Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 3,5% na koncie oszczędnościowym przez 12 miesięcy w Getin Banku + bonus 50 zł na start

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

9.09.2018

3,5% na koncie oszczędnościowym przez 12 miesięcy w Getin Banku + bonus 50 zł na start

Wystartowała kolejna edycja akcji "Bonus za aktywność", dzięki której można sobie zapewnić najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe w banku w Polsce.

Konto oszczędnościowe 3,5% na 12 miesięcy w Getin Banku
Stawkę aż 3,5% Getin Bank gwarantuje na okres 12 miesięcy. Ulokować można przy tym do 10 000 zł (dla większych kwot - do 200 000 zł - oprocentowanie wynosi 3%). A oprócz odsetek, do wzięcia jest jeszcze bonus 50 zł na start.

Dla kogo promocja? Z promocji "Bonus za aktywność" (3,5% na koncie oszczędnościowym) skorzystać może osoba, która w okresie od 11.05.2017 do 31.08.2018 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku.

Zasady promocji. By załapać się na akcję i zagwarantować sobie promocyjne oprocentowanie 3,5% na koncie oszczędnościowym:
 • załóż Konto Proste Zasady w Getin Banku (jego utrzymanie za 0 zł jest bardzo łatwe - więcej na ten temat piszę niżej) wraz z kontem oszczędnościowym, wyrażając przy tym zgodę na otrzymywanie ofert handlowych drogą elektroniczną oraz telefonicznie i SMSem; 
 • co miesiąc zapewnij wpływ na konto osobiste.

I choć w regulaminie pada określenie, że ma to być wpływ wynagrodzenia, to bank nie wskazuje, by musiał to być przelew od pracodawcy. Definicja wynagrodzenia jest bowiem następująca:
"suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady lub (...) z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank w łącznej kwocie minimum 1 000 zł"

A więc wymóg jest tylko taki, by - jeśli jest to przelew z konta dla klientów indywidualnych - wpływ pochodził z innego banku. Może to więc być nawet przelew z Twego konta w innym banku i warunek uzyskania stawki 3,5% na koncie oszczędnościowym zostanie spełniony. A w tej edycji jest nawet prościej niż w poprzedniej, gdzie bank wymagał wpływów na sumę min. 1 500 zł. Teraz wystarczy suma min. 1 000 zł. Pierwszy wpływ musi nastąpić najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta osobistego.

Wpływ środków oznacza pojawienie się ich w historii konta. Nie ma potrzeby ich utrzymywania przez jakiś określony czas - kwotę możesz więc każdej chwili wydać, przelać lub wypłacić.

Podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym obowiązywać ma przez wspomniane już 12 miesięcy, które bank liczyć będzie od przystąpienia do oferty. A przez przystąpienie rozumieć należy spełnienie warunków jakimi są: otwarcie konta osobistego, wyrażenie zgód, a także zapewnienie wpływu wynagrodzenia (wychodzi więc na to, że w praktyce okres 12 miesięcy będzie liczony od pierwszego wpływu wynagrodzenia na konto).

Wypłata odsetek realizowana będzie w dwóch transzach. Na koniec miesiąca kalendarzowego otrzymasz odsetki wynikające ze standardowego oprocentowania, a wyrównanie do poziomu 3,5% w skali roku (z tytułu podwyższonego oprocentowania) wpadnie oddzielnie - do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunku wpływy wynagrodzenia.

Do promocji kwalifikują wyłącznie wnioski o konto indywidualne, a na udział w promocji załapać się można do 30.11.2018 r.

3% do 200 000 zł (dla nowych środków)


Jeśli dysponujesz kwotą większą niż 10 000 zł (dla której obowiązuje stawka 3,5% w skali roku), to zainteresować Cię może druga z promocji konta oszczędnościowego w Getin Banku. Stawkę 3% w skali roku uzyskasz już dla o wiele większej kwoty (do 200 000 zł) - jest ona gwarantowana przez okres 92 dni liczonych od dnia spełnienia warunków (a więc przede wszystkim od wpływu pierwszych "nowych środków" na konto oszczędnościowe w w/w okresie promocji). Więcej na temat promocji oprocentowania dla nowych środków przeczytasz tutaj.

Obydwie promocje (ze stawką 3,5% oraz 3%) łączą się ze sobą.

Bonus 50 zł na start


Na potrzeby promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym niezbędne jest założenie konta osobistego. A Konto Proste Zasady to:
 • 0/8 zł za prowadzenie konta - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeśli w poprzednim miesiącu wykonana została co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem (warunek ten nie dotyczy osób do 26. roku życia, gdyż dla nich konto prowadzone jest za 0 zł bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0 zł za wydanie i użytkowanie karty wydawanej do konta;
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce (bez względu na to do jakiego banku bądź instytucji należy urządzenie).

Zatem jeśli masz już 26 wiosen na kartu, to wystarczy tylko jedna płatność kartą lub BLIKiem na dowolną kwotę i w dowolnym miejscu, a za konto (oraz kartę, przelewy i wypłaty z bankomatów) nie będziesz nic płacić.

Otwarcie tego konta opłaca się z jeszcze jednej przyczyny. Na start można bowiem uzyskać gwarantowany bonus 50 zł za spełnienie bardzo prostych warunków. We wniosku o konto wpisać należy jednak kod polecenia w ramach programu "Polecam Proste Zasady". Więcej na ten temat przeczytasz tutaj (tam również dowiesz się jak uzyskać wiarygodny kod polecenia niezbędny do uzyskania bonusu 50 zł).

No a na koniec jeszcze kilka słów o koncie oszczędnościowym w Getin Banku. Bank otwiera i prowadzi je za 0 zł bez warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym z konta oszczędnościowego wykonać można jeden przelew bez opłat. Drugi i każdy kolejny w tym samym miesiącu wiąże się z opłatą w wysokości 9 zł. Wyjątkiem są jedynie sytuacje, gdy środki te przeznaczane są bezpośrednio na założenie lokaty w Getin Banku. Wtedy opłaty za przelew nie ma. Odsetki kapitalizowane są na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Przydatne dokumenty:

26 komentarzy:

 1. Można konto otworzyć z polecenia i osoba polecająca też zyska ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, osoba polegająca otrzymuje 100 zł, a osoba która otwiera konto i spełni warunki 50 zl

  OdpowiedzUsuń
 3. czy można założyć 2 konta jeden na 10 tys i drugi na kolejną kwotę? I czy można przez ten rok dopłacać do konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko na jednym koncie będziesz mieć 3,5%. Można wpłacać i wypłacać do woli.

   Usuń
  2. Do woli znaczit raz na miesiąc?

   Usuń
  3. Jednak do woli. Anonimowy 9 września 2018 18:33 pytał o dopłacenia. Więc odpowiedź jest prawidłowo zarówno w kontekście wpłacania, jak i wypłacania. Wypłaty są bez limitu. Ale darmowa jedna w miesiącu. Co jest zresztą w artykule wyżej. Kolejne wypłaty są możliwe ale kosztuję. Jednak jest jeszcze trik na założenie lokaty bo to wypłata darmowa. A później możliwe jest jej zerwanie.

   Usuń
  4. Zerwanie z podaniem konta zewnętrznego czy ROR-u w Getin?

   Usuń
 4. "Obydwie promocje (ze stawką 3,5% oraz 3%) łączą się ze sobą."

  Czy to oznacza, że jeśli wpłacę np 15 000zł na konto oszczędnościowe, to kwota 10 000zł będzie oprocentowana na 3,5%, a 5 000zł na 3,0%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. rozumiem ze po 92 dniach nadwyżka ponad 10.000 leży i nie zarabia nic?

   Usuń
  2. Dla nadwyżki (po tych 92 dniach, gdy nie łapią się już one do oprocentowania promocyjnego dla nowych środków) obowiązuje oprocentowanie standardowe (0,85% w skali roku do 50 000 zł; większe dla kolejnych nadwyżek - kolejne progi jednak też nie są oszałamiające; max. to 1,25%).

   Usuń
  3. nie rozumiem,po jakich 92 dniach.Cały czas mowa o 12 miesięcznym okresie.

   Usuń
 5. Szanowni Państwo,

  Od 6 września 2018 r. wprowadzamy usługę przelewów natychmiastowych Express Elixir w usłudze bankowości elektronicznej (Bankowość Internetowa i Mobilna).

  Z poważaniem,
  Getin Bank.

  OdpowiedzUsuń
 6. usługa express elixir płatna czy darmowa,bo napisane w takim tonie jakby była darmowa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to bardziej rozumiem że w ogóle będzie. Jakby była darmowa to na pewno by wspomnieli bo to byłby Wąsik marketingowy.

   Usuń
 7. Rozmawiałem dziś z kolegą, że właśnie zamierzam oszczędzać przez najbliższy rok w Getin banku poprzez ww. promocję i otrzymałęm opinię zwrotną, że Getin generalnie kiepsko sobie radzi i nie jest najbardziej poufnym bankiem. Czy ktoś może coś dodać w tej sprawie lub rozwiać wątpliwości?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma żadnej różnicy między Getinem, Santanderem, Credit Agricole czy PKO BP. Bo wszędzie obowiązuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Jeśli masz w jednym banku masz oszczędności do 100 tys EUR to możesz spać spokojnie.

   Usuń
  2. Nawet wszystkim klientom bankrutujących SKOK-ów wypłacili wsio co do kopiejki, a SKOK-i nigdy nie płaciły składek na BFG :)

   Usuń
 8. Uważajcie na promocje z Getinu, bo póki co mało komu wypłacili pieniądze (bonus 100 zł za założenie konta) z poprzedniej akcji! Termin wypłaty był do 14.10, a reklamacje rozpatrują w terminie 30 dni! Radzę mimo wszystko uważać na ten bank!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za ostrzeżenie. Ja na nich uważam od 7-miu lat gdy stałem się ich klientem. Nie zaciągnąłem pożyczki w walucie obcej, nie inwestowałem w tzw. poliso-lokaty i ogólnie raczej nie narzekam.

   Usuń
  2. Przeczytaj regulamin. Tam dowiesz się jaki jest czas rozpatrywania reklamacji. Warto było to zrobić już przed skorzystaniem z promocji. 30 dni. Więc żale niepotrzebne. A przy okazji dowiesz się, że reklamacji nawet nie kierujesz do banku ale do zewnętrznego organizatora. Więc żale do banku też mogą być nietrafione.

   Usuń
 9. Mam w innym banku konto oszczędnościowe z promocyjnym naliczaniem również dla "nowych środków". Millennium - niby miało być ograniczone w czasie, a jednak wciąż promocyjna stawka jest. Tutaj jest podobnie - dla "nowych środków". I teraz pytanie czy są jakieś generalne zasady tego uznawania za "nowe środki" - konkretnie chodzi mi o to, czy jeśli przeleję część z konta oszczędnościowego w Millenium, potem promocja w Getinie się skończy, to "powrócone" do Millenium środki będą traktowane, jak "nowe środki"?

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedy wyplacana jest premia za polecenie? Dzięki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniec m-ca następującego po spełnieniu warunków.

   Usuń
  2. Zależy kiedy konto założone? Bo jak np. w październiku to wpływy muszą być od listopada do stycznia i wtedy premia będzie w lutym

   Usuń
  3. Aha, czyli jesli kogos polecilem to, zeby dostac premie on tez musi spelnic warunki. Dopiero po tym kasa dla niego i dla mnie

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...