Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: ING Bank Śląski: zyskaj nawet 240 zł za konto osobiste i oszczędnościowe

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

1.02.2018

ING Bank Śląski: zyskaj nawet 240 zł za konto osobiste i oszczędnościowe

Wystartowała kolejna edycja promocji Konta z Lwem Direct.

Nawet 240 zł za konto osobiste z Lwem Direct i Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim
A to oznacza, że można w chwili obecnej zdobyć do 140 zł za konto osobiste, a do tego, w równolegle trwającej akcji, 100 zł z kontem oszczędnościowym (oprocentowanym obecnie na poziomie 2,5% do 100 000 zł przez 4 miesiące). W prosty sposób można więc wzbogacić się o 240 zł.

Dla kogo promocja konta osobistego? Uczestnikiem akcji może być pełnoletnia osoba, która co najmniej od 1.08.2016 r. nie posiadała (ani nie współposiadała) konta osobistego (Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student) w ING Banku Śląskim.

Zasady promocji do 140 zł za konto osobiste. ING Bank Śląski warunki do spełnienia w promocji zróżnicował ze względu na wiek klientów (inne są dla osób mających 18-25 lat, a inne dla osób mających 26 lub więcej lat). Zasady przystąpienia do promocji są jednak dla wszystkich takie same:
 • do 30.04.2018 r. otwórz Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim wraz z wydawaną do niego kartą oraz (jeżeli jeszcze nie posiadasz) zawrzyj umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe i dostęp do bankowości internetowej;
 • do momentu wypłaty premii: 
  • posiadaj konto osobiste z wydaną do niego kartą i Otwarte Konto Oszczędnościowe (bo to na ten rachunek wpłynie premia) oraz
  • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku.

Kolejne warunki uzależnione są już od Twego wieku. Jeśli masz 18-25 lat, najpóźniej do 30.06.2018 r.:
 • (I) wykonaj minimum 8 płatności kartą wydaną do konta (lub BLIKiem) na dowolne kwoty; 
 • (II) wykonaj 3 płatności BLIKiem w Internecie;
 • (III) zapewnij (co najmniej jeden raz) wpływ wynagrodzenia lub stypendium na swe konto.

W zakresie ostatniej wytycznej, w regulaminie pojawia się jeszcze następujące uszczegółowienie:
"Wynagrodzenie lub stypendium nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku"

Jeśli spełnisz tylko warunek nr I to bonus od banku dla Ciebie wyniesie 100 zł. W sytuacji, gdy spełnisz wytyczne z warunku I oraz II lub III to dostaniesz 120 zł, a całą pulę (140 zł) zgarniesz, jeśli zostaną spełnione warunki I, II i III. Wypłata premii nastąpi do 8.08.2018 r.

Jeżeli masz już co najmniej 26 lat, wtedy do 31.08.2018 r.:
 • (I) wykonaj płatności kartą wydawaną do konta (lub BLIKiem) na łączną kwotę co najmniej 1 000 zł (mogą to być płatności zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie);
 • (II) wykonaj minimum 3 płatności BLIKiem w Internecie;
 • (III) zapewnij (co najmniej jeden raz) wpływ wynagrodzenia na swe konto.

Do ostatniego z punktów znajdziemy w regulaminie następujący dopisek:
"Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku"

 Jeśli spełnisz tylko warunek nr I to otrzymasz od banku 100 zł. W sytuacjim gdy spełnisz wytyczne z warunku I oraz II lub III to na Twe konto wpłynie 120 zł, a całą pulę (140 zł) zdobędziesz jeśli zostaną spełnione warunki I, II i III. Wypłata premii nastąpi do 10.10.2018 r.

Formularz dla obecnych klientów banku. Jeśli już posiadasz dostęp do bankowości internetowej ING Banku Śląskiego (mając np. kartę kredytową lub konto oszczędnościowe), wówczas wniosek o konto osobiste złóż po zalogowaniu. Oprócz tego niezbędne będzie uzupełnienie formularza zgłoszeniowego (najpóźniej do 30.04.2018 r.) dla osób w wieku 18-25 lat lub dla osób od 26 lat. Obowiązek ten dotyczy wyłącznie obecnych klientów banku, którzy konto otworzą przez bankowość internetową. Dla nowych klientów wystarczające jest złożenie wniosku tutaj (bez konieczności wysyłania formularza zgłoszeniowego).

Zasady promocji 100 zł za regularne oszczędzanie z Otwartym Kontem Oszczędnościowym. Oprócz 140 zł za konto osobiste możesz też zgarnąć gwarantowany bonus 100 zł za regularne oszczędzanie.

By skorzystać z tej okazji do bankobrania:

 • do 10.03.2018 r. zapisz się na stronie promocji (lub w bankowości internetowej - w zakładce Oferta ING, sekcja Promocje) - na ten moment musisz już posiadać konto osobiste i Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim;
 • najpóźniej do 10.05.2018 r.:
  • otrzymaj na konto osobiste wpływ z tytułu wynagrodzenia w wysokości min. 1 000 zł (jednorazowo) w dwóch miesiącach kalendarzowych;
  • złóż zlecenie stałe z konta osobistego na Otwarte Konto Oszczędnościowe w wysokości co najmniej 200 zł (jednorazowo);
  • zlecenie to musi zostać zrealizowane w tym czasie co najmniej 2 razy (jedno w danym miesiącu); posiadaj saldo na Otwartym Koncie Oszczędnościowym o co najmniej 400 zł wyższe, niż w dniu 10.01.2018 r. (jeżeli rachunek ten założysz dopiero teraz, to wystarczy 400 zł, bo za saldo z 10.01. przyjmie się kwotę 0 zł);
 • do 20.05.2018 r. (to dzień wypłaty premii 100 zł) posiadaj konto osobiste, na które wpływało wynagrodzenie) oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe.

Czym dla ING Banku Śląskiego jest wynagrodzenie, które ma wpłynąć na konto? W regulaminie znaleźć można tylko taki zapis: "Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny".

Konto osobiste i oszczędnościowe - prześwietlenie oferty


Główne cechy Konta z Lwem Direct (konto osobiste) to:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w danym okresie rozliczeniowym zostaną rozliczone płatności na sumę min. 300 zł (w przypadku posiadaczy Kont Direct w wieku 18-26 lat na kwotę 200 zł); w unikaniu tej opłaty pomogą Ci transakcje i tak już wykonywane na potrzeby promocji; okres rozliczeniowy w ING Banku Śląskim liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego;
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash; w pozostałych bankomatach: 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu; 2,50 zł za drugą i każdą kolejną wypłatę w miesiącu.

Z kolei Otwarte Konto Oszczędnościowe to bezwarunkowo darmowy rachunek oszczędnościowy. To tutaj wpłyną premie (zarówno za konto osobiste - do 140 zł, jak i za regularne oszczędzanie - 100 zł). Przelewy z tego rachunku na własne, inne konta w ING Banku Śląskim nie są limitowane ilościowo (każdy z nich jest darmowy, o ile zlecać je będziesz w bankowości internetowej). Osoby otwierające rachunek otrzymują stawkę 2,5% w skali roku do 100 000 zł (warunki te gwarantowane są przez okres 4 miesięcy, liczony od dnia otwarcia konta).

Do promocji z bonusami na sumę nawet 140 zł za konto osobiste kwalifikują tylko wnioski złożone przez Internet. Otwarcie konta można wtedy sfinalizować tylko za pośrednictwem kuriera.


Przydatne dokumenty:

63 komentarze:

 1. A ja zamknąłem konto...2.08.2016 :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda :( Ale ING sukcesywnie przesuwa datę okresu wykluczenia dla byłych klientów, więc jest szansa, że załapiesz się na kolejną edycję.

   Usuń
 2. Uczestnikiem akcji może być osoba, która co najmniej od 1.08.2016 r. nie posiadała ani nie współ-posiadała ROR w Śląskim - czekamy dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy wystarczy wziąć kartę Mastercard w telefonie zamiast plastikowej, aby dostać premię 100 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wystarczy karta w telefonie zamiast plastiku :)

   Usuń
  2. Warto dodać że karta Mastercard w telefonie jest darmowa :)

   Usuń
  3. Do kiedy? Bo promocja miała się skończyć jakoś w grudniu.

   Usuń
  4. Obecnie zwolnienie z opłaty za kartę w telefonie jest do 28.12.2018 r

   Usuń
  5. O, a to fajnie. Dzięki za info.

   Usuń
  6. mogę przy składaniu wniosku o konto z linku powyżej wybrać "nie chcę karty Visa" i dalej załapać się na promocję? Bo z jednej strony trzeba założyć konto z kartą wg regulaminu, z drugiej strony karta debetowa może być dowolna (więc też mobilna) a nie mogę wybrać przy tym wniosku internetowym "karta mobilna". Nie chcę zamawiać tej karty tradycyjnej. Jak to zrobić??? Pomoże ktoś?

   Usuń
  7. 1) Zakładasz konto z kartą debetową (plastikową) czyli zgodnie z regulaminem.
   2) Jak masz już dostęp do bankowości i aplikacji wyrabiasz kartę w telefonie.
   3) Karta plastikowa przychodzi, a Ty ją aktywujesz i od razu zastrzegasz. Nie płacisz nic bo w p-wszym miesiącu jest za darmo.
   4) Kartę w telefonie masz do dnia wypłaty premii bo ją trzeba mieć.

   I wszystkie wymogi masz tym samym idealnie spełnione :)

   Usuń
  8. Anonimowy3 lutego 2018 12:48 i to jest świetny scenariusz. Właśnie zaczynam wdrażać w życie. Wniosek złożony.

   Usuń
 4. Mr Złotówa.. Może nie zauważyłem w twoim artykule, ale obecny klient nie posiadający konta oszczędnościowego może je otworzyć ale nie łapie się na promocje jak wcześniej otrzymywał w pływy z tytułu wynagrodzenia na konto osobiste. Odpowiedź z ING "Nie spełniasz warunków określonych w regulaminie promocji „100 zł za regularne oszczędzanie” – pkt 1 ppkt 6. "

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powyższy wpis skierowany jest do nowych klientów, dopiero otwierających konto w ING Banku Śląskim (łapiących się na promocję z premiami do 140 zł) i w tym kontekście opisuję również promocję z premią 100 zł za oszczędzanie na Otwartym Koncie Oszczędnościowym.

   Szerzej tę promocją, również w kontekście udziału obecnych klientów ING Banku Śląskiego, opisuję tutaj (i niestety są wykluczenia dot. wpływów na konto w określonym przedziale czasu dla tych osób, które konto w ING założyli już wcześniej).

   Usuń
 5. Jestem ich klientką od wielu lat i jak zwykle jest jakiś punkt żeby mnie wykluczyc z promocji:( a juz sie cieszyłam tym bardziej że dopiero raczkuje z blogiem:))))

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem ich klientką od wielu lat i jak zwykle jest jakiś punkt żeby mnie wykluczyc z promocji:( a juz sie cieszyłam tym bardziej że dopiero raczkuje z blogiem:))))

  OdpowiedzUsuń
 7. Chciałbym zrobić przelew wynagrodzeni z konta Inteligo żony na ING czy z tytułem "wynagrodzenie za styczeń". Czy to wystarczy aby bank zaliczył ten przelew jako wpływ wynagrodzenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wystarczy,chyba,że żona prowadzi działalność gospod.,konto indywidualne się nie liczy.

   Usuń
 8. Te saldo na koncie oszczędnościowym trzeba utrzymywać czy wystarczy, aby odbyły się dwa zlecenia stałe po 200 zł i na koniec dnia 10.05.2018 mieć na OKO 400zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "10 maja 2018 r. posiadać saldo na OKO co najmniej 400 zł wyższe niż 10 stycznia 2018 r."

   Tak brzmi warunek. Nie ma "do 10 maja" ani nie ma słowa "utrzymać" zamiast "posiadać" więc wszystko wskazuje na to że można wpłacić, potem wypłacić i przed 10. maja znów wpłacić.

   Usuń
 9. raz wdałem się w dyskusję mailową z konsultantami i wyszło, że "decyzją biznesową" banku wykluczają właśnie stałych klientów. Jednym słowem w każdej promocji jest jakiś haczyk, żeby obecnego lojalnego klienta wykluczyć.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak ustawić zlecenie stałe w ING?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pożyczam komentarz spod innego wpisu:

   Wykonaj transakcję -> Przelew własny -> na Konto oszczędnościowe =-> w szczegółach odznaczasz jako "Zlecenie stałe", ustawiasz częstotliwość i datę rozpoczęcia.

   Usuń
 11. No to ja mam prośbę do Mr. Złotówy, bo teoretycznie bank "starych" klientów robi w bambuko, o interwencję. Konto zamknęłam w listopadzie 2015 więc według regulaminu łapie się na promocję. Dostępu do bankowości internetowej nie mam, ponieważ zamykając konto zamknęłam wszystkie dostępne dostępności ;) I uwaga konta złożyć nie mogę. Wypełniając wniosek klikam na prośbę kontaktu i ze strony banku cisza. Ponieważ lubię męczyć konsultantów dzisiaj była akcja infolinia. I po dogłębnym sprawdzaniu co i jak okazało się, że owszem okres karencji mi pozwala wziąć udział w promocji ale system bankowy mnie odrzuca ponieważ moja kartoteka znajduje się w ich bankowości. Pozostaje założyć konto w oddziale i składać reklamacje aby dopisali do promocji... wrrrrr

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam,
  od niedawna zainteresowałem się bankobraniem i zastanawia mnie jedna kwestia.
  Zauważyłem, że często jest wymagana wpłata na konto bankowe kwoty z tytułu wynagrodzenia. Jak sobie z tym radzicie? Czy za każdym razem prosicie pracodawcę o zmianę konta bankwego, na które chcecie otrzymać wynagrodzenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie kojarzę innej promocji niż ta by wynagrodzenie musiało być od pracodawcy. Wszędzie indziej może być przelew ze swojego konta w innym banku. ING chyba jest tu wyjątkiem.

   Usuń
 13. Chyba już mam z 10 kont.
  Czasem coś mi umknie .... I stracę :(
  Macie jakieś metody by to trzymać w pamięci wszystko ?
  Proszę o doradztwo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpis ze sposobami Czytelników na uporządkowanie bankobrania znaleźć możesz tutaj.

   Usuń
 14. Jest jakaś pula w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o pulę wniosków objętych promocją? Nie ma.

   Usuń
 15. hej
  jeśli moje wynagrodzenie jest mniejsze niż 1000 zł to na stówkę z OKO się nie załapię ale na 140 już mogłabym?
  i czy stypendium to wynagrodzenie?
  ktoś doradzi ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie załapiesz się.Musi być minimum 1000.

   Usuń
 16. Czy można blikiem wypłacać pieniądze z bankomatu aby spełnić I warunek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bo wypłata z bankomatu nie jest transakcją bezgotówkową (płatnością).

   Usuń
 17. słuchajcie a czy o konto oszczędnościowe można było wnioskować zakładając konto przez internet czy tylko z panleu konta je "odpalić"
  nie wiem czy nie pomieszałam coś. . ups

  OdpowiedzUsuń
 18. Dot. promocji ING Banku: systematyczne oszczędzanie i premii 100 zł,z tego tytułu.Otóż przelew wynagrodzenia w kwocie 1000 nie może być wykonany z żadnego konta klienta indywidualnego czyli tylko i wyłącznie od pracodawcy co czyni tą promocje mało atrakcyjną!

  OdpowiedzUsuń
 19. Po wykonaniu 1 000 zł płatności kartą mogę zastrzec kartę plastki, i przejść na kartę w telefonie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karte musisz mieć do wypłaty premii. ale nikt nie mówi że musi to być ta karta plastikowa. Ogólnie to można ją zastrzec a wyrobić kartę w telefonie (darmowa) i powinno wystarczyć :D

   Usuń
  2. Ta karta w telefonie to jest darmowa bez warunków czy coś jednak trzeba robić??

   Usuń
  3. Darmowa bez warunków do 28.12.2018.

   Usuń
 20. Czy są jakieś wykluczenia kodów MCC przy płatnością kartą w tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy co o tym stanowi regulamin promo :)

   Usuń
  2. Nie ma wykluczeń.

   Usuń
 21. pobrali 7 zł zapomniałam że blik się nie wlicza do płatności kartą

  OdpowiedzUsuń
 22. !!!Dziś ważny dzień dla przygarnięcia stówy, jeden z warunków to:

  "10 maja 2018 r. posiadać saldo na OKO co najmniej 400 zł wyższe niż 10 stycznia 2018 r."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze że działają przelewy natychmiastowe. Właśnie przelałem.

   Usuń
 23. czy po 10.05 maja można wyjąć pieniążki z OKO bez utraty prawa do tej stówki?
  czy trzymać do 20.05.2018

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma takiego wymogu. Jutro można kasę wypłacać.

   Usuń
 24. Jest stówa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolego już dostałeś swoja 100 ???? Pytanie czy do tej promocji nie trzeba było założyć konta OKO Bonus ?????

   Usuń
  2. Tak to OKO. U mnie 100 zł też jest już dziś

   Usuń
 25. Dziś wypłacili 100 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. aha ja sie nie zalapałem ciekawe dlaczego

   Usuń
  2. Mają czas do 20-go.

   Usuń
  3. U mnie i żony premie są. Sprawdź OKO a nie ROR.

   Usuń
  4. U mnie premia wpadła dziś.

   Usuń
 26. Po napisaniu reklamacji otrzymałem wiadomość ze maja problem z wypłatami i ze premia będzie do 23 mają co potwierdzam bo dziś wpadła obiecana 100

  OdpowiedzUsuń
 27. hej gdzie pisze o tej darmowej karcie mobilnej? tej Mastercard w telefonie.
  wszędzie gdzie patrzę pisze o wymogu obrotu kartą na 300 zł bo inaczej 7 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie 16 w tabeli opłat i prowizji, długi przypis nr 1 i na jego końcu informacja: "Opłata za kartę Mastercard w telefonie nie jest pobierana do 28.12.2018 r."

   Usuń
 28. Dziś odczytałem wiadomość w skrzynce: "co do promocji do 140 zł za otwarcie konta dla klientów od 18-25 roku życia, warunkiem było założenie konta miedzy 1 grudnia 2017 r. do 31 stycznia 2018 r. Pan konto założył 23 lutego, dlatego nie został Pan dopisany do promocji."

  A przecież wyraźnie napisane jest w tym poście, żeby założyć do 30.04 :(

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...