Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zmiana tabeli opłat i prowizji w Idea Banku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

6.09.2018

Zmiana tabeli opłat i prowizji w Idea Banku

Dotąd w przypadku Konta Idealnego wszystko co najważniejsze było darmowe.

Zmiana tabeli opłat i prowizji w Idea Banku - opłaty za bankomaty i wpłaty we wpłatomacie
Ale te dobre czasy mijają, bo bank zapowiedział zmianę warunków. Może nie są one drastyczne, ale jednak wprowadzają pewne ograniczenia, a tym samym utrudnienia dla tych, którzy szczególnie aktywnie korzystają z konta osobistego, wpłacając i wypłacając pieniądze.

Dla obecnych klientów nowa tabela opłat i prowizji Idea Banku zacznie obowiązywać od 13.11.2018 r.

Prowizja za wypłaty z bankomatów. Idea Bank wprowadzi opłatę za szóstką i każdą kolejną wypłatę gotówki z bankomatów w danym miesiącu kalendarzowym (dotąd wszystkie były darmowe). Zatem trzeba będzie pamiętać, że tylko 5 wypłat (ciągle z dowolnych bankomatów w Polsce) będzie za 0 zł. Każda kolejna będzie kosztować. Ile? To zależy od kwoty jaką wypłacisz, bo bank będzie naliczał prowizję w wysokości 1% (bez maksymalnej wysokości opłaty). Jeśli wypłacisz 10 zł to prowizja wyniesie 0,10 zł, ale jeśli z bankomatu podejmiesz np. 5 000 zł to bank obciąży Cię prowizją w wysokości aż 50 zł (!). Może być więc bardzo drogo.

Prowizja za duże wpłaty we wpłatomatomatach. Zmiany dotkną nie tylko wypłacających, ale i wpłacających pieniądze na rachunek w Idea Banku. Korzystający z wpłatomatów (zarówno stacjonarnych i mobilnych) stracą możliwość nielimitowanych bezpłatnych wpłat. Dla obecnych klientów od 13.11.2018 r. obowiązywać będzie limit w wysokości 100 000 zł na miesiąc kalendarzowy. Kwota ta jest wysoka jeśli chodzi o klientów indywidualnych, ale już niekoniecznie w przypadku przedsiębiorców, którzy np. wpłacają utarg.

Od sumy kwot wpłaconych w miesiącu kalendarzowym przekraczających 100 000 zł bank będzie pobierać prowizję w wysokości 0,39%.  Przykładowo więc: jeśli w całym miesiącu wpłacisz na swe konto osobiste w Idea Banku łączną kwotę 150 000 zł, to będzie Cię to kosztować 195 zł.

💡 Przy okazji dzisiejszego wpisu przypomnę o najpopularniejszych promocjach, na które można obecnie się załapać:
 • 200 zł za konto w Banku Millennium - to, że promocja cieszy się olbrzymim zainteresowaniem nie dziwi, bowiem warunki do spełnienia są banalnie proste, a bank wznowił promocję, w której wypłaca rekordowo wysoki bonus pieniężny na start;

Przydatne dokumenty:

18 komentarzy:

 1. No to zaciskają pasa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli wezwę mobilny wpłatomat na koniec miasta i wpłacę np. 10 zł jak cebularz ale bez prowizji.

  Ale jak jestem solidnym klientem, przedsiębiorcą i wpłacać będę duże kwoty to mnie skasują za wpłaty kwot, którymi potem bank i tak obraca.

  Gdzie logika?

  OdpowiedzUsuń
 3. Min. 1000 zł jest we wpłatomacie, więc jak cebularz z dychą nie wyskoczysz ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale i tak można sobie zamówić wpłatomat dla jaj niech sie przejadą chłopaki, co do karty w bankomacie to nie korzystam tej z IDEA od czasu promocji bankomatowej WBK

   Usuń
  2. Skoro minimum jest 1000 zł to owszem, przyjadą do Ciebie a później 50 zł z konta Ci zniknie - nic się nie martw :)

   Usuń
 4. Czego powinni się obawiać deponenci w Idea Banku to głównie pogorszenie się udziału złych kredytów. Ich poziom wynosił na koniec pierwszego kwartału 8,9% całego portfela kredytowego. To oznacza 1,6 mld zł kredytów, na które nie zrobiono jeszcze odpisów, czyli nie zostały wpisane w straty banku.

  Nie jest to poziom niski, porównując do największych banków w Polsce!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głupoty piszesz, a właściwie przepisujesz, bo to fragment bloga :) Kredyty z utratą wartości są obrezerwowane - tzn. zawiązywana jest rezerwa na straty na takim kredycie - to tzw koszt ryzyka. I to bank czyni co kwartał

   Usuń
 5. Ta prowizja za wypłaty z bankomatów powoduje, że się poważnie zastanawiam, czy nie zmienić swojego podstawowego konta na jakieś inne (tj. w innym banku). Nie chce mi się pamiętać, ile razy już wypłaciłam; to jednak dość uciążliwa zmiana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. Gdyby jeszcze mieli Blika to byłaby alternatywa.

   Usuń
  2. Ja co prawda konta w Idei nie posiadam, ale odkąd kartą można płacić prawie wszędzie, to moje wypłaty z bankomatów w ciągu całego roku mogę policzyć na palcach jednej ręki. Więc takiego limitu 5 wypłat w miesiącu bym nie przekroczył nawet jakbym bardzo się starał. Co innego jeszcze kilka lat temu, kiedy gotówka pod ręką była ciągle potrzebna - ale na szczęście te czasy są już za nami.

   Usuń
  3. Mam tak samo. Nie korzystam z bankomatów prawie wcale. Od czasów gdy była słynna promocja bankomatowa BZ WBK ;)

   Usuń
  4. Tak w ogóle to ja nawet nie mam za bardzo gdzie płacić. Jedynie na ryneczku jeszcze terminali nie ma. Ale z racji godzin pracy rzadko tam trafiam. A tak wszędzie gdzie się da to płacę kartą. Gotówki to nawet już na tacę księdzu nie daję bo robię przelew by darowiznę odliczyć sobie od podatku.

   Usuń
  5. Ja bankomat/wplatomat wbk uzywam do rozmieniania pieniedzy a robie to karta darmowa wbk tzn santandera

   Usuń
  6. Okej, no to nie macie problemu, ja mam, bo jestem częstą klientką właśnie bazarków oraz osiedlowych warzywniaków, czasem nawet u fryzjera nie można jeszcze płacić kartą. W takich miejscach mile widziane są drobne nominały, dlatego moim stałym zwyczajem jest częste wypłacanie małych kwot. Tam, gdzie się da płacić kartą zawsze to robię, chociaż jeszcze zdarza mi się usłyszeć od sprzedawcy "wolę gotówką, bo za płatność kartą mam ogromne prowizje".

   Usuń
  7. Z tymi prowizjami to raczej nie są na bieżąco. Albo są takimi Januszami Biznesu że im 0,2% żal oddać. No ale to trzeba było w ogóle terminala nie instalować.

   Usuń
 6. BZWBK już nie ma :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nowy regulamin obowiązuje od połowy miesiąca; czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, jak będzie to rozliczane w listopadzie, tzn. ile wypłat z bankomatów będzie bezprowizyjnych w obrębie tego miesiąca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli do połowy miesiąca zrobisz nawet 100 wypłat to prowizji nie powinno być. Ale już za każdą wypłatę z bankomatu choćby dzień po wejściu w życie zmian już opłata będzie bo w miesiącu miałbyś ponad 5 wypłat. Analogicznie z innymi opłatami.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...