Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bank Millennium: program "Lubię to polecam", czyli moneyback 10%, lokata 4%, 80 zł do wykorzystania na empik.com lub zalando.pl albo 4 bilety do kina za konto

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

3.04.2019

Bank Millennium: program "Lubię to polecam", czyli moneyback 10%, lokata 4%, 80 zł do wykorzystania na empik.com lub zalando.pl albo 4 bilety do kina za konto

Ruszyła 4. edycja programu poleceń konta w Banku Millennium.

Program poleceń "Lubię to polecam" w Banku MillenniumProgram "Lubię to polecam" pozwala zgarnąć nagrody zarówno nowym (za otwarcie konta), jak i obecnym klientom Banku Millennium (za skuteczne polecenie). A w porównaniu do "standardowych" promocji (znanych w tym banku z premii w wysokości 200 zł), program cechuje się o wiele krótszym okresem wykluczenia dla byłych klientów.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje bankowe w Banku Millennium.]


Program poleceń Banku Millennium


Dla kogo program "Lubię to polecam"? W programach poleceń tradycyjnie wyróżnić należy polecanych i polecających.

Osobą poleconą, a więc taką, która założy konto w Banku Millennium (i otrzyma za to nagrodę do wyboru) może być osoba pełnoletnia, która w okresie 12 miesięcy poprzedzających zawarcie umowy o konto w programie poleceń nie była stroną jakiejkolwiek umowy z Bankiem Millennium, ani nie posiadała jakichkolwiek uprawnień do dysponowania kontem w tym banku (wyklucza się więc posiadaczy i współposiadaczy, pełnomocników, przedstawicieli ustawowych, opiekunów i kuratorów posiadacza rachunku). Wykluczenie rozciąga się też na użytkowników karty przedpłaconej, dodatkowej karty kredytowej, poręczycieli kredytów oraz posiadaczy jednostek uczestnictwa Millennium TFI.

Na nagrodę za otwarcie konta z polecenia nie załapie się też osoba, która już kiedyś była posiadaczem rachunku otwartego w ramach poprzednich edycji programu "Lubię to polecam".

Osobą polecającą w Banku Millennium może być z kolei pełnoletni posiadacz konta osobistego (w PLN) w Banku Millennium. By wziąć udział w promocji "Lubię to polecam" trzeba też wyrazić zgody na otrzymywanie informacji marketingowych od banku za pomocą środków porozumiewania na odległość (należy ich nie odwoływać w trakcie trwania promocji).

Program "Lubię to polecam" - zasady. By założyć konto z polecenia i zgarnąć jedną z wybranych przez siebie nagród (jako osoba polecona):
 • zawnioskuj o konto w Banku Millennium, podając w nim kod polecenia od obecnego klienta Banku Millennium - jeśli takiej osoby nie znasz, możesz wykorzystać mój kod: 21696925 
 • zaakceptuj regulamin i zarejestruj się w programie poleceń (stanie się to na etapie składania wniosku, w części "Oświadczenia");
 • wyraź zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych i utrzymuj je w czasie programu;
 • w ciągu 30 dni od zawarcia umowy o konto wykonaj płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem na sumę co najmniej 360 zł (transakcje możesz wykonać w dowolnych w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie). 

Po spełnieniu powyższych warunków bank umożliwi Ci wybór nagrody (tak samo zrobi wobec osoby polecającej). Ten wybór ma być dostępny w bankowości internetowej, aplikacji mobilnej, na infolinii lub w placówce banku przez 30 dni, a zdecydować się będzie można na jedną z poniższych nagród:
 • zwrot 10% za płatności kartą wydaną do konta lub BLIKiem (zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie) - zwrot będzie naliczany przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe, począwszy od miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu wybrania nagrody; miesięcznie można uzyskać do 30 zł zwrotu, co łącznie dać może 90 zł (przez 3 miesiące).

  Uczestnik programu "Lubię to polecam" może w danym momencie korzystać tylko z jednej nagrody w postaci moneybacku (jego ponowne uruchomienie jest możliwe dopiero po 10. dniu miesiąca następującego po okresie objętym poprzednią premią w postaci zwrotów); 
 • 3-miesięczna lokata 4% w skali roku dla kwoty od 500 do 15 000 zł - podniesiono więc maksymalną kwotę lokaty (we wcześniejszych edycjach można było ulokować do 10 000 zł), ale to ciągle najmniej atrakcyjna nagroda. Bo chociaż 4% wygląda świetnie, to jeżeli skonfrontować lokatę o takich parametrach chociażby z kontem oszczędnościowym w Banku Millenium (obecnie 2,7% w skali roku do 100 000 zł przez 92 dni) to realny zysk (różnica w odsetkach) po wyborze tej nagrody wyniesie... zaledwie ok. 39,80 zł (przy wpłaceniu maksymalnej możliwej kwoty);
 • bon o wartości 80 zł do wykorzystania w sklepie Empik.com - bon ma być ważny przez okres co najmniej 60 dni; 
 • karta upominkowa o wartości 80 zł do wykorzystania w sklepie Zalando.pl - nagrodę można wykorzystać bez ograniczeń czasowych;
 • 4 kody wymienialne na bilety do sieci kin Multikino (2D) lub Helios (2D/3D) - kody mają być ważne przez co najmniej 60 dni; nagroda zostanie udostępniona elektronicznie w bankowości internetowej oraz przesyłana SMSem w ciągu 7 dni od wyboru.

Co zrobić, by móc polecać? Jeśli posiadasz konto w Banku Millennium, zarejestruj się w programie "Lubię to polecam" (możliwe jest to w bankowości Millenet, aplikacji mobilnej, na infolinii lub w placówkach Millennium). Dzięki temu uzyskasz 8-cyfrowy kod polecenia, który przekazać należy osobie poleconej. Jeżeli ta poda Twój kod podczas składania wniosku i spełni swe warunki uzyskania nagrody za otwarcie konta z polecenia, wtedy i Ty otrzymasz nagrodę do wyboru. 

Promocja ma być dostępna do 3.10.2019 r. - w tym czasie będzie możliwa rejestracja w programie. To też ostateczny termin na zawarcie umowy o konto z polecenia.

Ile kosztuje konto osobiste w Banku Millennium?


W promocji wybrać można Konto 360º lub 360º Student. Drugie z nich dostępne jest tylko dla osób w wieku 18-26 lat (i wiek właśnie jest kluczowym kryterium przy zakładaniu konta; czy ktoś jest czy nie jest studentem, to nie ma znaczenia). 

Konto 360º prowadzone jest za 0 zł, jeśli co miesiąc spełnisz łącznie 2 warunki: wykonasz 1 płatność (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem oraz zapewnisz wpływ min. 1 000 zł (może to być nawet przelew z Twego konta w innym banku). Spełnienie powyższych warunków jednocześnie zwolni z opłaty za kartę wydaną do konta oraz za wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce (bez względu na to do jakiego banku czy instytucji należą te urządzenia). Jeśli dodać, że krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej są darmowe, to wychodzi, że wszystko co najważniejsze jest przy tym koncie za 0 zł. 

Jeśli zaś chodzi o Konto 360° Student, to... jest jeszcze prościej. Konto, kartę i wypłaty ze wszystkich bankomatów (a także krajowe przelewy PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej) będziesz mieć za 0 zł, jeśli w miesiącu wykonasz jedną płatność (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem.

Czy warto skorzystać z tej promocji? Takie pytanie rzadko zadaję na blogu, ale w przypadku tego banku jest ono szczególnie ważne. Bank Millennium bardzo często organizuje bowiem promocje, w których płaci za otwarcie konta i spełnienie jeszcze prostszych warunków. W kilku ostatnich edycjach bonusy wynosiły po 200 zł, więc zdecydowanie przewyższyły wartość nagród w ramach programu "Lubię to polecam" (nawet jeśli zsumujemy wartość dwóch nagród - tej dla polecanego i polecającego). Jednak w tych promocjach stosowany jest bardzo długi okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta osobistego w Banku Millennium. W programie poleceń to zaledwie 12 miesięcy, więc jeśli było Ci już dane korzystać kiedyś z konta w Millennium, a okres karencji już minął, to jednak ponowne otwarcie konta w ramach "Lubię to polecam" będzie dobrym wyborem.

Jeśli dotąd nie było Ci dane być klientem Banku Millennium i masz chrapkę na zgarnięcie 200 zł za otwarcie konta, to jest nadzieja, że taka promocja powróci. Jeśli nie chcesz jej przegapić, zapisz się na bezpłatny newsletter za pomocą którego powiadamiam o nowościach.

Przydatne dokumenty:

26 komentarzy:

 1. Czy te polecenia można łączyć z ich promocjami, tzn. czy otwierający konto z polecenia kwalifikuje się również na promocję z z premią w wysokości 200 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Nigdy się to nie łączyło.

   Usuń
  2. Wygląda na to, że promocje nie łączą się. Premia 200 zł za otwarcie konta jest wyższa więc nie posiadający do tej pory konta w Mille mogą poczekać na kolejną edycje tej promocji (pojawia się co kilka miesięcy) i nie korzystać z programu poleceń.

   Usuń
  3. Jeśli nowo-otwierający konto z polecenia nie kwalifikuje się na promocję z premią 200 zł to w zasadzie nie rozumiem o co tu może chodzić.

   Usuń
  4. W regulaminie programu "Lubię to polecam" znajduje się zapis: ". Każda promocja organizowana przez Bank jest odrębna i realizowana na podstawie odrębnego regulaminu. Promocje polegające na sprzedaży rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych organizowane przez Bank nie podlegają łączeniu (...)".

   Podobny zapis znajdował się w regulaminach poszczególnych edycji promocji z bonusem 200 zł.

   Usuń
  5. Czyli zdecydowanie bardziej się opłaca założyć konto bez polecenia?

   Usuń
  6. @Anonimowy 3 kwietnia 2019 22:11
   To zależy. Weźmy pod uwagę np. taką sytuację, gdzie jest małżeństwo i jedna z osób już ma konto w Millennium.

   Wariant 1 (zwrot 10%) - 90 zł x 2 osoby = 180 zł
   Wariant 2 (lokata 4%) - 122.49 zł x 2 osoby = 244,98 zł
   Wariant 3 (bon 80 zł) - 80 zł x 2 osoby = 160 zł
   Wariant 4 (4 bilety ) - 80 zł x 2 osoby = 160 zł (1 bilet = 20 zł)

   W ostatniej promocji bank Millennium dawał 200 zł za otwarcie konta. Przy założeniu że mamy do czynienia z wspomnianym powyżej małżeństwem, i że to małżeństwo dysponuje wolnymi środkami w kwocie 30 000 zł, moim skromnym zdaniem lepiej jest wybrać "Wariant 2" bo to prawie 50 zł więcej.
   I nie przesadzajmy z tym "zaangażowaniem" o którym wspomina jeden z komentujących poniżej. :)
   Oczywiście, jeżeli ktoś nie dysponuje tymi wolnymi środkami, to lepiej poczekać na jakąś promocję z 200 zł bonusem (o ile tylko taka będzie w najbliższym czasie).

   Usuń
  7. @Anonimowy, 4 kwietnia 2019, 09:03

   Wybierając lokatę na 4% to małżeństwo przytuli circa 245 zł, a gdy to drugie założy konto w promocji i tą samą kwotę wpłaci na KO Profit, to ile wyjdzie?

   Usuń
  8. @Anonimowy 4 kwietnia 2019 11:00
   Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem i niczego sobie nie dopowiadaj.
   To są zupełnie dwie różne sytuacje.

   Usuń
  9. @Anonimowy, 4 kwietnia 2019, 11:00

   Ano wyjdzie więcej :)

   Usuń
  10. Ale przecież jak to małżeństwo dysponuje kwotą 30 000 zł to może je dać na konto oszczędn. Profit 2,7% z czego będzie 165 zł odsetek. Wtedy to + 200 zł daje 365 zł czyli więcej niż 245 zł (przy 2 lokatach po 15 tys. 4%).

   Usuń
  11. Lokata jest najgorszą. Zysk netto najmniejszy. Nie można zafiksować się na samym 4%

   Usuń
  12. Jeszcze bardziej najgorszą jest brak lokaty :)

   Usuń
 2. Millennium to najprawdopodobniej najlepiej funkcjonujący bank w Polsce, ale niestety ich dzienny limit przelewów ustalony na 50K to jakieś spore nieporozumienie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje mi się, że lokata na 4% to najlepsza opcja do wyboru, gdyż całkowity zysk przy maksymalnej kwocie wyniesie 122,49 zł a pozostałe warianty to 90 lub 80 zł. Chyba dobrze myślę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale jakie zaangażowanie? Dla uzyskania odsetek musisz mieć 15 tys. zł. Przy innych nagrodach nie ma takiego wymogu.

   Nie można więc liczyć kwoty brutto. Wyliczenie Złotówy jest dobre. Przecież te 15 tys. możesz ulokować gdzie indziej i wtedy będziesz mieć i odsetki i nagrodę od Millenium. Zatem netto wychodzi ok. 40 zł przy uwzględnieniu konta Profit i 2,7% na nim. A przecież są lepsze lokaty i konta oszczędnościowe!

   Usuń
  2. Chyba trzeba porównywać oprocentowanie lokaty do standardowego oprocentowania konta oszczędnościowego w Millennium (2,7%) - dopiero różnica stanowi bonus. Wtedy zysk jawi nieco inaczej. Musiałby przekroczyć owe 80-90 zł.

   Usuń
 4. Zatem jeśli korzystałem z promocji konta 360 z premią na start, to mogę skorzystać z tej promocji? Dawno Millenium nie dawało mi możliwości wystartowania...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli minęło 12 miesięcy od zamknięcia to tak.

   Usuń
 5. Rozumiem nastawienie banków na nowych klientów i gratyfikowanie ich, ale "starzy-stali" klienci też chętnie skorzystaliby np. z takiego 10% moneybacku. Dlaczego nie zrobić czegoś miłego w stronę długoletnich klientów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz złożyć wypowiedzenie to na zatrzymanie dostaniesz promocję z moneybackiem.

   Usuń
  2. Zamykanie konta, to nie to samo co korzystanie z oferty banku na 10-proc. zwrot, czyż nie?

   Usuń
  3. Oczywiście że tak. Ale też możesz polecić komuś konto i wybrać wtedy nagrodę w postaci moneybacku 10%

   Usuń
 6. Witam złożyłam wniosek w millenecie o kk na 1000zł a gdzieś wyczytałam że musi być min.3000,czy załapie się na promocje? Karta przyszła pocztą nie podpisywalam żadnej umowy wystarczył złożony wniosek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba nie ten wątek. Tu masz promocję o karcie kredytowej: https://bankobranie.blogspot.com/2019/05/majowkowa-promocja-w-banku-millennium-200-zl-za-karte-kredytowa.html

   Usuń
 7. Ja z millenium mam coś innego. Miałem robioną symulację kredytową w oddziale. Potem innego dnia złożyłem wniosek o kartę kredytową gdzie była premia 200zł. Po spełnieniu warunków nie otrzymałem premii. Napisałem do nich w tej sprawie a ci odpisali, że karta kredytowa została założona zgodnie z wnioskiem (którego nie składałem) z oddziału a ten internetowy został anulowany. Zostało to zrobione bez mojej wiedzy i zgody. No ręce opadają. Pierwszy raz się spotkałem z takim przekrętem. Oczywiście od razu wypowiedziałem im wszystkie umowy i napisałem odwołanie do arbitra.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...