Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zmiana opłat i prowizji w Santander Banku (m.in. wchodzi opłata za Konto Godne Polecenia!)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

25.04.2019

Zmiana opłat i prowizji w Santander Banku (m.in. wchodzi opłata za Konto Godne Polecenia!)

W Santander Banku pojawiła się nowa taryfa opłat. Największe zmiany odczuć mogą osoby posiadające Konto Godne Polecenia.

Santander Bank Polska zmienia tabelę opłat i prowizjiSantander Bank podtrzymuje tradycję znaną z czasów BZ WBK i co roku ogłasza zmianę cennika. Tym razem nowa taryfa opłat Santander Banku zainteresuje przede wszystkim posiadaczy Konta Godnego Polecenia oraz użytkowników kart wydanych do rachunków walutowych.

Zapowiedziana zmiana taryfy opłat i prowizji dla obecnych klientów Santander Banku wejdzie w życie od 1.07.2019 r.

Nowa opłata za Konto Godne Polecenia


Swego czasu Konto Godne Polecenia było bardzo popularnym rachunkiem, a do zainteresowania nim przyczyniały się liczne promocje bankowe, jakie wtedy serwował bank (jeszcze działający pod nazwą BZ WBK). Do wzięcia były premie na start, a także oprocentowanie na poziomie aż 4% w skali roku dla części środków zgromadzonych na koncie osobistym! Z czasem jednak Konto Godne Polecenia zostało wycofane z oferty dla nowych klientów, a sztandarowym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym stało się do dziś oferowane Konto Jakie Chcę.

Konto Godne Polecenia pozostawało bez warunków darmowe, ale od 1.07.2019 r. w ramach zmiany opłat i prowizji to się zmieni. Santander Bank zapowiedział wprowadzenie opłaty miesięcznej w wysokości 5 zł. Na szczęście jednak tego kosztu da się uniknąć - wystarczy co miesiąc zapewnić wpływ na konto w wysokości min. 1 000 zł. No, ale to już jednak co miesiąc dodatkowy obowiązek dla klienta.

Na osłodę posiadacze Konta Godnego Polecenia od początku drugiego półrocza zostaną zwolnieni z opłat za wpłaty i wypłaty na konto realizowane w placówkach banku (obecnie za każdą tego typu operację bank kasuje aż 10 zł). To już kolejne wycofanie się banku z bardzo złych zmian z 2016 roku (gdy wprowadzono wiele opłat i prowizji - w tym za zlecenia stałe, Przelew24, a nawet za SMSy z kodami do autoryzacji dyspozycji składanych w bankowości internetowej). Z czasem z większości tych zmian bank się wycofał. Teraz w związku z tym, że wchodzi nowa taryfa opłat i prowizji Santander Bank zaserwował kolejną poprawkę.

Drobna zmiana dla posiadaczy Konta VIP w Santander Banku


Choć w tym przypadku raczej można mówić tylko o korekcie. Zamiast Konta VIP oraz karty Visa VIP bank będzie prowadził Konto Select i wydawał kartę Visa Select. Warunki ich prowadzenia i zwolnienia z opłat w ramach nowej taryfy opłat Santander Banku nie ulegają zmianie.

Nowy sposób pobierania opłaty za kartę do konta walutowego


Dotychczas Santander Bank za karty wydane do konta walutowego pobierał opłatę roczną w wysokości 10 jednostek waluty, dla której prowadzi konto. I tak ma być do końca sierpnia br., co bank jednak precyzuje:
"W związku ze zmianą częstotliwości pobierania opłat z rocznej na miesięczną, niniejsza opłata jest pobierana do 31.08.2019 r. Opłata roczna pobrana za karty od 01.09.2018 r. zostanie proporcjonalnie zwrócona na rachunek płatniczy, do którego wydana jest karta, do 30.09.2019 r. Od 01.09.2019 r. będzie pobierana opłata w trybie miesięcznym."

Od 1.09.2019 r. w związku ze zmianą taryfy opłat i prowizji Santander Bank zacznie pobierać opłatę miesięczną w wysokości 0,80 jednostki waluty konta, do którego wydana jest karta.

Wykaz wszystkich zmian opłat jakie zapowiada Santander Bank od 1.07.2019 r. znajdziesz w dokumentach podlinkowanych na końcu niniejszego wpisu.

Zmiana regulacji w Santander Banku. Co robić?


Jeśli zmiany zapowiedziane przez Santander Bank w związku z wprowadzeniem nowej taryfy opłat i prowizji nie przeszkadzają Ci i nie podejmiesz jakichkolwiek działań, to nowe regulacje zaczną obowiązywać Cię od 1.07.2019 r. Jeżeli jednak nie zgadzasz się z przedstawionymi przez bank zmianami, to do 30.06.2019 r. możesz podjąć jedno z poniższych działań:
- złożyć wobec nich sprzeciw – w takim przypadku, jeśli nie dokonają Państwo wypowiedzenia danej umowy, wygaśnie ona z upływem dnia 30 czerwca 2019 r., bez ponoszenia z tego tytułu żadnych opłat, lub
- wypowiedzieć daną umowę bez ponoszenia opłat ze skutkiem od dnia poinformowania o zmianie, nie później jednak niż od dnia, w którym te zmiany zostałyby zastosowane"

Jeśli zapowiedziane przez Santander Bank zmiany są dla Ciebie bodźcem do zmiany banku, pod uwagę możesz wziąć poniższe konta przy okazji czego zarobisz:
 • 200 zł za konto w Banku Millennium - to bank, który charakteryzuje się największą stabilnością swej oferty. Konto 360° wprowadził w maju 2014 r. i od tego czasu nie zmienia warunków. Sukcesywnie przy tym serwuje promocje z bardzo prostymi warunkami do spełnienia.
 • 100 zł za konto w Nest Banku - to obecnie jedyna taka oferta wśród banków w Polsce, gdzie konto, wydawana do niego karta płatnicza, przelewy zlecane w bankowości internetowej i mobilnej oraz wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju są bez warunków darmowe;
 • 150 zł za konto w mBanku - promocja towarzyszy wprowadzeniu nowego konta do oferty banku. To eKonto osobiste, które bank prowadzi za 0 zł bez warunków, a żeby nic nie płacić za wydawaną do niego kartę płatniczą, to co miesiąc wystarczy wykonać jedną płatność na dowolną kwotę.

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami w bankobraniu i bankowości (tak by nic Ci nie umknęło, ale i nic Cię nie zaskoczyło), zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga

Przydatne dokumenty:

45 komentarzy:

 1. No to czas już zamknąć Konto (NIE)godne Polecenia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zmiany, zmianami, jednak nigdy nie zapomnę gdy w maju 2016 r. usunęli obowiązek potwierdzenia kodem SMS przy przelewach przez serwis płatności internetowych Przelew24 - to była istna porażka!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli chciałbym być złośliwy to mam sposób na uprzykrzenie życia bankowcom z Santander. Mam 5 kont KGP (pozostałość po promocjach), a ponieważ zwalnia z opłaty wpływ 1000zł a wpłaty i wypłaty będą bezpłatne, to mogę zrobić taki numer, iść do oddziału wpłacić na 1 konto 1000zł, za i od razu poprosić o wypłatę, następnie odbierając ten 1000zł wpłacam na 2 konto i proszę o wypłatę i tak powtarzam 5 razy :) Mina kasjerki będzie nagrodą za fatygę do oddziału.

  Ale ponieważ nie jestem złośliwy, to po prostu zamykam konta w wycofuję wszelkie zgody marketingowe. Poczekam aż zapłacą za otworzenie u nich konta i wtedy może wrócę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a czemu zrób tak raz i po ostatniej 5 wypłacie powiedz a teraz poproszę o zamknięcie wszystkich kont ponieważ i tu powiedz co powiedz jestem niezadowolony z banku dlatego iż...

   Usuń
  2. Tylko ... dlaczego się "wyżywać" na kasjerkach? Jaki w tym sens? Myślicie, że trafi to do kogoś, kto takową promocję "wymyślił"? Wątpię ...
   Nie pasują warunki - wypowiedz i po krzyku. Nic na siłę :)
   Zapewniam, że skutki będą identyczne, jak tracenie czasu (kolejki w oddziałach) i fermentu przy kasie.
   Lepiej wrzuć tego tysiaka choćby na Beztroską w Idei - większy będzie pożytek. ;)

   Usuń
  3. Zawsze można też KGP przekształcić na KJC przez bankowość, bez karty wszystkie (jeszcze) za free...

   Usuń
  4. Czy przy Koncie Jakie Chce są jakieś patenty podobne do wycofywanej karty bankomatowej (wpłaty i wypłaty za free bez spełniania dodatkowych warunków) ?

   Usuń
 4. Dobrze, że jeszcze nic nie zmieniają przy KJC. Ale to pewnie za rok.

  OdpowiedzUsuń
 5. jak dobrze, że nie mam tam już konta

  OdpowiedzUsuń
 6. Największa kompromitacja to ostatnio ING. Zmienił oprocentowanie na KO o 0,2 p.p. do żenującego poziomu 0,5%. I się tłumaczył wykresami wskazując na powód.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. widziałem czytałem i jeszcze zmiany cen itp itd

   Usuń
  2. Kompromitacja? To jakiś żart. Kto by płakał za kontem oszczędnościowym 0,7pc;D uciekaj stamtąd;) albo co Ty w ogóle tam robiłeś?;D

   Usuń
 7. Przez zapewnienie wpływu w wysokości 1000 zł mam rozumieć pojawienie się w historii takiej wpłaty i może to być z innego mojego konta???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego w powyższym opisie Złotówa nie precyzuje, ale wszyscy klienci dostaną z banku cynk w tej kwestii.

   Usuń
  2. Oczywiście że wpływ może zaraz odpłynąć. Bo wpływ to nie saldo.

   Usuń
  3. Ja mam VIP (od lipca Select) wynegocjowałem wpływ 5000 zł anie 10000 zł i może to być wpływ nawet z rachunków własnych w SANPL więc w przypadku KGP też chyba może być przelew własny

   Usuń
 8. A jaki problem zmienić Konto Godne Polecenia na Konto Jakie Chcę? Wtedy będzie bez opłat. A co do zapewnienia wpływów, to w większości innych banków też tak jest, wpływ-uniknięcie opłaty za konto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej zmienić bank xD

   Usuń
  2. Rzeczywiście, lepiej zmienić bank.
   A co do większości banków.... W nich zaraz po wypłacie premii za założenie, takie konta zamykam. :)

   Usuń
 9. Miałem kiedyś aż 6 KGP i 2 zamknąłem zaraz po zakończeniu promocji w lipcu 2017, a 2 już dwukrotnie 'przeniosłem' do CA, za co sporo przytuliłem.

  OdpowiedzUsuń
 10. Akurat tydzień temu zamknąłem KGP. Czas na pożegnanie z bankiem bedzie jak rusza konto NET (pozostałość po niemieckich znajomych z DBP).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No Konta NET a zwłaszcza NET Premium szkoda by było najbardziej, ja zmieniłem sobie NET Premium na Select obecnie jeszcze VIP, nie chciałem czekać na wątpliwe niespodzianki

   Usuń
 11. To jest sposób na utylizacje kont których bank nie chce...Bank moze miec duzo kont ktore wogole nie sa uzywane nikt na nie nie wchodzi bo są darmowe..moze czesc osob wyjechala za granice..do takich osob informacja moze nie dotrzec..a stad juz tylko moment na to by zdobyc kopalnie zlota (oczywiscie bank).zalozmy ze takich kont nieuzywanych jest 10 tysiecy..kazde po 5 zł= 50tysiecy dla banku za free..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam że takich co nie obczają na czas zmiany będzie więcej niż 10 tysięcy. A przecież są i tacy co zakładali po 6 KGP. Wtedy będzie 6 x 5 zł pobrane. Zatem liczba kont z których bank pobierze opłatę może iść nawet w setki tysięcy sztuk.

   Usuń
  2. Dokładnie tak było kilka lat temu w przypadku ROR mojego brata w Millennium. Co prawda po powrocie do Polski oddali mu kasę, ale to było tak oporne jak wyrywanie zębów!

   Usuń
 12. Dlatego Koto Wyższej Jakości w Aliorze to błogosławieństwo. Spokój na 5 lat. Kto się załapał, ten ma. W innych bankach nałapią klientów i za kilka miesięcy cyk, zmiana regulaminu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To konto dla tych ludzi, których stać na jednorazowy wpływ 2,5K - niby nic, a jednak :)

   Usuń
  2. Wystarczy wydać 700 zł miesięcznie kartą. Każdy dorosły człowiek wydaje tyle na rachunki i jedzenie na cały miesiąc.

   Usuń
  3. 700 zł wydawać żeby mieć konto za darmo? A nic w zamian?! Tyle byś wydał w TMUB i co miesiąc dostawałbyś 25 zł.

   Usuń
  4. Konto Wyższej Jakości? Udało mi się założyć w ostatniej chwili 31.08. 2017 r a 4.09 już było wycofane, fajowe jest Sorbnety nawet za free i gwarantowane na 5 lat! A co to za problem 2,5K wpływu z własnego konta z innego banku, a nawet jeśli płacić by tę opłatę 12 zł - tyle za tak mało! chyba już taka okazja się nigdy nie powtórzy.

   Usuń
  5. "Każdy dorosły człowiek" może wydać 700 zł miesięcznie płacąc kartą. Śmiem jednak z całym przekonaniem twierdzić, że takie wydawanie bez zwrotów to o ile nie szaleństwo, to z pewnością głupota.
   Mogę wydać i więcej - np. tak jak w przypadku karty Citi Simplicity gdzie było to min. 1200 zł - ale muszę mieć z tego przynajmniej jakiś zwrot (w tym konkretnym przypadku było to akurat doładowanie 400 zł na kartę lojalnościową "Moja Biedronka"). Nie zawsze mi się udaje aby wszystko to co wydaję, wydać z zyskiem. Nie jestem jednak z tego zadowolony a tym bardziej nie będę głosił herezji, że jest to ok.
   Jak już tak bardzo ktoś chce mieć konto dla samego konta, to kont bankowych za które nie trzeba nic płacić póki co jest trochę. Jeszcze więcej jest takich, gdzie wystarczy zrobić np. tylko jedną lub 5 dowolnych płatności plus jakiś wpływ - np. 500 zł a najczęściej 1000 zł - na to konto. Nie widzę więc najmniejszego sensu by trzymać się jakiegoś "ekskluzywnego" konta które kosztuje mnie oprócz braku zysków (tak, to jest już zbyt duży koszt!) jeszcze konieczność wydawania co miesiąc 700 zł (i to nie jest ostatnie słowo!).
   @Unknown tylko po co ja Tobie to wszystko piszę, przecież Ty powinieneś to wszystko wiedzieć.

   Sam trzymam takie jedno konto przez lata, gdzie wymóg bezpłatności to płatność kartą na 200 zł co miesiąc. Zlikwidowałem więc kartę - bo można tak to zrobić - i teraz kosztuje mnie ono 0 zł. A trzymam je tylko dlatego, ponieważ dokonuję na nim nieprzynoszących zysku płatności (opłaty, jakieś przelewy itp.) a opłaty za które są zwroty, robię w innym banku. Dobrze jest mieć takie konto, które nic nie kosztując przez lata służy do takich celów i wszystko ma się w jednym miejscu. Gdybym jednak teraz musiał za to konto płacić w postaci haraczu "wydaj 200 zł kartą bo!", to byłbym tym samym zmuszonym przez taki bank do jego przeniesienia razem z całą istniejącą historią (jak to dobrze że niczego nie trzeba tracić) do innego banku, który tak jak ostatnio Credit Agricole dałby mi możliwość jeszcze zarobienia (300 zł + 50 zł z polecenia + po 50 zł za kilka jak do tej pory poleceń + bezpłatne ubezpieczenia z których już skorzystałem + to co może zaoferować dodatkowo od siebie przy otwarciu konta doradca i dodatkowo kierownik oddziału).

   Zachęcam do weryfikacji Twoich "przywiązań".
   Pozdrawiam

   Alek & Spółka

   Usuń
  6. trzeba myśleć cztero wymiarowo a nie tylko płace 200 zł to likwiduje karte, no jak już mam warunki pospełniane na wszystkich kontach to nie chodze głodny bo przecież kupię w nowym okresie rozliczeniowym

   Usuń
  7. Ja nie wyobrażam sobie sytuacji w której miałbym wydawać kartą 700 zł i nic z tego nie mieć. Takie konto jest bez sensu. Przecież można mieć darmowe w Nest Banku bez jakichkolwiek wymaganych aktywności.

   Usuń
 13. A czy można wykorzystać te zmiany i zamknac "Konto Jakie Chce" w trybie "natychmiasowym" mimo że nie dotczą one tego konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak pójdziesz do dobrego oddziału BZWBK tzn. oczywiście SANPL to nawet bez zmian w TOiP zamkną natychmiastowo. Tylko jak znaleźć dobry oddział... Mój akurat taki jest, wszystko od ręki

   Usuń
 14. Chyba niedokładnie tak było jak piszesz. :-) KGP można było zamienić ma konto 123 aktywne do dziś ale od dawna bez możliwości jego otwiercia, zresztą okres tej możliwości czy zamiany był stosunkowo krótki, ledwie kilka miesięcy. Wielu klientów Santandera ma je po dziś dzień i sobie chwali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zamieniłem swoje 4 szt. KGP na 4 szt. 1|2|3 z chwilą gdy te drugie stały się atrakcyjne jako ROR z oproc. 3,0% i nieograniczoną ilością wypłat/przelewów w ciągu miesiąca. Wymagane na kontach 1|2|3 wpływy zapewniam przelewając 2000 zł na zewnątrz i za chwilę z powrotem.

   Usuń
  2. Otóż to. Zamieniłem 3 konta GP na 123, dorobiłem kolejne trzy w siedzibie Banku (zresztą Santander tnie koszty i nie tylko czyści obsługę kont ale i zamyka oddziały, m.in. w Chorzowie), kolejne trzy zamieniłem u żony i zamiana KGP na Jakie Chcę mnie ani ziębi ani grzeje. :-))) Na razie jest idealnie dopóki nie wezmą się za 123.

   Usuń
 15. Trochę nie w temacie. Zapytam, czy bierze może ktoś udział w promocji " 200 zł za wpływ wynagrodzenia w Santander Bank Polska " która ruszyła w lutym. Jestem ciekawy, bo ja założyłem konto i do dzisiaj nie otrzymałem pierwszej nagrody w wysokości 50 zł. Mają niby czas do 30.04...

  diego

  OdpowiedzUsuń
 16. Jak płacę kartą podpiętą do zegarka to mam na potwierdzeniu inny nr niż na karcie, czy to normalne? Co w przypadku zwrotu na kartę?

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy przy Koncie Jakie Chce są jakieś patenty podobne do wycofywanej karty bankomatowej (wpłaty i wypłaty za free bez spełniania dodatkowych warunków) ?

  OdpowiedzUsuń
 18. Coś na zatrzymanie oferują jak się złoży wypowiedzenie?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...