Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nest Bank: konto oszczędnościowe 3% na 6 miesięcy

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

21.09.2018

Nest Bank: konto oszczędnościowe 3% na 6 miesięcy

Kolejny bank dołączył do grona oferujących promocje kont oszczędnościowych.


Nest Bank: konto oszczędnościowe 3% na 6 miesięcy
Nest Bank odpalił bowiem nową promocję ze stawką 3% w skali roku, którą gwarantuje przez 6 miesięcy. Przy tych warunkach ulokować można do 50 000 zł.

Propozycja skierowana jest dla osób, które założą konto osobiste w Nest Banku. Rachunek ten jest jednak otwierany i prowadzony za 0 zł bez jakichkolwiek warunków do spełnienia. Jego posiadanie może być więc nieodczuwalne. Ale otworzy drogę do skorzystania z bardzo dobrego - jak na obecne czasy - oprocentowania na koncie oszczędnościowym.

Konto oszczędnościowe 3% na 6 miesięcy


Dla kogo promocja? Z propozycji skorzystać może osoba, która nie posiada i nie posiadała konta osobistego w Nest Banku od co najmniej 12 miesięcy. Z promocji wykluczeni są również ci, którzy złożyli wniosek o konto w tym banku i jest on obecnie rozpatrywany przez bank.

Limit. Bank przygotował 2 000 wniosków o konto objętych promocją oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Jeśli pula wyczerpie się przed czasem, komunikat na ten temat pojawi się na stronie promocji.

Zasady promocji. By uzyskać promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym:
 • najpóźniej do 18.10.2018 r. złóż wniosek o konto osobiste w Nest Banku wraz z kontem oszczędnościowym (do promocji kwalifikują wyłącznie wnioski złożone za pośrednictwem tejże strony);
 • wyraź zgodę na kontakt banku (telefonicznie lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej) w celu marketingu produktów i usług banku (w tym na przesyłanie informacji handlowych mailem oraz SMSem) - zgód tych nie odwołuj w okresie promocji;
 • nie później niż w ciągu 60 dni od otwarcia konta zapewnij wpływ wynagrodzenia na konto w wysokości min. 1 000 zł.

Włączenie promocyjnego oprocentowania na poziomie 3% w skali roku nastąpi od 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu wpływu wynagrodzenia. I stawka taka będzie obowiązywać przez miesiąc, ale zostanie z automatu przedłużona, jeśli w kolejnym miesiącu wpłynie wynagrodzenie. Łącznie tak dziać się może przez 6 miesięcy.

Przykładowo więc: zakładasz konto osobiste i w październiku zapewniasz wpływ wynagrodzenia. W tej sytuacji od 15.11.2018 r. (przez miesiąc) będzie dla Ciebie obowiązywać stawka 3% na koncie oszczędnościowym. Jeśli wynagrodzenie na Twe konto osobiste wpłynie w listopadzie, to 3% będzie utrzymane na kolejny miesiąc (od 15.12.2018 r.). Gdy więc pierwsze wynagrodzenie wpłynie w październiku i kolejne w pięciu następnych miesiącach (aż do marca) to 3% na koncie oszczędnościowym będzie dla Ciebie obowiązywać od 15.11.2018 r. do 14.05.2019 r.

A czym według Nest Banku jest wpływ wynagrodzenia? Definicja wygląda tak:
"suma wpływów na Rachunek ROR realizowanych na rzecz jego posiadacza z tytułu: 
(i) wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę stosunków mianowania/powołania, kontraktów menedżerskich/wojskowych/marynarskich; umów zlecenia/o dzieło dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę / zleceniodawcę lub 
(ii) renty lub emerytury i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie"

Wpływ wynagrodzenia oznacza pojawienie się środków na koncie - tak by było widoczne w historii rachunku. Nie ma jednak konieczności utrzymywania tych pieniędzy w dłuższym okresie (możesz je w dowolnym momencie wydać, przelać lub wypłacić).

Na co trzeba uważać w promocji? Po pierwsze ważne jest to, by na koncie oszczędnościowym nie przekroczyć kwoty 50 000 zł (uwaga więc na kapitalizację odsetek, które będą dopisywane do konta!). Jeśli tak by się stało, to dla całej kwoty (a nie tylko dla nadwyżki) nie będzie już obowiązywać stawka 3%, ale standardowe oprocentowanie. Trzeba również pamiętać o tym, by nie zrobić przerwy w w comiesięcznym zapewnianiu wpływu wynagrodzenia na konto osobiste w Nest Banku, bo wtedy bezpowrotnie utraci się prawo do promocyjnej stawki (począwszy od 15. dnia następnego miesiąca po miesiącu bez wpływu wynagrodzenia).

Alternatywa. Powyższa promocja niestety nie łączy się z promocją Nest Lokata Witaj, dzięki której uzyskać można oprocentowanie aż 4% w skali roku na okres 3 lub 6 miesięcy (dłuższy okres obowiązuje dla tych, którzy zapewnią wpływy wynagrodzenia na konto; więcej na ten temat pisałem tutaj). Na lokacie zdeponować można jednak maksimum 10 000 zł Jeśli więc posiadasz środki do tej kwoty, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie otwarcie konta z lokatą 4%. Jeżeli jednak dysponujesz większą sumą oszczędności, to lepszym wyborem będzie konto osobiste z kontem oszczędnościowym w promocji z 3%.

Konto osobiste i oszczędnościowe w Nest Banku - prześwietlenie


Konto osobiste, czyli Nest Konto, otwierane w ramach promocji charakteryzuje się wyjątkowo przejrzystymi zasadami:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków do spełnienia);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej;
 • 0 zł za wydanie i posiadanie karty wydawanej do konta (bez warunków do spełnienia);
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Z kolei konto oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez warunków. A jeśli chodzi o przelewy - jak to bywa w większości banków w przypadku kont oszczędnościowych - pierwszy z nich wykonany w danym miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny bank pobierze opłatę w wysokości 5 zł.

Umowę o konta z Nest Bankiem zawrzeć można na jeden z aż 4 sposobów: podczas wideo rozmowy, za pomocą przelewu weryfikacyjnego z własnego konta w innym banku, za pośrednictwem kuriera lub w placówce banku.


Przydatne dokumenty:

19 komentarzy:

 1. Większość wisienkowiczow niestety ma tam konto i kicha

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety. A promocji dla obecnych klientów brak.

   Usuń
 2. Gdyby nie wynagrodzenie to bym skorzystał. Ale obecnie przyblokowane przez promocje ING i BZWBK. Już więcej niż na 2 transze dzielić nie mogę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wynagrodzenie musi być od pracodawcy czy przejdzie "wynagrodzenie" np od współmałżonki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę / zleceniodawcę "
   Oczywiście możesz pracować u kogoś z rodziny. Ale wtedy mogą zażądać wyjaśnień i 3% ci zablokuja.

   Usuń
 4. Obecnie NB poza faktem że konto jest za zero , nic stałym klientom nie oferuje.
  Ale fakt , że konto jest za zero prawdziwe i tak dużo daje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przekonuje mnie skoro Idea Bank daje obecnie 3,5%.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ktoś już założył konto w tej promocji? Jakie oprocentowanie wam się pokazuje? bo u mnie zamiast 3% wyświetla się 2.25%. Konto niby otwierane przez stronę promocyjną ale chyba coś jest nie tak

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 3% chyba dopiero będzie od 15. następnego miesiąca po wpływie wynagrodzenia.

   Usuń
 7. drodzy Bankobracze, jakie są Wasze opinie o Nest Banku? Czytam o nich w necie i trochę się obawiam otwierać u nich konto. Wiem że w internetach różne rzeczy piszą więc chciałbym tutaj poznać Wasze zdanie o banku. Dzięki z góry. Robert

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się długo wahałam ale tą promocją KO 3% przez pół roku mnie przekonali:) Jak pisałam wyżej mam wątpliwości co do oprocentowania, które się pokazuje, wynagrodzenie jeszcze nie wpłynęło więc może dlatego.
   I zastanawiam się czy mogę założyć jakąś lokatę, bo 3% na KO jest tylko do 50tys. Czy otwarcie lokaty nie pozbawi mnie promocyjnego oprocentowania na koncie?

   Usuń
  2. 3% będziesz mieć od 15-go (np. października jak wynagordznie wpłynie we wrześniu).

   Lokaty możesz założyć ale byle nie Nest Witaj (4%) bo cię wykluczy z 3% na KO.

   Usuń
  3. Robert, konto mam od 3 lat (jeszcze jak był Smart). Nie narzekam. Wszystko za darmo działa jak powinno. Brakuje tylko Blika.

   Usuń
  4. W_W wiem że promocja 3% na KO i lokata Witaj się wykluczają i tym bardziej się niepokoje, bo oprocentowanie 2.25% które mi się pokazuje to też jakaś oferta powitalna (przysługuje przez dwa miesiące od otwarcia konta). Obawiam się, że przez pomyłkę otworzyli mi konto w niewłaściwej promocji, która wyklucza się z promocją 3%

   Usuń
  5. Sprawdź Regulamin promocji „Nest Lokata Witaj”. Ta lokata na powitanie to co innego. Ale sens się schylać po 2,25 jak gdzie indziej możesz mieć 3 lub więcej?

   Usuń
  6. Jeśli to będzie wyglądać w ten sposób, że przez półtora miesiąca środki będą oprocentowane na 2.25% a od 15.11 na 3% przez pół roku (bo wynagrodzenie wpłynie w październiku) to dla mnie ma sens. Tylko co do tych 2.25% to nie wiem na jakiej zasadzie to działa i z czym się wyklucza, regulamin tej promocji chętnie bym sprawdziła ale nigdzie go nie mogę znaleźć. Jedynie w tabeli oprocentowania jest wzmianka o ofercie specjalnej 2.25% przez dwa miesiące od otwarcia konta a skoro jest to oferta specjalna to powinna mieć swój regulamin tak jak promocja 3%. Regulamin promocji 3% jest a po regulaminie promocji 2.25% ani śladu.

   Usuń
 8. czyli skorzystanie z opcją comiesięcznego przelania " wynagrodzenia " z własnego konta w innym banku odpada ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Założyłam Lokatę Lojalną, podczas otwierania pokazał mi się regulamin z 25.04.2018, wg którego wymagane wynagrodzenie to 2.5tyś. Na stronie banku znalazłam inny regulamin tej lokaty z 12.09.2018. Wg niego wymagane wynagrodzenie to 1tyś. To który regulamin mnie obowiązuje, ten który mi się wyświetlił na koncie podczas otwierania lokaty czy ten na stronie banku z bardziej aktualną datą?
  Na dokładkę nie mogę wydrukować potwierdzenia założenia lokaty, albo jest wydruk ze strony z danymi lokaty (ale nie w formie pdf więc chyba nie ma rangi dowodowej) albo jest pdf ale z potwierdzeniem samej transakcji przelewu (czyli widać tylko kwotę, brak oprocentowania, terminu zapadalności)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...