Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto oszczędnościowe 4% w Citibanku z gwarancją utrzymania oprocentowania przez 4 miesiące

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

15.04.2019

Konto oszczędnościowe 4% w Citibanku z gwarancją utrzymania oprocentowania przez 4 miesiące

Citibank odpalił kolejną promocję. Tym razem w roli głównej występuje konto oszczędnościowe, na którym uzyskać można aż 4% w skali roku.

4% na koncie oszczędnościowym w CitibankuDzięki takiej propozycji Citibank wskakuje na pierwsze miejsce w rankingu banków, które oferują najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe. Stawka aż 4% dawno nie była tam widziana. Szkoda tylko, że tak dobre warunki obowiązują dla dość mocno ograniczonej sumy.

Dla kogo promocja? Udział wziąć mogą osoby, które po 1.01.2017 r. nie posiadały w Citibanku konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego (wykluczenie to dotyczy także współposiadaczy i pełnomocników).

Z promocji na szczęście nie wyklucza posiadanie innych produktów Citibanku. Jeśli więc posiadasz np. kartę kredytową z logo Citi, to możesz skorzystać z promocji konta oszczędnościowego.
💡 A przy okazji przypomnę, że darmową kartę kredytową Citi Siplicity możesz wyrobić w promocji z bonami Allegro o wartości 400 zł albo z wybraną samodzielnie nagrodą rzeczową lub voucherami na zakupy o wartości 350 zł.

Główne cechy promocji konta oszczędnościowego:
 • oprocentowanie: 4% w skali roku
 • okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 4 miesiące
Promocyjne oprocentowanie w wysokości 4% w skali roku na koncie oszczędnościowym w Citibanku będzie naliczane przez 4 kolejne miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu otwarcia konta oszczędnościowego, a wypłata odsetek (z tytułu promocyjnego oprocentowania) będzie realizowana do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków uzyskania stawki 4%.

Promocja wymaga otwarcia konta osobistego w Citibanku, ale tego typu konto na szczęście jest bez warunków darmowe (co jest zagwarantowane regulaminem promocji).

Zasady promocji konta oszczędnościowego w Citibanku. By wziąć udział w promocji i załapać się na stawkę 4% w skali roku:
 • do 27.06.2019 r. zawnioskuj o konto Citi Priority i zawrzyj umowę z bankiem o konto osobiste (Citi Priority), wyrażając przy tym zgody na przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej oraz na telefoniczne przekazywanie i prezentowanie informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, przez Citibank; 
 • najpóźniej do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta Citi Priority, otwórz konto oszczędnościowe w Citibanku;
 • przez 4 kolejne miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu, w którym zostanie otwarte Twe konto oszczędnościowe w Citibanku, otrzymuj wpływy na konto Citi Priority "z tytułu wynagrodzenia za umowę o pracę, emerytury lub renty przekazywany przez pracodawcę/organ emerytalno-rentowy" w wysokości co najmniej 2 000 zł (wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta bez konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek okres).

Każdy z tych wpływów musi też spełniać poniższe wytyczne:
"a) nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank [Citibank - przyp. Mr. Złotówa] dla klientów indywidualnych, 
b) nie może pochodzić z konta Uczestnika prowadzonego w innym banku, 
c) nie może pochodzić z wpłaty własnej w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku"

Do dnia wypłaty ostatnich promocyjnych odsetek, nie zamykaj konta oszczędnościowego, ani konta Citi Priority.

Ile kosztuje konto Citi Priority?


Uczestnicy powyższej promocji jednocześnie załapują się na promocyjne warunki prowadzenia konta osobistego, do których należy: 0 zł za prowadzenie konta Citi Priority oraz 3 przelewy natychmiastowe Express Elixir za 0 zł w każdym miesiącu. Te warunki są gwarantowane aż do 30.06.2021 r. (w tabeli opłat o prowizji znajdziesz inne stawki, ale tam obowiązują warunki standardowe - dla uczestników promocji górę bierze regulamin akcji).

Jeśli zaś chodzi o pozostałe warunki wynikające z tabeli opłat i prowizji, to bank nie pobiera opłat za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej, za kartę wydawaną do konta (regulamin promocji jednak nawet nie wymaga jej wyrabiania!), ani za wypłatę gotówki z dowolnych bankomatów w Polsce (bez względu na to do jakiego banku lub instytucji należy takie urządzenie).

Jeśli zaś chodzi o konto oszczędnościowe w Citibanku, to dla osób posiadających konto osobiste (jak opisane wyżej konto Citi Priority) jest to rachunek otwierany i prowadzony za 0 zł. W miesiącu kalendarzowym z konta oszczędnościowego możesz wykonać jeden przelew za 0 zł. Drugi i każdy kolejny przelew w danym miesiącu kalendarzowym będzie kosztować 10 zł. Środki zdeponowane na tego typu rachunku podlegają ochronie przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.


Za podrzucenie informacji o promocji Citibanku dziękuję Czytelniczkom: Małgorzacie i Marcie.

Przydatne dokumenty:

23 komentarze:

 1. Można połączyć te 4% do 10 tys. z 3% do 70 tys.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytałem i niestety nie ;(

   Usuń
  2. Przez te pytania na infolinii inni później mają pod górkę!

   Usuń
 2. Dajmy na to że założę konto i chcę tez wyrobić kartę kredytową w promocji z telefonem. Czy jakaś kolejność wniosków ma tu znaczenia?

  OdpowiedzUsuń
 3. Odsetki od kwoty 10K na tym KO to circa 27 zeta na m-c.

  W marcu wypłacili właśnie ostatnie zwroty w 'słynnej' promocji ROR Priority "Do 150 zł zwrotu za zakupy z nowym kontem internetowym" - ciekawe ilu ludzi to u nich zatrzyma?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikogo nie zatrzymają, bo wykluczeni z promocji są Ci którzy konto już mają. 4% otrzymają tylko osoby które założą konto priority w City Banku i jeszcze spełnią określone warunki z wpłatami itd.

   Usuń
  2. Udział w tej promocji mogą wziąć osoby, które nie posiadały u nich ROR ani KO po 1.01.2017 r.

   To samo tyczy się promocji z KO @ 3% na 6 m-cy do 70K maks.

   Usuń
  3. Ale promocji 4% do 10 tys. nie da się połączyć z 3% do 70 tys. Regulaminy są różne i wskazują różne strony promocji gdzie należy złożyć wniosek.

   Usuń
  4. Czyli należy złożycć dwa wnioski, tak?

   Usuń
  5. Jeden. Bo drugi już nic nie da. Któreś z kont założysz jako pierwsze a to automatycznie eliminuje z kolejnych promocji. Bo już będziesz posiadaczem konta.

   Usuń
 4. Z jednej strony ten jednorazowy wpływ 2K ma pochodzić "z tytułu wynagrodzenia za umowę o pracę, emerytury lub renty przekazywany przez pracodawcę/organ emerytalno-rentowy" jednak z drugiej strony nie wykluczają wpływu od kogoś innego niż uczestnika czyli znowu wańka-wstańka w temacie interpretacji źródła wpływu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, to jak to w końcu jest?

   Usuń
  2. Jest tak jak we wpisie Anonimowego (15 kwietnia 2019, 15:41) czyli wciąż nic nie wiadomo :)

   Usuń
 5. Czy odsetki są wypłacane na koniec każdego miesiąca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocyjne do końca miesiąca następnego.

   Usuń
  2. Na dodatek zapewne dopiero po reklamacji :)

   Usuń
 6. Jeśli nie da się tego połączyć z inną promocją to kiepściutko, dla około 16zł na rękę po 4 miesiącach, nie warto zakładać konta.
  Piszę 16zł ponieważ wziąłem pod uwagę np. konto w getinie na 3,4%, różnica nie taka wielka zwłaszcza że w city tylko do 10000zł i na dodatek jeszcze podatek zabiorą.
  Wolę 150zł w tej innej promocji zwłaszcza że warunki do spełnienia chyba takie same.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ani Getin Bank, ani CitiBank.
  Obie oferty są kiepskie dla mnie.
  Czekam aż dadzą 6% i wtedy pomyśle o koncie oszczędnościowym.
  Oczywiście z limitem 100 tyś zł, narazie nikt mi to nie jest w stanie zaoferować więc podziękuje i nie dam bankom zarobić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak pieniądze trzymasz w skarpecie to nie dajesz nikomu zarobić ale za to sam tracisz.

   Usuń
  2. Nie ma żadnych strat tylko brak zysków - spora różnica!

   Usuń
  3. Brak (nawet potencjalnych PEWNYCH zysków) - to też strata.

   Usuń
  4. Jakiś czas temu (na koncie firmowym) mieliśmy nadwyżkę środków. Wrzucono je na denną lokatę (0,5% - w skali roku oczywiście) i poniekąd zapomniano o nich. Ze zdziwieniem teraz patrzę, jak od tego momentu urosło kilkaset złotych (fakt, że trochę czasu minęło i kwota bazowa była dość znaczna).
   Traktujemy to jako rezerwę na "czarną godzinę".
   Polak to ma taką mentalność, jak ten przysłowiowy "pies ogrodnika". Sam nie zarobię, lecz innym też nie dam. A tak naprawdę, to traci sam przez tę swoją "zaściankowość".
   Od razu utnę ripostę, że banki to "be" i "ble", ale guzik mnie to obchodzi. Patrzę na własny interes. Jeśli zysk ma wynieść choćby 1 PLN (vs. zero), a pewność inwestycji jest gwarantowana (choćby przez BFG), to wchodzę w to. Proste.
   Szerszych horyzontów myślowych życzę! :)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...