Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bank Pocztowy: "Karta Pełna Korzyści" czyli nowy moneyback za płatności kartą m.in. na poczcie lub w aptekach

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.04.2019

Bank Pocztowy: "Karta Pełna Korzyści" czyli nowy moneyback za płatności kartą m.in. na poczcie lub w aptekach

Wystartowała nowa promocja konta osobistego w Banku Pocztowym.

Karta pełna korzyści - moneyback w Banku PocztowymChoć określenie "nowa" jest użyte nieco na wyrost, bo w praktyce to miks dwóch dotąd obowiązujących promocji. Ciągle można uzyskiwać 5% zwrotu za płatności na poczcie albo w punktach handlowo-usługowych związanych z kulturą, sportem i rekreacją lub zdrowiem.

[Promocja zakończona. W dniu 5.09.2019 r. Bank Pocztowy wygasił niniejszy program. Sprawdź aktualne promocje kont osobistych.

Mogłoby się więc wydawać, że zasady się nie zmieniły... ale wszystko tkwi w szczegółach. Dotąd bowiem klient mógł uzyskiwać zwroty za płatności na poczcie oraz w jednej z trzech kategorii miejsc, a teraz wybór został sprowadzony do jednej z 4 opcji. Poza tym wcześniej można było uzyskiwać moneyback do 50 zł miesięcznie, a teraz to maksimum wynosi 20 zł.

Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba, która posiada lub otworzy Bliskie Konto Pocztowe, Pocztowe Konto Bez Ograniczeń lub Pocztowe Konto Aktywny Nestor wraz z wydaną do niego kartą płatniczą Mastercard (z logo Poczty Polskiej).

Poza tym uczestnik promocji musi wyrazić zgody na otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną (w tym mailową oraz SMSem) oraz na wykorzystywanie przez bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, w tym telefonów i automatycznych systemów wywołujących, w celu marketingu bezpośredniego. Nie można przy tym zgłaszać sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingu usług i produktów Banku Pocztowego. Trzeba też bankowi wskazać swój adres mailowy i numer telefonu (aktualizując go, jeśli uległ zmianie). 

Jak przystąpić do promocji "Karta Pełna Korzyści"? W celu skorzystania z moneybacku niezbędne jest oświadczenie o przystąpieniu do programu:
"a) dla klientów Banku zakładających Konto: za pośrednictwem infolinii Banku, pod numerem telefonu 801 100 500 lub 52 34 99 499, w dowolnej placówce Banku lub Placówce Poczty Polskiej prowadzącej obsługę Klientów Banku, 
b) dla klientów Banku posiadających Konto, w terminie innym niż założenie Konta: za pośrednictwem infolinii Banku, pod numerem telefonu 801 100 500 lub 52 34 99 499,w dowolnej placówce Banku".

Uczestnictwo w programie "Karta Pełna Korzyści" rozpoczyna się od 1. dnia kalendarzowego miesiąca następującego po miesiącu przystąpienia do programu.

W momencie przystąpienia do programu wskazać należy jedną z kategorii w ramach której bank będzie premiował płatności wykonywane przez Ciebie kartą wydaną do konta. W danym momencie korzystać możesz z jednej kategorii, a zgłoszenie zmiany skutkować będzie dopiero od nowego miesiąca kalendarzowego. Moneyback w wysokości 5% naliczany będzie wyłącznie za transakcje w punktach handlowo-usługowych zaliczanych do danej z kategorii (podane niżej 4-cyfrowe kody to kody MCC przypisywane terminalom płatniczym, które wskazują na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy:
"1) ZDROWIE (apteki, apteki i drogerie): 5122, 5912, 
2) KULTURA (kina, teatry, muzea, opery, filharmonie): 7832,7922,7929, 
3) SPORT i REKREACJA
- sklepy sportowe - stroje, sprzęt i akcesoria sportowe, sklepy rowerowe - sprzedaż i serwis - 5655, 5940, 5941, 5998, 
- pływalnie i baseny, parki wodne, Parki rozrywki, cyrki, akwaria i delfinaria, atrakcje turystyczne - 7991,7996, 7998, 7999, 
- obiekty sportowe, kluby sportowe, fitness, obozy sportowe i rekreacyjne, campingi, stoki narciarskie, studia i szkoły tańca, - 7032, 7911, 7941,7997. 
4) POCZTOWE KORZYŚCI: transakcje bezgotówkowe związane z realizacją płatności za towary i usługi, dokonane w placówkach Poczty Polskiej S.A. w terminalach POS przy użyciu Karty - 4829"

By uzyskiwać zwrot, w miesiącu za który ma być naliczony zwrot:
 • zapewnij bezgotówkowe zasilenie konta na łączną kwotę min. 1 000 zł (może to być np. przelew z Twego konta w innym banku; wykluczone są jedynie przelewy z rachunków dla klientów indywidualnych w Banku Pocztowym, w tym z EnveloBanku) oraz
 • wykonaj płatności kartą na sumę min. 300 zł (w dowolnych punktach handlowo-usługowych - mogą, ale nie muszą to być płatności wyłącznie w miejscach z wybranej przez Ciebie kategorii)

a także w momencie wypłaty zwrotu posiadaj aktywne konto wraz z wydaną do niego kartą płatniczą.

Wypłata zwrotu (maksymalnie do 20 zł miesięcznie) ma być realizowana do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków zwrotu. Program "Karta Pełna Korzyści" działa od 1.04.2019 r. do odwołania.

Bliskie Konto Pocztowe - prześwietlenie oferty


Jeśli dopiero myślisz o tym, by stać się klientem Banku Pocztowego, możesz przyjrzeć się ofercie Bliskiego Konta Pocztowego, którego główne cechy to: 
 • 0/5 zł - opłata miesięczna za konto nie jest pobierana w przypadku wykonania płatności kartą na sumę min. 300 zł miesięcznie;
 • 0 zł za przelewy krajowe PLN zlecane w bankowości internetowej 
 • 0 zł za wydanie i posiadanie karty płatniczej 
 • 2 zł za każdą wypłatę gotówki z bankomatów.

Alternatywne oferty moneybacku


Wybór zwrotów za płatności kartami swego czasu był o wiele większy niż teraz. Z tych, które są dostępne bez znacznych ograniczeń co do miejsc, w których można płacić i liczyć na moneyback, warto sprawdzić:

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu.
Przydatne dokumenty:

29 komentarzy:

 1. Czyli wychodzi na to że jeden miesiąc w plecy jeśli dobrze rozumiem?? Bo za marzec będzie zwrot ze starej promocji. A teraz jak się zgłoszę to będę miał zwroty dopiero od maja, a za kwieceń nic nie będzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wychodzi na to że przez miesiąc postanowili zaoszczędzić.

   Usuń
  2. Nawet nie oszczędzić a i zarobić bo to miesiąc w którym i tak będzie trzeba wydać 300 zł. Jak ktoś nie wyda to go skubną opłatą za konto.

   Usuń
 2. Rozumiem ze apteki internetowe odpadaja? Bo w jednej gdzie kupuje ma kod mcc 5977

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To MCC drogerii (Hebe, Rossmann)

   Usuń
  2. Zgadza się że 5977 ma też rossman, ale internetowa apteka też ma taki. Sprawdziłem w historii T-mobile. Tak czy siak, słaba oferta.

   Usuń
  3. Jaki bank, taka oferta :)

   Usuń
  4. Ja za to kartą Pocztowego nigdy nie mogłem płacić w internecie. Zawsze mi odrzucało. Odpuściłem bo na infolinię nie dało się dodzwonić i kupowałem tylko stacjonarnie.

   Usuń
 3. 20 - 3,5 = 16,5 zł miesięcznie na czysto. Trochę mało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 198 zł w ciągu roku. Jak ktoś co miesiąc bywa na poczcie to szkoda pogardzić ;)

   Usuń
  2. Lepiej jednak jak było 12 x 26,50.

   Usuń
 4. A jeszcze jakiś czas temu było 10% zwrotu na poczcie i 5% w 1 z tych 3 kategorii i max po 30 i 20 zł (do 50 zł/mies.).

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie odradzam współpracę z tym pseudo bankiem. Porażka zarówno jeśli chodzi o obsługę Klienta przez Infolinię jak i uczciwość. ODRADZAM. Swego czasu podpisałam z nimi umowę i od kilku miesięcy nie mogę jej rozwiązać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ktoś już składał taką deklarację przystąpienia do nowego programu? Jak na infolinii to trzeba dużo się naprodukować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krótka weryfikacja, wybór kategorii i 2 oświadczenia. Zwroty będą dopiero za transakcje wykonywane od 1 maja.

   Usuń
 7. Czy jesli mam konto w Envelo Bank to czy mogę skorzystać z tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz zamknąć konto obecne i dopiero wtedy otworzyć w Pocztowym. Inaczej nie przejdzie.

   Usuń
 8. W poniedziałek wpłynęło 30 zł po raz ostatni. Dziś byłem zamknąć konto.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy za kwiecień będzie wypłacona premia, czy dopiero w czerwcu za maj ?

  OdpowiedzUsuń
 10. SMsa właśnie dostałem: 06.08.19 Bank Pocztowy odwoluje Program Karta Pelna Korzysci. Data zakonczenia i prawo do premii do 05.09.19.Wkrotce nowy program, info: www.pocztowy.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie znów obetną. I wtedy to ja chyba wysiadam.

   Usuń
 11. Wygaszają program.

  OdpowiedzUsuń
 12. Długo się nie cieszyłem :( W lipcu zakładałem konto.

  OdpowiedzUsuń
 13. No i jakoś nic nowego nie ma? No to konto za chwilę pójdzie do piachu. Tylko czekam na zwrot za wrzesień.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest 1600 punktów za zarejestrowanie karty w Priceless Specials. I po 3 punkty za każde 5 złotych zapłacone kartą na Poczcie.

   Usuń
 14. Tymczasem dziś wpłynęło 20 zł. Przedostatnie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Poza Priceless Specials bedzie jeszcze jakaś promocja? Czy można likwidować...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby było wiadomo, to byłoby to zbyt proste ;) Dotąd bank ten (poza promocją ze zwrotami za płatności) nie był zbyt aktywny w serwowaniu okazji do bankobrania.

   Usuń
 16. Dostałem maila o nowym programie lojalnościowym dla posiadaczy kart. Wielka nadzieja. Oczekiwanie. Przy otwieraniu maila apka poczty mi się zawiesiła. I w końcu otwieram. Co się okazuje? Chodzi o program MasterCard Priceless Specials. No to konto do zamknięcia.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...