Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Karta upominkowa 200 zł na zakupy w sklepach IKEA za kartę kredytową BGŻ BNP Paribas

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

25.09.2018

Karta upominkowa 200 zł na zakupy w sklepach IKEA za kartę kredytową BGŻ BNP Paribas

Wystartowała nowa promocja z kartą kredytową w roli głównej.

Karta upominkowa 200 zł na zakupy w sklepach IKEA za kartę kredytową BGŻ BNP Paribas
Tym razem to promocja BGŻ BNP Paribas, w której do zgarnięcia czeka nagroda jakiej jeszcze nie było w okazjach do bankobrania (przynajmniej tych dla nowych klientów). Bank rozdaje karty upominkowe o wartości 200 zł do wykorzystania w sklepach IKEA.

Dla kogo promocja? Z propozycji skorzystać może osoba pełnoletnia, która nie posiada i nie posiadała karty kredytowej w BGŻ BNP Paribas w ciągu 12 miesięcy poprzedzających dzień zawarcia umowy o kartę w niniejszej promocji.

Nagroda. Za udział w promocji do wzięcia czeka karta upominkowa o wartości 200 zł, którą wykorzystać można podczas zakupów w sklepach IKEA. Jak wynika z regulaminu na stronie internetowej IKEA, z karty takiej można korzystać wielokrotnie, aż do momentu wyczerpania środków na niej dostępnych. Karta ważna jest bezterminowo.

Limit. Promocja ma być dostępna do 18.11.2018 r., ale może zakończyć się wcześniej w przypadku wyczerpania puli nagród, jaką bank przygotował do rozdania (4 000 sztuk kart upominkowych).

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "200 zł na zakupy w sklepach IKEA z kartą kredytową" i zdobyć tytułową nagrodę:
 • wypełnij formularz zgłoszeniowy; 
 • gdy oddzwoni konsultant banku, złóż wniosek o kartę kredytową Mastercard; 
 • najpóźniej do 18.11.2018 r. zawrzyj z bankiem umowę o kartę; 
 • w okresie dwóch pierwszych miesięcy liczonych od daty zawarcia umowy wykonaj płatności kartą na sumę min. 2 000 zł.

I to już wszystko. Nagrodę bank wyśle listem poleconym na Twój adres korespondencyjny najpóźniej do 20.02.2019 r.

Alternatywą do wykonywania płatności kartą na sumę min. 2 000 zł - zgodnie z regulaminem - jest wykonanie przelewu z karty kredytowej (tym razem w grę nie wchodzi wypłata z bankomatu). Ale uwaga: transakcja ta jest nieopłacalna, bo za taki przelew bank pobrałby prowizję w wysokości 4,9%, min. 10 zł (a więc przy przelewie 2 000 zł doszłoby jeszcze 98 zł prowizji). Tej opcji lepiej więc unikać. Płatności kartą zrobić za to można zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie, aczkolwiek i tu znaleźć można ograniczenie:
"Za Transakcje Kartą nie są uznawane następujące transakcje: 
1) zwrócone lub sporne a także wynikające z tytułu spłaty zadłużenia w innym banku, 
2) wykonane kartami dodatkowymi (...),  
3) polegające na zasilaniu środkami pieniężnymi instrumentów płatniczych lub rachunków płatniczych lub innych instrumentów/rachunków, których posiadaczem jest Uczestnik lub inny podmiot nieprowadzący działalności gospodarczej lub niebędący dostawcą towarów lub usług w ramach tej transakcji lub podmiot pośredniczący w dokonaniu transakcji na rzecz właściwych dostawców towarów lub usług za które odbywa się płatność w ramach tej transakcji lub podmiot, który świadczy usługi w zakresie przechowywania środków pieniężnych klientów, w szczególności używanych w celu dokonania płatności za towary lub usługi u właściwych dostawców towarów lub usług"

Ten ostatni punkt wydaje się eliminować z zaliczenia do promocji transakcje polegające na zasilaniu elektronicznych portmonetek lub kont prowadzonych przez dostawców usług finansowych, gdzie możliwe jest ich doładowanie za pomocą karty płatniczej (np. Revolut).

Karta kredytowa w BGŻ BNP Paribas


Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zachęcam do przeczytania poradnika: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy.

W BGŻ BNP Paribas opłata roczna za posiadanie karty kredytowej Mastercard Standard wynosi 72 zł, ale jak wynika z informacji udzielanych przez konsultantów infolinii banku, i co zostało już w praktyce sprawdzone w poprzedniej edycji promocji banku, w ramach promocji bank zwalnia z tej opłaty za pierwszy rok, jeśli w dwóch pierwszych okresach rozliczeniowych wykonasz płatności lub transakcje gotówkowe na sumę min. 500 zł. Ta kwota (jeśli wykonasz płatności kartą) jednocześnie zaliczy się na poczet transakcji, które wykonać trzeba do uzyskania nagrody w postaci karty upominkowej do IKEA.

💡 Na koniec przypomnę, że gdy już wyrobisz sobie kartę kredytową w BGŻ BNP Paribas to zdobyć z nią możesz także dodatkowe 100 zł na zakupy (po 50 zł do wydania w sklepach Biedronka i na Allegro), płacąc za pomocy Apple Pay lub Google Pay. Sprawdź szczegóły >>


Za podrzucenie informacji o nowej promocji karty w BGŻ BNP Paribas dziękuję Czytelnikom: Szymonowi i Markowi.

Przydatne dokumenty:

27 komentarzy:

 1. Jak mam konto w tym banku to mogę skorzystać?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta karta upominkowa w jakiej będzie postaci? To jakiś kod coś ala do Biedronki? Czy prześlą jakoś fizyczną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nagrodę bank wyśle listem. Z tego co mi wiadomo to karty upominkowe IKEA są w formie fizycznej (można je kupić w sklepach np. jako prezent dla kogoś).

   Usuń
  2. Czy do limitu 2tys zaliczają sie płatności w internecie?

   Usuń
 3. Czy kartą upominkową można płacić w reustracji ikea?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. idz i spytaj?

   Usuń
  2. Dzwoniłem na infolinię Ikei. Można wykorzystać na wszystko w sklepie ale w restauracji nie.

   Usuń
 4. Czy umowę z bankiem można zawrzeć w placówce banku po uprzednim wypelnieniu formularza?

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłem w punkcie w galerii Magnolia we Wrocławiu i okazało się że karta jest przez rok za darmo nawet bez transakcji na 500zl. Może to tylko miejscowa promocja.

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda że promocja tylko dla mieszkańców największych miast i ich okolic. Zatem spore ograniczenie dla wielu. Bo np. ja do Ikei mam za daleko :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz kupić przez internet z odbiorem np. w Białymstoku. Otwierają takie małe sklepy głównie do odbioru

   Usuń
 7. Czy Płaz przejdzie?

  OdpowiedzUsuń
 8. a czy można płacić tą kartą przez internet np robiąc zakupy na allegro?

  OdpowiedzUsuń
 9. Hej. Kiedy będzie wiadomo, że liczba 4000 sztuk się wyczerpała?

  OdpowiedzUsuń
 10. A czy jesli kartę zamknę przed rozpoczęciem kolejnego roku to nie zapłacę za nią?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W jakisposób można płacić za coś czego się nie ma?

   Usuń
 11. czy płatności sprytnym billem przejdą ?

  OdpowiedzUsuń
 12. Raczej nie, bo wykluczone są transakcje na rachunek którego posiadaczem jest "podmiot pośredniczący w dokonaniu transakcji na rzecz właściwych dostawców towarów lub usług za które odbywa się płatność w ramach tej transakcji "

  OdpowiedzUsuń
 13. W jaki sposób wypowiada się umowę o kartę? Oczywiście już po otrzymaniu nagrody.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak odpowiadacie, żeby się zakwalifikować? 3000zł wypłaty trzeba powiedziec, że się dostaje, czy może dluga umowa jest słowem klucz?
  Nie zakwalifikowałam się i szukam co mogło być tego powodem...
  Mozna jeszcze raz spróbować? Oni naprawdę potwierdzają, to u mojego pracodawcy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze jest BIK (obecne kredyty, pożyczki, terminowość ich spłat, historia). Umowa i dochód to nie wszystko. By potwierdzić dochody żądają zaświadczenia od pracodawcy albo wyciąg wyciąg konta gdzie wpływa wynagrodzenie.

   Usuń
  2. Ale raczej nie potwierdzają. Pracodawca nie musi nic potwierdzać. RODO.

   Usuń
  3. Wydział kadr nie ma prawa udzielać informacji o zarobkach pracownika absolutnie nikomu z wyjątkiem skarbówki. Amen!

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...