Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Idea Bank podnosi oprocentowanie Lokaty na Nowe Środki do 3,5%. [AKTUALIZACJA:] i przywraca Lokatę Wielki Procent ze stawką 3,2%

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

13.09.2018

Idea Bank podnosi oprocentowanie Lokaty na Nowe Środki do 3,5%. [AKTUALIZACJA:] i przywraca Lokatę Wielki Procent ze stawką 3,2%

Propozycja skierowana jest zarówno dla nowych jak i obecnych klientów banku.

Lokata na Nowe Środki w Idea Banku
Nie trzeba przy tym posiadać (ani zakładać) konta w Idea Banku. Warunkiem załapania się na promocyjne oprocentowanie jest wpłacenie nowych środków. Do wyboru mamy okres depozytu na 1, 2, 3 lub 6 miesięcy. Szkoda jednak, że najwyższa stawka (3,5%) nie obowiązuje dla tego ostatniego, ale dla najkrótszego wariantu.

Lokata NA NOWE ŚRODKI to:
 • minimalna kwota: 500 zł;
 • maksymalna kwota: 1 000 000 zł (choć trzeba pamiętać, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny zapewnia bezpieczeństwo środków do równowartości 100 000 euro);
 • okres depozytu: 1, 2, 3 lub 6 miesięcy; 
 • oprocentowanie (stałe) - wysokość zależy od okresu lokaty, jaki wybierzesz: 
  • 3,5% w skali roku - na 1 miesiąc 
  • 3,0% w skali roku - na 2 miesiące 
  • 2,9% w skali roku - na 3 miesiące 
  • 2,7% w skali roku - na 6 miesięcy

Przez nowe środki bank rozumie nadwyżkę środków na kontach (osobistych i oszczędnościowych), lokatach, rachunkach lokat strukturyzowanych oraz innych produktów posiadanych w Idea Banku i Lion's Banku na dzień 20. dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpi założenie lokaty.

We wrześniu datą odniesienia jest zatem 20.08.2018 r. Jeśli na tamten dzień nie było Ci dane posiadać jakichkolwiek środków w Idea Banku, to teraz każda wpłata będzie spełniać warunki uzyskania podwyższonego oprocentowania. Także w sytuacji, gdy jakieś środki były przez Ciebie wpłacone (na rachunki czy lokaty) po 20.08.

Jeżeli jednak jakieś środki znajdowały się na Twych rachunkach lub lokatach w Idea Banku na dzień 20.08.2018 r., to teraz trzeba trochę policzyć. Jak to zrobić? Przykładowo: jeżeli była to kwota 2 000 zł, a teraz masz zamiar otworzyć lokatę na nowe środki w wysokości 8 000 zł, to w tej sytuacji w dniu założenia lokaty musisz w banku posiadać co najmniej 10 000 zł (z czego 8 000 zł "nowych środków" przeznaczysz na założenie lokaty, a 2 000 zł "starych środków" utrzymasz na jakimś innym rachunku lub lokacie, ale innej niż ta dla nowych środków). I dopilnować tego trzeba z uwagą, bo jeżeli warunek wpłacenia "nowych środków" nie zostanie spełniony, to bank obniży oprocentowanie lokaty (tej na 8 000 zł) do zaledwie 0,5% w skali roku. W bankowości internetowej ta zmiana powinna być widoczna w kolejnym dniu po założeniu lokaty (bo w dniu zakładania system będzie wskazywać promocyjne oprocentowanie bez względu na to, czy warunki lokaty zostały spełnione czy też nie).

Jeżeli nie jesteś w stanie wyliczyć swego salda środków na dzień 20.08., to informacje na ten temat można uzyskać na infolinii Idea Banku.

Jako nowy klient Idea Banku lokatę możesz założyć tutaj (ale zanim to zrobisz, sprawdź też propozycje powitalne, o których piszę ciut niżej). W sytuacji, gdy już jesteś klientem banku, o Lokatę na Nowe Środki należy zawnioskować w bankowości internetowej. Wniosek jest ważny przez 5 dni kalendarzowych (to czas w którym należy przelać środki na lokatę).

Lokata dla nowych klientów 


No i na koniec - wspomniana już - propozycja powitalna Idea Banku. Skorzystać mogą z niej jednak wyłącznie osoby, które dotąd nie posiadały jakiejkolwiek umowy z Idea Bankiem (bądź Lion's Bankiem, będącym oddziałem Idea Banku), ani nie wnioskowały o żaden produkt w tych bankach.

Do wyboru jest jedna z poniższych opcji: 
  • oprocentowanie: 4% w skali roku (stałe) 
  • okres depozytu: 3 miesiące 
  • minimalna kwota: 500 zł
  • maksymalna kwota: 20 000 zł 
  • oprocentowanie: 3% w skali roku (stałe) 
  • okres depozytu: 3 miesiące minimalna 
  • kwota: 20 000,01 zł
  • maksymalna kwota: 100 000 zł

Założenie Lokaty Happy lub Happy Pro nie wymaga zakładania konta, ani korzystania z jakichkolwiek innych produktów Idea Banku. Otwierając którąś z lokat Happy uzyskasz dostęp do bankowości internetowej, a za jej pośrednictwem możliwość składania wniosków o kolejne lokaty (w tym o lokatę na nowe środki).
💡 Przy okazji dzisiejszego wpisu przypomnę, że stawkę 3,5% można też zyskać w Getin Banku. Dla mniejszej kwoty, ale za to na dłuższy okres (12 miesięcy). A dla większych kwot też jest fajne - jak na obecne czasy - oprocentowanie (3% do 200 000 zł). A oprócz odsetek, na start w bardzo prosty sposób zyskasz bonus 50 zł. Sprawdź szczegóły >>

[Aktualizacja w dn. 14.09.: w ofercie Idea Banku pojawiła się także Lokata Wielki Procent. Można na niej uzyskać oprocentowanie na poziomie 3,2% w skali roku na 1 miesiąc, dla kwoty od 500 do 1 000 000 zł. W tym przypadku również nie ma potrzeby zakładania konta, a na lokatę wpłacić można dowolne środki - także te, które w Idea Banku już posiadasz.

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

37 komentarzy:

 1. Miesiąc skromnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. A lokata zawrotna jest ciągle dostępna?

  OdpowiedzUsuń
 3. Pisałem to już wcześniej - Czarnecki musi 'wygenerować' co najmniej 80 ml zł aby spełnić kryteria płynności finansowej narzucone przez KNF.

  Pytanie: czy to już ich najlepsza oferta czy będą wciąż lepsze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze by było :)

   Usuń
  2. Ja poczekam. Co prawda 3,5% to całkiem nieźle, ale też i nie ma szału - tyle samo Czarnecki daje w Getin na KO przez 12-mcy!

   Usuń
  3. W tej chwili to gra o akcjonariuszy, którzy ostatnio wpadli w istną panikę i dlatego już wkrótce będą mieli jeszcze lepsze oferty, np. na 4% - to tylko kwestia czasu!

   Usuń
  4. Ale tak to nie działa. Bank nie dokapitalizuje się lokatami. To tak jakby w słabej kondycji był Orlen i ktoś w Orlenie wpadł na pomysł, że będzie sprzedawać paliwo na potęgę ale nie po 5 PLN/l ale po 3 zł. Czy to liczba sprzedanych litrów paliwa się liczy czy jednak przychód i w konsekwencji zysk? Więc nie tędy droga. Bank nie może dać 4% bo w kontekście "gry o akcjonariuszy" to nic nie da.

   Tu chodzi o kapitał własny. On będzie bo bank ma sprzedać udziały w spółce leasingowej. Choć zabawne jest to, że odkupi je Leszek Czarnecki.

   Usuń
  5. Dokładnie - nasze lokaty to dla banku zobowiązania. Mocno mogliby podnieść gdyby potrzebowali gotówki, ale to na razie mało prawdopodobne chyba.

   Usuń
 4. Lokaty założone dziś lub jutro zakończą się za miesiąc w sobotę lub niedzielę. Warto zwrócić na to uwagę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla lokaty 1 miesięcznej najlepiej złożyć wniosek dziś lub jutro (ważny 5 dni) a środki przelać w poniedziałek. Zakończenie lokaty nie trafi wtedy na weekend.

   Usuń
  2. Nie ma to znaczenia, bo posiadając konto w Idea Bank mamy dwa darmowe przelewy ekspresowe w miesiącu i sam z nich korzystałem w weekend po ogłoszeniu odpisów :)

   Usuń
  3. Bez konta też można sobie poradzić bo można lokatę zerwać ze wskazaniem przelania kasy na rachunek z wniosku o lok. Bezkarną. I ją w pon. można zerwać bez straty odsetek.

   Usuń
  4. @ Anonimowy 13 września 2018 21:47 - przelew ekspresowy ma ograniczenie: do 50 tys. Więc jak ktoś ma więcej na lokacie - to jednak ma znaczenie.

   Usuń
  5. 2 x 50 k to w końcu nie tak mało. Zawsze jeszcze zostają transfery poprzez bankomaty i wpłatomaty.

   Usuń
  6. "W końcu nie tak mało", ale też i niewystarczająco dużo (jak dla mnie). A te transfery to jest jednak trochę zabawy.

   Usuń
  7. Jak nasz aż takie duże środki to nie trać czasu na odsetki z lokaty i pisanie na forum tylko pomyśl jaj konkretnie pomnażać kapitał

   Usuń
 5. Jest również miesięczna lokata Wielki Procent na 3,2% bez żadnych warunków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uparli się na te miesięczne :(

   Usuń
  2. Ładnie się sprzedaje, klientów przyciąga ale niewiele bank kosztuje.

   Usuń
  3. Niewiele też będą mieli naszą kasę chyba, że nadal będą tak przyciągać ;-)

   Usuń
 6. A jak mam lokatę i chce po zakonczeniu ja przedluzyc na ta wielki procent 3.2 to jak to zrobic? Nie widze opcji modyfikacji lokaty. Jak sie przedluzy mozna ja zerwac i wtedy bank pyta, gdzie ja zwrocic. Kiedys bylo to mozliwe w starym systemie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złóż wniosek o Lokatę Wielki Procent, a zrywając "starą" lokatę wskaż numer rachunku z wniosku o nową lokatę.

   Usuń
  2. A jak wyliczyć dokładną kwotę jaką podać we wniosku? By była taka jak ze zerwanej lokaty? Bo mnie się kończy we wtorek i chciałbym już sobie zaklepać wnioskiem.

   Usuń
  3. Musisz pamiętać o podatku tow. Belki co jest 19% czyli:
   ilość dni/365 * "procenty" * 0,81 * suma depoyztu ---> Twoja KWOTA

   Usuń
  4. Nie ma znaczenia. Możesz wpisać we wniosku nawet 1000 zł a przelać na lokatę dowolną kwotę. Założy się na tą która wpłynie.

   Usuń
 7. Czas na opłacenie lokaty Wielki Procent to tylko 2 dni.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziś złożony wniosek ważny do 22-go.

  OdpowiedzUsuń
 9. 20 sierpnia miałem na koncie 0 zł. 3 września założyłem lokatę na 20 000 na 3,2%/ na 1 m-c/.
  Jutro chcę założyć na 10 000 na 3,5% na 1 m-c. Dadzą te 3,5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam sobie odpowiedziałeś w pierwszym zdaniu.

   Usuń
  2. Dadzą oczywiście.

   Usuń
 10. Niestety Nest Bank popsuł doszczętnie lokaty na nowe środki. Aktualnie max to 2,4% z kontem i na 2 lata! Na 6 mies 1,8% (z kontem) lub 1,6% (bez).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do niedawna rywalizowali z Idea Bankiem a teraz im bliżej do PKO i mBanku.

   Usuń
 11. Mr. Złotówa
  jak teraz wyglada sytuacja idea banku?

  OdpowiedzUsuń
 12. Lokaty wielki procent już niestety nie ma

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...