Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 3,4% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku ciągle dostępne! (+bonus 50 zł na start)

650 zł od VeloBanku480 zł od Santandera900 zł za kartę Citi550 zł od mBanku400 zł od Millennium

8.04.2019

3,4% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku ciągle dostępne! (+bonus 50 zł na start)

To już 19. edycja promocji, w której Getin Bank oferuje konto oszczędnościowe z podwyższonym oprocentowaniem.  

Promocja Getin Banku niezmiennie dostępna jest dla nowych, jak i obecnych klientów, bo aby załapać się na podwyższoną stawkę trzeba wpłacić "nowe środki". I mile zaskakuje, bo ciągle można załapać się na 3,4% w skali roku. W przypadku nowych klientów zachęta jest jednak jeszcze jedna. To bonus od banku 50 zł na start.

[Promocja zakończona. O nowej edycji przeczytasz tutaj].

Getin Bank: konto oszczędnościowe w promocji


Nowa edycja promocji konta Getin Banku z taką stawką oprocentowania jest dużym zaskoczeniem. Przewidywałem jej spadek (o czym zresztą pisałem na blogu). Przesłanek było bowiem sporo. Getin Bank oprocentowanie e-Lokaty na Nowe Środki obniżył do poziomu 2,8% (z wcześniej obowiązującej stawki 3,3%). Także i na koncie oszczędnościowym mieliśmy do czynienia z systematycznym obniżaniem oprocentowania. Prognozy co do nowej edycji promocji jednak okazały się błędne. Na szczęście!

Wszystko co najważniejsze, jeśli chodzi o 19. edycję promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w Getin Banku to:
 • oprocentowanie: 3,4% w skali roku dla kwoty do 400 000 zł (dla nowych środków)
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 122 dni liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków promocji, którymi są: 
  • posiadanie lub założenie (jeśli ich jeszcze nie posiadasz) konta osobistego oraz oszczędnościowego, 
  • wyrażenie zgód na: "użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego (...) oraz (...) otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • (przede wszystkim) wpłacenie pierwszych nowych środków na konto oszczędnościowe w Getin Banku w okresie przystąpienia do oferty (od 8.04. do 19.05.2019).

Udział w promocji biorą wyłącznie indywidualne konta oszczędnościowe (posiadacze wspólnych kont nie mogą liczyć na promocyjne oprocentowanie). Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem Getin Banku, to w praktyce wszystko co wpłacisz na konto oszczędnościowe będzie "nowymi środkami" (w przypadku obecnych klientów wygląda to już nieco bardziej skomplikowanie - szczegóły objaśniam pod koniec niniejszego wpisu).

Jeśli chcesz też zyskać 50 zł za otwarcie konta osobistego w Getin Banku (to dodatkowy, gwarantowany bonus, który wpadnie oprócz odsetek), sprawdź wpis, w którym prześwietlam promocję Getin Banku z bonusem na start (tam też jest link do wniosku, w którym można podać kod polecenia niezbędny do uzyskania bonusu; we wpisie tym dowiesz się również jak ten kod w prosty sposób zdobyć). 

Konto oszczędnościowe w Getin Banku prowadzone jest za 0 zł (bez warunków). Z konta oszczędnościowego w danym miesiącu wykonać można jeden przelew bez opłat. Drugi i każdy kolejny przelew w tym samym miesiącu kalendarzowym kosztuje 9 zł. Choć jest sposób na uniknięcie tej opłaty, bo darmowe są również wypłaty (bez limitów) z konta oszczędnościowego, które bezpośrednio zasilają lokatę zakładaną w Getin Banku (gdy we wniosku o lokatę wskażesz konto oszczędnościowe jako rachunek do zasilenia lokaty).

Konto Proste Zasady. Konto osobiste jest niezbędne by załapać się na promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym - szczegółowo charakteryzuję je we wpisie opisującym Konto Proste Zasady w Getin Banku.

I to tyle jeśli chodzi o informacje dla nowych klientów. Teraz czas na objaśnienie dla tych, którzy już korzystają z konta/kont w Getin Banku i też chcą uzyskać podwyższone oprocentowanie.

Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku?


O załapaniu się na promocję oprocentowania decyduje kilka warunków.

Obecnej, 19. edycji promocji nie można łączyć się z poprzednimi edycjami, a więc nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz jeszcze z którejś z poprzednich edycji (co mogłoby mieć miejsce zważywszy na to, że niektóre z promocji dawały promocyjne oprocentowanie nawet przez okres 122 czy aż 152 dni). Zwróć też uwagę, że:
"Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 08.04.2019 r. do 19.05.2019 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”." 

A nowe środki na koncie oszczędnościowym to dla Getin Banku: 
"środki na Koncie Oszczędnościowym wpłacone po Dacie Salda początkowego stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na Koncie Oszczędnościowym oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych"

Saldo początkowe na potrzeby obecnej promocji wyliczane jest na 2.04.2019 r. I to właśnie na ten konkretny dzień Getin Bank sumuje środki zgromadzone na produktach depozytowych klienta (chodzi tu o rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w Getin Banku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem). Środki te trzeba utrzymywać w Getin Banku przez cały czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym, a to co jest nadwyżką, będzie objęte promocyjną stawką oprocentowania.

Jeżeli posiadasz więcej niż jedno konto oszczędnościowe w Getin Banku, to promocja oprocentowania obejmie wyłącznie najstarszy z tych rachunków, a może być to dowolne konto oszczędnościowe z oferty Getin Banku ("z wyłączeniem Celowych Kont Oszczędnościowych, Kont Oszczędnościowych Skarbonka, Kont Oszczędnościowych Premium, Kont Oszczędnościowych, które uczestniczyły w promocji Family Saver oraz Kont Oszczędnościowych które Bank wprowadzi do oferty w Okresie przystąpienia do Oferty Specjalnej").


Przydatne dokumenty:

20 komentarzy:

 1. Złotówa, czy to jest ta sama oferta, którą opisałeś tutaj: https://bankobranie.blogspot.com/2019/03/konto-oszczednosciowe-3-4-procent-w-getin-banku-last-minute.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W większości to podobieństwa (choć obecnie to nowa - od dziś obowiązująca - edycja promocji, więc inne są daty).

   Usuń
 2. Cześć, czy bonusowe oprocentowanie da się przedłużać tak jak w Millenium, poprzez umiejętną wypłatę środków, czy po 122 dniach najlepiej szukać lokaty z podobnym oprocentowaniem? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, bo tu jedna promocje nie może zazębiać się z kolejną w tym samym okresie :( Czyli trzeba czekać na kolejną edycję np. jedną omijając.

   Usuń
  2. Trzeba wycofać kasę na tydzień/2 tygodnie przed nowa promocja. Bo dzień badania salda jest wcześniej niż start promocji. Dziś 08.04 a dzień badania salda 02.04, taki trik.

   Usuń
  3. Mnie 31. marca zaoferowali KO @ 3,3% na 3 m-ce przy próbie przelewu do Idea.

   Usuń
 3. Kliknąłem i założyłem konto przez ten link: [link usunięty - edyt. Mr. Złotówa, bo to zindywidualizowany link do wniosku] w wpisując kod z polecenia (Dzięki!) dopiero potem zobaczyłem, ze w tym linku zakładam konto z oprocentowaniem do 10000zł nie 400000zł, mam nadzieje że przejdzie dłuższy okres.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko gra! Bank ma po prostu 2 strony promocji.

   Jedna z nich eksponuje informacje o stawce 3,4% na koncie oszczędnościowym do 400 000 zł (linkuję do niej w powyższym wpisie). Otwiera się wtedy konto oszczędnościowo z kontem osobistym, ale nie ma miejsca na wpisanie kodu polecenia, by zdobyć 50 zł (jest to więc opcja dla tych, którzy nie chcą/nie mogą skorzystać z otwarcia konta z polecenia).

   Jest i druga strona promocji (do niej linkuję we wpisie tutaj). Tam na stronie banku faktycznie wyeksponowane są wyłącznie informacje o ofercie 3,5% do 10 000 zł na koncie oszczędnościowym, ale za to we wniosku można podać kod polecenia niezbędny do zgarnięcia 50 zł. Jednak jeśli chodzi o konto oszczędnościowe, to sprowadza się do tego samego, bo na tym samym koncie można też uzyskać 3,4% do 400 000 zł :) Bo promocję oprocentowania i tak uruchamia co innego (zgody i p-wsza wpłata "nowych środków" na koncie oszczędnościowym).

   Usuń
 4. Mam pytanie.
  W dniu badania salda (02.04.2019) mam przykładowo 100 tys. PLN w GNB, w tym: 92 tys. PLN to lokaty i 8 tys. PLN na KO.

  Jedna z lokat na kwotę 50 tys. PLN kończy mi się 15.04.2019. Czy mogę ją wypłacić i przelać np. do IB (=> Lokata na Nowe Środki) a wcześniej np. dziś wpłacić na KO w GNB 5 tys. PLN i "cieszyć" się dla nich oprocentowaniem promocyjnym 3,4%?

  Czy jak wypłacę kasę z lokaty to nowe środki na KO (owe 5 tys. PLN) objęte będzie promocyjnym % przez 122 dni od dnia wpłaty czy tylko do dnia wypłaty kasy z lokaty (czyli do 15.04.2019)?  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby mieć 3.4% z obecnej edycji to musisz utrzymywać te 100k przez cały czas plus coś dopłacić na KO. I tylko te dopłacone będą na 3.4

   Usuń
  2. 5k będziesz miał na 3,4% (o ile spełniasz pozostałe warunki) tylko do dnia wypłaty lokaty na 50k.

   Usuń
  3. To drugie TAK, to dla 122 dni czy dla "tylko do dnia wypłaty kasy z lokaty (czyli do 15.04.2019)?"

   Usuń
 5. czy getin daje jakieś extra oferty na zatrzymanie jak to ma miejsce w przypadku idea banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma nic :(

   Usuń
  2. Chociaż były piękne czasy gdy dawali 50-100 zł za samo wycofanie wypowiedzenia. Nic nie trzeba było robić xD

   Usuń
  3. skończyła mi się lokata na 3.9% i zostało mi 10K do zagospodarowania i przy przelewie do IDEA pojawiła się oferta "lokata specjalny procent na 2.9%"

   Usuń
  4. Mi też skończyła się na 3.9% i przy przelewie do Santandera zaproponowali KO na 3%.

   Usuń
  5. Przy próbie przelewu na wyższą kwotę pojawia się oferta lokaty Specjalny Procent @ 3,3%

   Usuń
  6. Przelej do IB, a później z powrotem do GB i dostaniesz 3,5% na 3 mies. na Lokacie Zawrotnej.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

HIT powrócił! Odbierz 650 zł za VeloKonto

Powraca promocja VeloBanku z łatwymi bonusami do wzięcia. Za konto osobiste do wzięcia czekają bonusy o łącznej wartości 650 zł - obecnie ża...