Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Gwarantowana premia pieniężna do 140 zł za Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

1.10.2019

Gwarantowana premia pieniężna do 140 zł za Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim

Bank z lwem w logo odpalił nową promocję swego konta osobistego.

Gwarantowana premia pieniężna do 140 zł za Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim
Do wzięcia czeka do 140 zł. Warto też zauważyć, że obecnie konto w promocji w ING Banku Śląskim można założyć szybciej i wygodniej aniżeli do niedawna to wyglądało, bo do finalizacji wniosku doszły dwie nowe metody (przelew weryfikacyjny lub wizyta w placówce).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje bankowe w ING Banku Śląskim.]

Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która co najmniej od 1.07.2018 r. nie posiadała, ani nie współposiadała Konta z Lwem (Direct, Komfort, Mobi, Premium, Klasyczne, Student, PRP).

Nagroda. W promocji do wzięcia czeka premia 100, 120 lub 140 zł. Wysokość gwarantowanej nagrody zależy od zakresu spełnionych warunków (samodzielnie można zadecydować które spełnić, a które ewentualnie odpuścić).

ING Bank Śląski wypłaci premię na konto, więc środki będzie można przelać, wypłacić lub wydać według własnego uznania.

Zasady promocji. By zgarnąć bonusy za założenie konta w ING Banku Śląskim:
 • do 31.12.2019 r. otwórz Konto Direct wraz z dowolną kartą wydawaną do konta oraz zawrzyj umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe i dostęp do bankowości internetowej (udział w promocji gwarantują wyłącznie wnioski złożone przez Internet;), wyrażając przy tym zgody na przekazywanie przez Bank informacji handlowych (marketingowych) i profilowanych informacji handlowych w sposób elektroniczny, telefoniczny i tradycyjny.

Dalej będzie już należało spełniać warunki uzyskania poszczególnych bonusów:
 • by zdobyć bonus 100 zł: do 2.03.2020 r. wykonaj płatności kartą lub BLIKiem na łączną kwotę min. 1 000 zł (mogą to być płatności w dowolnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie).

Transakcje wykonać możesz szybciej - wtedy i bonus od banku wpadnie wcześniej - nawet już 10.01.2020 r. (o czym piszę nieco niżej). Spełnienie warunków dla powyższego bonusu jest konieczne, by zdobyć też pozostałe bonusy.

Do 2.03.2020 r.: 
 • by zgarnąć dodatkowe 20 zł: wykonaj 3 płatności BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych;
 • by uzyskać również kolejny bonus 20 zł: otrzymaj na konto co najmniej jedno wynagrodzenie min. 1 000 zł.

A czym dla ING Banku Śląskiego jest wynagrodzenie? Wyjaśnienie w regulaminie jest dość krótkie:
"Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku [czyli ING Banku Śląskiego - przyp. Mr. Złotówa] lub wpłatomatach Banku." 

Wypłata premii (od 100 do 140 zł w zależności od tego, które warunki spełnisz) przewidziana jest w dwóch turach. Stanie się to:
 • do 10.01.2020 r. dla uczestników, którzy spełnią warunki promocji do 31.12.2019 r. lub 
 • do 18.03.2020 r. dla tych, którzy warunki promocji spełnią w późniejszym terminie (do 2.03.). 

Zatem kto warunki promocji zrealizuje szybciej, ten wcześniej otrzyma premię. A ta zostanie wypłacona na Otwarte Konto Oszczędnościowe. Do momentu otrzymania nagrody nie zamykaj Konta Direct, ani Otwartego Konta Oszczędnościowego, posiadaj dowolną aktywną kartę wydaną do konta osobistego (Direct) oraz nie wycofuj zgód marketingowych.


Ile kosztuje Konto Direct w ING Banku Śląskim? 


Konto Direct, czyli konto osobiste w ING Banku Śląskim otwierane na potrzeby niniejszej promocji, to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w okresie rozliczeniowym wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł (do tej sumy wliczą się już transakcje wykonywane na potrzeby promocji); okres rozliczeniowy w ING Banku Śląskim liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego; opłata nie jest pobierana za pierwszy niepełny okres rozliczeniowy, w którym otwierasz konto; do płatności zwalniających z opłaty za kartę nie wliczają się płatności BLIKiem; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash; w pozostałych bankomatach: 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu; 2,50 zł (od 29.11.2019 r.: 5 zł) za drugą i każdą kolejną wypłatę w miesiącu (takie zasady obowiązują też dla wypłat BLIKiem). 

Z kolei Otwarte Konto Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, na który bank wypłaci premię. Nie ma jednak potrzeby korzystania z tego konta na co dzień. Jest ono bez warunków darmowe. Wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na swoje konto/konta w ING Banku Śląskim są darmowe.

Do promocji z premią do 140 zł kwalifikują wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet (w regulaminie bank zaznaczył jednak, że "promocja nie dotyczy kont otwieranych przez system bankowości internetowej Moje ING" - to informacja dla obecnych klientów bank, którzy już takowy dostęp posiadają, np. korzystając z karty kredytowej lub innego produktu).

Po złożeniu wniosku objętego promocją, otwarcie konta można sfinalizować na jeden z trzech sposobów:
 • przelewem weryfikacyjnym - można go wykonać wyłącznie z własnego konta w wybranych bankach (są to: Alior, Bank Pocztowy, BNP Paribas, Eurobank, mBank, Pekao i Santander Bank), które zostało otwarte z pełną weryfikacją (a więc nie przelewem weryfikacyjnym, a np. poprzez zawarcie umowy w placówce banku lub za pośrednictwem kuriera). Z takiego konta będzie należało wykonać przelew 1 zł do ING Banku Śląskiego, który sprawdzi czy dane przy tym przelewie (imię, nazwisko, adres) idealnie pokrywają się z tymi, które wpiszesz we wniosku o Konto Direct. Tę złotówkę bank odda, a jeśli weryfikacja przebiegnie pozytywnie, to otworzy też konto;
 • za pośrednictwem kuriera - w tym przypadku formalności ograniczone do minimum, bo - z tego co pamiętam, gdy sam zakładałem konto już jakiś czas temu - wystarczą 2 podpisy;
 • w placówce banku - doradcy pamiętaj zasygnalizować, że chodzi właśnie o dokończenie formalności przy wniosku już złożonym, a nie zakładanie konta od początku (bo wówczas nie będzie się ono kwalifikowało do promocji).


Przydatne dokumenty:

21 komentarzy:

 1. ING to absolutnie najlepszy obecnie bank jeśli chodzi o liczne promocje dla obecnych klientów. W taki sposób w ciągu 3 lat zarobiłem już ok. 550 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wliczasz tą 'słynną' promo z premią 102 zeta?

   Usuń
  2. Od kilku lat nie miałem do czynienia z tym bankiem, lecz o ile pamiętam system transakcyjny mieli dość "oporny". Miałem wówczas konto OKO.

   Pochwal się w jakich akcjach udało Ci się tak zacne bankobranie? ;)

   Usuń
  3. Były bony do empiku (100 + 50 zł).
   Dostałem 2 x 100 zł za wpływy.
   Premia za oszczędzanie (102 zł). Dostałem.
   Potem za jakieś stałe przelewy (60 zł).
   30 zł za transakcje Google Pay.

   Usuń
  4. Aha, no i było jeszcze więcej!
   100 zł za polecenie w programie poleceń.
   300 zł za kartę kredytową.

   Usuń
 2. Czy później po przytuleniu premii takie konto też można zamknąć szybciej i wygodniej, np. poprzez dyspozycję złożoną w bankowości?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam wpis o tym jak zamknąć konto w banku (plusem przy ING Banku Śląskim jest za to zamykanie konta "od ręki"; bez okresu wypowiedzenia).

   Usuń
 3. "...bo do finalizacji wniosku doszły dwie nowe metody (przelew weryfikacyjny lub wizyta w placówce)." Interesuje mnie założenie konta przez przelew weryfikacyjny. Pytanie jak to zrobić? Po wypełnieniu formularza i kliknięciu dalej wyskakuje komunikat "Zapraszamy do najbliższej placówki".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W oddziałach częstują dość dobrą kawą :)

   Usuń
 4. Regulamin nie wspomina, że jeśli ktoś jest współposiadaczem OKO to także jest wykluczony z promocji. Mówi o tym dopiero jeden z komentarzy styczniowej promocji tego banku na tym blogu jak również doradcy banku. Szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy posiadanie karty kredytowej ING dyskwalifikuje udział e tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam
  Rozumiem, że do płatności wlicza się także Revoult?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Nie ma wykluczeń
   2. Nie pytaj tak otwarcie bo później wykluczą. Daj szansę innym. A jak masz pytanie to poszperaj pod starymi wpisami bo odpowiedź na to pytanie masz pewnie 10x

   Usuń
 7. Czy wynagrodzenie jest jakoś obwarowane, czy wystarczy że mąż przeleje mi 1000zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może mąż przelać. Sprawdzone. Ale wtedy tylko 100 zł będzie. Do 120 zł musi być wynagrodzenie od pracodawcy

   Usuń
 8. Czy dziś 10.01.2020 dostał premię?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 120 zł dostałem.

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź, bo coś widocznie u mnie poszło coś nie tak, bo nic nie dostałem

   Usuń
 9. Dziękuję Mr. Złotówa - 140 zł otrzymałem. Pytanie o dodatkowy bon Allegro 50 zł jaki mam otrzymać od Ciebie - dodatkowa promocja. (kontaktowaliśmy się poprzez e-mail - warunki spełniłem). Czy muszę nadal mieć konto w ING i kartę, czy mogę już zakończyć współpracę z tym bankiem a bon Allegro i tak otrzymam na e-mail do 30.04.2020 r.
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o promocję z bonem Allegro, to nie ma wymogu utrzymywania konta do momentu otrzymania nagrody. W praktyce ważne jedynie, by nie odstąpić od umowy (w ciągu 14 dni od jej zawarcia).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...