Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bonus 100 zł za darmowe konto osobiste w Nest Banku (+lokata 4% na 3 lub 6 miesięcy!)

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

16.04.2019

Bonus 100 zł za darmowe konto osobiste w Nest Banku (+lokata 4% na 3 lub 6 miesięcy!)

No i mamy kolejny miesiąc z rzędu, w którym pojawia się promocja Nest Konta.

Nest Konto z wiosennym bonusem 100 złDzięki promocji Nest Banku "Nest konto z wiosennym bonusem" zgarnąć można gwarantowany bonus za konto w wysokości 100 zł. A dla oszczędzających czeka jeszcze jedna okazja - to lokata 4% na 3 lub 6 miesięcy!

Nest Konto z premią


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie posiada i w ciągu 24 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o konto w niniejszej promocji, nie posiadała konta osobistego w Nest Banku. Wykluczenie obejmuje też osoby, które złożyły wniosek o konto, który teraz jest jeszcze przez bank rozpatrywany.

Nagroda. W promocji do wzięcia czeka bonus pieniężny 100 zł, który bank wypłaci na Twe konto, więc środki te będzie można wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel według własnego uznania.

Limit wniosków objętych promocją. W promocji uczestniczyć może wyłącznie 600 osób. Gdy pula wniosków się wyczerpie, to na stronie promocji pojawi się informacja o zakończeniu akcji. I tu dobra wiadomość z regulaminu, która rozwiewa wszelkie wątpliwości i obawy:
"Zakończenie Promocji nie będzie miało wpływu na prawa osób, które przystąpiły do Promocji przed jego zakończeniem"

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji "Nest Konto z wiosennym bonusem":
 • do 30.04.2019 r. (ale pamiętaj, że promocja może zakończyć się wcześniej) na stronie promocji złóż wniosek o Nest Konto wraz z wydawaną do niego kartą (tylko w taki sposób złożone wnioski biorą udział w promocji); 
 • do 15.05.2019 r. zawrzyj umowę z bankiem; 
 • najpóźniej do 30.06.2019 r.: 
  • wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 500 zł oraz 
  • w co najmniej jednym miesiącu kalendarzowym zapewnij wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 1 000 zł. 

Wydanie nagrody. Wypłata bonusu w wysokości 100 zł nastąpi do 20. dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnisz powyższe warunki. Do momentu jej otrzymania nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem.

Zatem spełnianie warunków w promocji możesz rozłożyć według własnych możliwości. Jeśli wpływ i płatności wykonasz już w kwietniu, to nagroda wpłynie w w przyszłym miesiącu. Jeśli jednak dasz sobie więcej czasu, to na wykonanie płatności (na sumę min. 500 zł) oraz zapewnienie wpływu będziesz mieć czas do końca czerwca. Choć wtedy bonus za konto wpadnie dopiero w lipcu.

Ważne wskazówki. Spełniając warunki niniejszej promocji, pamiętaj, że do płatności kartą (tych na sumę min. 500 zł) nie zaliczą się wypłaty gotówki (w tym cash back), płatności za gry hazardowe oraz transakcje odwołane lub anulowane.

Jeśli zaś chodzi o wpływ wynagrodzenia, to dla Nest Banku jest nim suma wpływów na konto osobiste z tytułu:
"(i) wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę stosunków mianowania/powołania, kontraktów menedżerskich/wojskowych/marynarskich; umów zlecenia/o dzieło dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę / zleceniodawcę lub 
(ii) renty lub emerytury i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie."

Bank zastrzega sobie możliwość poproszenia klienta o udokumentowanie wysokości wynagrodzenia (będzie to należało zrobić w ciągu 7 dni).

Ile kosztuje Nest Konto w Nest Banku?


Warunki są najprostsze, jakie by mogły być, bo Nest Konto to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy PLN zlecane w bankowości internetowej;
 • 0 zł za wydanie pierwszej karty do konta i jej posiadanie (bez warunków do spełnienia); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Do skorzystania z oferty Nest Banku zachęcić może też lokata powitalna dla osób otwierających konto. Oczywiście to opcja dla chętnych (regulamin promocji z bonusem 100 zł nie wymaga otwierania lokaty).

Nest Lokata Witaj daje 4% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł na okres 3 miesięcy (4% dostaniesz bez dodatkowych warunków) lub 6 miesięcy (po zapewnieniu wpływu wynagrodzenia na konto - więcej na ten temat pisałem tutaj). Lokatę będzie można założyć w bankowości internetowej w ciągu 30 dni od otwarcia konta.

Wszystkie opcje dodatkowe we wniosku (np. konto oszczędnościowe, konto walutowe, limit w koncie czy przeniesienie konta z innego banku) są dobrowolne - regulamin promocji nie wymaga ich zaznaczania.

Umowę o Nest Konto zawrzesz na jeden z poniższych sposobów:
 • podczas wideorozmowy z konsultantem banku;
 • przelewem weryfikacyjnym z własnego konta w innym banku (ale możliwe jest to tylko z wąskiego grona banków, do których należą: Alior Bank, Eurobank, ING Bank Śląski, mBank, Pekao, PBS Bank, Santander Bank i T-Mobile Usługi Bankowe) - w tym przypadku ważne, by dane przy przelewie idealnie zgadzały się z tymi, które wpiszesz we wniosku o konto;
 • za pośrednictwem kuriera - wybierając tę opcję już we wniosku możesz podać adres miejsca podpisania umowy inny niż zamieszkania czy korespondencyjny (możesz więc wskazać np. miejsce swej pracy); 
 • w placówce Nest Banku (można ją wybrać we wniosku wybierając odpowiadającą lokalizację) - przy tej opcji pamiętaj, by doradca w placówce koniecznie kontynuował wniosek złożony online (bo tylko taki liczy się w promocji) i nie przyjmował kolejnego

Przydatne dokumenty:

35 komentarzy:

 1. weryfikują wynagrodzenie, czy przelew z innego konta przejdzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przedostatniej edycji wytyczne były takie same. Przelew od ojca (inne nazwisko) przeszedł :)

   Usuń
  2. Super pomysł - mój ojciec też ma inne nazwisko niż ja :)

   Usuń
 2. Czy po wydaniu 500 zł mogę z karty zrezygnować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po co rezygnować skoro jest darmowa i nie musisz z niej korzystać?

   Usuń
 3. 1) Czy musi być koniecznie wynagrodzenie od pracodawcy czy może przejść przelew od kogoś z rodziny?
  2) Czy przeniesienie wynagrodzenia musi odbywać się przez bank? Czyli czy musi być jakiś wniosek jak w Santanderze lub coś podobnego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) Odpowiedziałam wyżej. Udało się z przelewem od ojca.
   2) Niczego nie musisz podawać ani żadnego wniosku składać.

   Usuń
 4. czy ktoś z poprzednich edycji może się wypowiedzieć, czy w praktyce weryfikują ten wpływ? Czy np. wystarczyło by zrobić przelew z konta firmowego żony z tytułem "wynagrodzenie"? Promka fajna ale dla 100 zł nie chce mi się w pracy kombinować i składać wnioski o zmianę konta do wynagrodzenia

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak przeleje srodki ze swojego konta firmowego w ideabanku do nest banku indywidualnie to pojdzie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelewałem z konta spółki cywilnej. Przeszło. Bonus wypłacony :)

   Usuń
  2. Ja przelałem na ROR mojej dziewczyny, a następnie ona na moje konto w Nest - przeszło :)

   Usuń
  3. A co na to skarbówka?

   Usuń
  4. Ale co ma mieć skarbówka do przelewów ze swojego konta firmowego na swoje konto prywatne?

   Usuń
 6. Można przelać ten 1000 np z konta dziewczyny?
  Lub kolegi prowadząca działalność, ale. U którego nie jestem zarejestrowany jako pracownik?

  OdpowiedzUsuń
 7. ludzie umiecie czytac :"Warto jednak zwrócić uwagę, że bank zastrzega sobie możliwość sprawdzenia źródła dochodu oraz kwoty wynagrodzenia jakie wpłynie w ramach promocji. Wtedy będziemy mieli 7 dni na to aby udokumentować pochodzenie takiego wpływu – w przeciwnym razie nie zostanie wypłacona premią. Bank sprawdzi również czy kwota wpływu z wynagrodzenia zgadzać się będzie z dokumentem potwierdzającym zarobki. Do tej pory nie mieliśmy sygnałów od czytelników aby bank weryfikował takie wpływy ale należy się z tym liczyć.

  Nagroda będzie wypłacana do 20-tego dnia roboczego kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków promocji.
  "

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli wystarczy zrobić dowolna umowe o dzielo.

   Usuń
  2. Czy przejdzie umowa ustna o dzieło sztuki?

   Usuń
  3. Jak przychodzi przelew z konta firmowego to generalnie nie sposób rozeznać jaka jest forma zatrudnienia. Coś zdradzać może tytuł przelewu ale te przecież są dowolne w przypadku wynagrodzeń wypłacanych przez pracodawców (tudzież zleceniodawców).

   Usuń
 8. A w jaki sposób dostarczają kartę do konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak. Tylko taka ciekawostka. Przy wypełnianiu formularza poproszono o podanie adresu tylko ulicy i nr budynku. Nr lokalu tylko opcjonalnie, nie był obowiązkowy. Nr lokalu wpisałem, choć nie musiałem. Gdybym nie podał adres byłby niepewny..

   Usuń
  2. Nie każdy mieszka w bloku. Jak mieszkasz w domu jednorodzinnym, to co wpisałbyś, gdyby numer mieszkania był obowiązkowy do wpisania, mądralo?

   Usuń
  3. Ale mieszkam w bloku. Gdybym nie podał czegoś co nie jest obowiązkowe to w jaki sposób bank dostarczy mi kartę? Skoro bank nie wymaga tej informacji to jej nie muszę podawać. Zazwyczaj trzymam się tej zasady i udzielam o sobie tylko informacji niezbędnych. Całe szczęście coś mnie tknęło i złamałem swoją zasadę. Chociaż karty i tak do tej pory nie dostałem.

   Usuń
  4. A co wpisać jak ktoś mieszka w hotelu robotniczym?

   Usuń
 9. Promocja jest nadal dostępna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Póki nie ma komunikatu o zakończeniu to jest

   Usuń
 10. Zgodnie z regulaminem nagroda ma być wypłacana do 20. dnia roboczego kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków promocji czyli w kwietniu to wypada w najbliższy piątek.

  OdpowiedzUsuń
 11. Założyłem konto dziś tj.24.04 czy płatność kartą musi być od 1 maja czy płatności w kwietniu też zostaną zaliczone do puli 500zł?

  OdpowiedzUsuń
 12. Ta promocja jeszcze trwa? Bo nie mogę wejść w tego linka

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy płatność kartą może odbyć się za zakupy domonane w Internecie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem co to "domonane" ale można płacić w internecie.

   Usuń
  2. @Anonimowy 12 maja 2019 08:55
   "dokonane".

   To taki nowopolski język dla którego nie ma jeszcze nawet pomocy.

   Usuń
 14. Dzis otrzymalem premie 100zl,czyli chyba nie do 20 ale do 26 dnia miesiaca mieli czas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Do 20. dnia roboczego" (czyli w praktyce do końca czerwca, bo w tym miesiącu zaledwie 19 dni roboczych).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...