Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Przypomnienie dla posiadaczy konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium korzystających z promocji oprocentowania

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

7.10.2019

Przypomnienie dla posiadaczy konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium korzystających z promocji oprocentowania

Zbliża się dzień, do którego dobrze się przygotować, by (miejmy nadzieję) załapać się na kolejną edycję promocji oprocentowania dla "nowych środków".

Przypomnienie dla korzystających z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium
Dla osób korzystających z konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium tą ważną datą jest 12.10.2019 r., bo to właśnie wtedy najlepiej posiadać jak najmniej środków na rachunkach w tym banku. Z korzystnym dla siebie saldem będzie można przygotować się do załapania na kolejną promocję oprocentowania dla "nowych środków".

Obecna, 16. edycja promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium przewidziana została na dość krótki okres (od 8.09. do 12.10.), więc szybko upłynął czas od ostatniego wpisu na ten temat. Zatem znów czas przypomnieć co należy zrobić, by zaklepać sobie możliwość skorzystania z kolejnej odsłony.

Prosty trik dla dotychczasowych klientów 


Co już wielokrotnie pisałem, bezsprzecznie jest tak, że są obecnie dostępne konta oszczędnościowe z wyższym oprocentowaniem, niż stawka 2,7% oferowana na koncie oszczędnościowym Profit. Najczęściej są to jednak promocje dla nowych klientów lub dla nowych środków (z niezbyt liberalnymi warunkami ich wyliczania). Za to konto w Banku Millennium już od dawna jest jednym z najlepszych tego typu rachunków oferowanych przez banki w Polsce ze względu na to, że nawet obecni klienci banku mogą korzystać z promocji oprocentowania, lokując... (praktycznie) ciągle te same środki. Jednak trzeba pamiętać, że ta wyższa stawka oferowana jest (teoretycznie) tylko dla... "nowych" środków. Ten cudzysłów nie jest jednak przypadkowy. Kluczowe jest bowiem zastosowanie pewnego prostego triku, który sprawia, że nawet te same środki są "nowymi".

Co i kiedy zrobić? Bank Millennium po zakończeniu każdej edycji promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit odpala kolejną (obecnie dostępna jest już 16. odsłona tej promocji). Wówczas dniem badania salda środków jest dzień poprzedzający start nowej edycji (innymi słowy: ostatni dzień dostępności poprzedniej edycji). I ta zasada stosowana jest regularnie, więc pozostaje nadzieja, że teraz (tj. 13.10.) stanie się tak samo. A więc w niedzielę powinna pojawić się nowa (17.) edycja promocji, a dniem badania salda środków (wobec którego będą wyliczane nowe środki) powinna być sobota 12.10.2019 r.

Jeśli planujesz skorzystać z okazji na promocyjne oprocentowanie wynikające z kolejnej edycji, to dobrze się do tego przygotować poprzez wypłacenie środków z rachunków w Banku Millennium. Środki wystarczy wycofać chwilowo (by nie było ich na zbliżającą się sobotę).

Pamiętaj, że do wyliczania salda bank bierze nie tylko środki na koncie oszczędnościowym, ale również na wszystkich innych rachunkach klienta w Millennium.
💡 O tym jak działa mechanizm wyliczania nowych środków i załapywania się na kolejne odsłony promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym szczegółowo piszę (a nawet rozrysowuję) w instrukcji dla użytkowników konta oszczędnościowego Profit w Banku Millennium

Czy wypłata na pewno ma sens? Ostatnie edycje promocji Millennium charakteryzowały się tym, że były dostępne w dość krótkim czasie. Zatem jeśli ktoś od niedawna ma uruchomione oprocentowanie wynikające z 16. edycji (a obowiązuje ono przez 100 dni), to jeśli kolejna edycja okaże się też krótko dostępna (będzie trwała np. miesiąc), to może się okazać, że ta wypłata środków na 12.10. okaże się bezsensowna (stanie się tak, jeśli 17. edycja będzie krótsza od Twego 100-dniowego okresu promocyjnego oprocentowania). Realnie więc (w takiej sytuacji) jeszcze będzie trzeba wypłacić środki na ostatni dzień 17. edycji (oprocentowanie z niej Cię ominie) i załapiesz się dopiero na 18. edycję. Ale tego niestety nie wiemy. Edycje trwały różnie (były takie, które bank oferował przez ok. 90 dni). Wycofać środki na 12.10., więc nie zaszkodzi. W niedzielę (a w większości przypadków w poniedziałek, bo sesje Elixir, na których bazują standardowe przelewy między bankami działają tylko w dni robocze) ze środkami będzie można wrócić (i nadal korzystać z oprocentowania wynikającego z uczestnictwa w dotychczasowej edycji). A jeśli Twój okres promocyjnego oprocentowania minie w okresie dostępności 17. edycji, to od następnego dnia (po upływie Twego dotychczasowego okresu promocji oprocentowania) włączy Ci się stawka wynikająca z nowej edycji (dzięki wypłacie środków na 12.10.).

Jak poradzić sobie z limitem przelewów?


O tymczasowym wycofaniu środków z Banku Millennium przypominam nie bez przyczyny już teraz, bo osoby posiadające sumę ponad 50 000 zł na rachunkach w tym banku już wcześniej muszą pomyśleć o ich wycofywaniu. Dzienny limit dyspozycji przelewów zewnętrznych w bankowości internetowej wynosi bowiem 50 000 zł, więc jeśli ktoś ma ulokowane w tym banku np. 90 000 zł, przelewy będzie trzeba rozbić na przykład na 2 dni. Tak to wygląda w przypadku autoryzacji przelewów za pomocą haseł z SMSów. Od niedawna jest jednak dostępna też mobilna autoryzacja (nie należy mylić z przelewami wykonywanymi w bankowości mobilnej; w tym przypadku chodzi jedynie o potwierdzanie dyspozycji składanych w bankowości internetowej nie za pomocą haseł z SMSów, ale poprzez potwierdzenie w aplikacji). Wtedy taki limit jest wyższy i można w jednym dniu przelać nawet 100 000 zł.

Poniżej podpowiadam co robić, by wykonać przelewy w optymalny sposób, korzystając nadal z autoryzacji hasłami z SMSów.

Jak uniknąć kosztów? Wspomniany dzienny limit przelewów nie dotyczy przelewów między własnymi rachunkami posiadanymi w Banku Millennium. Dowolne środki (nawet na większe kwoty) z konta oszczędnościowego na swe konto osobiste w tym banku możesz przelać od razu. I tak też najlepiej zrobić, bo z konta oszczędnościowego tylko jeden przelew w miesiącu kalendarzowym jest darmowy (każdy kolejny kosztuje już 7,50 zł). Jeżeli będziesz przelewać większe kwoty z Banku Millennium do innego banku przez kilka dni, to warto też przelewać różne kwoty (np. 50 000 zł jednego dnia, 49 999,99 zł drugiego dnia i 49 999,98 zł następnego). Dlaczego? Polityka Banku Millennium jest niezwykle ostrożnościowa. Gdy dzień po dniu zdarzają się przelewy na identyczną kwotę, bank może wstrzymać realizację dyspozycji złożonej elektronicznie, aż do czasu jej telefonicznego potwierdzenia przez Ciebie (konsultanci dzwonią celem upewnienia się, czy to na pewno Twa dyspozycja).

By jak najdłużej utrzymywać środki na koncie oszczędnościowym Profit (na którym zapewne masz oprocentowanie 2,7%), można zastosować poniższy sposób składania dyspozycji (ciągle bazując na powyższym przykładzie z kwotą 90 000 zł).
💡 Przykładowo: w środę zleć przelew z konta oszczędnościowego na osobiste w Millennium całej kwoty 90 000 zł z datą wykonania tego przelewu na piątek. I w środę też zleć przelew z konta osobistego do innego banku kwoty 50 000 zł, by przelew wyszedł w piątek. W czwartek zleć przelew (również na piątek) z pozostałą kwotą (40 000 zł) z konta w Millennium do innego banku.

Jak zawsze, oczywiście i tym razem zastrzegę, że niestety nie ma gwarancji, iż realizacja powyższego scenariusza z wycofaniem środków z Banku Millennium będzie miała sens, bo nie ma gwarancji, że bank odpali kolejną edycję promocji. Ale bazując na doświadczeniu z poprzednich 16 edycji można mieć taką nadzieję.

Alternatywne konta oszczędnościowe


W innych bankach promocyjne oprocentowanie najczęściej obowiązuje wyłącznie przez określony czas (zazwyczaj to 3-4 miesiące), by później spaść do standardowego. To spora różnica względem propozycji Millennium. Ale mimo takiego czasowego limitu promocyjnego oprocentowania, chociażby ze względu na wysokość oferowanych stawek (i towarzyszące im promocje z gwarantowanymi nagrodami), kilka propozycji jest godne uwagi:

O najlepszych lokatach i kontach oszczędnościowych, nawet tych pojawiających się okazjonalnie, dowiadywać się możesz zapisując na bezpłatny newsletter.

52 komentarze:

 1. Jak dzisiaj wpłacam nowe środki i będę mieć 2,7% na 100 dni to jest sens wypłacać pieniądze już na najbliższy weekend czy sobie odpuścić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może nie. Oprocentowanie będziesz mieć na 100 dni. Długo. Okresy dostępności ostatnich edycji były dość krótkie. Jeśli tak się powtórzy, to 17. edycja i tak Cię ominie. Choć bywały edycje promocji oprocentowania, które były dostępne ok. 90 dni. To niestety jest nieprzewidywalne.

   Usuń
 2. Co z klientami Eurobanku? Saldo stamtąd też będzie brane pod uwagę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ciekawe pytanie. Wątek rozwinął się już pod innym postem (tutaj). Myślę, że dobrze zapytać w bankowości internetowej, by wiadomość z odpowiedzią była podkładką (tak jak zrobiła to Czytelniczka).

   Usuń
  2. Pytałam o to w banku i dostałam taką odpowiedźb "Na chwilę obecną liczą się tylko środki zgromadzone w naszym Banku. Dopiero po pełnym połączeniu banków, czyli gdy już będzie Pani widzieć wszystkie swoje środki z obu banków w naszej aplikacji, będą zapewne brane środki łączne. Dotyczyć to będzie ewentualnie przyszłych promocji, o ile takie się pojawią."

   Usuń
 3. Bardzo proszę o pomoc, korzystam obecnie z 15 edycji promocji, która u mnie trwa od 01 sierpnia 2019 do 08 listopada 2019 (poprzedni dzień badania salda to 20 lipiec 2019) a kiedy przypadnie dla mnie dzień badania salda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli 17. edycja będzie dostępna dłużej niż do 8.11. (co jest prawdopodobne, ale tego nie jesteśmy w stanie przewidzieć), to jak dla wszystkich dniem badania salda będzie dla Ciebie 12.10. Wtedy 13. czy 14.10. wrócisz sobie z kasą, ona nadal będzie na oprocentowaniu z edycji z której obecnie korzystasz, a od 9.11. (nic już nie będzie trzeba robić) automatycznie wskoczy Ci oprocentowanie z 17. edycji.

   Usuń
  2. Wskoczy automatycznie i będzie trwało tyle ile zakłada nowa promocja? czyli np. 100 dni (jeżeli będzie tak samo jak aktualna promocja)?
   Proszę o potwierdzenie: np. korzystam z edycji 15, wplacilem kase 4.09 czyli teoretycznie obowiazuje do 12.12.2019. Jezeli teraz wycofam pieniadze a nowa edycja (nr 17) będzie trwała do np. 30.12 to wtedy jeśli wrócę po najblizszym weekendzie z kasą na konto oszczednosciowe to od dnia 12.12. bedzie mnie obowiazywac oprocentowanie promocyjne przez cały okres promocji tzn. np 100 dni, czy licząc od dnia tego po najblizszym weekendzie, czyli daty ponownej wpłaty środków?

   Usuń
  3. Tak, oprocentowanie będzie przez okres taki sam dla każdego. Ostatnio 100 dni. Ale dla każdego liczy się od innego dnia. Od 13.12 a nie od 12.12 bo dopiero od kolejnego dnia po starej edycji zacznie biec XXX dni z % z 17. edycji

   Usuń
  4. Nie rozumiem dlaczego wspominacie o 17 edycji jak u mnie jak i założyciela posta jest edycja 15. To gdzie 16?

   Usuń
  5. Jeśli komuś okres promocyjnego oprocentowania wynikającego np. z 15. edycji, kończy się po 12.10., a więc po okresie dostępności 16. edycji, to wtedy ta 16. edycja go omija, a ma szansę na 17. edycję (gdy w czasie jej dostępności skończy się jego indywidualny okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania ze wspomnianej, wcześniejszej edycji).

   Usuń
  6. Dokładnie tak. Ja jedną edycję przeskoczyłem bo wpłaciłem środki pod koniec jej trwania i jak policzyłem nie było sensu wycofywać kasy.

   Usuń
 4. A dzienny limit przelewów w Millennium nie został zwiększony do 100k?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fragmencik na ten temat jest: "Od niedawna jest jednak dostępna też mobilna autoryzacja (nie należy mylić z przelewami wykonywanymi w bankowości mobilnej; w tym przypadku chodzi jedynie o potwierdzanie dyspozycji składanych w bankowości internetowej nie za pomocą haseł z SMSów, ale poprzez potwierdzenie w aplikacji). Wtedy taki limit jest wyższy i można w jednym dniu przelać nawet 100 000 zł".

   Usuń
  2. A czy jeżeli mamy zdefiniowany nr konta jako odbiorcę zaufanego to też można przelać do niego 100k? (wtedy nie trzeba ani przepisywać haslaSMS ani potwierdzać niczego w aplikacji). przelew idzie od razu:)

   Usuń
 5. Co z klientami Eurobanku? Saldo stamtąd też będzie brane pod uwagę?Mogę tam przelać oszczędności z Millenium czy nie ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam
  Mam orkers naliczania promocyjnego oprocentowania od 27/08/19. Saldo z dnia badania dla aktualnej promocji 20/07/19r. Czy muszę wypłacać pieniądze czy czekać donkonca promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale co da czekania do końca? Wypłaca się po to wcześniej bo dla każdego tak czy siak badanie salda będzie 12.10.

   Usuń
 7. Jak mam okres promocyjnego oprocentowania od 12/08/2019 do 19/11/2019 to jest sens teraz już wypłacić i wpłacić 14 października czy jeszcze czekać do kolejnej edycji ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wspominałem, nie jesteśmy w stanie przewidzieć ile będzie trwałą 17. edycja. Może skończy się przed 19.11., ale może potrwa dłużej (patrząc historycznie to te edycje trwały od 30 paru do nawet ok. 90 dni). Lepiej więc wypłacić na 12.10. (w niedzielę, czy poniedziałek powrócić), bo jak się okaże, że 17. edycja będzie dostępna dłużej niż do 19.11., to wtedy od 20.11. płynnie włączy Ci się oprocentowanie wynikające z 17. edycji.

   Usuń
  2. Dzięki. Tak też zrobię :-)

   Usuń
 8. Chwała im za tę autoryzację mobilną i wreszcie jakiś sensowniejszy limit do 100k.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już też ustawiłem. Trzeba tylko pamiętać że oprócz zmiany sposobu autoryzacji trzeba jeszcze zmienić limit transakcji.

   Usuń
 9. Czy jak wczoraj zrezygnowałem z 14 edycji, to dziś podpieli mnie do 16? jak to wyglada? Dlaczego nie mam widocznej promocji na stronie banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. tylko czy wypłaciłeś przed 16-tą edycją?

   Usuń
 10. Trochę się zagubiłem ... Korzystam z edycji 16 Promocji i napisane mam jasno, że okres naliczania promocyjnego określono 09.09.2019- 17.12.2019, badanie salda odbyło się 07.09.2019. To dlaczego edycja 16. ma się zakończyć 12.10?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Okres naliczania promocyjnego" a "okres promocji" to dwa różne terminy. Twój okres naliczania promocyjnego trwa 92 dni od momentu pojawienia się nowych środków i nawet jak się skończy dana edycja promocji to nadal korzystasz z oprocentowania promocyjnego. Daty trwania (Twojej promocji)masz wypisane w szczegółach konta profit.

   Usuń
 11. Trzeba czekać do końca promocji i wypłacić środki na 3 miescioce do innego banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dlaczego na 3 miesiące? Wypłaca się tylko na 1 weekend.

   Usuń
 12. Czy do badania salda wlicza się też kasa z konta Junior (i konta oszczędnościowego do Juniora) podpiętego pod moje konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Dostałam taką wiadomość w odpowiedzi na pytanie:

   Podczas badania Pani salda na Koncie Oszczędnościowym Profit, nie są brane pod uwagę środki znajdujące się na Koncie 360 Junior czy też Koncie Oszczędnościowym Profit dziecka (liczy się to do salda dziecka). Dla każdego właściciela rachunku saldo jest badane oddzielnie.

   Usuń
 13. Zaczynam dopiero przygodę z millenium i mam pytanie: wzięłam udział w poprzedniej edycji promocji i dziś "usunęłam" środki z konta licząc na nową edycję od poniedziałku. W poniedziałek znów przeleję środki do millenium. Ale co z odsetkami za te 10 dni października tj od 1go do dziś? Przepadają? Czy i tak mi się naliczą na koniec miesiąca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odsetki nie przepadają (naliczane są za każdy dzień, na koniec którego środki były na koncie oszczędnościowym). Zostaną dodane na koniec miesiąca kalendarzowego.

   Usuń
 14. Jakby wrzucić jutro pieniądze na lokatę i po weekendzie ją zerwać będzie ok z badaniem salda 12.10?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz na myśli lokatę w innym banku czy w Millennium? Bo jeśli to drugie, to ona ona niestety zalicza się do salda.

   Usuń
  2. Lokatę w Millennium, tak pomyślałem kiedy przy zlecaniu przelewu wyskoczył mi komunikat, że mogę na 2% na 3 miesiące ulokować

   Usuń
 15. Chciałem też wyzerować saldo u syna na koncie oszczędnościowym Junior i niespodzianka (-dla mnie- możne gdzieś nie doczytałem??) mogę tylko wypłacać środki w placówkach

  OdpowiedzUsuń
 16. Pytanie do Was w drugą stronę. Czy KO Profit w Millennium można zasilić bezpośrednio z innego banku? Czy musi to przejść przez nasz ROR 360 st. w Mille?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. można bez problemu przelać na KO,natomiast chcąc przelać z KO do innego banku najpierw trzeba przelać na ROR, z KO nie da się zrobić żadnego przelewu oprócz tego na ROR

   Usuń
  2. Możesz wpłacić od razu na KO, podając jego numer zamiast Ror.

   Usuń
 17. Zagapiłem się lekko i teraz jestem ciekawy kiedy odbywa się badanie salda. Tzn. wiem , że 12.10 ale pytanie czy na poczatku czy na koniec dnia. Wyzerowałem dziś (12.10)i zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Badane jest saldo na koniec dnia, sam nieraz robię przelew opróżniający konto dopiero w sobotę i jak do tej pory zawsze było ok.

   Usuń
  2. Też tak pomyślałem ale nie byłem pewien. Sugerowałem się tym, że wpłacone środki też są liczone na koniec dnia. Dzięki.

   Usuń
 18. Czemu nikt tu nie wspomina ko elastycznego w getin B na 2,8% ,gdzie przelewy wewnatrz swoimi kontami maja byc za free do grudnia 2020

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to nie temat o kontach w Getin Banku.

   Usuń
 19. Czy środki na koncie juniora do 13 lat też są brane pod uwagę przy wyliczanie salda z rachunków?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...