Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nawet 300 zł do wzięcia za mKonto Intensive w mBanku + 2,7% dla oszczędności (nawet do 500 tys. zł!)

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

25.10.2019

Nawet 300 zł do wzięcia za mKonto Intensive w mBanku + 2,7% dla oszczędności (nawet do 500 tys. zł!)

W mBanku wystartowała promocja konta osobistego i oszczędnościowego dla osób z zasobniejszym portfelem.

Rachunek oszczędnościowy 2,7% + bonusy do 300 zł za mKonto Intensive
Do wzięcia czekają bonusy do 300 zł za płatności. A dla oszczędzających jest jeszcze promocja oprocentowania na koncie oszczędnościowym ze stawką 2,7% w skali roku gwarantowaną na 4 miesiące.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w mBanku.]

To dwie propozycje, które można potraktować odrębnie, ale można też połączyć (a więc zyskać i bonusy pieniężne, i odsetki wynikające z promocji oprocentowania). Co prawda, by zdobyć nawet 300 zł z kontem osobistym, to trzeba za pomocą karty wydanej do konta wykonać płatności na sporą sumę. Ale jak ktoś woli, to może skupić się na samym promocyjnym oprocentowaniu na koncie oszczędnościowym. Choć warto skorzystać z obydwu, bo w tym banku zarówno premia w tej wysokości (nawet 300 zł), jak i oprocentowanie na takim poziomie (2,7% w skali roku) już od jakiegoś czasu nie były widziane.

Na wstępie dodam też, że samo mKonto Intensive jest kontem z kategorii prestiżowych, więc dedykowanym dla osób zamożnych. Tym samym warunki uniknięcia opłaty za konto są dość wyśrubowane (aczkolwiek i tak warte uwagi oraz prostsze do spełniania, gdy ktoś planuje wpłacić na konto większe środki - o szczegółach piszę nieco niżej).

Dla kogo promocja? Udział w promocji z bonusami do 300 zł wziąć może osoba, która nie jest i co najmniej od 1.01.2017 r. nie była posiadaczem (lub współposiadaczem):
"a. rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i/lub 
b. rachunku oszczędnościowego 
o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017 [to cyfry z pozycji od trzeciej do dziesiątej w 26-cyfrowym numerze rachunku - przyp. Mr. Złotówa]"

Zatem posiadanie innych produktów mBanku (np. karty kredytowej, pożyczki czy konta firmowego) na szczęście nie wyklucza z udziału w promocji.

Nagroda. Uczestnik promocji zgarnąć może 6 bonusów pieniężnych po 50 zł każdy (co łącznie dać może 300 zł), które mBank wypłacać będzie na konto założone w promocji - środki te będzie więc można wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "mKonto Intensive z premią":
 • najpóźniej do 3.02.2020 r. złóż wniosek o mKonto Intensive wraz z wydawaną do niego kartą Mastercard Intensive oraz z rachunkiem oszczędnościowym  (eKonto Oszczędnościowe na nowe środki), zaznaczając przy tym oświadczenie o przystąpieniu do promocji oraz zawrzyj umowę z bankiem;
 • począwszy od pierwszego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy z bankiem; wykonuj płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem na sumę min. 3 000 zł miesięcznie w punktach handlowo-usługowych (i transakcji nie anuluj do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu ich wykonania).

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz warunek dotyczący aktywnego korzystania z karty i/lub BLIKa otrzymasz bonus 50 zł. Jego dobywanie możliwe jest przez 6 kolejnych miesięcy. Wypłata bonusów ma być realizowana do końca miesiąca następującego po miesiącu spełniania warunków jego uzyskania.
💡 Przykładowo: jeśli umowę o konto zawrzesz w styczniu, to luty będzie pierwszym miesiącem za który możesz uzyskać bonus - bank wypłaci go do końca marca. Ostatnim premiowanym miesiącem będzie w tej sytuacji lipiec (a bonus za ten miesiąc wpłynie do końca sierpnia 2020 r.).

W czasie udziału w promocji nie zmieniaj konta z indywidualnego na wspólne.
💡 Comiesięczna suma wydatków na poziomie min. 3000 zł, to dość wysoko powieszona poprzeczka - nie każdy jest w stanie wykonać tyle płatności (choć warto zauważyć, że bank nie stosuje żadnych wykluczeń punktów handlowo-usługowych, więc płacić można wszędzie i za wszystko). Jeśli realizacja tego wymogu jest poza Twoimi możliwościami, to sprawdź alternatywną promocję mBanku z premią do 140 zł za eKonto osobiste.


2,7% na rachunku oszczędnościowym w mBanku


Osoby zakładające mKonto Intensive w powyższej promocji, jednocześnie załapać się mogą na promocyjną stawkę na eKoncie Oszczędnościowym na nowe środki (czyli na rachunku oszczędnościowym) - warunkiem jest zawnioskowanie o taki rachunek wraz z kontem osobistym (w tym samym wniosku).
Jak założyć rachunek oszczędnościowy 2,7% przy mKoncie Intensive

Ponadto na bazie odrębnego regulaminu na promocję z tą samą stawką oprocentowania (ale już nie na bonusy do 300 zł) łapią się też obecni klienci banku - pod warunkiem założenia/posiadania/(zmiany obecnie posiadanego konta na) mKonta Intensive i wpłacenia nowych środków na eKonto Oszczędnościowe na nowe środki.

Główne cechy promocji oprocentowania na rachunku oszczędnościowym to:
 • maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem 2,7% w skali roku: 500 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 4 miesiące od dnia otwarcia rachunku oszczędnościowego;
 • kapitalizacja odsetek: na koniec każdego miesiąca kalendarzowego;
 • dostępność promocji: do 3.02.2020 r.

Stawka 2,7% w skali roku obowiązuje wyłącznie dla nowych środków, którymi dla banku jest nadwyżka ponad saldo środków klienta na kontach (osobistym i oszczędnościowym) oraz na lokatach w mBanku w dniu 30.09.2019.

mKonto Intensive - prześwietlenie oferty


Główne cechy konta osobistego zakładanego w promocji to:
 • 0/49,50 zł - opłata miesięczna za konto nie będzie pobierana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków:
  • suma wpływów wyniesie min. 7 000 zł lub 
  • jeśli średnie saldo Twych aktywów w mBanku wyniesie min. 100 000 zł (wyłączone są jednak produkty private banking);
 • 0 zł za kartę Mastercard Intensive (bez warunków); wybierając kartę we wniosku zwróć uwagę, że jest jeszcze Visa Intensive oraz Visa Świat Intensive (która w dodatku kosztuje 10 zł miesięcznie), ale karty te nie kwalifikują do udziału w promocji;
 • 3 pierwsze (w danym miesiącu kalendarzowym) przelewy natychmiastowe są darmowe.

Z kolei rachunek oszczędnościowy otwierany i prowadzony jest za 0 zł bez warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym z takiego konta wykonać można jeden darmowy przelew, a drugi i każdy kolejny w tym samym miesiącu - jak to w większości banków bywa - kosztuje 9 zł.

Na tle propozycji konkurencyjnych banków, oferta mBanku wyróżnia się wysokim limitem kwoty objętej promocyjną stawką oprocentowania. Podczas gdy w innych bankach najczęściej można ulokować do kilkudziesięciu, a w najlepszym przypadku do 200 tysięcy złotych, to tutaj 2,7% w skali roku da się uzyskać aż do pół miliona złotych! Choć zawsze warto mieć jednak na uwadze, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny chroni nasze oszczędności do kwoty będącej równowartością 100 tys. euro.

Otwarcie konta w mBanku. We wniosku o konto wskazać możesz sposób zawarcia umowy z bankiem. Do wyboru jest kurier lub placówka banku. W tym drugim przypadku, by mieć pewność udziału w promocji, dopilnuj tego, by w placówce została zawarta umowa do wniosku, który został już złożony (najprościej będzie zapisać sobie i podać doradcy numer wniosku, który otrzymasz w wiadomości potwierdzającej złożenie wniosku).

Przydatne dokumenty:

42 komentarze:

 1. Do tego średniego salda 100 tys. liczy się to co na koncie oszczędnościowym na 2,7%? Czy jednak mimo min. 100 tys. na koncie oszczędnościowym muszę mieć wpływy 7 tys.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie aktywa klienta więc także środki na koncie oszczędnościowym.

   Usuń
 2. za wydanie 3 tys dadzą łaskawie 50 zł, chyba trochę przesadzili ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1,66%. Lepiej niż w Aliorze ;)

   Usuń
  2. toż to lepiej wydać KK z Citi 1500 z zgarnąć 400 zł

   Usuń
 3. Za płatności internetowe też jest zwrot?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z regulaminem zaliczają się wyłącznie płatności w punktach handlowo-usługowych. Choć taki zapis jest w promocjach mBanku od dawien dawna, to Czytelnicy donosili o tym, że płatności w Internecie też się zaliczały. Choć w opisie promocji muszę trzymać się regulaminu.

   Usuń
 4. czy doładowanie revoluta też się będzie liczyć? Oczywiście za pomocą karty (używając numeru, daty ważności i kodu CVV?

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak sprawdzić kiedy zamknięte miałem konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinno się udać na infolinii. Kilka miesięcy temu żona tak właśnie sprawdzała. Można też przeszukać skrzynkę mailową, gdyż mBank po zamknięciu konta przesyła wiadomość informującą o realizacji dyspozycji.

   Usuń
 6. Kontakt z bankiem infolinia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wyskoczyla mi taka reklama Lokaty Facto. Niby stopy oprocentowania niezle, ale niesamowicie dlugie okresy, np. 60 mc. Przez tyle czasu wiele rzeczy moze sie zmienic i nigdy nie bylem milosnikiem tak dlugich depozytow. Poza tym instytucja zupelnie nieznana. Teoretycznie depozyty gwarantowane przez wloski fundusz gwarancyjny. Ale czy na pewno? Slyszal ktos o tym? Jakie opinie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oferta aż za dobra. No i nie objęte polskim BFG ale włoskim.

   Usuń
 8. Czy można wpłacić karta 3000 do bukmachera i to będzie się liczyło do obrotu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bark wykluczeń więc można. Tylko sprawdź czy nie ma za to jakiejś prowizji bo Millenium dolicza.

   Usuń
 9. Jak będę chciał wpłacić środki dopiero w połowie grudnia to z otwieraniem konta lepiej się jeszcze wstrzymać skoro od otwarcia się liczy? Czy można najpierw otworzyć osobiste (już teraz) a potem oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okres promocji oprocentowania liczony jest od otwarcia rachunku oszczędnościowego. A trzeba go założyć razem z mKontem Intensive (wnioskując razem).

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź. Zatem zaczekam.

   Usuń
 10. Witam,
  mam trzy pytania:
  a) czy 4 miesiące obowiązywania promocyjnego oprocentowania są liczone od konkretnego dnia, w którym zostanie otwarte konto osobiste wraz z kontem oszczędnościowym, czy też chodzi np. o 4 miesiące kalendarzowe?
  b) czy wystarczy, że spełnię warunek wpłaty na Konto Oszczędnościowe kwoty ponad 100 tys. (tym samym średniomiesięczne saldo będzie powyżej wymaganych 100 tys. zł) aby konto osobiste było zupełnie bezpłatne? Czy trzeba zwrócić uwagę (jak to ma miejsce w przypadku otwierania kont i spełnienia określonych warunków, aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania w innych bankach) na jakąś konkretną datę, kiedy najlepiej otworzyć konta (np. pierwszy dzień miesiąca), czy też nie ma to żadnego znaczenia?
  c) Karta MasterCard Intensive jest obowiązkowo przypisana do konta, czy też można nie wnioskować o jej wydanie? A nawet jeśli musi być wydana, to czy brak jej użytkowania może skutkować jakimiś konsekwencjami - np. opłatami?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a) 4 miesiące od dnia otwarcia rachunku oszczędnościowego (czyli nie kalendarzowe)

   b) za p-wszy niepełny miesiąc (w którym konto osobiste założono) opłata w praktyce nie powinna być pobrana, ale przelew kwoty zaplanowanej do wpłaty na konto oszczędnościowe można (dla świętego spokoju) zrobić na konto osobiste (będzie zaliczony wpływ min. 7000 zł) i potem od razu to przelać na konto oszczędnościowe. W kolejnych miesiącach kalendarzowych, jeśli cały czas min. 100 tys. będzie leżeć na koncie oszczędnościowym, to będzie spokój, bo warunek salda zostanie spełniony.

   c) regulamin promocji wymaga zamówienia karty (Mastercard Intensive jest bez warunków darmowa).

   Usuń
  2. Dziękuję bardzo za rzeczowe i konkretne wyjaśnienie wszystkich moich wątpliwości:)
   Pozdrawiam.

   Usuń
  3. odnośnie podpunktu b), to w regulaminie jest: "Opłata wynosi 0 zł jeśli suma wpływów na ten rachunek i/lub eMax wynosi min. 7 000 zł (za wpływ Bank nie uznaje: przelewów pomiędzy rachunkami Posiadacza/Posiadaczy Rachunku...". Wykluczenie obowiązuje tylko między rachunkami danego posiadacza wewnątrz mBanku czy np. wpłacając ze swojego rachunku w innym baku też nie będzie się kwalifikowało jako wpływ?

   Usuń
 11. Konto w banku zamykałem w lipcu 2018 . Czy jeżeli otworzę teraz konto intensiv to załapię się na 2,7% na koncie oszczędnościowym?

  OdpowiedzUsuń
 12. Dzień dobry,
  chciałbym zapytać co to za Ubezpieczenie Concierge Intensive dla Posiadaczy rachunków w mBanku - w trakcie wypełniania wniosku o otwarcie kont mBank wymaga wyrażenia zgody aby przesyłał na mój adres e-mail informacje i dokumenty w formie załączonych plików (Ogólne warunki ubezpieczenia, Kartę produktu, Informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych) dotyczące zawarcia i wykonywania Umowy ubezpieczenia (na tzw. trwałych nośnikach)...
  Na co trzeba zwrócić uwagę jeśli chodzi o te ubezpieczenie - czy są tam jakieś "haczyki"?

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy trzeba wyrazić "Zgodę na trwały nośnik dotycząca Ubezpieczenia Concierge Intensive dla Posiadaczy rachunków w mBanku S.A.", żeby wziąć udział w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli wniosek tego nie wymusi, to nie trzeba. Regulamin promocji nie wymaga.

   Usuń
 14. W dniu 04.12 otworzyłem konta (osobiste i oszczędnościowe). Dwa dni później (tj. 06.12) na konto oszczędnościowe był pierwszy wpływ na kwotę powyżej wymaganego min. 100 tys. Oprocentowanie promocyjne na KO będzie więc obowiązywało do 04 (tak mi się wydaje) lub 06 kwietnia.
  Pytanie nr. 1 - w którym dniu dokładnie powinienem złożyć wypowiedzenie umowy, abym od razu po skończeniu obowiązywania promocyjnego oprocentowania, mógł zamknąć obydwa konta i wycofać środki z banku? Czy będzie to 05 czy 07 marca, a może jeszcze inny termin - np. 01 kwiecień, biorąc pod uwagę miesięczny okres wypowiedzenia?
  Pytanie nr. 2 - czy dobrze rozumiem, że - biorąc pod uwagę wcześniejsze wypowiedzenie umowy - w przypadku wycofania środków z kont na początku miesiąca kwietnia - np. 05 lub 07 kwietnia (czyli po upływie obowiązywania promocyjnego oprocentowania) bank naliczy mi opłatę za prowadzenie konta osobistego za kwiecień, tytułem braku utrzymania średniego salda aktywów w tym miesiącu na poziomie min. 100 tys.? Jeśli tak, to - przyjmując że aktywa w kwietniu znacznie przekroczą kwotę min. 100 tys., jak najprościej obliczyć dzień, kiedy najszybciej w kwietniu mógłbym wycofać środki z kont, bez ponoszenia opłaty za prowadzenie w kwietniu konta osobistego?...

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy otrzymaną kartę Mastercard Intensive trzeba aktywować, aby promocja obowiązywała, czy też może sobie leżeć spokojnie w szufladzie bez otwierania koperty?;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Jak jest z tą usługą Concierge Intensive, bo widzę, że nie da się uruchomić konta bez jej aktywacji. W ogólnych warunkach ubezpieczenia jest 3 miesięczny termin wypowiedzenia. Więc jak to będzie otworzę konto, przeleję pieniądze, żeby skorzystać z 2,7% po 4 miesiącach zlikwiduję konto, to ta usługa się zamknie razem z kontem czy coś trzeba jeszcze robić?

  OdpowiedzUsuń
 17. Czy to konto na 2,7 mogę uruchomić, jeżeli zamykałem u nich konto w 2019 roku, czy też obowiązuje na nie karencja podobna do tej jeśli chodzi o te 300 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wtedy tylko 2,7%. Już bez premii.

   Usuń
 18. Czy przelew 7000zł z mojego rachunku w innym banku liczy się jako wpływ na konto czy jest traktowany jako przelew pomiędzy rachunkami posiadacza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To będzie wpływ na konto.

   Usuń
  2. Zaliczy się bo nie może być tylko przelew między własnymi kontami w obrębie mBanku.

   Usuń
 19. Wyskakuje mi komunikat że promocja nie jest już dostępna. Dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 20. Otworzyłam oba rachunki, ale przy oszczędnościowym widzę oprocentowanie 0,4%. Czy coś poszło nie tak? Czy mimo tego środki będę oprocentowane w wysokości 2,7%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pokazuje standardowe ale powinno naliczać 2,7%

   Usuń
  2. A ile rzeczywiście nalicza?

   Usuń
 21. @Mr. Złotówa - mam pytanie:
  W dniu 04.12 otworzyłem konta (osobiste i oszczędnościowe). Oprocentowanie promocyjne na KO obowiązywało do 04 kwietnia.
  Zakładam, że złożenie w dniu dzisiejszym wypowiedzenia umowy, a także wycofania środków z KO, poniesie za sobą negatywne konsekwencje, a mianowicie:

  Pytanie 1 - czy dobrze rozumiem, że konsekwencją wycofania w dniu dzisiejszym środków, będzie - z uwagi na brak utrzymania średniego salda aktywów w miesiącu kwietniu na poziomie min. 100 tys.:
  - brak naliczenia oprocentowania promocyjnego za okres 01-04 kwiecień
  - naliczenie przez bank opłaty za prowadzenie konta osobistego za kwiecień?
  W takim przypadku, czy jest jakiś sposób wyliczenia dnia, kiedy mógłbym bezpiecznie wycofać środki w kwietniu, by nie stracić oprocentowania promocyjnego za te 4 dni, a jednocześnie, nie zostać obciążonym przez bank opłatą za prowadzenie konta? (dodam, że na KO przechowuję obecnie środki znacznie przewyższające wymaganą kwotę minimalną tj. 100 tys.)?

  Pytanie nr. 2 - o ile dobrze się orientuję, to wypowiedzenie umowy posiada termin 30-stodniowy, czyli złożone dzisiaj obowiązywałoby do 06 maja? A zatem, aby uniknąć opłaty za prowadzenie konta w maju, musiałbym w ciągu tych 6 dni w maju dokonać np. wpłaty środków w wysokości 7 tys (po czym np. następnego dnia dokonać ich wypłaty)?

  Z góry dziękuję Ci za wyjaśnienie i odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wycofanie środków faktycznie spowoduje brak spełnienia wymogu średnimiesięcznego salda, ale jest jeszcze druga opcja uniknięcia opłaty za mKonto Intensive - to suma wpływów min. 7 000 zł, więc teraz najlepiej taki przelew zrobić na mKonto Intensive z innego banku. I w mej ocenie za te 4 dni kwietnia też powinny być naliczone odsetki wg promocyjnego oprocentowania.

   Co do drugiego pytania, to zgodnie z taryfą prowizji i opłat badane spełnienia warunków jest w miesiącu poprzedzającym miesiąc, kiedy opłata ma zostać pobrana, więc jeśli ten warunek (saldo lub - w tym przypadku - wpływ) zostanie spełniony, to opłaty nie powinno już być.

   Usuń
  2. Bardzo Ci dziękuję za szybkie wyjaśnienie i pomoc:)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...