Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 380 zł w bonusach za konto osobiste + zwroty za płatności + 2,7% dla oszczędzających, a także do 900 zł za konto firmowe w Santander Banku

650 zł od VeloBanku480 zł od Santandera900 zł za kartę Citi550 zł od mBanku400 zł od Millennium

5.04.2019

Do 380 zł w bonusach za konto osobiste + zwroty za płatności + 2,7% dla oszczędzających, a także do 900 zł za konto firmowe w Santander Banku

Dziś przyglądam się kilku różnym promocjom Santander Banku.

Konto osobiste i konto firmowe w promocji w Santander BankuSą to zarówno propozycje dotyczące konta osobistego, jak i (odrębnie) konta firmowego. Przy odpowiednim splocie okoliczności, łącznie zgarnąć można nawet 1580 zł! No i jeszcze dla oszczędzających zachętą może być oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.

W poniższym wpisie znajdziesz prześwietlenie aż 6 różnych promocji! Wśród nich nowości świeżo na blogu opisywane. Można je ze sobą połączyć. A do wzięcia czeka:
 • premia 80 zł za otwarcie konta osobistego (Konto Jakie Chcę) z polecenia;
 • bonusy pieniężne do 200 zł za zapewnienie wpływów na konto osobiste;
 • voucher o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepach H&M także za skorzystanie z konta osobistego (to promocja dla młodych, którzy nie ukończyli 27 lat);
 • zwroty za płatności za media wykonywane z Konta Jakie Chcę (w ten sposób uzyskać można do 300 zł rocznie);
 • 2,7% na (oszczędnościowym) Koncie Systematycznym (łącznie można ulokować do 100 000 zł);
 • do 900 zł premii za Firmowe Konto Godne Polecenia (to już promocja dla osób prowadzących działalność gospodarczą).

Dzisiejszy wpis jest więc bardzo długi, no ale o spore pieniądze chodzi. Zatem nie przedłużając, przechodzę do szczegółów i prześwietlenia każdej z tych okazji do bankobrania. Zwrócę jedynie uwagę, że w przypadku promocji związanych z kontem osobistym, w różnych promocjach zastosowano różne okresy wykluczenia dla byłych klientów. To warto mieć na uwadze, bo może się okazać, że jeśli już kiedyś było Ci dane posiadać konto osobiste w Santander Banku (czy wcześniej w BZ WBK), to teraz możesz załapać się na część z tych gratyfikacji (aczkolwiek karencje na szczęśćie są dość znośne). Ale po kolei.

80 zł na start za otwarcie konta


Warunkiem koniecznym do uzyskania bonusu jest podanie kodu polecenia we wniosku o konto. Kod taki uzyskać możesz od obecnego klienta Santander Banku, który przystąpił do aktualnej edycji programu "Polecam mój Bank". Jeśli takiej osoby nie znasz, niżej znajdziesz informacje jak uzyskać wiarygodny i sprawdzony kod polecenia.

Osobą poleconą, otwierającą konto w niniejszej promocji, może być osoba, która nie posiada konta w Santander Bank Polska (wcześniej działającego pod nazwą BZ WBK) co najmniej od 1.03.2018 r. (w tej promocji wziąć może udział nawet osoba małoletnia, ale pod warunkiem ukończenia 13. roku życia - w tym przypadku bank wymaga jednak wizyty w placówce banku wraz z rodzicem/opiekunem dziecka; no i dla osób w wieku 13-18 lat jest to jedyna promocja, w której mogą brać udział; pozostałe propozycje są dostępne tylko dla pełnoletnich).

Zasady promocji. By założyć konto w Santander Banku z premią 80 zł na start (jako osoba polecona):
 • do 30.04.2019 r. złóż wniosek o Konto Jakie Chcę wraz z wydawaną do niego kartą Visa lub Mastercard (jeśli masz 18-27 lat, to opłaca się wybrać kartę Visa; Dlaczego? Wyjaśniam nieco niżej) oraz z dostępem do bankowości internetowej; 
 • we wniosku konieczne podaj kod polecenia od obecnego klienta banku - jeśli takiej osoby nie znasz, uzupełnij formularz dostępny tutaj (w odpowiedzi otrzymasz wiarygodny i sprawdzony kod); 
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku, a także wyraź zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą telefoniczną i elektroniczną, na elektroniczną formę przekazywania korespondencji oraz na ujawnienie tajemnicy bankowej (wyłącznie w zakresie poinformowania przez bank osoby polecającej, że warunki do wypłaty premii zostały spełnione przez osobę poleconą); 
 • we wniosku o konto podaj adres mailowy oraz numer telefonu komórkowego do kontaktu; 
 • najpóźniej do końca miesiąca następującego po otwarciu konta: 
  • zaloguj się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej Santander oraz
  • wykonaj płatności kartą wydaną do konta (lub mobilną kartą w telefonie albo za pomocą BLIKa) na sumę min. 300 zł (jeśli weźmiesz udział pod koniec dostępności promocji, pamiętaj, że te warunki spełnić trzeba maksymalnie do 31.05.2019 r.). 

Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz od banku premię w wysokości 80 zł. Jej wypłata nastąpi do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków.

Jak uzyskać kod polecenia niezbędny do uzyskania 80 zł? Wypełnij formularz dostępny tutaj (w odpowiedzi otrzymasz wiarygodny i sprawdzony kod). 

200 zł za wpływy na konto


Otwierając konto w Santander Banku wraz z kartą płatniczą i wyrażając wcześniej wskazane zgody marketingowe, załapiesz się też na promocję, w której do zgarnięcia są 4 bonusy po 50 zł za zapewnienie wpływów na konto. W tym przypadku okres wykluczenia dla byłych klientów jest nawet nieco krótszy niż w programie poleceń, bo udział w promocji może wziąć osoba pełnoletnia, która od 1.04.2018 r. nie posiadała ani nie współposiadała konta osobistego (w PLN) w Santander Banku (wcześniej znanego jako Bank Zachodni WBK).

By otrzymywać bonusy:
 • najpóźniej do 30.04.2019 r. w bankowości internetowej (po zalogowaniu: Twoje Sprawy => Przenieś do nas wynagrodzenie) lub poprzez infolinię złóż dyspozycję przekazywania wynagrodzenia na nowo otwarte konto; 
 • po złożeniu ww. dyspozycji zapewnij na konto wpływ w wysokości min. 1 000 zł wynagrodzenia, renty, emerytury, świadczeń od ZUS/KRUS lub innego świadczeniodawcy z siedzibą w Polsce. Wpływ nie może być dzielony na transze, a więc na konto musi wpłynąć nie mniej niż 1 000 zł w jednym przelewie.

Jeśli chodzi o wytyczne dotyczące wpływów, to w regulaminie znaleźć możemy jeszcze taki zapis:
"Nie będą brane pod uwagę przelewy pomiędzy rachunkami tego samego klienta, wpłaty własne realizowane w oddziałach lub wpłatomatach banku oraz wpływy na inne konto niż konto podane w dyspozycji przekazywania wynagrodzenia" 

Santander Bank będzie weryfikować spełnienie warunków przez 4 następujące po sobie miesiące kalendarzowe (począwszy od tego, w którym wpłynie pierwsze wynagrodzenie). Bonus 50 zł ma być wypłacany do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym warunki zostały spełnione.

Udział w promocji biorą wyłącznie konta indywidualne (w tej sytuacji nie warto więc zakładać konta wspólnego), a uczestnik promocji może zarobić tylko z jednym kontem (bez względu na liczbę założonych rachunków). Do dnia wypłaty bonusu należy posiadać konto wraz z wydaną do niego kartą oraz dostępem do bankowości elektronicznej, a także posiadać porozumienie dotyczące elektronicznej formy kontaktu.

Voucher H&M o wartości 100 zł dla młodych


Uczestnikiem tej promocji może być osoba pełnoletnia, która nie ukończyła 27 lat i ma status studenta (tego ostatniego wymaga regulamin, ale w żadnym miejscu nie wspomina o weryfikacji - również we wniosku o konto brak jakiegokolwiek pola czy rubryki z tym związanej). 

Z promocji wykluczone są osoby, które od 1.10.2018 r. posiadały konto osobiste w Santander Banku. 

W promocji "Zakupy w H&M z Kontem Jakie Chcę!" zdobyć można voucher o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepach H&M, który ma mieć ważność do 5.10.2020 r. 

By zdobyć voucher na zakupy: 
 • podczas składania wniosku o Konto Jakie Chcę wybierz Kartą Visa Dopasowana i zawrzyj z bankiem umowę o usługi bankowości elektronicznej i porozumienie o elektroniczny kanał kontaktu (EKK); tu również (jak i w powyższych promocjach) wymagane jest to, by wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz nie zgłaszać sprzeciwy wobec przetwarzania danych w celach marketingowych przez Santander Bank; 
 • wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie promocji
 • w miesiącu kalendarzowym, w którym otworzysz konto oraz w miesiącu kolejnym wykonaj łącznie 10 płatności kartą na dowolne kwoty i w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie. 

Nagrodę otrzymasz mailem do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków. Do momentu otrzymania vouchera musisz posiadać Konto Jakie Chcę założone w promocji. Promocja ma być dostępna do 30.04.2019 r., ale na uwadze trzeba mieć to, że pula nagród została ograniczona do 1 500 voucherów, więc akcja może zakończyć się wcześniej.

Zwroty za płatności - do 300 zł rocznie


Z Kontem Jakie Chcę uzyskiwać można też zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z konta w Santander Banku (zwykłym przelewem, zleceniem stałym lub za pomocą polecenia zapłaty). 

Miesięcznie może do Ciebie wrócić do 25 zł (choć wyciśnięcie maksimum zwrotu wydaje się mało realne; za media trzeba by płacić ponadprzeciętnie, aczkolwiek pewnie i jest to w zasięgu niektórych - np. tych, którzy ogrzewają dom na gaz lub prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty). 

Rocznie w ramach tej oferty da się uzyskać do 300 zł zwrotu. By otrzymywać zwroty, niezbędne jest zgłoszenie do banku rachunków/faktur, za które zamierzasz dokonywać płatności, by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot (można to zrobić w placówkach banku lub elektroniczne w bankowości internetowej).

2,7% dla oszczędzających (do 100 000 zł)


Oprocentowanie na poziomie 2,7% daje oszczędnościowe Konto Systematyczne (założysz je "na klik" w bankowości internetowej już po otwarciu Konta Jakie Chcę) w ramach promocji "Konto systematyczne z bonusem 2" (bo standardowo oprocentowanie wynosi od 0,4 do 1,5%). Utrzymanie tych warunków Santander Bank gwarantuje do 29.06.2019 r. dla kwoty do 20 000 zł. Na szczęście jednak klient może posiadać 5 kont tego typu, co łącznie pozwoli ulokować nawet 100 000 zł. 

Dla umów o Konto Systematyczne zawartych w okresie promocji, stawka 2,7% w skali roku obowiązuje od chwili otwarcia konta. Warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania w kolejnych miesiącach jest wpływ na Konto Systematyczne co najmniej 20 zł miesięcznie w ramach automatycznego oszczędzania (zlecenie takie ustawisz przy Koncie Systematycznym wybierając opcję "Oszczędzanie"; realizacja takich przelewów jest bezpłatna).

W poniższym fragmencie przejdę już do prześwietlenia warunków prowadzenia Konta Jakie Chcę. W Santander Banku jest dostępna jednak jeszcze promocja dla przedsiębiorców (wiąże się ona z Firmowym Kontem Godnym Polecenia, które prześwietlam na samym końcu niniejszego wpisu).

Ile kosztuje Konto Jakie Chcę w Santander Banku?


Główne cechy konta zakładanego w promocjach Santander Banku to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku (bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN, a także przelewy natychmiastowe zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0 zł za wydanie karty i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po upływie terminu ważności dotychczas używanej karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana);
 • opłata miesięczna za Kartę Dopasowaną Visa lub Mastercard (do wyboru jeden z poniższych wariantów): 
  • 0/5 zł - opłata nie jest pobierana w przypadku wykonania min. 5 płatności na dowolne kwoty lub 
  • 3 zł bez warunków (ta opłata jest ustawiona jako standardowa, jednak za miesiąc w którym otwierasz konto nie będzie ona pobrana - wtedy możesz ją zmienić na wariant wyżej opisany, który będzie obowiązywać od kolejnego miesiąca kalendarzowego); 
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; 5 zł za każdą wypłatę kartą z innego bankomatu w Polsce (w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe).

Jeśli nie prowadzisz działalności gospodarczej, to docierając do tego punktu opisu promocji Santander Banku, w praktyce możesz zakończyć czytanie niniejszego wpisu. Jeśli jednak masz firmę, to otwiera się przed Tobą możliwość zgarnięcia dodatkowych gratyfikacji. I to sporych.

Do 900 zł premii za konto firmowe


W promocji dla przedsiębiorców zgarnąć można aż 900 zł. Konkretnie jest to do 150 zł miesięcznie (przez okres 6 kolejnych miesięcy), które Santander Bank wypłacać będzie w postaci całkiem wysokiego, bo 4-procentowego zwrotu za płatności kartą wydaną do konta. W dodatku konto prowadzone jest na preferencyjnych warunkach, bo aż na 24 miesiące bank daje zwolnienie z podstawowych opłat.

Dla kogo promocja? Udział wziąć mogą osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Z promocji wyłączone są jedynie podmioty, które na dzień 31.03.019 r. posiadały jakikolwiek bieżący rachunek firmowy w Santander Banku. Zatem nawet jeśli było Ci już dane posiadać konto dla firm w BZ WBK czy w Santander Banku, ale udało się je zamknąć przed 31.03. br., to teraz możesz powrócić i wziąć udział w promocji!

Zasady promocji. By uzyskiwać zwroty:
 • wyraź zgody na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych oraz nie wyrażaj sprzeciwu na przetwarzanie danych marketingowych w banku;
 • w miesiącu za który masz uzyskać zwrot, z konta założonego w promocji wykonaj co najmniej jeden przelew do ZUS lub US o wartości min. 200 zł;

Okres naliczania zwrotów trwa przez 6 miesięcy (liczonych od dnia otwarcia konta). Bank będzie naliczał 4% zwrotu (maksymalnie do 150 zł miesięcznie). Łącznie więc można zyskać (przez 6 miesięcy) nawet 900 zł. Wypłata moneybacku ma być realizowana do 25. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

W przypadku promocji dla przedsiębiorców pamiętać należy, że kwestia opodatkowania zdobytych premii wygląda zupełnie inaczej, niż w przypadku promocji dla klientów indywidualnych. Premia (zwrot) otrzymana w ramach promocji jest przychodem firmy, więc niezbędne jest jej rozliczenie i odprowadzenie podatku - obowiązek ten spoczywa na przedsiębiorcy.

Firmowe Konto Godne Polecenia - prześwietlenie oferty


W tym miejscu standardowo przyglądam się warunkom cenowym z taryfy opłat i prowizji. Tym razem muszę jednak przytoczyć obszerny fragment z regulaminu promocji, bo to on bierze górę i jest wiążący dla uczestników promocji oraz dla banku. A wygląda to świetnie:
"Uczestnik może skorzystać z promocji cenowej polegającej na: 
(...) Zwolnieniu przez 24 miesiące z opłat z tytułu: 
a. prowadzenia konta Firmowego Godnego Polecenia, 
b. przelewów wykonywanych w systemie Elixir w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma, 
c. 10 pierwszych przelewów w systemie BlueCash wykonywanych w miesiącu rozliczeniowym w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma, 
d. realizacji zlecenia stałego na konto w innym banku w usługach bankowości elektronicznej Mini Firma, 
e. realizacji polecenia zapłaty w usługach bankowości elektronicznej Mini Firma z rachunku płatnika na rachunek odbiorcy prowadzony w innym banku, 
f. wysłania smsKodu autoryzacyjnego, 
g. użytkowania pierwszej karty debetowej (w PLN) do bieżącego rachunku firmowego, 
h. wypłaty gotówki kartą w kraju: 
   i. w bankomatach poza siecią Santander Bank Polska S.A., 
   ii. w terminalach innych instytucji w kraju, 
   iii. bankomatach i terminalach innych instytucji za granicą"

Zatem w praktyce wszystko co najważniejsze na okres nawet 2 lat można sobie zagwarantować za darmo. Z promocyjnych warunków bank może Cię jednak wykluczyć, jeśli posiadasz inne firmowe konto w Santander Banku, wypowiesz umowę o usługi bankowości elektronicznej "Mini Firma", wyrazisz sprzeciw wobec przetwarzania danych w celach marketingowych lub odwołasz zgody marketingowe lub gdy Twe roczne przychody przekroczą 10 milionów zł.

Przydatne dokumenty:

27 komentarzy:

 1. czy revolut przy platności kartą debet. dla działalności gospodarczej jest wykluczony z casbacków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytałem regulamin 2 razy. Nie ma żadnych wykluczeń.

   Usuń
  2. Tak. Można płacić wszędzie 😃

   Usuń
 2. Jak mam konto osobiste to z tej promocji firmowego mogę skorzystać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla kogo promocja? Udział wziąć mogą osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Z promocji wyłączone są jedynie podmioty, które na dzień 31.03.019 r. posiadały jakikolwiek bieżący rachunek firmowy w Santander Banku. Zatem nawet jeśli było Ci już dane posiadać konto dla firm w BZ WBK czy w Santander Banku, ale udało się je zamknąć przed 31.03. br., to teraz możesz powrócić i wziąć udział w promocji!

   Usuń
 3. Po upływie tych 4 miesięcy można z karty zrezygnować?

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli żona zleci przelew wypłaty na moje konto, to przejdzie to do nagrody?

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli urodziłem się we wrześniu 1991 roku mogę się załapać na Voucher H&M?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już masz ukończone 27

   Usuń
  2. Kupon do H&M jest dobry jako prezent dla małolatów - jakość ubrań tragiczna!

   Usuń
 6. Czy klient byłego Deutsche Banku łapie się do promocji? Mam konta 500+ dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyklucza ROR. A to pewnie masz tylko oszczędnościowe?

   Usuń
 7. Jeśli żona zleci przelew wypłaty na moje konto, to przejdzie to do nagrody?

  OdpowiedzUsuń
 8. czy można połączyć premie z polecenia z premia za wpływy na konto ?? 280 zł

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy sms-y autoryzacyjne dla Konta Jakie Chce sa płatne przy wykonaniu przelewu lub ustawieniach do odbiorcow zaufanych, bo w TOiP jest 0,50 gr. za kazdy wysłany ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. SMSy z hasłem do przelewów są darmowe. Po 0,50 zł są gdy włączysz Alerty24 czyli SMSy z powiadomieniami o wpływach itp.

   Usuń
 10. Jeśli żona lub ktoś bliski zleci przelew na moje konto, to przejdzie to do nagrody o realizację wynagrodzenia?

  OdpowiedzUsuń
 11. Wytłumaczy ktoś w końcu jak to jest z tym wynagrodzeniem??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypełniam deklarację przeniesienia wynagrodzenia. Bank to wysyła do pracodawcy. Wpływa wynagrodzenie = dostajesz bonusy.

   Usuń
 12. Dostał ktoś może kaske za otwarcie i polecenie z marca? Kase za wynagrodzenie dostalem juz tydzien temu a reszty bonusu jeszcze nie.
  U was tez tak? Czy ktos juz otrzymal?

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy aby otrzymać voucher do H&M można wykonać wspomniane 10 płatności BLIKiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin tej promocji wymaga płatności kartą (nic nie wspomina o BLIKu).

   Usuń
 14. dostał ktoś już 50zł za wynagrodzenie w lipcu?
  W czerwcu wypłacili już 14-go a już 22 lipiec i jeszcze nie ma..?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

HIT powrócił! Odbierz 650 zł za VeloKonto

Powraca promocja VeloBanku z łatwymi bonusami do wzięcia. Za konto osobiste do wzięcia czekają bonusy o łącznej wartości 650 zł - obecnie ża...