Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 3% do 200 000 zł na koncie oszczędnościowym w Getin Banku (+ 3,5% do 10 000 zł + bonus 50 zł na start dla nowych klientów)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

18.09.2018

3% do 200 000 zł na koncie oszczędnościowym w Getin Banku (+ 3,5% do 10 000 zł + bonus 50 zł na start dla nowych klientów)

Dziś wystartowała nowa edycja promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Getin Banku.

By załapać się na stawkę 3% w skali roku, niezbędne jest wpłacenie "nowych środków". Podwyższone oprocentowanie obowiązuje dla - wyjątkowo dużej jeśli porównać z innymi bankami - kwoty do 200 000 zł. A i zyskać można jeszcze więcej. Choć tym razem spełnić trzeba dodatkowe warunki (dotyczą obecnych klientów), których nie było w poprzednich edycjach promocji.

Na wstępie przypomnę, że bank ten udostępnia też promocję, dzięki której można uzyskać stawkę 3,5% gwarantowaną na 12 miesięcy na tym samym koncie oszczędnościowym (aczkolwiek dla mniejszej kwoty). No i dla tych, którzy dopiero teraz zdecydują się założyć konto czeka jeszcze bonus na start: 50 zł. Ale o wszystkim po kolei. Najpierw o nowej edycji promocji oprocentowania dla "nowych środków".

3% do 200 000 zł


Do promocji "Na nowe środki - edycja XII" przystąpić można od 18.09. do 14.10.2018 r. Z najnowszej propozycji skorzystać mogą jednak wyłącznie osoby, które dopiero teraz (w okresie trwania promocji) oprócz konta oszczędnościowego, założą też konto osobiste w Getin Banku. To jednak się opłaca ze względu na bonus, o którym piszę niżej, a warunki prowadzenia konta są bardzo korzystne.

By uzyskać 3% na koncie oszczędnościowym, trzeba także wyrazić zgody marketingowe (na przekazywanie informacji marketingowych za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych i informacji handlowych drogą elektroniczną) i nie zgłaszać sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingu banku.

Promocyjna stawka oprocentowania obowiązywać będzie dla kwoty do 200 000 zł przez okres 92 dni kalendarzowych, liczonych od dnia spełnienia warunków, a więc przede wszystkim od wpływu pierwszych "nowych środków" na konto oszczędnościowe w okresie promocji. Jeśli jesteś nowym klientem nowymi środkami będzie każda Twoja wpłata. Jeśli już posiadasz w Getin Banku jakieś produkty, musisz przyjrzeć się dodatkowej definicji z regulaminu promocji.

A nowymi środkami - w myśl regulaminu - dla banku są:
"środki na Koncie Oszczędnościowym wpłacone po Dacie Salda początkowego [13.09.2018 r. - przyp. Mr. Złotówa] stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na Koncie Oszczędnościowym oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych"

Wyliczenia "nowych środków" bank dokonuje codziennie, a nie tylko w dniu wpłaty oszczędności. Oznacza to tyle, że saldo początkowe (z dnia 13.09.2018 r.) należy utrzymywać przez cały okres, przez jaki bank ma naliczać promocyjne oprocentowanie. Z kolei produkty depozytowe, które bank bierze pod uwagę wyliczając "nowe środki" to:
" rachunki płatnicze - rachunki oszczędnościowe, rachunki terminowych lokat oszczędnościowych, rachunki płatnicze- rachunki przejściowe służące do zakładania Lokat oraz indywidualne konta emerytalne prowadzone przez Bank w złotych, których Uczestnik jest posiadaczem lub współposiadaczem"

Promocją objęte jest tylko jedno konto oszczędnościowe. Musi to też być rachunek indywidualny (dla kont wspólnych promocja z oprocentowaniem 3% nie będzie działać).

Ważne informacje dla obecnych klientów


I o ile dla nowych klientów wszystko względem zasad jest klarowne i jasne, bo - jak wspominam wyżej - każda wpłata środków na konto oszczędnościowe z automatu spełni kryterium "nowych środków" (a więc załapie się na stawkę 3% w skali roku do 200 000 zł), to nieco trzeba dopowiedzieć w kwestii dostępności oferty dla obecnych klientów. Jeżeli jesteś już klientem Getinu, to przed skorzystaniem z promocji wziąć pod uwagę musisz jeszcze jedną kwestię:
"Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 18.09.2018 r. do 14.10.2018 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”"

W regulaminie zaznaczono też, że aktualna promocja nie łączy się z żadną z poprzednich edycji (I-XI). No i wskazano też, że w okresie trwania promocji (18.09.-14.10.2018 r.) należy zawrzeć umowę o konto osobiste i oszczędnościowe. A więc wygląda to inaczej niż w poprzednich edycjach promocji, gdzie w okresie ich trwania możliwe było podpisanie lub posiadanie umowy. Teraz zapis ten zmieniono. Jeśli więc konto osobiste i/lub oszczędnościowe w Getin Banku posiadasz już (założone przed 18.09.2018 r.), to na tę promocję się nie załapiesz. Ale jeśli miałeś np. lokatę, kartę kredytową czy kredyt, to przeszkód do skorzystania z nowej promocji nie ma.

Promocją może być objęte konto oszczędnościowe z miesięczną kapitalizacją odsetek, prowadzone przez Getin Bank w złotych z wyłączeniem Celowych Kont Oszczędnościowych, Kont Oszczędnościowych Skarbonka oraz Kont Oszczędnościowych, które uczestniczyły w promocji Family Saver (a więc przede wszystkim kont starego typu, które raczej zostały już wycofane z oferty banku). Jeśli będziesz posiadać więcej rachunków oszczędnościowym w Getin Banku, to promocja obowiązywać będzie wyłącznie na najstarszym z nich.

Jeśli środki nie spełnią kryterium "nowych środków" lub gdy już minie okres promocyjnego oprocentowania, obowiązywać będzie podstawowa stawka oprocentowania. W chwili obecnej wynosi ona od 0,85 do 1,5% w skali roku (w zależności od kwoty jaką masz ulokowaną na rachunku).

3,5% dla aktywnych do 10 000 zł


W Getin Banku dostępna jest też jeszcze jedna promocja oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Załapać się mogą na nią osoby, które konta osobistego w Getin  Baku nie posiadają od 11.05.2017 r. i teraz zdecydują się je założyć. Wymagane jest też comiesięczne zapewnienie wpływów (aczkolwiek może to być nawet przelew z własnego konta w innym banku). Wtedy zapewnisz sobie stawkę 3,5% w skali roku (aż tyle nie daje obecnie żaden z banków) dla kwoty do 10 000 zł, gwarantowane w dodatku nawet przez 12 miesięcy. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Promocja 3% i promocja 3,5% łączą się ze sobą.

Bonus 50 zł za otwarcie konta osobistego


Obydwie promocje - a więc ta ze stawką 3% do 200 000 zł, jak i 3,5% do 10 000 zł - wymagają otwarcia konta osobistego. A przy tej okazji w prosty sposób załapać się można na bonus pieniężny w wysokości 50 zł.

By uzyskać gwarantowaną nagrodę, we wniosku o konto podać należy kod polecenia - więcej na ten temat przeczytasz tutaj (w tym wpisie dowiesz się również jak uzyskać wiarygodny kod polecenia, który umożliwi Ci zgarnięcie premii).

Samo konto osobiste w Getin Banku (Konto Proste Zasady) jest prowadzone za 0 zł, jeśli miesięcznie wykonasz co najmniej 1 płatność kartą i/lub BLIKiem na dowolną kwotę i w dowolnym miejscu. Darmowa (bez warunków) będzie też karta wydana do rachunku.

Konto oszczędnościowe w Getinie - prześwietlenie


No i na koniec czas na tradycyjne omówienie warunków konta oszczędnościowego zakładanego w promocji. A rachunek ten otwierany i prowadzony jest za 0 zł bez warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym wykonać można z niego jeden przelew bez opłat. Drugi i każdy kolejny kosztuje 9 zł (jest jednak wyjątek - bank nie pobierze opłaty jeśli środkami z konta oszczędnościowego zasilisz lokatę zakładaną w Getin Banku). Odsetki na koncie oszczędnościowym kapitalizowane są na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

34 komentarze:

 1. Uuu. Czyli wychodzi na to że zmienili zasady i jako stary klient już się nie załapię? :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na to teraz wychodzi. Teraz w czasie promocji trzeba zawrzeć umowę o konto osobiste i oszczędnościowe. We wcześniejszej promocji było dozwolone zawarcie lub posiadanie kont. Klops.

   Usuń
  2. Wszyscy starzy klijenci mogą korzystac z podwyzszonego oprocentowania, wcale nie musza zakładac konta osobistego i nowego KO.

   Usuń
  3. Skoro masz taki zapis:

   "1. Warunkiem przystąpienia do Oferty Specjalnej jest spełnienie w Okresie przystąpienia do Oferty oraz w całym Okresie trwania Oferty Specjalnej łącznie następujących
   warunków:
   a) zawarcie umowy o Konto Oszczędnościowe,
   b) zawarcie umowy o Konto Osobiste,"

   to jednak nie. Wyraźnie jest mowa o zawarciu umowy w okresie przystąpienia do oferty (od 17.09)

   W poprzedniej edycji było inaczej:
   "1. Warunkiem przystąpienia do Oferty Specjalnej jest spełnienie w Okresie przystąpienia do Oferty oraz w całym Okresie trwania Oferty Specjalnej łącznie następujących warunków:
   a) podpisanie lub posiadanie umowy o Konto Oszczędnościowe,
   b) podpisanie lub posiadanie umowy o Konto Osobiste"
   i to robi dużą różnicę.

   Usuń
  4. Jest to błąd redakcyjny który zostanie zmieniony. Mamy juz potwierdzenie z Getin (nie tylko ja, bo czekam na pisemne) a piszemy szerzej o tym na blogu [nazwa usunięta - edyt. Mr. Złotówa]. Zagladaj tam czesciej i wtedy wklejaj wycinki mylnych regulaminów.

   Usuń
  5. Z ciekawości aż zajrzałem... i tam autor bloga przeprasza za wcześniejszy błędny opis. A na interpretacji pracownika infolinii i zapewnieniach o zmianie regulaminu polegać można... dopiero gdy (jeśli w ogóle) się pojawi nowy regulamin. W chwili obecnej obowiązuje ten dostępny. Jeśli się to zmieni (czego Czytelnikom i sobie życzę) to będzie super. Ale obecnie nie sposób o inną interpretację.

   Usuń
  6. Super ze zajrzałeś, tylko czego wykasowałeś nazwe bloga Michała -Mr. Złotówa obawiasz sie konkurencji ?

   Jezeli chodzi o intepretacje regulaminu, to proponuje Ci sprawdzic dokładbie, zapytac czy napisac do Katowic do promotora ze edycja XII obowiazuje wszystkich klientów posiadajacych wczesniej KO.

   Niewprowadzaj Nas czytelników w bład.

   Usuń
  7. Interpretacje konsultantów czy kogokolwiek z banku nie są podstawą do zmiany w prześwietleniu oferty, gdy regulamin stanowi kategorycznie coś innego. Wprowadzaniem w błąd byłoby twierdzenie o czymś czego nie ma. Widać to na fragmentach przytoczonych i porównanych w komentarzu Czytelnika W_W.

   Osobiście chciałbym, żeby interpretacje banków były po myśli klienta (a najlepiej byłoby gdyby nie wymagały interpretacji, ale od początku były klarowne - w przeciwnym wypadku może dochodzić do niepotrzebnego zgrzytu).

   Na blogu Bankobranie z mej strony nigdy nie było i nie będzie interpretacji czy sugestii wprowadzających Czytelników w błąd. Zmieni się regulamin - będzie sytuacja jasna. Nie zmieni się - pozostaje taka, która jest prawidłowa i ustrzeże przed problemami, ewentualnymi stratami Czytelników i reklamacjami.

   Usuń
  8. Dobrze moze nie są ale pisemne uzasadnienie przez bank jest podstawą do złozenia reklamacji i prawidłowego naliczenia odsetek.

   Regulamin jest dodatkiem informacyjnym tym bardziej, ze są w nim błędy, klient zgłasza w opisie a jest to juz kolejna edycja promocji i Getin to potwierdza.

   Powtórze wyrażnie dla Nas nie jest mylnie zredagowany zapis regulaminu a pisemne merytoryczne ustosunkowanie sie przez bank co stanowi uznanie przez Getin (nie tylko) reklamacji.

   Czasami wystarczy wyjśc ze swojego bloga i zobaczyć co piszą inni doświadczeni wiśienkowicze.

   Usuń
  9. "Regulamin jest dodatkiem informacyjnym"

   Dzisiaj w internecie nie przeczytam już nic zabawniejszego.

   Czyli najważniejsze że Amber Gold w reklamach oferował 12% i mówił o gwarancji. A jakieś regulaminy, przepisy, ustawa o bankowości to tylko dodatki. I teraz roszczenia: państwo musi oddać mi pieniądze! Ta sama retoryka i sposób "myślenia"

   Usuń
  10. A co ma do tego społka wydmuszka i jego gwarancje.

   Widocznie wtedy myślenie nie było twoją mocną stroną, ze dałeś sie nabić w butelke, to tak jak zapytać ile jest (2+2)×2=8

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wpłaciłeś chociaż grosz na konto oszczędnościowe to masz uruchomione 3% z poprzedniej edycji na 92 dni od wpłaty tamtego grosza.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Może jakimś sposobem jest otwarcie kolejnego konta osobistego i oszczędnościowego? Spełniałoby to wymogi bo regulamin nie zawiera żadnej karencji. O ile można mieć więcej niż jedno Konto Proste Zasady w Getinie...

   Usuń
  4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  5. Tak samo. 1 płatność = 0 zł za wszystko.

   O ile drugie KPZ jest możliwe

   Usuń
 3. Mam pytanie, czy mogę otworzyć promocyjne konto w oddziale banku i skorzystać z promocji na KO i programu poleceń? Muszę podać tylko kod, czy też nazwisko polecającego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  2. Z komentarza Jerzego:
   "Tak można otworzyć promocyjne konto z kodem polecenia. Wystarczy podać tylko KOD polecenia, nie trzeba nazwiska, ja tak zakładałem Konto Proste Zasady w placówce bankowej. (...)"

   Część usunięta zgodnie z Zasadami komentowania. Komentarze z kodami polecenia nie są publikowane.

   Usuń
  3. Ogólnie to przestrzegałbym przed otwieraniem konta w placówce. Przynajmniej z polecenia. Najpierw ja założyłem konto w placówce bo chciałem mieć je jak najszybciej. Później poleciłem 3 osobom z rodziny. Wszystkie złożyły wniosek przez internet. Po tym wszystkim z każdego konta w bankowości poszło zapytanie czy konto kwalifikuje się do promocji. I co się okazało? Przy wszystkich 3 kontach założonych przez internet i z kurierem wszystko było okej. A w moim wniosku rzekomo nie podano kodu polecenia. No i mam teraz przed sobą walkę i reklamacje.

   Usuń
 4. Czy jeżeli promocja jest bez okresu karencji , czy mogę założyć nowe konto jeżeli już jedno mam i będę łapał sie do promocji ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jedyny 100-procentowy sposób na skorzystanie z 3%

   Usuń
 5. Jaka firma kurierska powinna przyjechać z umową?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy zakładam oba konta naraz czy najpierw zwykłe a potem z poziomu bankowości internetowej oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy jest ktoś, kto we wrześniu wpłacił nowe środki na konto oszczędnościowe otwarte przed startem tej edycji promocji i bez zakładania kolejnego konta osobistego? Ciekawi mnie, czy na koniec września naliczyło mu się oprocentowanie standardowe, czy jednak promocyjne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpłaciłem środki 17.09.2018 chcąc skorzystać z XI edycji promocji. )01.10.2018 przekonałem się, że naliczono mi zwykłe standardowe oprocentowanie, a nie 3 %. Zadzwoniłem do banku, którego pracownik stwierdził, że nie wie dlaczego tak się stało, pomimo sprawdzenia, że spełniam warunki i wysłał zapytanie do "wyższej" instancji oraz obiecał kontakt po dwóch dniach. Po tygodniu czekania złożyłem oficjalną reklamację telefonicznie, na której rozpatrzenie jest 30 dni. Omijajcie Getin bank z daleka.

   Usuń
  2. Omijajcie Getin z daleka? Pomijając fakt, że to SPAM, to mam omijać ten bank tylko dlatego, że Tobie nieprawidłowo naliczyli odsetki?

   Akurat jestem ich klientem od ładnych kilku lat i jeszcze nigdy coś takiego się nie zdarzyło, a w BGŻ miałem regularnie problemy niemal ze wszystkim. Następnym razem zanim znowu coś podobnego napiszesz, to wpierw napij się trochę schłodzonej wody!

   Usuń
  3. Wczoraj Getin ponownie pokazał klasę - wypłacili premie za polecenia konta mocno przez czasem, tzn. aż 3 tygodnie wcześniej niż mogli to uczynić!

   Usuń
  4. I to też dowód na to że są płynni finansowo :)

   Usuń
 8. Mamy kolejną edycję : https://www.getinbank.pl/dokumenty/regulamin-oferty-specjalnej-na-nowe-srodki---xiii-edycja.pdf

  OdpowiedzUsuń
 9. Od dzisiaj weszła w Getin nowa edycja KO na identycznych warunkach, tzn. 3% na 3 m-ce do 200K maks.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...