisiejszym dniu otworzyć konto np. przez przelanie 1 zeta z mojego banku. Niestety Tmobile a właściwie Alior nie honoruje przelewów z PKO BP ani ING co mnie trochę rozśmieszyło. Więc zaproponowano mi wycieczkę do Oddziału celem założenia konta ale tylko w dniu dzisiejszym. W międzyczasie dowiedziałem się, że kwota limitu wzrosła samoczynnie z 4,5 k o które wnioskowałem do 30 k. Podziękowałem i poprosiłem o wykasowanie wszelkich zgód i moich danych. Pierwszy raz miałem taką jazdę z zawieraniem umowy. Chyba podziękuję Tmobile - sprzęt z decathlonu kupię za kasę z innych promocji. Ktoś miał podobny przypadek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej, ja miałam cyrki. Pani zażyczyła sobie wyciag z konta za ostatnie 3m-ce. Poproszona o podatnie pukntu regulaminu powoływała się na niejasne, supertajne regulacje wewnętrzne i miotała się mocno. Wnioskowałam o 3500, a oni mi chcieli przyznać 26k, którymi nie byłam zainteresowana. Po długiej dosć rozmowie i obfitej korespondencji staneło na 3500 i procedurze uproszczonej.

   Usuń
  2. A już myślałem, że jestem jakiś pechowy. U mnie z kolei pan najpierw chciał oświadczenie o dochodach. Wysłałem. Pan stwierdził że jeszcze by chciał wyciąg z konta z trzema poborami. Wysłałem. Pan znowu zadzwonił i powiedział że to nie jest pełny wyciąg. Ja mówię że oczywiście że nie pełny bo nic nie mają do moich wszystkich operacji. On mi na to że są bankiem i "muszą" znać moje wydatki… i zachowają to w tajemnicy - HAHAHAHA. Pytam się go czy wystarczy mu zaświadczeniu o dochodach. Wystarczy. No to pytam czy tam widzą moje wydatki... Pan się zaciukał i wykręcił procedurami… A nawiasem mówiąc - mi też nie przyjęło złotówkowego potwierdzenie z mojego WBK. I jużjuż miałem z nimi kończyć i odwołać wszystko. Może oni tam w t-mobile nie bardzo chcą nowych klientów?

   Usuń
 32. dostałam pierwszy zwrot :)
  nawet za taxi i usługi płatnicze typu doładowania:)
  super sprawa

  OdpowiedzUsuń
 33. Takie pytanie,

  Czy aby korzystać z promocji związanych z kontem, trzeba zakładać je z tego linka (Np. konto premium) czy można to zrobić na skróty - mając kartę kredytową można założyć konto w bankowości internetowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można, tylko później trzeba wyrazić zgody marketingowe. Wiem z autopsji:)

   Usuń
 34. Czy otrzymaliście bon?
  Za chwilę koniec miesiąca a u mnie i u żony brak sms'a...

  OdpowiedzUsuń
 35. Jak na razie otrzymałem tylko pin do karty ,a na kartę czekam już dwa tygodnie ,ponawiam pytanie czy ktoś już dostał czy należy się upomnieć ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po aktywacji karty w bankowości internetowej podadzą ci pin - tam się wyświetli. Później można go zmienić.

   Usuń
  2. Może niedokładnie się wyraziłem , otrzymałem piny (dwa) do kart podarunkowych do Decathlonu , bo kartą kredytową już marcu miałem wyrobione limity , ale samych kart (czy też bonów ) nie otrzymałem.

   Usuń
 36. Coś tam się w banku w systemie popsuło bo po zalogowaniu mam informację przy karcie kredytowej: Limit przyznany do karty 10 000 000,00 PLN hehe. A karta na 2000 PLN.

  OdpowiedzUsuń
 37. 25 zł wpadło. Dokładnie po raz 50 :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe dlaczego Alior tak chętnie nie płaci własnym klientom 😬

   Usuń
  2. Alior też mi płaci 20 zł/mies. na Koncie Jakże Osobistym.

   Usuń
  3. Teraz to nawet 50 zł/mies dają. Ale nie dla klientów ex-TMUB :(

   Usuń
  4. No właśnie szkoda że tej promocji nie rozciągnęli na posiadaczy kont z T-mobile.

   Usuń
  5. 50 zł miesięcznie? O czym mowa?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...