Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bonus 80 zł za konto w Santander Bank otwarte z polecenia

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

22.09.2018

Bonus 80 zł za konto w Santander Bank otwarte z polecenia

Wystartowała nowa edycja programu poleceń w Santander Bank Polska (do niedawna znanego pod marką BZ WBK).

Program poleceń konta w Santander Bank Polska
Jak to bywa w tego typu akcjach, zyskać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. Ci pierwsi muszą otworzyć konto i spełnić warunki dotyczące aktywności. Obecni muszą jedynie skutecznie polecić konto. Zarówno polecony, jak i polecający otrzymają od banku po 80 zł.

Dla kogo promocja? W programie poleceń wyróżnić należy dwie grupy uczestników: osoby polecane oraz osoby polecające.

Poleconym może być osoba, która nie posiada konta w Santander Bank Polska (wcześniej BZ WBK) co najmniej od 1.12.2017 r. O ile w większości tego typu akcji udział brać mogą wyłącznie osoby pełnoletnie, to w programie Santander Banku osobą poleconą może być też osoba małoletnia, która ukończyła 13. rok życia (w tym przypadku niemożliwe jest jednak zdalne zwarcie umowy; bank wymaga wizyty w placówce banku wraz z rodzicem/opiekunem dziecka).

Polecającym może być już tylko osoba pełnoletnia, która posiada konto osobiste w Santander Bank Polska wraz z dostępem do bankowości internetowej. Niezbędne jest też wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną i telefoniczną oraz brak sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku. Trzeba też w banku podać numer telefonu komórkowego do kontaktu.

Zasady promocji. Jeśli chcesz założyć konto w Santanderze i zgarnąć 80 zł jako osoba polecona:
 • najpóźniej do 30.11.2018 r. złóż wniosek o Konto Jakie Chcę wraz z wydawaną do niego kartą i dostępem do bankowości internetowej - we wniosku konieczne jest podanie kodu polecenia od klienta banku; jeśli takiej osoby nie znasz, możesz skorzystać z mego kodu polecenia: 1000279022
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku oraz wyraź zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą telefoniczną i elektroniczną oraz wyraź zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej (wyłącznie w zakresie poinformowania przez bank osoby polecającej, że warunki do wypłaty premii zostały spełnione przez osobę poleconą); 
 • podaj we wniosku numer telefonu komórkowego do kontaktu;
 • do końca miesiąca następującego po otwarciu konta:
  • zaloguj się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej Santander oraz 
  • wykonaj płatności kartą wydaną do konta lub mobilną kartą w telefonie albo za pomocą BLIKa na sumę min. 200 zł

I to tyle. W tej sytuacji zarówno polecony, jak i polecający otrzymają premie po 80 zł - ich wypłata nastąpi do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków.

Jeżeli chcesz stać się osobą polecającą, to niezbędne jest przystąpienie do programu poleceń i wygenerowanie kodu poleceń (zrobisz to po zalogowaniu do bankowości internetowej: Oferta Banku => Polecam bank). Premię 80 zł za polecenie otrzymasz, jeśli osoba polecona spełni wszystkie warunki promocji do uzyskania swej premii 80 zł (za otwarcie konta z polecenia). Osoba polecająca może liczyć na dodatkowe premie 100 zł za każde 10 kont założone z wykorzystaniem jej kodu polecenia. By premie nie przepadły, konto należy posiadać do momentu ich wypłaty.

Konto Jakie Chcę - prześwietlenie


Główne cechy konta zakładanego w Santander Bank to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0 zł za wydanie karty i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po upływie terminu ważności dotychczas używanej karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana); 
 • opłata miesięczna za Kartę Dopasowaną (do wyboru jeden z poniższych wariantów): 
  • 0/5 zł - opłata nie jest pobierana w przypadku wykonania min. 5 płatności na dowolne kwoty lub 
  • 3 zł bez warunków (ta opłata jest ustawiona jako standardowa, jednak za miesiąc w którym otwierasz konto nie będzie ona pobrana - wtedy możesz ją zmienić na wariant powyższy, który będzie obowiązywać od kolejnego miesiąca); 
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; 5 zł za każdą wypłatę kartą z innego bankomatu w Polsce lub bez opłat w przypadku wykupienia pakietu za 7 zł miesięcznie (w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe).

Umowę o konto z bankiem zawrzesz na jeden z trzech sposobów: przelewem weryfikacyjnym z własnego konta w innym banku, za pośrednictwem kuriera lub podczas wideo rozmowy z konsultantem banku (wyjątkiem są jedynie konta dla osób w wieku 13-18 lat - przypomnę, wtedy wymagana jest wizyta w banku).


Przydatne dokumenty:

27 komentarzy:

 1. Santanderze! Czekamy na więcej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpisuję się pod tym. W kwoty mniej niż 100 zł nawet nie wchodzę ;)

   Usuń
  2. A JA CHYBA WEJDĘ bo w listopadzie połączą z deutsche bank i nie będę mógł wziąśc udziału w promocjach dla nowych klientów bo jak widać po połączeniu z bzwbk oni traktuja klientów drugiego banku jak swoich.

   Usuń
  3. Ale Santander teraz nie połączył się z BZ WBK a tylko zmienił nazwę.

   Usuń
  4. Mam pytanie. Doczytałem się, że mogę mieć 5 kont systematycznych. Ale muszę też mieć 5 kont jakie chcę? Czy mogę mieć 1 jakie chcę i po prostu włączyć automatyczne oszczędzanie na 5 kontach systematycznych?

   Usuń
  5. Wystarczy jedno Kont Jakie Chcę.

   Usuń
 2. Ale za to widzę że minęły już czasy gdy BZWBK miał co po chwilę promocje dla obecnych klientów po 20-50 zł za doładowania, płatności telefonem, blikowanie. Nic teraz już nie robią.

  OdpowiedzUsuń
 3. A czy osoba niepełnoletnia też składa wniosek za pośrednictwem neta czy od razu można iść do Odziału - ktoś to przerabiał w praktyce ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W oddziale. Jakbyś wpisał we wniosku PESEL osoby nieletniej to od razu jest czerwony komunikat o konieczności wizyty w oddziale.

   Usuń
 4. Do końca miesiąca następującego po otwarciu konta:
  -zaloguj się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej Santander oraz
  -wykonaj płatności kartą wydaną do konta lub mobilną kartą w telefonie albo za pomocą BLIKa na sumę min. 200 zł
  Czyli można to zrobić tego samego miesiąca w którym założyło się konto i dostać pieniądze w miesiącu następnym (zostanie pobrane tylko 3zł). Można wtedy zamknąć konto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można już spełnić warunki. Za p-wszy miesiąc opłaty nie pobierają (nie powinny, a jak pobiorą to pisz reklamację, zwrócą. Wiem bo tak miałem).

   Usuń
  2. Jak są liczone miesiące w przypadku banku? Za pierwszy miesiąc użytkowania karty nie są naliczane opłaty... Chodzi o podpisanie umowy/wydanie karty i "od dnia do dnia"? Czyli karta została wydana 12.10.2018. i jest nieaktywna, i do 12.11.2018. upływa darmowy miesiąc?

   Usuń
 5. "Wartość Nagród dla Polecających zostanie dodatkowo „ubruttowiona” o 19% zryczałtowany podatek
  dochodowy. Pobrany podatek od ubruttowionej wartości Nagród, Bank przekaże na rachunek bankowy
  właściwego urzędu skarbowego."

  Czy jak dostane 80 zl to musze rozliczyc to w PIT?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też zwróciłam uwagę na ten zapis z regulaminu, czy ktoś mógłby wyjaśnić jakie rodzi to konsekwencje?

   Usuń
  2. Raczej nie. Chyba że bank przyśle PIT 8C ale raczej to wątpliwe skoro to bank podatek odprowadza.

   Usuń
 6. Z jakich banków honorują przelew weryfikacyjny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mBank
   Bank Pekao
   Santander Bank Polska
   ALIOR BANK
   T-Mobile Usługi Bankowe
   Euro Bank
   Bank Spółdzielczy we Wschowie (NET BANK)
   Raiffeisen Bank Polska

   Usuń
 7. A czy muszę nadal posiadać kartę jeśli spełniłem już warunki, usunąłem kartę, a jednak chcę zostać polecającym po usunięciu karty (wcześniej warunki zostały spełnione)?

  OdpowiedzUsuń
 8. Byłem klientem Deutsche Banku, miałem tam konto osobiste. W ramach przejęcia przeszedłem do Santadera razem z tym kontem (Konto Net), zapisałem się do programu poleceń. Czy spełniam warunki otrzymania premii 80 zł za polecenie klienta jeśli chodzi o kwestię konta, bo w końcu nie jest to konto Santadera tylko on to konto obsługuje itp. ??

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy ktoś już otrzymał zwrot 80zł. Wypłacany ma być do końca miesiąca następującego po spełnieniu warunków. Pewnie część już się łapie, a dziś jest 30 listopada czyli koniec miesiąca.

  OdpowiedzUsuń
 10. ja otrzymałam za polecenie i osoba polecona też "_

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja i żona otrzymaliśmy już nagrody zaraz po południu.

  Do Mr. Złotówa: promocja przedłużona do 28 lutego 2019 link do nowego regulaminu
  https://static3.santander.pl/asset/r/e/g/regulamin-polecam-moj-bank-2-01122018-pl_92113.pdf

  pozdr
  yoo

  OdpowiedzUsuń
 12. Cześć Mr. Złotówka. Zakładająca konto w Santender skorzystałem z Twojego kodu polecającego 1000279022. Konto zakładałem w październiku, pytanie kiedy mogę się spodziewać 80zł premii za skorzystanie z Twojego polecenia? Nadmienię, że w październiku też poleciłem koledze to konto i w listopadzie otrzymaliśmy już premię 80zł , ja jako polecający, on jako polecony. Czekam jeszcze na 80zł za skorzystanie z Twojego (Mr.Złotówka) polecenia.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie jestem w stanie sprawdzić za kogo polecenie jest premia, która u mnie wpłynęła, bo jest to anonimowe. Po prostu wpływa na konto i tyle.

   Zgodnie z regulaminem: bonus (i dla polecanego, i dla polecającego) wpływa do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia wszystkich warunków przez poleconego (a więc po miesiącu, w którym nastąpiło zalogowanie do bankowości lub aplikacji mobilnej oraz wykonane zostały płatności na sumę 200 zł). Jeśli już tyle czasu upłynęło, sugerowałbym złożyć reklamację.

   Usuń
 13. Ile płatności kartą ma być? jedna na kwotę min. 200 zł, czy dowolna ilość na sumę min. 200 zł ??

  OdpowiedzUsuń
 14. W październiku złożyłam wniosek o konto podałam kod polecający koleżanki. W listopadzie podpisalam umowę i uruchomiłam aplikacje . Wydalam 200 zł w grudniu i styczniu. Premii nie otrzymałam .

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...