Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz nawet 600 zł za Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

7.10.2019

Odbierz nawet 600 zł za Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao

Bank Pekao odpalił nową edycję promocji dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Premia do 600 zł za konto firmowe w Pekao
W promocji do wzięcia czekają nawet 3 bonusy pieniężne po 200 zł każdy. A do tego jest jeszcze szansa na plecak.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje bankowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą.]

Dla kogo promocja? Udział wziąć może przedsiębiorca, którym dla banku jest osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, wspólnicy spółek cywilnych, spółki jawne, partnerskie lub spółki z o.o., których roczne przychody netto ze sprzedaży są poniżej 5 milionów zł.

W promocji uczestniczyć nie mogą podmioty, które na dzień 1.08.2019 r. posiadały rachunek rozliczeniowy w Banku Pekao (zatem okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta firmowego jest całkiem krótki, bo nawet gdy zostało ono zamknięte w lipcu br., to teraz można powrócić i zgarnąć premię!).

Nagroda. Do wzięcia czekają 3 bonusy po 200 zł każdy, więc łącznie może to dać nawet 600 zł. Każdy z bonusów wpadnie na konto po spełnieniu określonych warunków. Samodzielnie można zdecydować, na których się skupić i za co bonusy otrzymać.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji:
 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne Biznes wraz z wydawaną do niego kartą Mastercard i z dostępem do bankowości elektronicznej Pekao24 i najpóźniej do 31.12.2019 r. zawrzyj umowę z bankiem; 
 • zaakceptuj regulamin promocji i wyraź zgody na otrzymywanie informacji marketingowych (w tym handlowych) od banku i podmiotów z nim współpracujących, za pomocą środków komunikacji elektronicznej i telekomunikacyjnej.

Dalej przyjdzie już tylko spełniać warunki dla uzyskania poszczególnych bonusów.

Bonus 200 zł na start


By go uzyskać, przez 3 kolejne miesiące następujące po miesiącu otwarcia konta (a więc np. gdy rachunek otworzysz w październiku, to od listopada 2019 do stycznia 2020 r.), w każdym z tych miesięcy:
 • wykonaj przelew do ZUS na kwotę min. 100 zł; 
 • wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta na kwotę min. 100 zł oraz 
 • wykonaj jeden przelew (inny niż do ZUS) za pomocą aplikacji mobilnej PeoPay lub poprzez mobilną stronę m.pekao24.pl na kwotę min. 100 zł.

Bonus 200 zł za terminal płatniczy


Z możliwości uzyskania tej premii bank wyklucza niektóre podmioty. Chodzi tutaj o rodzaj podejmowanej działalności:
"biura turystyczne/ podróży (PKD 79.11A, 79.11B, 79.12Z), kantory (PKD 66.12Z), lombardy (PKD 64.92Z), TAXI (PKD 49.32Z), agencje towarzyskie (PKD 96.09Z), kasyna (PKD 92.00Z), sprzedaż detaliczna broni i amunicji (PKD 47.78Z), produkcja broni i amunicji (PKD 46.69Z, 25.40.Z)" 

Faktem jest, że ten bonus nie wchodzi w grę u wszystkich przedsiębiorców, bo przecież nie każdy z nich ma potrzebę przyjmowania płatności kartą (co zależy od branży), ale jeśli taka forma przyjmowania płatności w twej działalności jest potrzebna, to warto przyjrzeć się promocji, w której bank zwalnia z opłaty za dzierżawę terminala przez 18 miesięcy (o ile w poprzednich 12 miesiącach nie przyjmowałeś płatności kartą).

By otrzymać bonus 200 zł, musisz spełnić warunki uzyskania bonusu 200 zł na start (a więc za zawarcie umowy, przelewy i płatności kartą). Ponadto:
 • zawrzyj z Bankiem Pekao umowę o terminal płatniczy oraz
 • przez 3 kolejne miesiące następujące po miesiącu otwarcia konta za pomocą terminala przyjmij płatności na kwotę min. 500 zł miesięcznie.

Bonus 200 zł za zawarcie pierwszej umowy o produkt kredytowy


Ten bonus otrzymają przedsiębiorcy, którzy spełnią warunki uzyskania bonusu 200 zł na start oraz w ciągu 6 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta, zawrą umowę o produkt kredytowy Banku Pekao na kwotę min. 5 000 zł. Może być to kredyt, pożyczka lub karta kredytowa. I to właśnie karta kredytowa jest szczególnie warta uwagi, bo w przypadku kart kredytowych Moto Biznes i Mastercard Business Duo Komfort za pierwszy rok bank nie pobiera opłaty za kartę.

Plecak za kartę kredytową w Banku Pekao
Oprócz tego wyrabiając którąś z tych kart, można się jeszcze załapać na odrębną promocję "Odbierz plecak z kartą kredytową Mastercard – II edycja" (dostępną od 1.07. do 31.12.2019 r., ale z ograniczoną pulą nagród do 2 000 sztuk plecaków). W promocji z plecakiem udział brać mogą osoby, które na dzień 1.07.2019 r. nie posiadały karty kredytowej Banku Pekao wydawanej przedsiębiorcom.

Poza wyrobieniem karty, w ciągu 45 dni od zawarcia umowy należy wykonać co najmniej jedną płatność kartą lub za pomocą Apple Pay.

Nagroda w postaci plecaka z kieszenią na laptopa (tak w regulaminie scharakteryzowano nagrodę - brak innych szczegółów) zostanie przesłana na adres korespondencyjny uczestnika promocji najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji.

Zwolnienie z opłaty za wpłaty PeoPay


Uczestnicy promocji "600 zł premii i 0 zł za wpłaty PeoPay – II edycja" uzyskują zwolnienie na 12 miesięcy (licząc od otwarcia konta) z opłaty za wpłaty gotówki we wpłatomatach Euronet oraz Planet Cash realizowane za pomocą BLIKa.

Wypłata bonusów


Każdy z bonusów 200 zł w ramach promocji "600 zł premii i 0 zł za wpłaty PeoPay – II edycja" jest jednorazowy i Bank Pekao wypłacać ma go do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania. Zatem np. 200 zł na start otrzymasz do końca lutego 2020 r. (jeśli konto otworzysz w październiku, a warunki będziesz spełniać od listopada do stycznia).

Biorąc udział w promocji z kontem firmowym w roli głównej, pamiętaj, że uzyskana premia stanowi przychód z działalności gospodarczej i to uczestnik promocji ma obowiązek rozliczenia podatku.


Ile kosztuje Konto Przekorzystne Biznes?


Główne cechy konta firmowego zakładanego w promocji to:
 • 0/9 zł - by uniknąć miesięcznej opłaty za prowadzenie konta wystarczy spełnić jeden z poniższych warunków:
  • zapewnij wpływy na sumę min. 2000 zł lub 
  • wykonaj przelew do ZUS albo US, lub
  • zapewnij wpływy z terminala wydanego przez bank, lub
  • wykonaj jedną wymianę walut w Pekao, lub 
  • opłać jedną ratę leasingu w Pekao Leasing.
 • 0 zł za 15 pierwszych przelewów w miesiącu kalendarzowym zlecanych poprzez bankowość internetową (Pekao24 dla firm albo Pekao Biznes24) - za każdy kolejny bank pobierze 1,50 zł; darmowe (bez limitów) są krajowe przelewy Elixir PLN zlecane za pośrednictwem aplikacji PeoPay; jeśli chodzi o SMSy z hasłami do autoryzacji dyspozycji składanych w bankowości, to klient otrzymuje pakiet 20 darmowych przelewów w miesiącu kalendarzowym (za 21. i każdy kolejny SMS w tym samym miesiącu opłata wynosi po 0,20 zł);
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana w przypadku wykonania płatności na sumę min. 300 zł;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao oraz za 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w Polsce (za kolejne wypłaty prowizja wynosi 2%, min. 5 zł).

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga.

Przydatne dokumenty:

9 komentarzy:

 1. Jak ma konto osobiste w Pekao które założyłem w promocji z premią to teraz mogę też założyć to konto na firmę? Czy mnie to jakoś wyklucza? Bo to też konto Przekorzystne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie powinno wykluczać. Tam masz pesel a tu masz NIP.

   Usuń
  2. Posiadanie konta osobistego w Pekao (nawet jeśli to Konto Przekorzystne) nie wyklucza udziału w promocji konta firmowego (Przekorzystnego Biznes).

   Usuń
 2. Co do płatności kartą to musi być jedna płatność na 100 zł czy kilka płatności nałączenie 100 zł ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin mówi: "wykona minimum jedną transakcję bezgotówkową na kwotę min. 100 zł kartą debetową Mastercard wydaną do nowo otwartego rachunku" (a nie o sumie płatności, jak to zazwyczaj bywa), więc chodzi o pojedynczą płatności na co najmniej 100 zł.

   Usuń
  2. Czy transakcją bezgotówkową będzie może być np. płatność za towar kartą podpięta do Paypal'a albo za energię elektryczną przez serwis Blue Media czy tylko transakcje w stacjonarnych punktach usługowo-handlowych?

   Usuń
 3. Porażka z formularzem rejestracyjnym... wypełniam wszystkie dane z pierwszego kroku i "Coś poszło nie tak, przepraszamy". Najgorsze, że jakoś login już im się zapisuje w bazie i przy ponownej próbie wypełnienia nie mogę podać tego samego. Ponadto nie mogę zarejestrować konta firmowego na ten sam numer, którego użyłem otwierając konto osobiste. Jakaś totalna bzdura. Czy ktoś też ma takie problemy, czy akurat trafiłem na zły moment?

  OdpowiedzUsuń
 4. "wykonaj jeden przelew (inny niż do ZUS)" - czy mogę ten przelew wykonać na swoje prywatne konto?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...