Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Money mania: odbierz 100 zł za konto w EnveloBanku (+ do 200 zł moneybacku)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

4.09.2018

Money mania: odbierz 100 zł za konto w EnveloBanku (+ do 200 zł moneybacku)

Wystartowała kolejna, już 16. edycja promocji Money mania.

Money mania 16: zyskaj 100 zł za EnveloKonto
To akcja, w której za założenie wybranego produktu bankowego przewidziana jest gwarantowana nagroda. Tym razem premia przysługuje za konto osobiste w EnveloBanku. Uwaga: pula wniosków w promocji jest limitowana! Warto się więc pospieszyć.

Dla kogo promocja? Uczestnikiem akcji może być osoba, która nie posiada i nie posiadała dotąd EnveloKonta, nie posiada konta w Banku Pocztowym, a także dla której nie jest obecnie procesowane otwieranie konta w EnveloBanku lub Banku Pocztowym.

Nagrody. Do wzięcia czeka gwarantowany bonus pieniężny w wysokości 100 zł. Zostanie wypłacony na konto w EnveloBanku, więc będzie go można przeznaczyć na dowolny cel (wydać, przelać lub wypłacić).

Dodatkowo (dla chętnych) dostępny jest jeszcze moneyback za e-zakupy, dzięki któremu uzyskać można do 200 zł w rok.

Limitowana pula wniosków. Choć Money mania 16 ma być dostępna do 30.09.2018 r., to jednak może zakończyć się wcześniej w przypadku wyczerpania puli 2 500 wniosków objętych promocją. Gdyby do tego doszło, stosowna informacja pojawi się na stronie promocji, a kolejne osoby już nie będą mogły wziąć udziału w akcji. Informacja o tym, ile wniosków zostało złożonych, ma być wyświetlana na stronie promocji.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji Money mania 16 i zgarnąć 100 zł:
 • najpóźniej do 30.09.2018 r.;
  • klikając w link otrzymany na adres mailowy podany podczas rejestracji, potwierdź swój udział w akcji i przejdź (na stronie promocji) do złożenia wniosku o konto osobiste w EnveloBanku wraz z wydawaną do niego kartą płatniczą oraz dostępem do bankowości internetowej;

   uwaga: mail z linkiem potwierdzającym rejestrację często wpada do spamu (koniecznie sprawdź ten folder na swojej poczcie!);
 • do 19.10.2018 r. zawrzyj umowę z bankiem o konto wraz z wydawaną do niego kartą i dostępem do bankowości internetowej; 
 • do 12.11.2018 r. wykonaj minimum 3 płatności kartą wydaną do konta na łączną kwotę co najmniej 100 zł (chodzi o sumę transakcji, a więc wystarczą płatności np.  30 + 40 + 30 zł).

I to już wszystko. O przyznaniu premii organizator powiadomi Cię mailowo do 21.11. Wtedy - najpóźniej do 28.11. - będzie należało zalogować się na stronie promocji i podać numer rachunku EnveloKonta. Bo to właśnie na ten rachunek wpłynie bonus. Ma to się stać do 30.11.2018 r. Do tego też momentu należy posiadać aktywną kartę do EnveloKonta (jej utrzymanie na szczęście nie będzie uciążliwe - o szczegółach piszę niżej).

W graficznym uproszczeniu przebieg promocji wygląda tak:
Money mania 16 z premią 100 zł za konto w EnveloBanku

Była mowa już o mailu powiadamiającym o przyznaniu premii i przypominającym o uzupełnieniu danych. W związku z tym, że zdarzają się sytuacje, gdy wiadomość ta "skryje się" np. w spamie, to warto się przed tym zabezpieczyć. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga, w którym powiadamiam o najlepszych promocjach bankowych, a także przypominam o najważniejszych terminach w popularnych promocjach:


Konto w EnveloBanku - prześwietlenie oferty 


Główne cechy konta zakładanego w ramach Money manii to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0/5 zł - opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana jeśli w miesiącu poprzedzającym jej pobranie: 
  • wykonasz 1 płatność kartą (na dowolną kwotę) oraz na koncie pojawił się wpływ na sumę min. 1 000 zł (spoza Banku Pocztowego; może to być wpływ z Twego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się kwoty na koncie - bez konieczności jej utrzymywania) lub 
  • jeśli posiadacz karty ma poniżej 26 lat; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Do uzyskania bonusu 100 zł uprawniają wyłącznie wnioski złożone za pośrednictwem strony promocji. W takim przypadku umowę o konto zawrzeć możesz na jeden z poniższych sposobów:
 • za pomocą przelewu weryfikacyjnego z własnego konta w innym banku (ale lista banków została ograniczona; są to: Alior Bank, BZ WBK, Eurobank, mBank, Nest Bank, Orange Finanse, Raiffeisen Polbank i T-Mobile Usługi Bankowe; w dodatku konto w takim banku musiało być założone w inny sposób niż przelewem); przy tej opcji pamiętaj, że wszystkie dane które pojawią się przy przelewie (imię, nazwisko i adres) muszą idealnie zgadzać się z tymi, które podasz we wniosku;

  Moja sugestia: mając na uwadze doświadczenia z procesem otwierania konta za pomocą przelewu, rekomenduję wybór innego sposobu zawarcia umowy (za pośrednictwem kuriera lub w placówce), które działają zdecydowanie sprawniej;
 • za pośrednictwem kuriera - we wniosku wskazać możesz inny adres na potrzeby przybycia kuriera, niż adres zamieszkania lub korespondencyjny; możesz więc podać np. adres miejsca pracy; wybierając tę opcję, przed złożeniem wniosku przygotuj sobie skan dowodu osobistego (do załączenia we wniosku online); 
 • w dowolnej placówce Banku Pocztowego lub Poczty Polskiej - w tym przypadku pamiętaj, że wniosek objęty promocją musi zostać złożony na stronie promocji; w placówce nastąpi jedynie finalizacja (podpisanie umowy). Podczas wizyty w placówce banku lub na poczcie należy więc dopilnować, by pracownik nie przyjmował kolejnego wniosku (bo ten nie będzie zaliczony w promocji).

Zwrot za e-zakupy (do 200 zł w rok)


Na koniec kilka zdań o zwrotach, na które można się załapać dzięki programowi "EnveloBonus za e-zakupy" (szczegółowo opisywałem go już tutaj). Dzięki temu uzyskasz zwroty za przesyłki obsługiwane przez Pocztę Polską (Paczka pocztowa, Pocztex, Paczka EKSTRA24, PACZKA24, PACZKA48, List polecony, Przesyłka firmowa polecona).

Zwrot naliczany jest w przypadku e-zakupów za min. 30 zł, jeśli wybierzesz jedną z powyższych form dostarczenia przesyłki, a do tego zapłacisz kartą EnveloBanku lub za pomocą Pay-by-linka z EnveloKonta (a więc za pomocą usługi umożliwiającej przelew z automatycznym podstawieniem danych do przelewu).

Standardowy zwrot wynosi 2 zł, ale za co dziesiątą przesyłkę bank naliczy zwrot w wysokości 10 zł. W ten sposób miesięcznie uzyskać można do 20 zł, a roczny limit wynosi 200 zł. Do programu "EnveloBonus za e-zakupy" przystąpić należy za pośrednictwem bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej banku i tam też trzeba rejestrować każdą transakcję, za którą ma być przyznany zwrot. Poza tym niezbędne jest także wyrażenie zgód na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz niezgłaszanie sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku (w samej promocji z premią 100 zł zgody te nie są wymagane). Wypłata zwrotów następuje kolejnego dnia roboczego po rejestracji transakcji.

Bonusy na sumę 120 zł za wpływ wynagrodzenia


Dodam, że wczoraj EnveloBank odpalił też promocję, w której premiuje wpływy wynagrodzenia oraz płatności kartą i łącznie zyskać można dodatkowe bonusy do 120 zł. O tej promocji nie wspominałem jednak na początku niniejszego wpisu, bo jest mocno limitowana. Ale może też uda Ci się na nią załapać. Szczegółowo prześwietlam ją tutaj.

Przydatne dokumenty:

66 komentarzy:

 1. Wpływy wynagrodzenia są wymagane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na potrzeby Money manii (z bonusem 100 zł na start) oraz ze zwrotami za e-zakupy wpływy nie są wymagane.

   W przypadku promocji z bonusami za wpływy wynagrodzenia - jeśli w tej promocji chcesz wziąć udział (bo w ramach Money manii nie jest ona obowiązkowa) - muszą być od pracodawcy lub świadczeniodawcy.

   Usuń
  2. A ten wpływ 1 tys. zł co jest do zwolnienia z opłaty za kartę?

   Usuń
  3. To może być przelew z dowolnego źródła - nawet z Twego konta w innym banku. Ważne jedynie by nie był to przelew z EnveloBanku, ani z Banku Pocztowego.

   Usuń
  4. Znaczit przelew zewnętrzny :)

   Usuń
 2. Do kiedy trzeba posiadać konto? Do wypłaty premii? Czy kartę do tego czasu też trzeba mieć czy można z niej wcześniej zrezygnować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto i wydaną do niego kartę trzeba posiadać do momentu wypłaty premii (co ma nastąpić do 30.11.).

   Usuń
 3. A co jeśli mam konto w Pocztowym? Mogę brać udział w promocji czy mnie wyklucza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mr. Złotówa wyjaśnił na wstępie: "Uczestnikiem akcji może być osoba, która NIE posiada i NIE posiadała dotąd EnveloKonta, NIE posiada konta w Banku Pocztowym, a także dla której nie jest obecnie procesowane otwieranie konta w EnveloBanku lub Banku Pocztowym"

   Usuń
 4. A jak się mają zwroty za e-zakupy, w przypadku posiadania uslugi Smart na Allegro ? Mając tą usługe nie ponosimy kosztów wysyłki nabytej rzeczy ( m.in. Poczta Polska ). Wystarczy sam zakup i opłacenie go kartą do konta Envelo czy jednak koszty wysyłki muszą być poniesione ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest zwrot jak zapłacisz za paczkę / list na stronie envelo lub bezpośrednio na poczcie kartą

   Usuń
  2. Ireneusz, no raczej żaden problem. Rejestrujesz nr przesyłki + transakcję i zwrot powinien być.

   Usuń
 5. Podobno w regulaminie Pocztowego jest zapis, że karta jest wydawana w terminie do 30 dni od daty podpisania umowy. Czy to prawda?

  OdpowiedzUsuń
 6. W sumie to nie tyle premia za konto co cashback - trzeba mieć 3 transakcje za 100 zł łącznie aby dostać 100 zł zwrotu. Nie dostajemy 100 zł na wydatki tylko zwrot za wydatki.

  Envelo Konto dalej się opłaca przy płatności kartą za granicą ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, nadal nie ma prowizji za przewalutowanie. Sprawdzone na wakacjach :)

   Usuń
  2. @Anonimowy, 5 września 2018, 11:06

   To nie żaden zwrot za wydatki tylko 100 zł premii za spełnienie warunków promocji.

   Usuń
  3. A warunkiem promocji jest wydsnie 100 zl. Za co dostaniemy 100 zl. Nie dostanę 100 zł tylko za otwarcie konta.

   Usuń
 7. Czy mógłbyś rozwinąć owe doświadczenia przy zakładaniu konta przelewem? :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Rozumiem, że do uzyskania premii Money Mania 100zł można dokonać dowolne płatności kartą tj nie ma żadnych wykluczeń MCC ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Jaka firma kurierska jeździ z umowami o konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy kurier dzwoni? Umawia się jakoś?

   Usuń
  2. Do mnie dzwonił. Ale to pewnie indywidualne podejście każdego kuriera. Z tym że przy umowach to im bardziej zależy bo to tylko ta osoba konkretnie może podpisać a nikt inny. To nie dostarczanie paczek gdzie odebrać może byle kto.

   Usuń
 10. Wniosek złożony wczoraj. Dziś umowa podpisana w placówce. Najpierw pani nie wiedziała jak znaleźć wniosek, ale gdzieś zadzwoniła, znalazła szybko i poszło sprawnie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten bank jest wyjątkowo żałosny. Za te wysyłki pare razy odebrałem zwrot, a teraz już sie nie da, pisze im że nie działa, a oni nic nie robią. Ludzie na infolini to jakies stare baby (chyba te siedzące na poczcie w okienku) oczywiście nic nie wiedzą. W bankowości nie widać blokad na koncie, dopiero po jakimś czasie, a do kompletu oczywiście żałosna apka w której za każdym razem wyskakuje irytująca notyfikacja o lokalizacji. A w koncie oczywiście brakuje wszystkiego co możliwe: blika, możliwości nawet odbierania szybkich przelewów i przelewów na telefon, nawet problem ze zleceniem stałym miałem, żeby edytować

  OdpowiedzUsuń
 12. A Ja nie polecam podpisania umowy w placówce Byłem w 2 i nikt nie wiedział o co chodzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem, to w tej edycji promocji EneloKonta nie ma premii za polecenie :)

   Usuń
  2. Musisz powiedzieć by pani wyszukała wniosek po PESELu. U mnie chciała szukać w inny sposób, m.in po numerze wniosku i nie umiała. ale kierowniczka jej powiedziała i od razu się dało. Poszło szybko. Tylko w wyznaczonych miejscach parafki i podpisy. Krótko później przyszedł sms z hasłem do logowania.

   Usuń
  3. Przedwczoraj złożyłam wniosek a dziś podpisałam umowę w placówce poczty. Poszło bedz problemów i szybko.

   Usuń
  4. Potwierdzam. U mnie również sprawnie i bezproblemowo. Podobno już byłem 3 klientem w ostatnich dniach na tej poczcie.

   Usuń
 13. a ja po rejestracji do moneymanii nie otrzymuję maila z linkiem do potwierdzenia rejestracji. w spamie też nie ma żadnego maila. jak wpisuję ten sam maila do ponownej rejestracji to wyskakuje informacja, że ten adres mailowy jest już użyty, ale nie został jeszcze potwierdzony. spróbowałem z innym adresem mailowym i ten sam problem (oba adresy w onecie). może jest na to jakieś rozwiązanie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na onet maile przychodzą z opóźnieniem. Ile czekałeś? Czasem potrafią zamrozić inbox na kilka godzin tylko po to by ładować od góry spam reklamowy.

   Usuń
  2. drugi dzień czekam ...

   Usuń
 14. A jak można potem zamknąć konto Envelo?
  Konieczna wizyta w placówce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W placówce jak konto otwarte przelewem. Jeśli otwarte kurierem lub w placówce to może być listownie lub skanem wypowiedzenia wysłanym mailem.

   Usuń
 15. Doradzcie co zrobic. Przelewem nie udalo sie otworzyc konta. Wiec zadzwonilam na infolinie by przekierowali wniosek do placowki, a Pani mowi ze nie moze bo wniosek zostal odrzucony i trzeba zlozyc nowy wniosek. Z kolei nowego wniosku nie moge juz wygenerowac, bo moneymanii wisi stary.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisz do moneymanii by ci anulowali wniosek i wtedy będziesz mógł złożyć nowy.

   Usuń
 16. Witam,

  na koncie moneymanii w ustawieniach w prawym górnym rogu (Moje konto) jest z listy rozwijanej wybór Moje Dane i tam jest puste pole na rachunek bankowy w envelobanku. Jeżeli w @ który przychodzi że trzeba właśnie ten rachunek uzupełnić no to go można już wcześniej uzupełnić i nie martwić się i czekać uporczywie na @ :) Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie jest to już "a konto" uzupełnienia numeru konta ale bym to później monitorował mimo wszytko.

   Usuń
 17. Złożyłam wniosek z opcja podpisania umowy w placówce. Czy powinien przyjść mail że już mogę zgłosić się do placówki? Czy jakoś mnie informują że umowa gotowa do podpisu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idziesz do placówki i podpisujesz. Za długo nie czekaj bo wniosek jest ważny przez jakiś ograniczony czas

   Usuń
 18. Płatność kartą uwzględnia też na przykład płatności kartą w sklepach internetowych, czy tylko i wyłącznie w punktach handlowo-usługowych?

  OdpowiedzUsuń
 19. Wie ktoś na jakiej zasadzie aplikacja "łączy" numer paczki z płatnością? Przejdzie zakup czegoś za np. 50zł, zapłacę kartą Envelo i wybiorę np paczkomaty, a numer przesyłki wpiszę z innego zamówienia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mozna wpisać obojętnie jaki numer przesyłki poczty, nawet może z listu z banku. Ale, że ten bank jest żałosny to ten system już nie działa i za każdym razem zawalam ich reklamacjami, a oni inteligentni wysyłają mi list, że przelali 2zł

   Usuń
 20. Otrzymał ktoś maila o przyznaniu nagrody?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostałem dzisiaj. Mail był w spamie.

   Usuń
  2. Ja i dziewczyna nie dostaliśmy właśnie...

   Usuń
 21. Maila brak ale po zalogowaniu można uzupełnić numer konta.

  OdpowiedzUsuń
 22. Mail faktycznie przyszedł wczoraj ale był w spamie.

  OdpowiedzUsuń
 23. u mnie po zalogowaniu na MM mam info że wniosek ma status wysłany i nigdzie nie ma miejsca na uzupełnienie numeru rachunku :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez obaw , tez mialem Taki problem. Trzeba wejsc w moje dane. Tam jest imie i nazwisko i miejsce na uzupelnienie numeru konta. Trzeba wpisac numer bez spacji bo sie inaczej nie miesci( przynajmniej poprzez kopiuj i wklaej). Pozdrawiam

   Usuń
 24. Dostałem informację od organizatora, z której wynika, że dziś mają być wykonane przelewy premii. Jednak ciągle ok. 100 osób nie podało swego numeru konta! W związku z powyższym organizator raz jeszcze ma do tych osób wysłać maile, przypominające o konieczności uzupełnienia danych.

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja spełniłem wszystkie warunki już w październiku, jest godzina 17:35 i echo - żadnej kasy. Moja żona to samo. Jacyś oszuści, czy co?

  OdpowiedzUsuń
 26. Ja i żona nie dostaliśmy żadnych premii od tych złodziei. Jesteśmy oboje w 2 promocjach: za otwarcie po 100zł i za wpływ wynagrodzeń po 20zł msc, warunki dawno spełnione, na stronie Money Manii statusy "Premia przyznana" - i ECHO do teraz. Wysłaliśmy ponaglenia i zażądaliśmy odsetek, jeśli dziś nie będzie wpływów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam, by nie wysuwać takich oskarżeń. Gdy premia nie wpływa na czas to jest to bez dwóch zdań niefajna sytuacja (sam doświadczałem tego).

   Z informacji jakie rano uzyskałem od organizatora (mój komentarz z godz. 10:19) wynika, że dziś przelewy miały wyjść. Jeśli tak się stało, a pieniądze nie zdążyły dziś wpłynąć (najpewniej przelew był wykonany z innego banku), to powinny wpłynąć najpóźniej w poniedziałek przed południem.

   Jeśli do tego czasu ich nie będzie, będę interweniować (choć mam nadzieję, że takiej potrzeby nie będzie).

   PS. Oczywiście przelew z innego banku nie jest tłumaczeniem. Przelewy powinny być tak wysłane, by dotarły dziś.

   Usuń
 27. Konto założyłam, warunki spełniłam, listopad się skończył a premia nie została mi przyznana. Ktoś ma taką sytuację? Jakieś sugestie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już powinnaś mieć. Wypłacili z obsuwą dziś.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...