Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz 250 zł za darmowe Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas (+100 zł w bonach na zakupy)

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

28.09.2018

Odbierz 250 zł za darmowe Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas (+100 zł w bonach na zakupy)

Wystartowała nowa promocja "Korzystnie w koncie".

Promocja "Korzystnie w koncie" z premiami do 250 zł za Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas
Dzięki tej propozycji do zgarnięcia czekają gwarantowane bonusy pieniężne na sumę 250 zł. A konto otwierane w promocji to bezwarunkowo darmowe Konto Optymalne.

Dla kogo promocja? Udział w akcji wziąć może osoba pełnoletnia, która nie jest stroną umowy ramowej z BGŻ BNP Paribas oraz nie posiada i w ciągu 24 miesięcy przed datą złożenia wniosku o konto w niniejszej promocji, nie posiadała konta osobistego w BGŻ BNP Paribas (wykluczenie dotyczy również współposiadaczy).

Jeśli posiadasz umowę z BGŻ Optima to możesz wziąć udział w niniejszej promocji (obowiązuje bowiem inna umowa ramowa, co oznacza, że nie wyklucza Cię ona z promocji).

Nagrody. W promocji "Korzystnie w koncie" do wzięcia są bonusy pieniężne o łącznej wartości 250 zł. Będą one wypłacane na konto, więc można z nimi zrobić co się chce (wydać, przelać lub wypłacić).

Limit. Promocja ma być dostępna do 31.10.2018 r., ale może zakończyć się wcześniej w przypadku wyczerpania puli 1 000 rejestracji. Gdyby to nastąpiło, informacja o tym fakcie pojawi się na stronie promocji. Wówczas kolejne rejestracje nie będą już możliwe (kto jednak zdąży się zarejestrować przez tym komunikatem, ten może mieć pewność uzyskania swych premii - ale oczywiście po spełnieniu warunków promocji).

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji:
 • w kolejnym kroku (na tej samej stronie), najpóźniej do 31.10.2018 r. złóż wniosek o Konto Optymalne wraz z wydawaną do niego kartą; pamiętaj przy tym, by dane we wniosku zgadzały się z tymi, które zostały przez Ciebie podane podczas rejestracji;
 • najpóźniej do 16.11.2018 r. zawrzyj umowę z bankiem;
 • do 30.11.2018 r. aktywuj aplikację mobilną GOmobile dla klientów BGŻ BNP Paribas (aplikacja dostępna jest na urządzenia z oprogramowaniem Android w wersji min. 5.0 oraz iOS).

Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz pierwszą z nagród (50 zł).

By otrzymywać kolejne nagrody, od grudnia 2018 r. do lutego 2019 r. (w każdym z tych trzech miesięcy):
 • wykonaj płatności kartą wydaną do konta w punktach handlowo-usługowych na sumę min. 300 zł oraz
 • zapewnij wpływy na konto na łączną kwotę min. 1 000 zł.

I tak za spełnienie tych warunków w grudniu i styczniu otrzymasz bonusy po 50 zł, a za luty przyznana zostanie nagroda w wysokości 100 zł. By uzyskiwać kolejne nagrody niezbędne jest spełnienie warunków dla uzyskania bonusu z miesiąca wcześniejszego (nie możesz więc mieć przerwy).

O przyznaniu pierwszego z bonusów (50 zł) organizator powiadomi Cię mailowo do 17.12. Wtedy to będzie należało zareagować na tę wiadomość i do 27.12. po zalogowaniu na stronie promocji uzupełnić dane do wypłaty (podać będzie należało numer rachunku konta założonego w promocji). Wypłata nagrody nastąpi do 31.12.2018 r.

Za spełnianie warunków promocji w kolejnych miesiącach (od grudnia do lutego) wypłata bonusu będzie następować do końca lutego (nagroda druga i trzecia, a więc 50 i 50 zł) oraz do końca marca (nagroda czwarta, tj. 100 zł). Do tego momentu należy też posiadać aktywne konto i wydaną do niego kartę (ich utrzymanie nie będzie jednak uciążliwe, bo jak wspomniałem, są one darmowe bez warunków) oraz dostęp do bankowości internetowej.

Ważne wskazówki▶️ W przypadku płatności kartą jakie należy wykonać na potrzeby promocji występują wykluczenia niektórych miejsc, w których transakcje kartą nie zostaną przez bank rozliczone. Określają je kody MCC (czyli kody przypisywane terminalom płatniczym, które mają wskazywać na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy). Do tych wykluczonych należą:
"- 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, 
- 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska), 
- 6012, określający instytucje finansowe, 
- 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, 
- 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, 
- 4829, określający internetowe przekazy pieniężne"

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat kodów MCC, zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. W prezencie otrzymasz przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?" oraz 2 przydatne e-booki. Jeden z nich jest małym kompendium wiedzy na temat kodów MCC i zawiera też wykaz największych sieci sklepów czy punktów usługowych w Polsce z przypisanymi kodami, które są w praktyce stosowane.

▶️ Wpływ 1 000 zł (o którym mowa w warunkach promocji, które należy spełnić w grudniu, styczniu i lutym) może pochodzić z dowolnego źródła (poza przelewami między własnymi rachunkami w BGŻ BNP Paribas i BGŻ Optima oraz wpłatami gotówkowymi). Pieniądze możesz więc przelać np. ze swego konta w innym banku. Wpływ oznacza pojawienie się w historii konta (nie ma potrzeby utrzymywania tych środków przez jakikolwiek czas - w każdej chwili możesz więc je wydać, przelać lub wypłacić).

▶️ Jeśli udział w promocji zechce wziąć również ktoś z Twych znajomych lub członków rodziny, pamiętajcie o odrębnej rejestracji na stronie promocji (z wykorzystaniem innych danych).

 Kupuj Mobilnie - dodatkowa szansa na 100 zł


W BGŻ BNP Paribas dostępna jest obecnie - także limitowana - promocja (zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów), dzięki której zyskać można bony na zakupy o łącznej wartości 100 zł (konkretnie są to bony po 50 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka oraz w serwisie Allegro). By je uzyskać, warunki do spełnienia są bardzo proste, bo w praktyce wystarczy wykonać 11 płatności telefonem (z wykorzystaniem Apple Pay lub Google Pay) na dowolne kwoty. Sprawdź szczegóły promocji "Kupuj mobilnie" >>

Konto Optymalne - prześwietlenie promocji


Główne cechy konta zakładanego są tak przejrzyste i klarowne, że można by sobie życzyć, by były podobne w każdym banku:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za wydanie i posiadanie karty płatniczej wydanej do konta (bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów sieci BGŻ BNP Paribas oraz Planet Cash (5 zł z pozostałych bankomatów w Polsce).

W promocji z bonusami pieniężnymi o łącznej wartości 250 zł biorą udział wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji. Wtedy to jedyną opcją zawarcia umowy z bankiem jest kurier (może on przyjechać na wskazany przez Ciebie adres, nawet inny niż zamieszkania czy korespondencyjny; możesz więc wskazać miejsce pracy lub uczelnię - tam gdzie będzie Ci najwygodniej).


💡 A gdy już założysz Konto Optymalne (ta kolejność ma znaczenie ze względu na umowę ramową) możesz pomyśleć też o wyrobieniu karty kredytowej w BGŻ BNP Paribas, dzięki czemu zyskasz 200 zł do wydania w sklepach IKEA.

[Aktualizacja: Celem ułatwienia udziału w promocji, przygotowałem rozpiskę z terminami i warunkami obowiązującymi w promocjach konta w BGŻ BNP Paribas - pobierz]

Przydatne dokumenty:

77 komentarzy:

 1. jakie to bony na zakupy bo czytam i jakoś nie widzę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mowa o nich w części z podtytułem "Kupuj Mobilnie - dodatkowa szansa na 100 zł". Są to bony po 50 zł do Biedronki i Allegro.

   Usuń
 2. Wpływ tego 1000 zł musi być od pracodawcy czy mogę sam sobie przelać z innego banku?

  OdpowiedzUsuń
 3. A do aplikacji trzeba się co miesiąc logować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wymagana jest tylko aktywacja do końca listopada. Regulamin nic nie wspomina o konieczności logowania się do niej później. Zatem można, ale nie trzeba.

   Usuń
 4. Jest mowa o tym że klienci BGŻ Optimy nie są wykluczeni. A ja mam pytanie jak to działa w drugą stronę? Jeżeli teraz założę Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas to czy za dajmy na to miesiąc będzie możliwe założenie lokaty Bezkarnej w BGŻ Optima? Bo z tego co czytałam to jest to lokata dla nowych klientów. Ale czy wtedy jako klientka BGŻ BNP Paribas nie będę wykluczona?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak samo. Klient Paribasa może skorzystać z lokaty Bezkarnej w Optimie bo jest traktowany jako nowy klient. Sprawdzone niedawno.

   Usuń
 5. do 30.11.2018 r. aktywuj aplikację mobilną GOmobile dla klientów BGŻ BNP Paribas (aplikacja dostępna jest na urządzenia z oprogramowaniem Android w wersji min. 5.0 oraz iOS). Czy to jest warunek podstawowy? Co jeśli nie mam takiego urządzenia? Nie mogę brać udziału w promocji czy tylko nie otrzymam 50 zł ale mogę walczyć o 200 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spełnienie warunków dla pierwszej nagrody (otwarcie konta, aktywacja aplikacji) jest konieczne by uzyskiwać kolejne bonusy. Zatem bez aktywacji aplikacji nie da się zdobyć jakiegokolwiek bonusu.

   Usuń
  2. No a właściwego telefonu nie ma żona/syn/ojciec? Ktoś/coś się może znajdzie

   Usuń
  3. Za 350 zł to można już sobie nawet kupić telefon z Androidem 5.0

   Usuń
 6. Czy w tych 300 zł mogą być płatności Blikiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. podbijam pytanie

   Usuń
  2. Przejrzałem regulamin i sam sobie odpowiadam. Nie, płatności blik nie zaliczają się.

   10) Transakcje bezgotówkowe – operacje bezgotówkowe wykonane przez Uczestnika za pomocą Karty, polegające na
   dokonaniu płatności za towary lub usługi w punktach handlowo – usługowych, w którym akceptowana jest płatność
   Kartą, z wyłączeniem transakcji BLIK i transakcji o Kodach MCC wymienionych w załączniku nr 2 do Regulaminu;

   Usuń
 7. a jest jakaś lojalka, czy po wytrzepaniu z banku nagród można zamknąć konto bez żadnych konsekwencji ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma. Po ostatniej wypłacie premii możesz konto zamykać.

   Usuń
 8. W jaki sposób można podpisać umowę o konto w tym banku? Można, po złożeniu wniosku przez internet, podpisać ją w oddziale czy jedyną możliwością jest kurier?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na końcu wpisu jest info: "W promocji z bonusami pieniężnymi o łącznej wartości 250 zł biorą udział wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji. Wtedy to jedyną opcją zawarcia umowy z bankiem jest kurier" (to wymóg, który został nawet wskazany w regulaminie; placówka więc odpada).

   Usuń
 9. Które zgody na przetwarzanie danych trzeba zaznaczyć na stornie rejestracyjnej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko te, które wymaga strona rejestracji (bez nich strona dalej nie przepuści). W samym wniosku regulamin nie wymaga już zaznaczania jakiś konkretnych zgód - są one dobrowolne.

   Usuń
 10. Czy da sie sprawdzic kiedy zostalo u nich zmakniete konto bo wiem ze zamykalem na jesien 2016 i nie wiem kiedy dokladnie i czy jeszcze mnie obowiazuje okres karencji

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy jeśli zamykałem konto w BGŻ Optima w 12.2017 to nie obowiązuje mnie karencja 24m bo w tej promocji jest inna umowa ramowa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Posiadanie konta w BGŻ Optima nawet teraz nie wyklucza z promocji w BGŻ BNP Paribas :) To inna umowa ramowa.

   Usuń
 12. Czy jako student bez stałego zatrudnienia oraz dochodu, mogę ubiegać się o ten bonus? Nie wymagają zatrudnienia min. 3 miesiące? W wpisie nie znalazłem takiej informacji 🙂

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej możesz. Dochód w żaden sposób przez bank nie jest wymagany, ani weryfikowany. A jeśli chodzi o wpływy to może być to przelew z własnego konta w innym banku (nawet nie musi to być jednorazowo przelana kwota 1 000 zł, bo liczy się suma wpływów, więc można obracać tą samą kwotą i przelać np. 2 x 500 zł).

   Usuń
 13. Rozumiem, że adres w dowodzie musi się ABSOLUTNIE zgadzać z adresem zamieszkania podanym podczas zakładania konta?

  OdpowiedzUsuń
 14. gg Nie znalazłem okresu karencji w w/w promocji???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na wstępie prześwietlenia promocji jest część "Dla kogo promocja?". W skrócie: nie można posiadać umowy ramowej (obecnie), a od 24 miesięcy konta osobistego w BGŻ BNP Paribas.

   Usuń
 15. I po promocji. Zakończona :(

  OdpowiedzUsuń
 16. A jak wczoraj się zarejestrowałem a umowa jeszcze nie podpisana to się załapię?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Komunikat o zakończeniu promocji informuje o braku możliwości rejestracji przez kolejnych klientów. A kto zdążył, ten ma czas na zawarcie umowy (do 16.11.) i na nagrody się załapie (oczywiście po spełnieniu pozostałych warunków).

   Usuń
 17. Hmm a ja jestem ciekawa jak to jest z tą aplikacją mobilną. Wydawało mi się, że trzeba ją aktywować do końca listopada, a w mailu od bgż przyszła informacja, że trzeba to zrobić w listopadzie.. to jak to w końcu wygląda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie zapis brzmi "dokona Aktywacji Aplikacji mobilnej GOmobile do dnia 30 listopada 2018 r." (jeśli ktoś postąpi tak jak sugeruje mail, to będzie dobrze, ale jeśli już ktoś aktywuje w październiku to też musi się zaliczyć).

   Usuń
 18. uff to dobrze :) dziękuję za szybką odpowiedź :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 19. cytat.
  "Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz pierwszą z nagród (50 zł)."
  Kiedy to nastąpi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piszę o tym nieco niżej:

   "O przyznaniu pierwszego z bonusów (50 zł) organizator powiadomi Cię mailowo do 17.12. Wtedy to będzie należało zareagować na tę wiadomość i do 27.12. po zalogowaniu na stronie promocji uzupełnić dane do wypłaty (...). Wypłata nagrody nastąpi do 31.12.2018 r."

   Usuń
 20. Czy te transakcję Google pay wliczają się również do warunku dot. płatności kartą na sumę 300zl?

  OdpowiedzUsuń
 21. Czy aby dodać kartę do Google Pay karta musi być aktywna ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba tak, ja nie mogłam dodać nieaktywne, a jak aktywowałem to poszło bez problemu

   Usuń
  2. Raczej tak bo sama np próbowałam dodać do Google Pay nową kartę z ING i dopiero po 1 transakcji z pinem, czyli w pełni aktywną udało mi się ją dopisać, wcześniej nie dało rady.

   Usuń
 22. Rozumiem, że płatności w internecie kartą się nie liczą?

  OdpowiedzUsuń
 23. A płatności kartą będą też zaliczone płacąc telefonem z podpiętą kartą w Google Pay?

  OdpowiedzUsuń
 24. A zastanawiam się czy okres karencji 24 miesiące liczy się co do dnia? Tzn. jeśli konto zamknąłem 6.10.2016 a wniosek złożyłem 8.10.2018 to czy załapałem się na promocję czy liczy się pełny miesiąc i jeśli już to powinienem był to zrobić w listopadzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "w okresie 24 miesięcy przed złożeniem wniosku o otwarcie Konta Osobistego w Promocji nie był posiadaczem ani
   współposiadaczem rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego w Banku;" więc skoro tak to brzmi w regulaminie i nie ma nic o miesiącu kalendarzowym to nie ma co nadinterpretowywać

   Usuń
 25. Czy aby otrzymywać nagrody od grudnia 2018 r. do lutego 2019 r. trzeba wykonać płatności na sumę min. 300 zł kartą wydaną do konta w punktach handlowo-usługowych czy można też płacić w Internecie (np. Allegro)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W warunkach tak zawsze piszą o punktach handl.-usług. ale zliczają także transakcje w internecie.

   Usuń
 26. Mr. Złotówa "wykonaj płatności kartą wydaną do konta w punktach handlowo-usługowych" płatności kartą za zakupy w Internecie też się do tego zaliczają?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie można znaleźć taką definicję:
   "Transakcje bezgotówkowe – operacje bezgotówkowe wykonane przez Uczestnika za pomocą Karty, polegające na dokonaniu płatności za towary lub usługi w punktach handlowo – usługowych, w którym akceptowana jest płatność Kartą (...)".

   I na tym bazuję w prześwietleniach promocji (bo regulamin rzecz najważniejsza). Aczkolwiek doświadczenia z poprzednich promocji (Czytelników, którzy dzieli się tym w komentarzach, jak i moje) wskazują na to, że bank zalicza też płatności w Internecie.

   Usuń
 27. o przepraszam już znalazłam odpowiedz na moje pytanie

  OdpowiedzUsuń
 28. Dostaliście maila, że należy się 50 zł za spełnienie warunków? Mąż dostał, ja nie. A warunki na pewno spełnione na obu kontach.
  W sprawie bonów do Biedry i Allegro też cisza. Ktoś coś wie w tej sprawie?
  To moja pierwsza promocja, więc wyczekuje, czy to rzeczywiście działa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maila jeszcze nie mam. Mają czas do jutra.

   Usuń
  2. A sorki! Mam. Był w spamie.

   Usuń
  3. Ja dostałem, uzupełniłem dane do przelewu, ale przelewu nie ma. Ktoś wie kiedy będzie?

   Usuń
  4. Sam sobie odpowiem i może ktoś przeczyta: Nagroda, w wysokości 50 zł zostanie przekazana przelewem (tj. przelew zostanie wysłany) do 31 grudnia 2018 r.

   Usuń
 29. Nie dostałam maila a spełniłam warunki promocji. Ktoś wie do kogo napisać w tej sprawie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do organizatora tej oferty.

   Usuń
  2. W regulaminie jest adres mailowy do reklamacji.

   Usuń
  3. Jaki to adres? Wie ktoś?

   Usuń
  4. @Anonimowy26 grudnia 2018 14:26
   Wie każdy kto potrafi czytać.

   Odpowiedzi już Ci udzielił @Anonimowy25 grudnia 2018 21:37 oraz @Anonimowy25 grudnia 2018 22:17

   Usuń
  5. Bez wczytywania się w regulamin wystarczy skorzystać z opcji Ctrl+F i wyszukania znaku @ (to tak na przyszłość). A adres to: kontakt@korzystniewkoncie.pl

   Usuń
 30. Pierwsza nagroda(50zł) już na koncie.

  OdpowiedzUsuń
 31. Czy płatność kartą za zakupy na Allegro normalnie wlicza się do sumy płatności, których trzeba dokonać w celu otrzymania nagrody?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby piszą o punktach handl-usług. ale ogólnie zawsze zaliczali też płatności w necie więc powinno przejść.

   Usuń
 32. Nagroda za grudzień bedzie dopiero do końca lutego? Dziwny ten harmonogram wypłat.

  OdpowiedzUsuń
 33. to w marcu już nic nie trzeba robić? Czy 1000 i 300 dalej obowiązuje?

  OdpowiedzUsuń
 34. Witam. Czy w marcu już nic nie trzeba robić? Czy dalej obowiązują 1000 i 300?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spełnianie warunków promocji było wymagane do lutego włącznie. Od marca już tego robić nie trzeba. Konto i karta są bez warunków darmowe.

   Usuń
  2. dziś dostałem takiego maila:

   Szanowni Państwo,

   Dziękujemy za udział w promocji „Korzystnie w koncie”.
   Pragniemy poinformować Państwa o zdobyciu czwartej nagrody, gratulujemy!
   Nagroda czwarta, w wysokości 50 zł zostanie przekazana przelewem (tj. przelew zostanie wysłany) do 31 marca 2019 r.

   dlaczego wypłacą tylko 50 PLN , przecież 4 nagroda miała być w wysokości 100 pln ???

   Usuń
  3. Był błąd. Już to sprostowali.

   Usuń
 35. Witam,
  28.12.2018 r. otrzymałam Nagrodę nr 1, natomiast 28.02.2019 r. otrzymałam tylko nagrodę nr 2...
  Czy nie powinnam do 28.02.2019 r. dostać nagrody nr 2 i nr 3?


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinnaś jeśli warunki spełnione. Jeśli tak to pisz reklamację.

   Usuń
 36. Czy otrzymam ostatnią nagrodę płatną w marcu jeżeli np. 15 wypowiem umowę na konto bankowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do dnia wypłaty musisz mieć konto z kartą i bankowością bez wypowiadania umowy

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...