Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 3% na 6 miesięcy nawet do 100 tys. zł na koncie oszczędnościowym w Citibanku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

2.10.2019

3% na 6 miesięcy nawet do 100 tys. zł na koncie oszczędnościowym w Citibanku

Citibank wznowił promocję, w której otwarcie konta Citi Priority premiuje promocyjnym oprocentowaniem dla oszczędności.

Konto oszczędnościowe 3% w Citibanku
Załapać się można na bardzo dobrą - jak na obecne czasy - stawkę 3% w skali roku aż do 100 000 zł. Bank gwarantuje oprocentowanie na pół roku. W uprzywilejowanej sytuacji są osoby, które już posiadają (lub dopiero wyrobią) kartę kredytową w Citibanku.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Dla kogo promocja? Z propozycji Citibanku skorzystać może osoba pełnoletnia, która po dniu 1.01.2018 r. nie była posiadaczem, ani współposiadaczem konta osobistego w Citibanku (typu Citi Priority, Citigold, Citigold Private Client lub Rachunek Oszczędnościowy).

Poza otwarciem konta, regulamin promocji dla uzyskania oprocentowania 3% dla oszczędności wymaga również posiadania (lub wyrobienia) karty kredytowej z logo Citi.
💡 Jeżeli jeszcze nie masz karty kredytowej Citibanku, to możesz wyrobić bezwarunkowo darmową kartę Citi Simplicity i jeszcze przy tej okazji sporo zyskać. 
Choć strona promocji z 3% dla oszczędności tego nie wskazuje, to regulamin jest jednoznaczny: 
"Uczestnik może skorzystać z innych ofert specjalnych dla kart kredytowych dostępnych w Banku"
I tak w tych promocjach do wzięcia czekają np. bony o wartości 400 zł do wykorzystania na Allegro lub w Leroy Merlin albo telefon OPPO o wartości aż 799 zł. Jako najwłaściwszą kolejność sugerowałbym złożenie wniosku o kartę (w wybranej promocji, a więc za pośrednictwem strony dedykowanej dla danej akcji), a dopiero później o konto w promocji z 3% dla oszczędności.

Jeśli kartę kredytową w Citibanku już posiadasz, to jesteś w uprzywilejowanej sytuacji. Regulamin promocji mówi bowiem tylko o posiadaniu karty kredytowej (a nie jej wyrobieniu dopiero teraz). Zatem korzystając z takiej okazji, po prostu wystarczy założyć konto i dalej posiadać kartę kredytową, by uzyskać 3% w skali roku przez 6 miesięcy dla kwoty do 100 000 zł.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Citi Priority – Razem lepiej – edycja II" i uzyskiwać promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Citibanku:
 • wypełnij formularz na stronie promocji i do 31.01.2020 r. zawrzyj z Citibankiem umowę o Konto Citi Priority;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto: 
  • załóż konto oszczędnościowe oraz
  • zaloguj się min. jeden raz do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku;
 • przez 6 kolejnych miesięcy po miesiącu, w którym otworzysz Konto Citi Priority (w każdym miesiącu) spełniaj jeden z poniższych warunków:
  • na swych rachunkach w Citibanku utrzymuj średniomiesięczne saldo środków w wysokości min. 100 000 zł lub 
  • otrzymaj na Konto Citi Priotity wpływy na sumę min. 8 000 zł (wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma potrzeby ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas).

Za spełnienie powyższych warunków, na swym koncie oszczędnościowym uzyskasz oprocentowanie w wysokości 2% w skali roku. Wyższą stawkę, czyli 3% w skali roku, zgodnie z regulaminem Citibank przyzna:
"jeżeli Uczestnik spełni dodatkowy warunek - posiada w Banku dowolną kartę kredytową oraz dokonał spłaty karty kredytowej z dowolnego rachunku w Banku [czyli Citibanku - przyp. Mr. Złotówa] w jednym z dwóch miesięcy: 
i. w miesiącu, za który naliczane są odsetki na Koncie Oszczędnościowym lub 
ii. w miesiącu poprzedzającym miesiąc, za który naliczane są odsetki na Koncie Oszczędnościowym"

Promocyjne oprocentowanie za dany miesiąc ma być naliczane najpóźniej do 12. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Do momentu wypłaty tych odsetek nie zamykaj konta Citi Priority i Konta oszczędnościowego, ani nie składaj wypowiedzenia umowy.

Przykładowo: otwierasz konto w październiku, warunki uzyskania podwyższonego oprocentowania musisz spełniać najpóźniej od listopada. Przez 6 kolejnych miesięcy bank będzie naliczał Ci promocyjne oprocentowanie. Odsetki za listopad otrzymasz do 12.12.2019 r., a ostatnie z odsetek - za 6. miesiąc - powinny wpłynąć do 12.05.2020 r. (za kwiecień).

Ważne wskazówki. A teraz jeszcze kilka przydatnych objaśnień:
"Średniomiesięczne saldo środków wyliczane jest z sumy środków znajdujących się na wszystkich rachunkach Uczestnika prowadzonych przez Bank, których jest on głównym posiadaczem podzielonej przez liczbę dni w danym miesiącu kalendarzowym (...)" 
przy czym:
"Przy wyliczaniu salda średniomiesięcznego nie są brane pod uwagę środki pochodzące z rachunków prowadzonych przez Bank dla Klientów indywidualnych innych niż rachunki Uczestnika oraz z rachunków, których Uczestnik jest drugim lub kolejnym współposiadaczem"

Oczywiście w zacytowanych fragmentach regulaminu, gdy pada słowo "Bank", to mowa o Citibanku (a nie o jakimkolwiek innym banku).

Jeśli zaś chodzi o wpływy, to wykluczenie jest tylko jedno: nie mogą to być przelewy z rachunków prowadzonych przez Citibank dla klientów indywidualnych. A więc najprościej będzie zrobić np. przelew z własnego konta w innym banku.

Ile kosztuje konto Citi Priority? 


Główne cechy Konta Citi Priority, czyli konta osobistego zakładanego w promocji, to:
 • 0/30 zł - miesięczna opłata za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • średnie saldo na wszystkich rachunkach klienta wyniesie min. 30 000 zł lub 
  • wpływy na Konto Citi Priority wyniosą min. 5 000 zł

   w praktyce więc spełnienie warunków promocji jednocześnie zapewni Ci brak opłaty za konto;
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0 zł za wydanie i użytkowanie karty płatniczej do karty (bez warunków);
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Po wysłaniu formularza na stronie promocji, w sprawie wniosku o konto, skontaktuje się z Tobą konsultant banku - zawarcie umowy będzie możliwe za pośrednictwem kuriera.

Konto oszczędnościowe, na którym otrzymasz promocyjne oprocentowanie, to rachunek prowadzony za 0 zł, jeśli klient posiada konto osobiste w Citibanku (a więc dzięki temu, że założysz Konto Citi Priority, to i konto oszczędnościowe będziesz mieć za darmo). 

W każdym miesiącu kalendarzowym możesz wykonać jeden przelew za 0 zł z konta oszczędnościowego na swe konto osobiste w Citibanku. Za drugi i każdy kolejny przelew w tym samym miesiącu - jak to bywa w większości banków - Citibank pobierze opłatę (10 zł).

Środki zdeponowane na rachunkach w Citibanku objęte są Bankowym Fundusze Gwarancyjnym (maksymalnie do sumy będącej równowartością 100 tys. euro).

Nie przegap promocji


Jeśli chcesz być na bieżąco z promocjami lokat i kont oszczędnościowych, to bez tracenia czasu na samodzielne przeszukiwanie stron internetowych banków, zapisz się na bezpłatny newsletter. Zajmuje to chwilę, a dzięki temu zyskasz niezawodne źródło informacji o nowych wpisach na blogu (mail wysyłam zazwyczaj do dwóch razy w tygodniu).

Przydatne dokumenty: 

88 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dlaczego? Możesz wpłacić na konto ile masz. A jak nie masz 8k na wpływ to możesz obracać mniejszą kwotą. Najlepiej między Citi a Santanderem bo tam są darmowe przelewy natychmiastowe więc da się to wykręcić szybko.

   Usuń
 2. Od razu trzeba wpłacić całą kwotę czy można mniejszą i z czasem dopłacać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To konto oszczędnościowe. Możesz wpłacać, wypłacać, dopłacać.

   Usuń
 3. Od którego momentu obowiązuje podwyższone oprocentowanie 3%? Załóżmy, że zakładam konto i k. kredytową w październiku, środki przelewam ostatniego dnia roboczego - 31.10 (również w celu uniknięcia opłaty za prowadzenie konta). Czy od 1 listopada środki będą oprocentowane na 3%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. O ile w listopadzie spełnisz warunki (saldo lub wpływ + posiadanie kk). 12.12. dostaniesz odsetki za listopad.

   Usuń
  2. Za pierwszy miesiąc banki nie pobierają opłat za konto.
   Do spełnienia warunków dorzuciłbym jeszcze koniecznie spłatę kk w terminie.

   Usuń
 4. Czy do średniego salda na wszystkich rachunkach klienta wliczane są również środki na koncie oszczędnościowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Liczą się środki "na wszystkich rachunkach Uczestnika prowadzonych przez Bank [Citibank - przyp. Mr. Złotówa], których jest on głównym posiadaczem".

   Usuń
  2. Czy rachunek karty kredytowej wlicza się do średniego salda? Czyli mając na k.k. -200 zł, na koncie oszczędnościowym 100 000 zł, to średnie saldo wyniesie 99 800 zł?

   Usuń
 5. A promocja przypadkiem nie jest dostępna do 31.01.2020 ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Na stronie promocji, jak i w regulaminie mowa o dostępności promocji do 31.01.2020 r., ale w jednym miejscu mowa o zawarciu umowy do... 30.11.2019 r. Kontaktowałem się z bankiem - sprawa jest zgłoszona i regulamin ma być poprawiony. Ale póki co jest mowa o 30.11., więc ja muszę się trzymać tego co w regulaminie.

   Usuń
 6. Jakby ktoś nie wiedział kiedy zamknął konto to można zapytać w CitiOnline.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy jak założę konto ROR w listopadzie, to oszczędnościowe dopiero w grudniu? A podwyższone oprocentowanie będzie obowiązywać od 1 stycznia? Czy dobrze myślę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zacytuję fragmencik z regulaminu:
   "Dla Uczestników, którzy otworzyli Konto Oszczędnościowe (...), Oprocentowanie Promocyjne naliczane będzie przez 6 (słownie: sześć) kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia Konta Oszczędnościowego w PLN."

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź. Tylko jeszcze dopytam, czy jeśli konto oszczędnościowe otworzę w grudniu, to czy promocyjne oprocentowanie na nim będzie obowiązywało od 1 stycznia, czy od momentu przelania środków na KO?

   Usuń
  3. Konto oszczędnościowe najlepiej otworzyć od razu i od razu spełnić warunki promocji wpłaty na konto np: konta otwierasz w październiku, w październiku wpłacasz 8 tyś na konto osobiste, od listopada masz promocyjne 3%

   Usuń
  4. Jeśli przelejesz forsę na konto osobiste min. 8000 zł np. 1 grudnia to 12 stycznia dopiszą Ci %-ty jeśli będziesz spłacał zadłużenie kk w wymaganym terminie.

   Usuń
 8. te 8000 zł trzeba przez jakiś czas utrzymywać? Czy może wpłacać na konto oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz robić z tym co chcesz, np. wpłacić na konto oszczędnościowe i cieszyć się względnym spokojem przez pół roku.

   Usuń
  2. Tylko na osobiste (PRIORITY) i wystarczy na chwilę.

   Usuń
 9. Czy 8 tys. zł należy przelać najpierw na konto osobiste a potem dopiero na KO czy można od razu na KO?

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeden doradca mówił żeby pakować forsę na KO a drugi na konto osobiste. I bądź tu mądry i pisz wiersze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ten drugi doradca ma rację. 8000 zł należy przelać na ROR/konto bieżące/konto osobiste/konto pt. Citi Priority. Zwał jak zwał, na jeden kit wychodzi. Warunek wpływu zostanie spełniony a potem można robić z tym wpływem co się chce: na KO, na zewnątrz, na spłatę karty kredytowej. To już nie ma znaczenia.

   Usuń
  2. I jeden i drugi doradca ma rację. Wszystko zależy od tego jakie pytania ktoś zadaje. Gdyby osoba pytająca była chociaż mniej więcej zorientowana o co pyta, nie byłoby tych pytań.
   Informacja o tym co należy zrobić jest bardzo wyraźnie podana i tu, na blogu:
   "otrzymaj na Konto Citi Priotity wpływy na sumę min. 8 000 zł (wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma potrzeby ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas)"

   jak również w linkowanym na końcu tego powyższego wpisu Regulaminie:
   "otrzyma na Konto wpływy na łączną kwotę minimum 8 000 PLN (słownie: osiem tysięcy złotych), z zastrzeżeniem pkt 7"
   Podpowiem że wymienione powyżej "Konto", zgodnie z definicją zawartą w tym samym regulaminie, oznacza nic innego jak tylko "Konto Osobiste typu Citi Priority".

   Gorąco zachęcam do samodzielnego przeczytania punktu 7 regulaminu tej oferty.

   Usuń
  3. 3% jest na koncie oszczędnościowym.

   Wpływ 8k (jeśli ktoś nie ma 100k na koncie oszczędnościowym) musi być na konto osobiste. I można od razu zwrócić.

   Usuń
  4. Ten doradca który mówił o ładowaniu kasy od razu na KO nie miał racji. To można zrobić jak już spełni się warunek wpływu min. 8 tys. zł na konto bieżące.

   Usuń
 11. Mam problem ze zrozumieniem warunku dodatkowego:
  "dodatkowy warunek - posiada w Banku dowolną kartę kredytową oraz dokonał spłaty karty kredytowej z dowolnego rachunku w Banku w jednym z dwóch miesięcy:"
  Czy to oznacza, że muszę używać karty kredytowej, a następnie ją spłacać, czy może samo jej posiadanie bez używania też jest ok?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy posiadanie.

   Usuń
  2. Mi doradca mówił, że trzeba zrobić 1transkacje karta chociaż na 1zl i ja splacic w terminie koniecznie z konta z citku

   Usuń
  3. Też uważam że trzeba co miesiąc. A nawet dla świętego spokoju lepiej te 1 płatność machnąć i to potem spłacić.

   Usuń
  4. Czy Regulamin mówi coś na ten temat? Bo nie widzę. Mamy sprzeczne informacje.

   Usuń
  5. Przeczytaj jeszcze raz to cytujesz. Przecież nie możesz spłacić karty jeżeli jej najpierw nie obciążysz w jakiś sposób. Zrobienie dowolnej płatności kartą to najlepszy sposób na spełnienie tego warunku.

   Usuń
  6. Szanowni Klienci, trzymajcie się tego:
   "Anonimowy8 października 2019 12:38
   Mi doradca mówił, że trzeba zrobić 1transkacje karta chociaż na 1zl i ja splacic w terminie koniecznie z konta z citku".

   To jest bardzo ważne: spłaca z konta w Citi bo nie załapiecie się na 3% na KO. KONIEC.KROPA.

   Usuń
 12. Jak myślicie - opłaca się poczekać z zakładaniem konta ROR+OKO na jakaś lepszą promocję? Odczekałem 2 lata odsiadki i się zastanawiam czy to optymalna promocja czy może jak podpiszę umowę to się okaże że startuje promocja z 400 zł za założenie RORu tudzież oszczędnościowego...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czas to pieniądz, bierz jak dają. Na 4 stówy nie licz bo to nie Citi.

   Usuń
 13. Warunek splaty karty kredytowej wystarczy spelnic tylko raz i 3% obowiazuje przez 6 miesiecy, czy nalezy ten warunek spelniac w kazdym z 6 miesiecy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W każdym miesiącu, następnie ok. 10-12 dnia w następnym miesiącu sprawdzają czy spełniło się warunki, czyli: przelew min. 8 tys. zł na konto koniecznie bieżące czyli Citi Priority i spłata karty kredytowej koniecznie z konta w CITI. No i jeśli klient spełnił te warunki to oprocentowanie KO wynosi 3%.

   Usuń
 14. Czy jeśli wpłacę 100 k na oszczędnościowe to będzie spełniony warunek utrzymania średniomiesięcznego salda środków w wysokości min. 100 000 zł i nie będzie trzeba zapewniać 8 k miesięcznych wpływów ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak przez cały miesiąc będziesz trzymać 100 tys. to będzie średniomiesięczne saldo takie i wpływ 8 tys. nie jest wtedy potrzebny.

   W p-wszym meisiącu wpłać pieniądze najpierw na ROR (bo od razu załatwi to wpływ) a później z RORu przelej na k.oszcz.

   Usuń
 15. Dziś jest 25 październik mam kartę kredytową city
  co zrobić żeby już w listopadzie mieć oprocentowanie 3% na koncie oszczędnościowym...Czy to tylko można przez kuriera załatwić podpisanie założenia konta ror i konta oszczędnościowego... Wiem że papiery wysyłają pocztą.. pewnie przed pierwszym listopada nie zdążą.. czyli po kolei gdybym wysłała na konto oszczędnościowe 100000.. co muszę jeszcze zrobić i kiedy..czy kupno przez kartę kredytową jest konieczne w każdym miesiącu spłata choćby złotówki również... Jak to zrobić żeby było najsprawniej?? Czekam na sprawdzone wiadomości

  OdpowiedzUsuń
 16. Witam,
  ponieważ chciałbym sobie uporządkować kolejne kroki (a na forum, mam pytanie dotyczące optymalnych terminów związanych z założeniem tego konta. Czy najlepiej podpisać umowę i otworzyć konto jeszcze w listopadzie, ale przelać środki (tj. 100 tys.) dopiero 1 grudnia? Czy jednak lepiej przelać środki już 30 listopada?
  I jeszcze jedno pytanie dotyczące karty kredytowej - używam takiej z Citi już od kilku lat. Co miesiąc spłacam ją regularnie, terminowo. Rozumiem, że dla spełnienia warunku dodatkowego nie muszę robić niczego ponadto, czyli jedynie spłacać kartę tak jak dotychczas (oczywiście w terminie:))?
  Z góry dziękuję za odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cyt. "...po miesiącu, w którym otworzysz Konto Citi Priority"... czyli w Twoim przypadku startuj z forsą na konto osobiste zwane Citi Priority 1 grudnia a spełnisz warunek.

   Usuń
 17. 10 listopada mieli przesyłać informacje o uzyskaniu promocyjnych odsetek za miesiąc poprzedni a 12 czyli dzisiaj promocyjne procenty mają trafić na konto. Czy ktoś otrzymał takie powiadomienie za październik lub przelew?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli do tej pory nie wysłali sms to tym bardziej nie spodziewam się przelewu należnych odsetek za październik. Złożyłem reklamację.

   Usuń
  2. Nie. Żadnych informacji, żadnych procentów, na infolinię nie mogę się dodzwonić ani do doradcy który dał mi swoje namiary podczas zakładania kont. Masakra jakaś z tym bankiem.

   Usuń
  3. Dzisiaj wypłacili odsetki. Wszystko się zgadza.

   Usuń
  4. Witam,
   Mr. Złotówa, mam do Ciebie pytanie o prośbę w wyjaśnieniu wątpliwości. Na podstawie wypowiedzi innych osób konta (osobiste i oszczędnościowe) najlepiej byłoby otworzyć w listopadzie, a przelew zasilający konto najpierw osobiste a następnie oszczędnościowe (w kwocie 100 tys.) wykonać 01 grudnia.
   Problem jest tylko taki, że 01 grudnia to niedziela, czyli przelewając w tym dniu 100 tys. nie zostaną one i tak przez citi zaksięgowane, a tym samym nie zostanie spełniony warunek utrzymywania salda przez cały miesiąc grudzień na poziomie 100.000... Trzeba więc będzie przelać kasę jeszcze w listopadzie - najpóźniej 29... Czy mam rację?...
   Chyba żeby... 29 listopada przelać 100 tys. na konto osobiste w citi, a 02 grudnia zrobić przelew z osobistego na oszczędnościowe? Czy tym samym warunek spełnienia średniego salda środków w miesiącu grudniu byłby spełniony (tj. 01 grudnia 100 tys. byłoby na koncie osobistym Citi, a od 02 grudnia już na koncie oszczędnościowym)?
   Z góry dziękuję za wyjaśnienie.

   Usuń
  5. W poniedziałek (2.12.) ten przelew kwoty zaplanowanej do wpłacenia na konto oszczędnościowe najpierw najlepiej zrobić na konto osobiste w Citibanku, a później z osobistego na oszczędnościowe. Zostanie wtedy spełniony jeden z dwóch warunków (nie saldo, ale wpływ min. 8000 zł).

   Usuń
  6. Rozumiem i dziękuję:) Czyli reasumując:
   a) za miesiąc grudzień promocyjne 3% naliczy mi się dla środków zgromadzonych na KO z tytułu spełnienia warunku otrzymania na Konto Citi Priotity wpływu na sumę min. 8000 zł.
   b) w kolejnych pięciu miesiącach 3% będzie się naliczało z tytułu utrzymania na rachunkach (w moim przypadku będzie to zwłaszcza KO)średniomiesięcznego salda środków w wysokości min. 100 000 zł.

   Tak na marginesie, zastanawiające jest dlaczego konsultant przekonywał mnie, abym najpóźniej dokonał przelewu w dniu 29.11... i to koniecznie od razu na KO... Ciekawe co nim kierowało?...

   Usuń
 18. Mr. Złotówa proszę o radę czy warto trzymać konto 3% w Citi do końca promocji? Oferty Citi dla nowych Klientów zawsze zaczynają się od słów "Z propozycji skorzystać może osoba która po dniu 01.01. nie była posiadaczem, ani współposiadaczem konta osobistego". Więc chyba lepiej przenieść środki do konkurencji (np. mBank rachunek Intensive, od kwoty 100 tys. zł jest darmowy a środki można wrzucić na 2,7%), zamknąć konto w listopadzie, przez grudzień leci miesiąc wypowiedzenia i od nowego roku "czysta karta". A za rok lub dwa otwarcie rachunku Citi jako nowy klient z kolejną miłą promocją. Co o tym sądzisz? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt, ten okres karencji zazwyczaj jest tak wyznaczany. Pytanie jednak ile Ci jeszcze zostało z miesięcy promocyjnego oprocentowania. Jeśli to będzie z miesiąc czy dwa, to może warto podjąć taki krok. Jeśli dłużej... no to już pozostawiam jednak samodzielnej ocenie ;)

   Usuń
 19. Nie zamykajcie konta w Citi wcześniej niż po 12. Jeśli zrobicie to wcześniej w przeświadczeniu, że odsetki będą naliczone w trakcie wypowiedzenia to będziecie z procentami o 1 miech do tyłu.
  Wredne to ale tak działa.

  OdpowiedzUsuń
 20. 19.XI zawarłem umowę o konto osobiste i konto oszczędnościowe.
  Proszę o bardzo prostą, niebudzącą wątpliwości i zrozumiałą informację:
  1. Maksymalnie do kiedy mogę skorzystać z promocyjnego oprocentowania 3% na koncie oszczędnościowym( proszę podać datę )?
  2. Gdy środki w kwocie 100 tyś. zł wpłacę w dniu 10 grudnia to jakie minimalne warunki będę musiał jeszcze spełnić, aby od 10 grudnia naliczało mi się oprocentowanie na poziomie 3% oraz, aby nie naliczyła mi się opłata za konto?
  3. Proszę o informację do kiedy w tej sytuacji będzie obowiązywało oprocentowanie 3% na koncie oszczędnościowym oraz o precyzyjną datę kiedy należy środki wypłacić, ponieważ będzie naliczało się na koncie oszczędnościowym standardowe oprocentowanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się, że nie ma mocnych na Twoje dylematy. Według mojej wiedzy:
   1. do 31 maja
   2. przelej pieniądze na konto osobiste a następnie na oszczędnościowe
   3. wypłać pieniądze 29 maja
   4. po 12 czerwca (bo naliczą Ci procenty za maj) możesz złożyć wypowiedzenie umowy, karty, kont.
   5. jeśli zrobisz to wcześniej to szlag trafi procenty za maj.
   A najlepiej zrobisz jak napiszesz maila do banku i niech Ci to wreszcie wyklarują. W przypadku problemów będziesz miał podkładkę do reklamacji.

   Usuń
  2. A dlaczego 29.05.2019r, skoro promocyjne oprocentowanie trwa do 31.05.2019 roku włącznie. Według mnie najlepiej wypłacić 01.06.2019 roku dokładnie w poniedziałek. Jeszcze przez 3 dni masz 3% tj 29,30 i 31 maja.

   Usuń
  3. A dlaczego 29.05.2019 r. a nie 29.05.2020?
   Chodzi o prowizję. 1 wypłata w maju za friko, 2 wypłata w następnym miechu za free.
   30-31 maja przelewy nie działają. No i po kiego trzymać kasiorę jeszcze przez 12 dni w czerwcu jeśli nie będzie oprocentowana. Jeśli wypłacisz ją przed 12 następnego miesiąca to bank nie naliczy procentów. Czytajcie regulaminy a nie będziecie musieli ciągle o coś pytać.

   Usuń
  4. Jerzy jest w błędzie, wypłata forsy 1 czerwca spowoduje brak procentów za maj. Więc lepiej wyzerować konto 29 maja i gdzieś je zagospodarować a odsetki wypłacić po 12 dniu kolejnego miesiąca.

   Usuń
 21. Założyłem już ROR, teraz sam chciałbym przez bankowość inernetową założyć KO. Ale nigdzie nie mogę w swojej bankowości tej opocji znaleźć. Podpowie ktoś gdzie szukać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obydwa konta powinny zostać utworzone z automatu jednocześnie. Ja je u siebie od razu zobaczyłem, jedno po drugim i niczego sam nie musiałem robić aby KO się pojawiło.

   Usuń
  2. Tak, z tym że sam poprosiłem konsultanta o możliwość późniejszego założenia konta, bo dopiero w styczniu zwolnią mi środki pieniężne.

   Usuń
 22. niestety znowu nie mogę skorzystać z promocji , aby wydali kartę kredytową żądają dochodów ,renta ,emerytura itp, -czemu nikt nie pisze o tym

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bo to jest oczywista oczywistość

   Usuń
 23. A jak wygląda wyjście z tych kont? Tzn. po okresie półrocznym, gdy oprocentowanie spadnie z tych promocyjnych 3% do std poziomu dna, to dużo zachodu z rozejściem się (by nie bawić sie z przelewami na 8k)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypłacasz środki, na ROR jeszcze robisz wpływ by nie było opłaty, a wypowiedzenie składasz przez bankowość.

   Usuń
 24. Spełniłem warunki promocji w grudniu. Do 12 stycznia miały wpłynąć należne odsetki i do chwili obecnej brak. Czy mieliście podobne doświadczenia? Co mam zrobić jeżeli bank łamie regulamin promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dostałem te odsetki 13 stycznia. Pamiętaj że 12 to była niedziela.

   Usuń
  2. U mnie odsetki są.

   Jak nie wiadomo co robić, to należy przeczytać regulamin. Tam jest na przykład o reklamacjach.

   Usuń
 25. Warunkiem 3% jest założenie karty kredytowej . Czy konieczne jest używanie jej ? Bardzo proszę o odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, trzeba zrobić co miesiąc min. 1 płatność by ją spłacić z konta Priority.

   Usuń
 26. Od którego dnia jest naliczane oprocentowanie KO?
  1. od dnia otwarcia konta Citi Priority z KO 3% (KO otwiera się automatycznie razem z rachunkiem Citi Priority)?
  2. od dnia wpłaty środków na KO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od miesiąca po miesiącu otarcia konta.

   Usuń
 27. Witam,
  czy orientujecie się jak oprocentowane są odsetki od tych 100 tys. PLN? Również na poziomie 3%? Warto je trzymać na KO, czy lepiej wypłacić od razu po naliczeniu i zostawić jedynie 100 tys. na koncie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powyżej 100 tys. zł oprocentowanie jest standardowe, czyli - delikatnie rzecz ujmując - nie zachwyca (maksymalnie bodaj - piszę z pamięci - to 0,8%).

   Usuń
  2. To maksymalne 0,8% jest do kwoty 15 tys. i jest już zawarte w tych 3%. Także wszystko co powyżej 100 tys to jest wg stawki podstawowej - 0,1%.

   Usuń
  3. Zgadza się. Z pamięci przeszacowałem szczodrość oprocentowania. Standardowa stawka dla kwoty powyżej 15 tys. zł to 0,1%.

   Usuń
 28. Dziękuję za odpowiedź. Czyli wg. Ciebie rozsądnym wyjściem byłoby wypłacenie z KO odsetek po każdym kolejnym ich naliczeniu, aby co miesiąc kwotą wyjściową było 100 tys? Czy raczej odradzasz - jako guru - tego typu kombinacje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W związku z tym, że standardowe oprocentowanie to zaledwie 0,1% w skali toku, to nadwyżkę ponad kwotę 100 tys. zł (objętą promocyjnym oprocentowaniem), powstałą wskutek wpływu odsetek, można by wypłacać. Ale trzeba mieć w pamięci, że tylko jeden przelew z konta oszczędnościowego w miesiącu kalendarzowym jest darmowy, więc gdyby zaszła nagła potrzeba ruszenia kapitału, to za drugą wypłatę w tym samym miesiącu trzeba by zapłacić 10 zł.

   Usuń
 29. Bardzo dziękuję za wyjaśnienie:) Jednym słowem, każdy ruch trzeba przekalkulować;)

  OdpowiedzUsuń
 30. Czy z założeniem konta oszczędnościowego na pół roku rozmawiałam ponad pół godziny z konsultantką... Niestety ona nie powiedziała mi że to co płacę kartą kredytową muszę spłacać z konta Citi... A nawet pytałam czy wszystko jedno z jakiego konta.. teraz boję się że nie będę miała żadnych odsetek..
  Koleżanka miała założoną kartę kredytową z promocją 400 zł w Biedronce... Rozmawialiśmy przez telefon z paniami które do kończyły proces rejestracji I one też mówiły że wszystko jedno z jakiego konta można spłacić zadłużenie.. co teraz zrobić gdyby okazało się że nie dadzą nawet tego bonusa do Biedronki... A rzeczywiście na informację jest strasznie trudno się dodzwonić i... Dopytać więc nie można... Kiedyś czytałam w komentarzach również o tym że można z innych kont płacić zadłużenie... Proszę o poradę.. wszystko płaciłam w terminie... Mam wrażenie że oni zmieniają te regulaminy i że wcześniej czytałam inne opcje.. kartes spłacała mi mama.. tam trzeba było aż 2000 wydać... Dla mnie to dużo... Co robić??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda na to, że bardzo lubisz tracić czas na rozmowy z 'konsultantami' bankowymi :)

   Usuń
  2. @Kamila, kwestia spłaty karty ma wpływ na to czy będzie 2, czy 3% na koncie oszczędnościowym. To, że dla uzyskania tej wyższej stawki wymagana jest spłata karty kredytowej z konta w Citibanku wynika z regulaminu promocji. Odsetki w wysokości 3% w skali roku uzyska się:

   "jeżeli Uczestnik spełni dodatkowy warunek - posiada w Banku dowolną kartę kredytową oraz dokonał spłaty karty kredytowej z dowolnego rachunku w Banku w jednym z dwóch miesięcy:
   i. w miesiącu, za który naliczane są odsetki na Koncie Oszczędnościowym lub
   ii. w miesiącu poprzedzającym miesiąc, za który naliczane są odsetki na Koncie Oszczędnościowym"

   Każdy wyraz w regulaminie zapisany z wielkiej litery (w tym przypadku chodzi o "Bank") oznacza, że musi być to pojęcie wcześniej zdefiniowane w regulaminie. I tutaj chodzi o Citibank (Bank = Citibank).

   Na potrzeby promocji z nagrodami za wyrobienie karty kredytowej (np. ze wspomnianym bonem do Biedronki) czy standardowo spłata karty kredytowej faktycznie może odbywać się z dowolnego rachunku (może być to przelew także z innego banku - z własnego lub czyjegoś konta).

   W regulaminach nic się nie zmienia. Ale by uniknąć cienia podejrzeń o zmiany dokumentów, regulaminy zapisuję na swym dysku :)

   Usuń
 31. Jednym słowem zastosowałam system z promocji na nagrodę również do konta oszczędnościowego...
  A gdybym teraz odsetki dopisane do konta oszczędnościowego przelała na konto osobiste i zapłaciła jeszcze w styczniu tę kwotę niewielką spłaty ponownie to może uwzględniliby mi spłatę jako prawidłową??? A od następnego miesiąca (mam jeszcze 3 do końca) będą naliczać 3% jeśli z tego mojego konta osobistego dalej będzie spłata? Czekam z niecierpliwością na odpowiedź (spłaty dokonuje natychmiast jak dostane sms-a..) i bardzo dziękuję za dokładne wyjaśnienie moich wątpliwości. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 32. Czy w Citibanku zdarzają się oferty na utrzymanie oszczędności po okresie takiej promocji?

  OdpowiedzUsuń
 33. Witam,
  Mr. Złotówa, chciałbym zapytać, dlaczego tak ważne jest aby do momentu wypłaty tych odsetek za ostatni miesiąc nie składać wypowiedzenia umowy?
  I jeszcze dwa pytania:
  1.czy do momentu wypłaty ostatnich odsetek (teoretycznie np. 12 czerwca) można wypłacić (bez żadnych konsekwencji) z dniem 1 czerwca te 100 tys, czy też też trzeba je trzymać na KO do dnia wypłaty odsetek?
  2. czy dobrze rozumiem, że składając wypowiedzenie umowy - zgodnie z Twoją sugestią dopiero po naliczeniu ostatnich odsetek - tj. przykładowo 12 czerwca, w lipcu, by Konto Osobiste było darmowe będę musiał dokonać wpłaty na nie w wysokości 5 tys. zł? A co z czerwcem, jeśli w/w 100 tys. wypłaciłbym 1 czerwca, to pewnie też musiałbym zasilić w czerwcu Konto Osobiste przelewem na 5 tys zł, by było ono darmowe?
  Z góry dziękuję za odpowiedź i wyjaśnienie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wypowiadanie umowy wynika z regulaminu.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź. Jednak czytając regulamin:
   "Jeżeli Konto lub Konto Oszczędnościowe w PLN zostanie zamknięte lub jeżeli zostanie złożona dyspozycja zmiany typu konta zgodnie z pkt 9 powyżej, przed dniem naliczenia Oprocentowania Promocyjnego za dany miesiąc, Oprocentowanie Promocyjne za dany miesiąc nie zostanie naliczone."
   wydaje mi się, że faktycznie do momentu wypłaty ostatnich odsetek konto nie może być zamknięte, ale czy na pewno nie można wcześniej jednak złożyć dyspozycji wypowiedzenia umowy? Mamy przecież 30-dniowy okres wypowiedzenia, w którym Konta pozostają otwarte...
   I jeszcze jedno mi się nasunęło... Czy składając wypowiedzenie dotyczące obydwu kont (Konta Osobistego i Oszczędnościowego), można zachować posiadaną kartę debetową? Mam ją od wielu lat, w przeciwieństwie do w/w kont, które założyłem jedynie ze względu na promocję…

   Usuń
  3. Jest wielce prawdopodobne że po wypowiedzeniu mogą ci zamknąć konto od razu. Bez 30-dniowego okresu wypowiedzenia. Mnie tak zamknęli. W tym samym dniu co przesłałem wiadomość!

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...