Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Młodzi mają fajnie. Pięć świetnych kont, które w dodatku dają dużo zarobić

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

15.09.2018

Młodzi mają fajnie. Pięć świetnych kont, które w dodatku dają dużo zarobić

Dziś przegląd kont dla osób pełnoletnich, ale które nie przekroczyły 26. roku życia.

Konta młodzieżowe w promocjach bankowych
Konta dla młodych oznaczają preferencyjne warunki prowadzenia (zazwyczaj wszystko za 0 zł przy spełnieniu banalnie prostych warunków). Do tego zasady promocji z gwarantowanymi bonusami są w tym przypadku zdecydowanie uproszczone. No a kasa młodym zawsze się przyda 😉

Poniżej znajdziesz obecnie dostępne promocje dla młodych (zazwyczaj w wieku do 26 lat). Na blogu już je opisywałem, ale z racji pojawiania się co rusz nowych propozycji, zbieram je w jednym miejscu, co uprości porównanie i wybór najlepszej opcji dla Ciebie. Przyglądam się propozycjom BGŻ BNP Paribas, ING Banku Śląskiego, mBanku, Millennium i PKO BP. W każdej z nich kryterium wzięcia udziału w promocji jest wiek. Nawet jeśli przewija się pojęcie "student", to nie ma ono znaczenia - nie trzeba w żaden sposób wykazywać się uczęszczaniem do szkoły wyższej. Znaczenie ma tylko data urodzenia.

Konta dla młodych i promocje dla młodych wcale nie oznaczają, że osoba młoda nie może wziąć udziału w promocji dla starszych (wszystkich pełnoletnich klientów). Poniższe opcje są alternatywą. Wartą uwagi ze względu na proste zasady. Inne promocje często wymagają większego zaangażowania (zapewniania wpływów, wykonywania transakcji na większe kwoty), a przecież nie każdy może sobie na to pozwolić. Zwłaszcza, gdy jest uczniem lub studentem i ma ograniczone wpływy, jak i wydatki. Dlatego tu można znaleźć właśnie te banalnie proste okazje do bankobrania (aczkolwiek przy nich wspominam też o alternatywach - dla porównania). Na początek krótkie omówienie każdej z promocji, a późnej praktyczne porównanie w tabelce.

BGŻ BNP Paribas: 3 miesiące treningów za darmo + 100 zł na zakupy


Udział w promocji może brać osoba poniżej 26. roku życia.
Dostępność promocji: 31.10.2018 r. (akcja może jednak zakończyć się wcześniej w przypadku wyczerpania puli rejestracji - informacja na ten temat pojawi się na stronie promocji).

Karnety OK System za konto Maksymalne lub Optymalne w BGŻ BNP Paribas
Przytaczane tu promocje ułożyłem w kolejności alfabetycznej ze względu na banki je organizujące. I na pierwszy front idzie Bank BGŻ BNP Paribas z promocją, w której rozdaje karnety OK System na zajęcia sportowe po 2 razy w tygodniu na okres 3 miesięcy. By się na nie załapać w każdym z trzech miesięcy, należy wykonywać po 5 płatności kartą i 1 przelew w aplikacji mobilnej. Prościzna. No ale to nie wszystko, bo w odrębnej (ale łączącej się) promocji do wzięcia są jeszcze bony na zakupy. Konkretnie to 50 zł do sklepów Biedronka i 50 zł do wydania na Allegro, które otrzymasz za płatności telefonem (z systemem Android lub iOS).
ING Bank Śląski: do 140 zł za Konto Mobi


Uczestnikiem może być osoba poniżej 26. roku życia.
Dostępność promocji: 31.10.2018 r.

Premie do 140 zł za Konto Mobi w ING Banku Śląskim
To jaskrawy przykład sytuacji, w której młodzi mają zdecydowanie lepiej. W ING Banku Śląskim, by załapać się na podstawową premię (100 zł) z Kontem Mobi, wystarczy wykonać 8 płatności kartą wydaną konta na dowolne kwoty. Kupisz więc kilka razy bułkę, gazetę, napój, loda... i po sprawie. Warunki będą spełnione (a starsi uczestnicy - którzy już mają na karku więcej wiosen - wydać muszą min. 1 000 zł). Drugi bonus (20 zł) wpadnie za zaledwie 3 płatności BLIKiem, a trzeci (także 20 zł) za zapewnienie wpływów.

Przejdź do prześwietlenie promocji >>


mBank: premie do 120 zł za eKonto m


Uczestnikiem może być osoba w wieku 18-24 lata.
Dostępność promocji: 28.11.2018 r.

Premie do 120 zł za konto w mBanku
Kolejny przypadek z banalnie prostymi warunkami osiągalnymi nawet przez osoby, które nie mają dużych wydatków. Bonusy (3 x 40 zł) otrzymasz za wykonanie w każdym z trzech miesięcy co najmniej 5 płatności kartą wydaną do konta (na dowolne, nawet najdrobniejsze kwoty), a także posiadając aktywny cel oszczędnościowy (który szczegółowiej omawiam w prześwietleniu promocji, ale w skrócie: chodzi o to, by na dodatkowe - darmowe - konto oszczędnościowe wpłacić min. 10 zł).

Przejdź do prześwietlenie promocji >>


Millennium: 200 zł za Konto 360° Student [Promocja zakończona]


W tej promocji udział mogą wziąć wszyscy pełnoletni, aczkolwiek Konto 360° Student i prostsze warunki w promocji z premią 200 zł są przewidziane dla osób w wieku 18-26 lat. Tu jeszcze raz podkreślę, bo nazwa konta może wprowadzać w błąd. By je założyć i wziąć udział w promocji, nie trzeba być studentem!
Dostępność promocji: 24.09.2018 r.

Premia 200 zł za Konto 360 Student w Banku Millennium
Wypłata premii w tej promocji została podzielona na dwie transze. Pierwszy bonus 100 zł otrzymasz za aktywację aplikacji mobilnej Millennium i wykonanie 1 płatności telefonem (zbliżeniowo) lub BLIKiem. Drugi bonus 100 zł wpadnie, jeśli przez 2 miesiące (w październiku i listopadzie; w każdym z tych miesięcy), wykonasz co najmniej 1 płatność kartą wydaną do konta (na dowolną kwotę i w dowolnym miejscu), a także zapewnisz wpływ min. 360 zł.  Wpływ ten może pochodzić z dowolnego źródła (oprócz Twego innego konta w Millennium), więc możesz nawet przelać środki ze swego konta w innym banku. Wpływ oznacza pojawienie się kwoty w historii rachunku (nie  ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek okres).

Przejdź do prześwietlenia promocji >>


PKO BP: bon Allegro 100 zł


Uczestnikiem może być osoba, która nie ukończyła 26. roku życia.
Dostępność promocji: 19.10.2018 r. (lub do wyczerpania puli nagród).

Bon Allegro 100 zł za Konto dla Młodych w PKO BP
O ile we wszystkich powyższych promocjach do wzięcia czekają bonusy pieniężne, które banki wypłacają na konto (a więc można je przeznaczyć na dowolny cel - wydać, przelać lub wypłacić), o tyle w promocji PKO BP do wzięcia jest bon na zakupy o wartości 100 zł do wykorzystania w serwisie Allegro. Ale za to warunki promocji są banalnie proste, bo wystarczy wykonać jedną płatność kartą lub przelew na telefon BLIK. I po sprawie.

Przejdź do prześwietlenia promocji >>
Omówiłem już warunki promocji. Teraz czas na porównanie kont zakładanych w promocjach.

BGŻ BNP PARIBAS
Konto Maksymalne*
ING BANK ŚLĄSKI
Konto Mobi
mBANK
eKonto m
MILLENNIUM
Konto 360° Student
PKO BP Konto dla Młodych
Opłata miesięczna za prowadzenie konta
0 zł
(bez warunków)
0 zł
(bez warunków)
0 zł
(bez warunków)
0 zł
(bez warunków)
0 zł
(bez warunków)
Opłata za przelewy w bankowości internetowej lub mobilnej
0 zł

0 zł
0 zł
0 zł
0 zł
Opłata miesięczna za kartę
0 zł
(dla klientów poniżej 26. roku życia)
0 zł
(bez warunków)
dla klientów w wieku 18-20 l.:
0 zł bez warunków
0/4 zł – opłata nie jest pobierana jeśli wykonasz min. 1 płatność kartą
0/5 zł – opłata nie jest pobierana jeśli wykonasz min. 4 płatności kartą i/lub BLIKiem
dla klientów w wieku 21-24 lata: 0/4 zł - opłata nie jest pobierana jeśli wykonasz min. 5 płatności kartą
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł ze wszystkich bankomatów
ING Bank Śląski i Planet Cash: 0 zł;
w pozostałych: 0 zł za p-wszą wypłatę w miesiącu; 2,50 zł za drugą i każdą kolejną
dla klientów w wieku 18-20 l.: 0 zł ze wszystkich bankomatów
0 zł ze wszystkich bankomatów
0 zł ze wszystkich bankomatów
dla klientów w wieku 21-24 lata: 0 zł ze wszystkich bankomatów przy wypłacie min. 50 zł; przy mniejszej kwocie prowizja 1,30 zł
*Alternatywnie klient może wybrać Konto Optymalne

29 komentarzy:

 1. A ja mam już lat trochę więcej. Młodość niestety nie wróci. Szkoda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt. A takie warunki kont powinny być dla wszystkich. A tymczasem dla starszych o takie co dają darmowe wypłaty z bankomatów jest już coraz trudniej.

   Usuń
 2. W promocji Millenium wymagana jest karta do konta czy płatności moga być Blikiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Anonimowy 15 września 2018 21:44
   "Warunek: min. jedna płatność kartą do konta lub BLIKIEM w poprzednim miesiącu"

   Usuń
 3. Czy w ING za wypłaty BLIKiem w obcym bankomacie też są naliczane opłaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 26 lat wypłaty Blikiem ze wszystkich bankomatów są za darmo.

   Usuń
  2. A powyżej 26 lat?

   Usuń
  3. Jedna darmowa (w okresie rozliczeniowym 29-28)

   Usuń
  4. W ING darmowe wszystkie.

   Ale z tymi opłatami za wypłaty w bankomatach to zaszaleli. I chyba jako jedyni prócz PKO pobierają.

   Usuń
  5. Aha. I jeszcze Paribas pobiera. A miała być świetna darmowa alternatywa.

   Usuń
 4. Czy poza premia dla nowych klientów w Millennium są jakieś inne promocje (dla obecnych klientów lub z czasowym wykluczeniem dla byłych)? Brałem udział w edycji czerwcowej, premia wpłynęła i nie wiem czy jest sens utrzymywać konto otwarte?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sporadycznie. W lutym br. była promocja z bonem 30 zł do Empiku, a w czerwcu ub. r. z biletem do kina (za płatności telefonem).

   Usuń
  2. Złożyłem dyspozycję zamknięcia konta i zadzwonił konsultant z propozycją moneyback 2% kartą i 5% blikiem. Więc jakaś promocja dla odchodzących jest.

   Usuń
  3. Jak wygląda odwołanie zgód marketingowych i żądanie usunięcia danych osobowych - poprzez bank w systemie/w oddziale, czy poprzez konto w Moneymanii?

   Usuń
  4. 1) Jak długo posiadałeś konto?
   2) W którym momencie doszło do zaproponowania oferty na zatrzymanie?
   3) Czy określone powyżej zwroty obowiązują jakiś konkretny czas?

   Usuń
  5. @Anonimowy16 września 2018 23:15 do money manii piszesz maila na moneymania@firma.money.pl że chcesz wycofać wszystkie zgody

   W banku w Millenet możesz zmienić w ustawieniach.

   Usuń
 5. adam2239, konto założone w czerwcu w MoneyManii, zadzwonili ze dwie godziny po złożeniu wniosku o zamknięcie a moneyback przez 6 miesięcy - ja będę miał od 1.10 do 31.03

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisz maila moneymania@firma.money.pl by ci odblokowali.

   Usuń
 6. A mnie jedno ciekawi. Co się dzieje jak ukończę wiek który jest przewidziany dla konta młodzieżowego? Zostaje po staremu czy coś się zmienia? W jaki sposób?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Np. w Millennium zmieniasz z 360 Student na 360, w mBanku zostaje po staremu ale dochodzi wymóg wpływów.

   Usuń
 7. Millennium do 24-go. W tym czasie wystarczy wniosek czy już trzeba otworzyć konto? Bo zastanawiam się co wybrać. Kuriera czy oddział jednak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 24 wniosek. Na podpisanie umowy jest czas dłużej

   Usuń
  2. Do 24.09. należy złożyć wniosek o konto w promocji (w nim można wybrać sposób zawarcia umowy: za pośrednictwem kuriera lub w placówce). A na zawarcie umowy czas jest do 30.09.

   Usuń
 8. Mam konto w millenium otwarte bez jakiejkolwiek promocji. Jeśli je zamknę to będę mógł skorzystać z oferty z konta millenium z bonusem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak masz 360 to niestety jesteś wykluczony.

   Usuń
 9. Dla mnie to najlepiej ten BGŻ wypada. 3 miesiące trenowania za free to dla mnie brzmi jak raj :D. Dla studenta każdy grosz w kieszeni to ważna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie, zwłaszcza, że punktów oksystem nie brakuje. Przynajmniej u mnie

   Usuń
 10. Co prawda od jakiegoś czasu już zastanawiałam się nad zmianą konto, ale czekałam na jakieś fajne oferty no i proszę bgż wychodzi z czymś takim :D spadł mi z nieba

  OdpowiedzUsuń
 11. bgż i konto maksymalne zdecydowanie jest najlepszy jeśli chodzi o konto dla studentów

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...