Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj do 300 zł z kontem Citi Priority i do 450 zł w programie poleceń Citibanku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

12.02.2018

Zyskaj do 300 zł z kontem Citi Priority i do 450 zł w programie poleceń Citibanku

Wystartowała kolejna promocja konta osobistego w Citibanku.

Do 300 zł z kontem Citi Priority i nawet 450 zł w programie poleceń konta w Citibanku
Zyskać mogą nie tylko klienci, którzy konto założą (za to do wzięcia jest do 300 zł), ale także obecni posiadacze konta lub karty kredytowej w tym banku. Za skuteczne polecenie konta innej osobie Citibank płaci bowiem 150 zł.

W związku z tym, że mamy tu do czynienia z dwoma propozycjami (które jednak się łączą), to i prześwietlenie propozycji będzie podwójne. Najpierw o promocji "Zwrot za zakupy z kontem Citi Priority" (z 300 zł do wzięcia), a później o programie poleceń.

Zwrot za zakupy z kontem Citi Priority (do 300 zł)


Dla kogo promocja? Z propozycji banku skorzystać może pełnoletnia osoba, która nie posiada oraz po 1.01.2016 r. nie posiadała konta osobistego, ani rachunku oszczędnościowego w Citibanku. Wykluczenie to dotyczy także współposiadaczy oraz pełnomocników do w/w rachunków w Citibanku. 

Na szczęście jednak w promocji brać udział mogą posiadacze innych produktów w tym banku - w tym także karty kredytowej. Ba, jej posiadanie jest nawet wskazane, bo wtedy łatwiej o spełnienie warunków zwalniających z opłaty za prowadzenie konta.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji:
 • wyślij formularz zgłoszeniowy i gdy oddzwoni konsultant banku zawnioskuj o konto Citi Priority wraz z wydawaną do niego kartą płatniczą;
 • najpóźniej do 30.06.18 r. zawrzyj umowę z bankiem, wyrażając przy tym zgody: na przetwarzanie danych osobowych przez bank w celu informowania o produktach i usługach przez podmioty współpracujące oraz na otrzymywanie informacji handlowych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej; 
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta utwórz co najmniej jedno zlecenie stałe z konta Citi Priority;
 • przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych (liczonych od pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto):
  • zapewnij wpływ min. 5 000 zł na konto Citi Priority (wpływ oznacza pojawienie się środków na koncie; nie musisz ich utrzymywać, więc możesz te środki wydać, przelać lub wypłacić; przelew ten nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Citibank dla klientów indywidualnych, ale może być to np. przelew z Twego konta w innym banku); 
  • dokonaj miesięcznie co najmniej 3 dowolne przelewy na inny rachunek niż Twoje konta w Citibanku.

Nagrodą w promocji jest 5-procentowy zwrot za płatności kartą wydaną do konta, jak i kartą kredytową (jeśli taką posiadasz/wyrobisz w Citibanku). Co miesiąc w ten sposób zdobyć można do 50 zł, a z racji tego, że moneyback będzie naliczany przez 6 kolejnych miesięcy, to do wzięcia jest 300 zł. Zwroty będą naliczane wyłącznie za płatności w punktach handlowo-usługowych i za transakcje, które nie zostaną zwrócone. Z moneybacku wyłączone są płatności w Internecie. Zwroty będą naliczane za transakcje wykonane od miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta, a ich wypłata nastąpi do końca miesiąca kolejnego.

Dla uściślenia: jeśli konto otworzysz w lutym, to zwroty będą naliczane za transakcje wykonywane od marca. Pierwsza wypłata zwrotu nastąpi w kwietniu. Ostatnim miesiącem z naliczaniem zwrotów (w oparciu o przykład dla konta otwartego w lutym) będzie sierpień (a wypłata za ten miesiąc wpłynie we wrześniu).

Promocja ma być dostępna do 31.05.2018 r., ale pod uwagę należy wziąć fakt, że udział w akcji wziąć będzie mogło wyłącznie 2 500 osób, więc promocja może zakończyć się wcześniej.

Prześwietlenie oferty konta Citi Priority tradycyjnie znajdziesz na końcu wpisu. Teraz o tym, jak zarobić jeszcze więcej dzięki rekomendacjom.

Po 150 zł za (max. 3) polecenia konta w Citibanku


Zarówno obecni klienci banku, jak i ci, którzy dopiero nimi się staną, mogą polecać konto i na tym zarobić. Dla polecającego przewidziana jest premia 150 zł. Polecony nie dostanie dodatkowego bonusu z tytułu otwarcia konta z polecenia, ale weźmie udział w wyżej opisanej promocji, w której do wzięcia jest do 300 zł zwrotów za płatności kartą wydawaną do konta.

Dla kogo promocja? Wyróżnić tu należy dwie grupy uczestników programu poleceń. Mmay bowiem polecających i polecanych. Polecającym może być osoba, która posiada w Citibanku co najmniej jeden z produktów: dowolne konto lub główną kartę kredytową. 

Z kolei poleconym może być osoba, która nie posiada, ani nie posiadała co najmniej od 31.10.2016 r. (uwaga na różnicę w datach - zwroty otrzymywać będą tylko osoby, które konta nie mają co najmniej od 1.01.2016 r.) konta osobistego, ani rachunku oszczędnościowego w Citibanku. Wykluczenie obejmuje również współposiadaczy oraz pełnomocników do konta w Citibanku w w/w okresie. Polecany od 31.10.2016 r. nie może też posiadać głównej karty kredytowej z logo Citi.

Zasady promocji. By polecić: 
 • wejdź na stronę promocji, za pośrednictwem której przejdziesz do formularza poleceń (tam podać należy imię, nazwisko, telefon, mail oraz PESEL osoby polecanej) i zaznaczyć oświadczenia (wśród nich zobowiązanie do poinformowania osoby polecanej o przekazaniu danych do banku celem jej polecenia).
Program poleceń ma być dostępny do 31.05.2018 r., aczkolwiek bank zastrzega, że przewidział pulę 1 000 nagród za polecenia. Każdy polecający może zdobyć maksymalnie 3 nagrody za skuteczne polecenia (co daje więc szanse na zyskanie nawet 450 zł).

Polecający otrzyma premię, jeśli osoba polecona w rozmowie telefonicznej (którą bank podejmie po otrzymaniu polecenia od osoby polecającej), najpóźniej do 31.05. złoży wniosek, a do 30.06.2018 r. zawrze umowę o konto Citi Priority. Polecony musi też wyrazić zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej polecającemu w zakresie poinformowania przez bank o przyznaniu premii.

Polecający otrzyma premię, jeśli osoba polecona założy konto i do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta:
 • wykona co najmniej dwie płatności kartą wydaną do konta na łączną sumę co najmniej 300 zł (mogą to być transakcje w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie) oraz
 • spełni jeden z poniższych warunków:
  • utrzyma na rachunkach w Citibanku średniomiesięczne saldo w wysokości min. 30 000 zł lub 
  • posiada jeden z produktów kredytowych w Citibanku (może to być np. karta kredytowa - o korzyściach wynikających z jej wyrobienia piszę nieco niżej) i zapewni na konto wpływ min. 5 000 zł (jedyne wykluczenie: wpływ ten nie może pochodzić z rachunku dla klientów indywidualnych prowadzonego przez Citibank)

Wypłata premii dla polecającego nastąpi do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków przez poleconego. Do momentu wypłaty premii polecający musi posiadać konto lub kartę kredytową w Citibanku.

Konto Citi Priority - prześwietlenie


By uniknąć comiesięcznej opłaty 30 zł za prowadzenie konta Citi Priority spełnić trzeba jeden z poniższych warunków:
 • zgromadź i utrzymuj na rachunkach w banku średniomiesięczne saldo w wysokości 30 000 zł lub
 • zasil konto środkami w łącznej wysokości min. 5 000 zł (może to być wpływ z Twego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków na koncie - bez konieczności ich utrzymywania na koncie w dłuższym okresie) oraz na ostatni dzień miesiąca kalendarzowego posiadaj aktywny produkt kredytowy w Citibanku (może to być karta kredytowa, pożyczka, kredyt hipoteczny lub limit kredytowy w koncie). 

Drugi warunek jest więc zdecydowanie prostszy. Częściowo pokrywa się z warunkami uzyskiwania 5-procentowego zwrotu. A jeśli nie masz jeszcze produktu kredytowego w Citibanku, to też może być łatwo. Sprawdź po prostu promocję, w której wyrobisz darmową kartę kredytową Citi Simplicity, a w prezencie otrzymasz premię pieniężną 300 zł.

Przelewy krajowe Elixir PLN zlecane z konta osobistego Citi Priority w bankowości internetowej lub mobilnej są bezpłatne. Tak samo jest z kartą płatniczą wydawaną do konta - bank nie pobiera opłat za jej wydanie, ani za posiadanie. Można też bez opłat korzystać ze wszystkich bankomatów w Polsce (bez względu na to, do jakiego banku bądź instytucji one należą). 

Do konta wystarczy wyrobić samą kartę płatniczą. Nie zamawiaj "nośnika zbliżeniowego" w postaci naklejki zbliżeniowej, bo ta nie jest w promocji wymagana (a taka naklejka od marca będzie kosztować 5 zł miesięcznie). Oczywiście wspomnianego "nośnika zbliżeniowego" nie należy mylić z funkcją zbliżeniową karty płatniczej wydawanej do konta. A ta, jak wspomniałem, jest darmowa bez warunków. 

Jeszcze jedna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę, to opłata za usługę CitiPhone, czyli za dostęp do telefonicznej obsługi w banku. Od marca wejdzie w życie opłata i będzie obowiązywać następująca zasada: 
"0 PLN, gdy w danym miesiącu średnie saldo na wszystkich rachunkach [wynosi - przyp. Mr. Złotówa] min. 100 000 PLN; 6 PLN w pozostałych przypadkach" 

Jednak na szczęście CitiPhone to usługa, z której można zrezygnować! I wtedy opłaty nie będzie. Pamiętaj o tym już w czasie wnioskowania o konto (nie włączaj usługi CitiPhone, gdyby konsultant proponował). Możesz z niej zrezygnować też później (wystarczy w bankowości internetowej przesłać wiadomość w stylu "rezygnuję z usługi CitiPhone dla posiadanego konta osobistego"). I to tyle. Wtedy będziesz mieć konto bez opłat. 

Sposób zawarcia umowy o Konto Citi Priority. Po wysłaniu formularza zgłoszeniowego i złożeniu wniosku o konto telefonicznie, umowę o konto zawrzesz za pośrednictwem kuriera (jeśli jeszcze nie jesteś klientem Citibanku) lub w bankowości internetowej Citibanku (w sytuacji, gdy dostęp do takowej już posiadasz, mając np. kartę kredytową z logo Citi).


Przydatne dokumenty:

19 komentarzy:

 1. Przelew 5000 musi być jednorazowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czy przelew może być wielokrotny?

   Usuń
 2. Już tylko punkty handlowo-usługowe...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie tez mnie to ukłuło w oczy. Czyli i sprytny Bil odpada ?

   A problem co do płatności ni jest też Citi Alert?

   Usuń
  2. Sprytny odpada. Citi Alerty są dobrowolne.

   Usuń
 3. Czyli jak ktoś ma kartę kredytową to może założyć konto samodzielnie ale z polecenia nie ma sensu bo wtedy osobie polecającej i tak nic to nie da?

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy posiadając kartę kredytową mogę polecić siebie i złożyć wniosek o konto Citi Priority? Czy otrzymam premię za polecenie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic z tego. Polecający musi mieć konto lub kartę. By dostać premie za polecenie polecony nie może mieć ani konta, ani karty. Się wyklucza zatem.

   Usuń
 5. Tylko punkty uslugowo handlowe? Ciekawe co rozumie bank przez ten zapis..

  OdpowiedzUsuń
 6. to ile trzeba wydać miesięcznie tą kartą żeby otrzymać maksymalny zwrot 50zł z tytułu moneyback ? 1000zł miesięcznie tak ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Polciłam osobę ktora miała kartę kredytową i pani z infolini powiedziła że ja nie mogę dostać 150 zł ? czy to prawda? Jak ja moge to reklamować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z kolei poleconym może być osoba, która nie posiada, ani nie posiadała co najmniej od 31.10.2016 r. (uwaga na różnicę w datach - zwroty otrzymywać będą tylko osoby, które konta nie mają co najmniej od 1.01.2016 r.) konta osobistego, ani rachunku oszczędnościowego w Citibanku. Wykluczenie obejmuje również współposiadaczy oraz pełnomocników do konta w Citibanku w w/w okresie. Polecany od 31.10.2016 r. nie może też posiadać głównej karty kredytowej z logo Citi.

   Usuń
  2. A co z tymi co nie mogli posiadać głównej karty kredytowej z logo Citi-Handlowy?

   Usuń
  3. Jak nie mogli i nadal nie mogą to przecież jest warunek inny: średniomiesięczne saldo 30k PLN.

   Usuń
 8. mam pytanie. Mam konto i kartę kredytową w City. Chcę polecić konto innej osobie. Żeby dostać 150 zł to najpierw osoba której polecam konto ma założyć konto osobiste a potem złożyć wniosek o kartę kredytową by dostać 300 zł do biedronki. W innym przypadku gdy złoży wniosek o kartę a potem o konto to ja nie dostanę 150 zł. Dobrze kumam??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze kumasz. Jakby najpierw zawnioskowała o kartę to być nie dostał premii za polecenie konta.

   Usuń
 9. Dobrze - a co jeżeli proces dostarczenia karty kredytowej osobie poleconej potrwa dłużej? Chodzi mi o taką sytuację:
  Polecam komuś konto (sam mam kartę kredytową w Citi), ta osoba podpisuje umowę np. 10.03. Wtedy, by nie płacić za prowadzenie konta wnioskuje o kartę kredytową. Kartę otrzymuje dopiero w kwietniu. Zatem nie może spełnić warunku drugiego: przelew 5000 zł i posiadanie karty kredytowej.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...